wodze i wodze pomocnicze

Cienkie w znaczeniu wąskie, czy w znaczeniu chude na grubość?
Wąskie będą munsztukowe właśnie , ale one są z reguły gładkie, co nie każdemu pasuje
Sankaritarina, Horze ma takie cienkie wodze. Przyszły mi co prawda w ogłowiem, ale to chyba te 🙂
Cienkie w sensie, że węższe są po prostu. Bardzo dobrze się je trzyma.
Hmm. Cienkie, żeby się mieściły w dłoni. 2 pary wodzy takich "zwykłych" trochę przeszkadzają 🙁 Tak, wąskie właśnie.
Puma, Oooo dzięki, koniecznie sprawdzę. :kwiatek:
Żółtodziobowe pytanie 😡 mam teraz konia +/- 150cm w kłębie i mam problem z wodzami, bo są za długie... I pytanie - czy wodze mają rozmiary? Wchodząc na stronę pierwszego lepszego sklepu w ofercie są po prostu
wodze bez podanej nawet długości... Koń niby cob, ale jakoś za dużo mi wisi niepotrzebnej wodzy...
Tak wodze mają różne długości 🙂.
saganek, ale raczej te firmowe, np. stubbena. Są pony, cob, full.
Spróbuj poszukać wodzy pony. Powinny być wystarczające (z tego co opisujesz).
Są rozmiary adewkatne do rozmiaru oglowii.
Dziękuje, znalazłam. Nawet pony, nawet ze stoperami jak chciałam i nawet w dobrej cenie  🏇 Ale długości to na żadnej stronie ... Ewentualnie szerokość...
Dziewczyny, przeszukałam chyba cały internet i klapa... Szukam na gwałt białych wodzy i nigdzie nie ma, albo ja już ślepa jestem. Pomożecie? Może któraś z Was ma na sprzedaż, chętnie odkupię  :kwiatek:
kamikami26, standardowo w sklepach nie znajdziesz wodzy w białym kolorze. Prędzej zlecisz ich zrobienie rymarzowi.
Znalazłam jedne, szkoda tylko, że na zdjęciu, bo przechodząc do wyboru koloru, białych zabrakło 🤬
kamikami26, https://www.sprzetjezdziecki.com/stubben-wodze-gumowe-p-5705.html
znalazłam takie Stubbena z białą gumą jedynie.
Dziękuję bardzo za pomoc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Po niedzieli będą u mnie  😅
Zrobiłam sobie prezent w postaci białego ogłowia, niestety wodzy w komplecie nie było 🤬
Zostało czekać na paczki i mierzyć na karny, nieforemny koński łeb  🤣
Bardzo polecam wodze z biothane. Są cienkie, mega elastyczne, miękkie, mają wszystkie zalety wodzy kauczukowych, a dodatkowo mają stopery. Dla mnie wodze idealne. W sklepie Horse Tack w promocji za 150 zł. Moim zdaniem warto.
Gdzie dostane wodze skórzano- kauczukowe DAW- MAG?
kaloe, Od ręki? Bo na zamówienie w amigo-konie, w gnl czy w koniku. Ale to pewnie można też od razu zamówić po prostu w Daw Magu
Puma bardzo dziękuję za odpowiedz. A mam jeszcze pytanie do tych którzy mają takie wodze , jaką one mają długość ( rozmiar full)?
Złota łopata dla mnie  😁
Mam taki głupi problem - koleżanka chciałaby kupić sobie takie wodze, jak moje, a ja nijak nie mogę sobie przypomnieć marki ani nazwy tego, co mam... Może ktoś z lepszą głową akurat będzie kojarzył? Skórzano-gumowe, z dość długą częścią skórzaną przy zapięciu na środku, cienkie (14 mm), ze stoperami, zapinane na haczyki, a przy łączeniu gumy ze skórą mają napis "Kris" i chyba koniczynkę albo jakiś kwiatek. Jedno, co jeszcze pamiętam, to że nie były drogie, bo kojarzę swoją myśl, że jak się nie sprawdzą, to nie będzie szkoda. 😉
Czy ktoś może ma pomysł, co ja kupiłam?  😜
Cladrige House?
Nie, to nie to. 🙁 Nadal nie mam pojęcia, co mam.  🙄
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 października 2018 17:29
Odkopuje.
Potrzebuje skórzanych wodzy ze stoperami, dłuższych niż standardowe dla rozmiaru full (145cm). Przynajmniej 160cm. Czy to tylko na zamówienie u rymarza ? Znalazłam z opcja extra long tylko jednego producenta ?
Ktoś się orientuje jakie inne marki oprócz Waldhausen robią dłuższe wodze ?
Sankaritarina, ale cienke na szerokość czy grubość?
Co prawda wytok to nie stricte wodza pomocnicza, ale bardziej odpowiedniego wątku nie znalazłam. Intryguje mnie kwestia zasadności i celowości zakładania wytoku. Jak popatrzę po zawodach mniejszych i większych to spokojnie ponad 90% ma podpięte wytoki. Z czego to wynika ?
darolga   L'amore è cieco
18 grudnia 2018 19:09
Klami - bo jest w zestawie z napierśnikiem  🤣  Zasadność zakładania samego napierśnika też jest dość zabawną kwestią, ale wygląda profi, więc siodło na szyi to cena, którą warto zapłacić za sportowy look  🤣
Niezupełnie. Wytok to pomoc, jak wiecie, niezależna od ręki jeźdźca.
Chodzi o to, że gdy koń Raptownie szarpnie głowę w górę (lama) - nie ma takiego jeźdźca, żeby nadążył z ręką.
Zatem koń uzyskuje wygodę - na skutek swojej (niepożądanej przez nas) akcji.
A jeszcze, bardzo często, ręka zareaguje dopiero, gdy koń łeb opuści.
Jakie wnioski wyciąga koń?
Tymczasem wytok (dobrze dopasowany) Natychmiastowo na skutek szarpnięcia serwuje koniowi niewygodę.
Jest to znikomy dyskomfort - ale instant, dokładnie w momencie akcji.

Z tym że wielce wątpię aby 100% jeźdźców (a i trenerów) wiedziało czy wytok jest akurat przydatny czy całkiem zbędny.
I wtedy mamy "bo jest" i "profi look".
darolga   L'amore è cieco
18 grudnia 2018 19:34
halo - nie no, wiadomo 😉 Ale odniosłam się typowo do postu Klami, ponieważ wszyscy wiemy, że duży odsetek zawytokowanych koni wcale go nie potrzebuje. Co ciekawe, często widać to już po dopasowaniu - zazwyczaj są turbo luźne i niedziałające 😉 Choć oczywiście nie można generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka, bo zapewne i ja bym się w nim wówczas znalazła - mój koń zawody skokowe chodził w wytoku uregulowanym w kierunku "zbyt długi", ale tylko i wyłącznie dlatego, że się wspinał na potęgę i działało to na niego doskonale "parterująco".
Nie znalazłam lepszego miejsca na to pytanie, czy ktoś z was może podlinkować albo powiedzieć które firmy mają motylki na wodze zdejmowane? Wiem że one istnieją, widziałam, ale nie umiem znaleźć a za nic nie pamietam jaka marka to miałą... W kolorze brązowym!  👀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 marca 2019 13:44
Szukam takich wodzy, gdzie jeździec trzyma je za pętle doczepiane na karabińczyki. Zapomniałam ich nazwę, a poszukuję do hipoterapii.
Moon   #kulistyzajebisty
21 marca 2019 13:47
Dementek, chodzi Ci o myśliwskie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się