Solarium dla koni

my używamy solarium tylko do wysuszenia koni, ewentualnie jak jest zimno a konia mam do przygotowania, to zdejmuję derki, wrzucam pod lampę i czyszczę/przygotowuję konia na jazdę
latem nie używamy wcale
i zalecenia są takie, że głowa musi być poza lampami, lampy nie mogą być bardzo nisko


bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 maja 2013 11:40
Wilekie dzięki Fantazja, na razie korzystamy z solarki bo w PL przyszły chłodniejsze dni, dzięki niej udało mi się dziadka w końcu minimalnie wyprać i właśnie osuszyć 😉 Przed jazdą jeszcze nie próbowałam go naświetlać, ale chyba się skuszę.
ash   Sukces jest koloru blond....
03 maja 2013 17:01
bjooork, zazdroszczę!!!!!! Marzy mi się solarium! To byłoby zbawienie na pleców Karego
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 maja 2013 20:40
ash coś mi się zdaje, że zaraz po padoku będzie to najbardziej ulubione miejsce mojego konia 😉
witam. a jakich firm solaria polecacie, ? moga byc sprowadzane z zagrannicy. ogolnie zalezy mi by byl to model jak najbardziej płaski w kształcie
Odkopuję  :kwiatek:

Jak często stosujecie solarium dla koni ? Dopiero odkrywamy z Rudym uroki solarowania - 8min po jeździe będzie wystarczające?
I jak mniej więcej ustawiacie - ja w sumie tak na czuja, ręką sprawdzam na grzebiecie czy nie za ciepło...
Baaardzo różnie, w zależności od potrzeby  😉
Po kąpieli do momentu, aż podeschnie, po jeździe różnie, czasami przed jazdą np na 5 min.

Ustawiam zazwyczaj wszystkie lampy i reguluję czasami wysokością. Żeby nie było za gorąco to uruchamiam nadmuch - tym co się tego boją podnoszę do góry.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 września 2013 21:38
odkopuję  😉

słuchajcie potrzebuje zrobić takie solarium hande made  🙂 na szybko i małym kosztem dla Naszej klaczy ( ma wskazanie od weta - aby szybciej klacz się regenerowała , bo zaczęliśmy wdrażać jej wymuszony ruch a tutaj brak mięśni, tkanki tłuszczowej i kondycji - wszystko zastałe i mam wrażenie, że po łażeniu wszystko ją boli  :icon_rolleyes🙂
czy coś takiego się sprawdzi ?? http://allegro.pl/helios-oprawa-promiennika-podczerwieni-i3556084534.html plus lampy http://allegro.pl/promiennik-podczerwieni-lampa-grzewcza-kwoka-175w-i3554498413.html

myślałam aby powiesić je np. gdzieś w korytarzu albo po prostu w boksie.  🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
26 września 2013 07:56
zduśka, widziałam taką samoróbkę gdzieś i wydaje mi się, że działało.
Ja swojego grzałam lampami infrared, ale ręce bolały od trzymania.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 września 2013 10:47
zduśka, sprawdzi sie. To to samo co lampy IR w solariach dla koni, tylko ze tam czesto sa tez lampy UV-imitujace sloneczko 🙂.
Poszukuję wszelakich publikacji naukowych na temat solariow. W jezyku polskim angielskim lub niemieckim. Potrzebuje do ptacy inżynierskiej. szczegolnie zalezy mi o info jaka dlugosc fali podczerwonej ma odpowiednie dzialanie na organizm konia.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 kwietnia 2015 21:23
Odgrzebuje z czeluści 😉

Pytanie do użytkowników solariów, jakiej firmy posiadacie i na co polecacie zwrócić uwagę przy zakupie?
Albo co zmodyfikowalibyście przy tych które macie?
Proponowałabym sprawdzić mocowania. Juz nieraz słyszałam o spadających solarach i to nie tych DIY tylko oryginalnych....:/
Czy ktoś stosował solarium terapeutycznie (nie przed treningiem ani po treningu) tylko żeby przyspieszyć proces regeneracji konia po kontuzji? Jeśli tak, to jakie efekty?
Czy orientuje się ktoś gdzie kupię okulary dla konia na solarium?.. Czy ktoś z Was ma takie okulary? Interesuje mnie czy są szczelne.. tzn czy para wodna nie dostanie się między okulary a oczy.
Okulary chcę używać w innym celu niż solarium. Weterynarz polecił mi takie okulary do inhalacji konia. Inhaluję lekiem który jak dostanie się do oczy może  powodować jaskrę. Szukam sposobu zabezpieczenia oczu.
Czy orientuje się ktoś gdzie kupię okulary dla konia na solarium?..



😉
Dobre 🙂
Odkopuje. Stosujecie wiosna i latem solarium? Czy po „sesji” na solarium koń może iść na padok ?(aspekty przewiania rozgrzanych pleców)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się