Odznaki PZJ

Wygląda na to, że jest. 8 lat (brąz) + 3 miesiące. Złota to 15.
Zdawał ktoś może srebro w toporzysku ? Wybieram się tam na odznakę i chciałam zdawać na ich koniu. Miałam kiedyś zdawać w Rybniku, ale tam same trupki były i ciężko by było przejechać. Chodzi mi tylko o ujeżdżenie. Bo jeśli tam konie nie za bardzo, to wezmą swojego  😉
Czy ktoś wie i może mi wyjaśnić jak chłopowi ze wsi jakie konkursy (skoki)  mogę startować mając BOJ, a jakie z SOJ? Z góry dziękuję :kwiatek:
Behemotowa, z brązem do L1, ze srebrem całą resztę (tylko potem potrzebujesz odpowiednie licencje - z III do N1, z II do CC1 i z I reszta).
Behemotowa, z brązem do L1, ze srebrem całą resztę (tylko potem potrzebujesz odpowiednie licencje - z III do N1, z II do CC1 i z I reszta).


Do L1 , ale towarzyskie?  W sensie czy na regionalki musze mieć jeszcze licencję wykupiona?
Do towarzyskich nie potrzebujesz odznak, a do regionalek potrzebujesz brąz i wykupioną licencję.
aaa, dziękuję bardzo  :kwiatek:
Zdawał ktoś może srebro w toporzysku ? Wybieram się tam na odznakę i chciałam zdawać na ich koniu. Miałam kiedyś zdawać w Rybniku, ale tam same trupki były i ciężko by było przejechać. Chodzi mi tylko o ujeżdżenie. Bo jeśli tam konie nie za bardzo, to wezmą swojego  😉


W Toporzysku, jeśli nie jesteś uczestnikiem ich obozu jadącym egzamin po turnusie, masz małe szanse na zdanie czegokolwiek :P

Mam pytanie - czy przy rejestracji na zawody (nigdy nie startowałam i raczej nie zamierzam, sytuacja skłoniła mnie do zastanawiania się) wymagają okazania odznaki, w sensie tego plastiku, czy są w stanie jakoś sprawdzić w bazie czy faktycznie tę odznakę mam? Bo na wyjeździe ukradli mi portfel, w którym była również odznaka i nie wiem czy a) da się, b) jest sens wyrabiać jakiś duplikat czy coś?
DeJotka, odznaki widnieją w systemie PZJ. Bez problemu to się sprawdza.
epk dziękuję bardzo  :kwiatek:
[quote author=Patii97 link=topic=62.msg2398682#msg2398682 date=1438174991]
Zdawał ktoś może srebro w toporzysku ? Wybieram się tam na odznakę i chciałam zdawać na ich koniu. Miałam kiedyś zdawać w Rybniku, ale tam same trupki były i ciężko by było przejechać. Chodzi mi tylko o ujeżdżenie. Bo jeśli tam konie nie za bardzo, to wezmą swojego  😉


W Toporzysku, jeśli nie jesteś uczestnikiem ich obozu jadącym egzamin po turnusie, masz małe szanse na zdanie czegokolwiek :P
[/quote]

