wodze i wodze pomocnicze

faith Busse takie robią na pewno

i takie znalazłam
[url=http://koniesklep.pl/SCHOCKEMOHLE-Wodze-parciane-Warendorf-ze-stoper(4,10659,12479).aspx]http://koniesklep.pl/SCHOCKEMOHLE-Wodze-parciane-Warendorf-ze-stoper(4,10659,12479).aspx[/url]
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 lutego 2015 10:04
A jak się zaczepia do wędzidła wodze Warendorf? Bo ja się poddałam i doczepiam je karabińczykami...
Mam jeszcze jedno pytanie: można kupić sam dół od wodzy Thiedemanna?
Dementek, musisz rozpiąć wodze, przełożyć ten kwadracik przez wędzidło i przez kwadracik resztę wodzy
Mam jeszcze jedno pytanie: można kupić sam dół od wodzy Thiedemanna?


Na pewno można zamówić w DawMagu
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 lutego 2015 19:47
anai- Ale u mnie są stopery na wodzach i nie mogę przeciągnąć...

_Gaga- Chyba taniej wyjdzie kupić kompletny patent niż zamawiać dolną jego część w DawMagu.
Dementek na pewno w jakimś większym sklepie internetowym była możliwość kupna osobno wodzy osobno samego patentu Thiedemanna 🙂 Poszukaj akurat tu jestem na 100% pewna, ze nie trzeba robić na zamówienie 🙂
Ma ktoś gumowe wodze schockemole? Jak z użytkowaniem? Jak z trwałością?
Ktoś użytkuje wodze gumowe (bez stoperów) Fair Play?
Jak opinia?
Bo ja nabyłam  - ładne, miękkie, przyjemnie leżą w ręce, przypięłam, wsiadłam na konia - i tutaj zonk... Jakbym miała gumki w rękach  😤 masakra.

Czy wszystkie wodze gumowe są takie elastyczne?

A jak Schockemohle gumowe silikonowe takie jak tutaj: http://beckersport.pl/schockemohle-wodze-gumowe-silikonowe-blacksilver-24ok-p-1293.html

Będę wdzięczna za wszelkie opinie  :kwiatek:
Dziewierz, to chyba twoje wrażenie. W środku FP jest mocna taśma i nie ma opcji, żeby się aktywnie rozciągały, może tyle co pozwala jodełkowy splot taśmy, jakieś 3 mm na długości wodzy?.
Może przesiadłaś się z wodzy zbyt sztywnych? FP mają kiepską trwałość (stąd wiedza co jest w środku 🙁).

"Szoki" są bardzo fajne, odrobinę grubsze, odrobinę sztywniejsze ale także odrobinę bardziej śliskie.
halo No niby w opisie sklepowym jest napisane, ze taśma nylonowa w srodku, ale ja naprawdę miałam wrażenie, że gumki elastyczne mam w łapach... 😲
Pozyczałam ostatnio wodze gumowe od koleżanki i jeździło mi się zupełnie inaczej  🤔 (muszę zapytać, jaka to firma)

Zwykle używam wodzy parcianych ,ale ostatnio tak zmyślnie konioka prowadziłam, że wlazł na wodze i je urwał, of course  😡, no i pożyczyłam od koleżanki wodze (akurat ona jeździ na gumowych) i jeździło mi się na tyle fajnie, że sobie gumowe zamówiłam...
Dziewierz, równolegle toczy się rozmowa w "Ogłowia" 🙂
Równolegle czytam obydwa wątki... 🤣
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 czerwca 2015 16:04
Dziewierz,
ja użytkuję wodze gumowe i jak do tej pory najlepsze są wodze stubbena,
nie wiem na czym to polega ale są niezwykle wygodne (porównuję ze zwykłymi gumasami,
jakimiś no-namami).
Szoki mnie kusiły ale że sprawdzone już miałam powyższe, to drugie
też nabyłam stubbeny 🙂
Dziewierz, te z twojego linka mam, i wiem że kupię sobie kolejne jak tym się coś stanie 😉 Najlepsze wodze jakie miałam w łapach 😀
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
11 czerwca 2015 07:12
Mam pytanie: kupiłam ponad rok temu te wodze : http://beckersport.pl/wodze-parciane-schockemohle-basic-sports-ze-stoperami-p-4351.html?manufacturers_id=10
Tak sztywnych , to ja w życiu całym nie miałam. Od roku się męczę, smaruję , konserwuję i nic!! Są sztywne jak kołki. Czy ktoś zna jakiś patent , żeby zrobiły się bardziej miękkie? Bo już się zastanawiam , czy by ich nie wyrzucić  🙄
xxagaxx, ms_konik - dzięki, dziewczyny!

A tak przy okazji - te, które mi fajnie w łapkach leżały ("koleżankowe"😉 - to były Daw Magi....
Potrzebuje wodzy, raczej parcianych, do gumowych nie jestem przekonana - rzadko miałam okazję z nimi jeździć 😉. Nie mogę niestety "pomacać" a mam do wyboru wodze parciane firmy Start, Star (Waldhausen) i Busse. Które są najlepsze, najtrwalsze i najwygodniejsze? 🙂
Zamówiłam gumowe schocki i zobaczymy :-)

Wodze bardz fajne, fajnie wykonane.
Trzyma mi sie je super, jednak mam uczucie rozciągania w rękach ich i jakoś muszę mocniej działać niż w parcianych.
W parcianych zamykam rękę i koń od razu reakcja, a tu jakoś muszę mocniej zadziałać.
Możliwe to ? Czy mi się wydaje ?  🤔
Mam pytanie, czy polecacie wodze z karabinkami?  Są mocne czy się urywają?  😀
Konikowka to zależy jakie. Jedne trzymają pare lat, a jedne po jednej jeździe się urywają. Trzeba trafić na mocne.
Konikowka, jeżdżę z karabinkami od kilkunastu lat i nigdy nic się im nie stało. Dopinam zwykłe wodze do karabinków.
doloruu, jakie karabinki się urywają po 1 jeździe? Nie słyszałam o tym
Podobnie, jak paa,  od kilkunastu lat mam karabinki dopięte do wodzy w każdym ogłowiu i nigdy nic się nie stało 🤔
Gaga miałam takie jedne, już nie pamiętam jakiej firmy, ale rozleciały się po jednej jeździe. Za to mam jedne już 3 rok i nic im nie jest.
doloruu, oczywiście reklamowałaś te wodze?
Gaga nie, potem wodze używałam bez karabinków. Jeden pęknął po baranku, a drugi po wyłamaniu...  😡
doloruu, wodzy, które mają w oryginale karabinki wszyte nie ma jak wpiąć bez karabinków...
Może moje działają, bo mi konie nie wyłamują? 😉
Gaga ale ja miałam wodze z karabinkami, które można używać jak zwykłe wodze. Za to te drugie, które mam już ze 3 lata to też są z tych nie wszytych. Jeśli chodzi o te karabinki wszyte, to też z nimi różnie. Jeździłam na koniu, który miał wodze z wszytymi karabinkami, z niewiadomych przyczyn miał je tylko 2 tygodnie  👀
Bardzo dziękuję za odpowiedzi  😉
Ja zakupiłam wodze z firmy 4horse i mam nadzieję, że będą mocne karabinki  🙂 karabinki są "wszyte".
Najgorsze w tym, że kiedy karabinki się urwą to jest problem z opanowanien konia  🤔
Konikowka, jak się urwie wodza, pęknie wędzidło, pęknie pasek policzkowy, popręg, puślisko...
Z tym że to raczej rzadkie przypadki...
A wiecie jaki jest sprzęt firmy 4Horse? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się