ciąża, wyźrebienie, źrebak

Zairka, no nareszcie :P Gratuluję i czekam na więcej zdjęć!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
24 kwietnia 2015 08:35
Fotek za dużo nie mamy bo uwierzcie mi na słowo że chyba nie ma bardziej niewdzięcznej maśći do robienia po porodowych zdjęć bo wychodzą jak z rzeźni 😁

to teraz po kolei:
Jechałam do stajni na 23 bo ostatnio wyźrebiłą się w tych okolicach, jesteśmy wioske przed stajnią dzwoni telefon: "jest źrebaczek! Izabelowaty!".
No to gaz do dechy, przyjeżdzamy wlatuje do tej stajni a tam.. CRAMELLO, mokry, brudny bo kobyła skopała chyba tone ściółki i urodziła małą w dziurze na betonie 😵
zaglądam pod ogonek "cipki nie widze", lece po jodyne podnosze nóżke a tam? nie ma puzderka! Patrze jescze raz, są cycuchy 😍 😅
Tak więc spełniło się moje marzenie na które miłam 12,5% szans że będzie klacza Cramello, ale dalej. Sprawdziłam nosek, pyszczek czy nic tam nie ma, zajodynowaliśmy.
Madera przy rodzeniu łożyska rozkopywała słome i raz staneła małej na nóżke, ale ksiązkowo po godzinie urodziła łóżysko, sprawdziliśmy że całe.
Mała bardzo silna, cły czas pozycja mostkowa i chyba juz po pół godzinie próbowała wstawać, ostatecznie wstała i została już na nogach po 1h 12min, bardzo silny odruch ssania, ale udało się ją przystawić po 2 h dopiero jak wstała 2 raz, wczesniej za bardzo skupiała się żeby zachować równowage, smółke pięknie wydalała.
Madzia upocona okrutnie, urodziła znowu na stojąco 😵 ale matka z niej idealna!!
ale sie ciesze! Nawet  nie macie pojęcia 😜
Od rana na słuchawce z hodowcą Madery i Misi, że został znowu dziadkiem, cudowny człowiek :kwiatek:
Zairka gratulacje ! Cudowna jest  😍
Śliczna jest  😍
Zairka ogromne gratulacje! 😅 Nie dość, że piękne, silne i zdrowe, to jeszcze Twoje marzenie spełnione. Ekstra! 💘
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 kwietnia 2015 15:22
Młoda jest cudna tylko błagam crEmello a nie crAmello  😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 kwietnia 2015 07:24
Wiem ze masz racje ale jakoś mi to cramello w głowie  zapadło i zawsze wale takie "fopa".
Mała jest absolutnie świetna, byliśmy wczoraj na pierwszych 15 minutach spacerku, mała ma długie i miękkie dość mocno pecinki cieżko jej było ogarnąć swoje pajęcze nozki 💘
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 kwietnia 2015 09:54
Zairka chyba musisz już profilowe zmienić  😀 gratulacje, niech się chowa zdrowo i książkowo rośnie
hej hej nie wiem czy to właściwy wątek ale moja klacz oźrebiła się w sierpniu zeszłego roku, tydzień po porodzie źrebię padło, a klacz ma mleko do dziś. Nie zdajałam jej, zaczyna mnie to martwić bo myślałam, że już dawno się zasuszyła
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 kwietnia 2015 23:51
Zairka chyba musisz już profilowe zmienić  😀 gratulacje, niech się chowa zdrowo i książkowo rośnie

Masz racje! już się tym zajmuje  🏇
Pozdrawiamy z Chrupeczką 😍
Zairka gratulacje 😍 jest piękna
Żmijkowa, nie jestem wetem, ale jak dla mnie to za długo. Jak 10 lat temu padł nam źrebak przy porodzie, to kobyła przez jakiś czas stała na suchym zarciu, głównie na słomie, i zasuszyla się, ale nie prawie rok
Zairka, jest rewelacyjna 😀

