siodła bezterlicowe

Livia   ...z innego świata
16 listopada 2014 07:04
Obiecałam zdjęcia Freemaxa westowego, jak już do mnie dotrze 🙂





Po pierwszej jeździe wrażenia rewelacyjne - mięciutkie, trzymające, koń miał parę spłochów i czułam się w nim bardzo bezpiecznie. Leży też dość dobrze, ale muszę zobaczyć dla pewności jakieś zdjęcia z jazdy, czy coś tam lata czy nie.
Livia, bardzo fajnie się prezentuje, takie zgrabne. To skóra czy syntetyk?
Mogę spytać gdzie kupowałaś i ile Cie taka przyjemność kosztowała? może być na pw 🙂
Livia   ...z innego świata
16 listopada 2014 07:14
Cobrinha, skóra, i to taka porządna, wydaje mi się nawet lepsza niż w klasycznych Freemaxach 🙂 Kupowałam koniec końców na Ebayu, bo u producenta trzeba by czekać nie wiadomo ile - jak z klasycznymi 16...

edit: dodaję jeszcze dwa zdjęcia z jazdy 🙂



zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 listopada 2014 13:25
Bardzo ładne siodełko.Ciekawi mnie czy spełnia się tak samo jak zwykły west 🙂

No a ja się czaję na nowego Londona. 
Niestety trzeba go sprowadzać.
Zakochałam się.
zabeczka17, ale na zdjęciu to nie London.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 listopada 2014 13:41
A chcesz sie założyć?  😎

>No a ja się czaję na nowego Londona


http://barefoot-saddle.nl/shop/en/Gaited-Horses/Barefoot-London-oxid-1.html?lang=1

😎 😉

To jaka jest możliwość wyregulowania tego siodła pod jeźdźca przechodzi pojęcie.
Podjarałam sie totalnie i zrobię wszystko aby w tej cenie + czaprak physio ściągnąć to cudeńko  w przyszłym roku do PL.
Ale go zmienili... szczerze mówiąc nie podoba mi się i mam wrażenie że te klocki za jakiś czas same będą odpadać 😉 ... wygląda jak cheyenne
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 listopada 2014 13:50
Regulacja Pani regulacja !!! 😀
To siodło ma spełniać swoje funkcje.
Dla mnie  to jak wybawienie.
To jest w sumie chyba jedyne siodło bezterlicowe które mogę kupić w ciemno i wiem , ze będzie pasowało  😉
http://barefoot-saddle.nl/shop/en/Saddle-systems/Barefoot-London-oxid-4.html
a to też london? Wygląda jak nie barefoot! zgrabnie bardzo,
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 listopada 2014 07:43
Wychodzi na to ze sa 3 rodzaje siodel o nazwie London 😉 w kazdym razie ja stawiam na to z regulacją 😉 szkoda ze tak dlugo sie oczekuje.
Livia bajerancko wygląda  😍 ! Konisko zadowolone? Byłam ostatnio na Hubertusie w barefoocie wszyscy klasycy się gapili na to siodło: "co to jest za siodło? westowe!? Bo wiesz westowe nie pomaga w gonitwie i nie trudno  z niego wylecieć..." 😉
Livia   ...z innego świata
19 listopada 2014 17:44
AgnieszkaQ, dziękuję, mnie też się szalenie podoba to siodło 🙂 Aż się zdziwiłam, bo do westówek nie byłam zbyt dobrze nastawiona pod względem wizualnym, a już do brązowych to w ogóle 😉 Koń na razie zadowolony, albo nie pokazuje, że mu źle, ale nie sądzę, żeby tak było - miałam już Freemaxy wcześniej i było wszystko dobrze, plecy miał w porządku. Hahaha, dobre hasło, mnie jakoś zawsze łatwiej było z klasycznego siodła lecieć 😁
Livia, piękne jest! Już Ci zazdroszczę 💘 A ile mniej więcej ono waży??
Livia   ...z innego świata
21 listopada 2014 10:56
Małgonia, dziękuję 🙂 Hm, ciężko powiedzieć - nie jest najlżejsze, ale więcej niż Wintec (ok. 12 kg) też nie waży. Dałabym ok. 10 kg.
Acha, ale tak czy inaczej, mniej niż klasyczna westówka.
bezterlicówka, która przemknęła mi gdzies w sieci- ładna 🙂
Livia   ...z innego świata
21 listopada 2014 14:46
Małgonia, zdecydowanie mniej niż klasyczna westówka, takiej bym pewnie nawet nie dźwignęła 🙂