A my w tygodniu robimy usg, bo coś mi dziewczyna nie chce się grzać  😵
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
26 kwietnia 2015 09:04
Zairka, ale słodziara 🙂.
rox, twoja się nie chce grzać a moja się nie chce przestać grzać, myślałam że ją w ten weekend przywieziemy a ona nadal CHCE.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 kwietnia 2015 12:02
hej Dziewczyny, przeczytałam cały wątek od pierwszej do ostatniej strony, dowiedziałam się masę przydatnych rzeczy, ale chciałam zapytać o konkrety. Przyznam, że trochę się boję Waszej reakcji, bo widać, że wszystkie jesteście doświadczone w tematach zaźrebiania, porodów itp., a ja dopiero zaczynam swoją przygodę. Chciałabym zaźrebić swoją klaczkę. Ma 19 lat, to kuc feliński. Nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, rodziła już 6 razy, ale nie u mnie. Rozmawiałam z poprzednimi właścicielami i mówili, że nigdy nie było z nią problemów, rodziła sama, szybko i bez kopmlikacji.
A ja zastanawiam się czy ją pokryć czy zastosować inseminację. Wolałabym to drugie, ale czy zawsze trzeba odstawiać klacz do kliniki, czy jest możliwość zainseminowania u siebie? znacie kogoś z województwa śląskiego, bądź opolskiego kto się tym zajmuje?
Dziękuję za już  :kwiatek:
Zairka Gratulacje! Piękna mała i mamusia  😉 Po kim taką ładną Chrupkę masz?

Żmijkowa, nie jestem wetem, ale jak dla mnie to za długo. Jak 10 lat temu padł nam źrebak przy porodzie, to kobyła przez jakiś czas stała na suchym zarciu, głównie na słomie, i zasuszyla się, ale nie prawie rok
 
Jutro weterynarz ją zbada na szczęście nie dostała zapalenia
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 kwietnia 2015 21:52
Zairka Gratulacje! Piękna mała i mamusia  😉 Po kim taką ładną Chrupkę masz?

Can - Can S po Eternalu
Chrupeczka była dzisiaj na swoim pierwszym godzinnym padokowaniu z mamusią, Misia (starsza siostra) dostawała za płotem troche szału na początku ale odpusciła i poszła sie paść, Madzia to matka idealna 😅
Zairka, Misskiedis gratulacje!

U mnie też wczoraj się pojawił na świecie wyjątkowy cudak. Śmiesznie malowany. Ogromny ogierek po Lyjanero.
Kawał klamota, większy niż moja 2,5 tygodniowa klaczka w chwili obecnej  😲 Nie wiem jak ta kobyła dała sobie radę i skończyła w jednym kawałku  😉
Śliczne dzieciaki 🙂 Nasza została już ochrzczona przedstawiam  6 dniową Zarinę
Ma mocne nogi, po mamusi 😉. Mój to taki patyczak 😉
ansc, fajnie już stoi na tych nóżkach 🙂
No nóżkę to ma 🙂 Dziewczyny mamcie sprawdzone preparaty na biegunkę u maluchów ? Zarina od wczoraj ma luźny stolec klacz nie ma jeszcze rui więc nie wiem czy to z tym związane 🙁 może robaki ale wet mówił że odrobaczyć po skończeniu 2 tygodni , może coś jej podac albo mamie ?
Anettt, a soli w boksie nie ma ?
Nam wet zalecał Lakcid na biegunkę. Dawało radę
Nam wet zalecał Lakcid na biegunkę. Dawało radę

Słyszałam też o Smekcie, choć nigdy nie stosowałam.
ansc, fajnie już stoi na tych nóżkach 🙂

Tak, stoi coraz lepiej, chłopak ma dużo ruchu, jest na dworze 24h/doba, dodatkowo jeszcze oprowadzam po ulicy, masuję, naciągam. Kopytka stawia już płasko, tylko jeszcze nadgarstki lekko wygięte ale to dopiero 5 doba.
Ani się nie zdążysz obejrzeć jak zacznie śmigać na prostych nogach 🙂
Hmm, jakoś mnie to nie dziwi, że moje pytanie zostało bez echa, to wątek o chwaleniu się źrebakami, pokazywaniu zdjęć, przeżywaniu ciąży, poronień. A ja głupia myślałam, że czegoś się dowiem, no nic, dzięki Akatash za pomoc  :kwiatek: idę gdzie indziej szukać wiadomości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się