kasiakliczkowska, jaka ładna! Nietypowe połączenie westu z klasyką 🙂
gorsja   Siwe szczęście :)
21 listopada 2014 17:13
Powiedzcie mi,ma ktoś z Was bądź jeździł w bezterlicówce firmy Randol's ? 🙂
czy ktoś moze cos powiediedziec  o takim siodle?
Kupilaś właśnie na allegro ?
Alicja skieruj się do Murat bo ona mała takie całkiem długo i teraz sprzedaje wiec podpytaj 🙂
licytowałam,potwierdzenia nie mam ...potrzebuję cos takiego na araba ...niekoniecznie swojego ale jakby pasowało to byłoby super .....tylko ja nigdy nie jezdziłam w siodle bezterlicowym 😀iabeł:
Alicja dokładnie, to jest freemax, właśnie zamierzam takiego zhandlować (więc jakby ktoś szukał albo wiedział, że ktoś szuka... 😉 )
Też licytowałam ale przegrałam...
Ja polowałam na hucuła.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=519.msg2229421#msg2229421 date=1416777047]
Alicja dokładnie, to jest freemax, właśnie zamierzam takiego zhandlować (więc jakby ktoś szukał albo wiedział, że ktoś szuka... 😉 )
[/quote]

Napisz pw ile za nie chcesz

Przepraszam za post pod postem. Jak zawsze roztargniona Wybaczcie
Czy któryś z tych padów bedzie pasował o siodła z poprzedniego postu...?i czy na smą przymiarkę musze mieć juz taki czaprak czy mogę połozyć coś innego do przetestowania?
Powiedzcie mi,ma ktoś z Was bądź jeździł w bezterlicówce firmy Randol's ? 🙂



gorsja, ja miałam Randolsa, bardzo wygodny. Siodło znacznie mniej "wypchane" niż Barefoot, brak systemu podobnego to VPS - ot taka lekka bezterlicówka, wymaga wyższych padów dobrej jakosci. Siodło jest z bardzo elastycznej skóry nubukowej, trochę się strzępiącej i tracącej kolor, ale mocnej. Osobiscie tęsknię za swoim Randolsem, zamieniłam na Barefoota, którego nijak nie mogę dopasować do konia i się męczymy (choć Barefoot znacznie porządniejszy). Jeżeli zdecydowałabyś się na to siodło i Ci nie podpasowało - daj znać, chętnie odkupię  :kwiatek:
Alicja byłam posiadaczką tego siodła i fajna sprawa, a miałam dobrany do niego pad z ostatniego zdjęcia.
Ale uwaga! Patrz na jego długość, bo te siodła bezterlicowe mają większą podstawę. Ważne jest, aby pad nie pozwalał na stykanie się "ramy" z ciałem, bo jest ona twarda i potrafi obetrzeć!

gorsja   Siwe szczęście :)
24 listopada 2014 15:53
Akkanika , a jakiej podkladki uzywalas?
Mam pad Grandeur, nie jest to pad od Barefoota, więc nie wiem do jakiego modelu porównać, ale od spodu ma futro (duużo futra), od góry kieszonkę na rzep z neoprenu kulkowego w którą mogłam włożyć do 3 wkładek z gładkiego neoprenu - model wszechstronny wycięty. Wygląda jak wszystkie grandeury 😉 Niezbyt lubię ten pad bo strasznie siodła się na grzbiecie ślizgają  😁 Mam też przeróbkę Bonidosa - mój faworyt. Model z amortyzacją z gąbki, który dodatkowo wypełniłam panelami z żelu (żel taki zwykły pod siodło). Ten sprawdza się rewelacyjnie  😅 Ten pad kompletnie nie nadaje się pod Barefoota - kilometry nad koniem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się