W Toporzysku na ostatnim egzaminie osoby oceniające były z zewnątrz i nie miały pojęcia kto był skąd.
Poziom zdających był słabiutki a warunki egzaminu kiepskie. Konie nie rozprężone, stały na hali i czekały na swój przejazd. Czworobok na hali (krzywy). Jak ktoś jest tam na obozie to oczywiście niech podchodzi do egzaminu na miejscu ale żeby tam jechać ????
Tam nie ma rozprężalni jako takiej, więc jest rozprężenie przed częścią egzaminu, potem konie stoją za szrankami i czeeeeekają.  W trakcie części skokowej konie stoją gdzieś w środku parkuru...przynajmniej tak było kiedy ostatnio byłam w Toporzysku.
A widywałam sytuacje w których obozowicze, których największą zasługą w czasie egzaminu było przeżycie czworoboku/parkuru zdawali, a bardzo przyzwoicie jeżdżące osoby były oblewane.
Patii97 jeśli masz względnie blisko do Rybnika, to dojazd do Zbrosławic pewnie też nie będzie wielkim problemem, polecam znacznie bardziej niż Topo, chociaż też nie jest idealnie.
Postanowilam zabrać nasze dzieciaki na BOJ do Pcimia, na naszych koniach. Ktos sie orientuje jak to tam teraz wygląda? Latwo zdać nie będąc ichnim obozowiczem? Jest rozprezalnia czy sie nadal starczy za plotkiem?
Kamizelka jest obowiązkowa? Jesli tak to czy wystarczy zolwik z Decathlonu czy musi byc pelna?
I czy ktos faktycznie ocenia czyszczenie i siodlanie czy to tylko formalność? Co jak dwie osoby jada na tym samym koniu albo czyszczą konia Magic brushem a nie iglakiem?  Przepraszam za głupie pytania ale sama zdawalam odznakę w czasach gdy takich wymyslow jeszcze nie bylo i nie wiem co się zmieniło😉
Chciałam się zapytać czy ktoś może zdawał na BOJ w Żarnowie (woj.podlaskie) na wakacjach.Czy dużo tam osób oblewa egzamin?Czy na 1 tygodniowym obozie da się jeszcze czegoś podszkolić?Kto egzaminuje?
mils   ig: milen.ju
20 sierpnia 2015 09:09
Jak długo czeka się na odznakę? Zdałam egzamin 27 czerwca i nie dostałam jeszcze odznaki. W bazie PZJ też nie ma jej uwzględnionej.
mils ja na "plakietkę" czekałam około miesiąca, aż łaskawie przyślą mi ją pocztą.
Najbezpieczniej jest zadzwonić do ośrodka w którym zdawałaś odznakę i się przypomnieć. Bo jeśli PZJ nie ma Cię w systemie to może całkiem zapomnieli o Tobie  🙂
mils   ig: milen.ju
20 sierpnia 2015 09:48
W ośrodku jestem średnio raz na tydzień, ale to jest sprawa organizatora egzaminu, który tylko "wypożyczył" konie. Pisałam do nich i cisza, ale tak właśnie myślałam, że te 2 miesiące to już trochę za długo. Plakietka to jakoś najważniejsza dla mnie nie jest, ale dobrze byłoby mieć te srebro przypisane do mnie w bazie PZJ.
jak masz zaswiadczenie od organizatora, że zdałaś i że zaliczyłaś, to zrób kopie i wyślij do pzj
to twoja sprawa, żeby to wysłać, nie organizatora
mils   ig: milen.ju
20 sierpnia 2015 10:04
E. tak chyba zrobię. Aczkolwiek nigdy nie spotkałam się z tym, że osoba zdająca załatwiała to w PZJ, zawsze wszyscy dostawali kopię protokołu i czekali sobie radośnie na odznakę. Ale może coś się pozmieniało. 🙂
nic sie nie pozmieniało, dalej powinien to zrobic organiztor. ale jeśli on tego nie robi, to zadzwon do pzj i ewentualnie wyslij im protokol i czekaj
od nas ze stajni tak kiedys zrobili, jak organizator zwlekał z wysłaniem, potem narzekał, że nie wiadomo gdzie są protokoły, więc każdy na swoją rękę wysyłał ten papierek, który dostał od egzaminatora i każdy osobiście do domu dostawał odznakę
jak organizator zawalił, weź sprawy w swoje ręce  😉
mils, i upewnij się, że podpisałaś oświadczenie o dysponowaniu danymi osobowymi dla potrzeb...
Jeśli dubluje pytanie z góry przepraszam!  😡  Jaki jes maksymalny czas oczekiwania na odznake? Swoją brązową miałam po miesiącu a na srebrną czekam już trzy...  😵
pirat30, a jesteś w bazie danych? Jeśli nie, to... podpisywałaś oświadczenie o dysponowaniu danymi osobowymi? (z tego powodu kiedyś przyszłoby nam czekać do us*)
Jeśli podpisywałaś, zdałaś a nie ma cię w bazie to dociekaj. U organizatora egzaminu. I w WZJ. Bo normalnie to odznaki są u organizatora maks w 2-3 tygodnie. A w bazie jest się szybciutko.
Nie nie ma mnie w danie. Podpowiedz gdzie mam szukać oświadczenia. Przepraszam że tak pytam... Ale jestem zielona  🤬
*edit: literówka  😡
pirat30, oświadczenie jest w Zasadach Szkolenia PZJ (pdf na stronie PZJ). U nas można było wysłać do WZJ (chyba do WZJ 🤔 nie PZJ) mailem: skan oświadczenia i skan protokołu.
Myśmy najpierw dzwonili do organizatora. Wtedy się okazało, że nie ma tego oświadczenia (bo organizator myślał, że zdająca jest niepełnoletnia i powinni podpisać rodzice, a zdająca była pełnoletnia, a nie dostała oświadczenia do podpisu).
Wtedy telefon do WZJ (chyba, nie pamiętam czy nie do PZJ), przesłanie skanów - i już było w bazie. A odznaka przyszła pocztą.
Ok znalazłam oświadczenie 🙂 wydrukowałam i podpisałam 😉. Po egzaminie dostałam załącznik 2 próba ujeżdżenia rozumiem że to wystarczy? 🙂 Jutro wyśle im te dwa pliki. 🙂
Ja dostałam moją odznakę pół roku... Dopiero wtedy przyszła do ośrodka gdzie zdawałam. 😉
pirat30, powinnaś mieć protokół. Taki poziomy druk A5 na zielono. Tam są kratki na wszystkie "zaliczenia". Jeśli zdawałaś poprawkę, powinnaś mieć kopię z pierwszego egzaminu - i na niej adnotację o zdanej poprawce. Jeśli zagubiłaś kopię protokołu z pierwszego egzaminu, to też można zdać poprawkę, ale chyba 20 PLN więcej (może to o to chodzi)?
Nie orientuję się dokładnie, bo dotychczas wszyscy "poprawkowicze" mieli kopie protokołu, a jeśli nie to i tak jest to "działka" organizatora.
Jeśli to nie była poprawka, to kopię protokołu dostaje każdy zdający. Jeśli nie wzięłaś - potrzebujesz jej od organizatora. To jest poświadczenie zdanego egzaminu.
fabapi a w Facimiechu planowane są odznaki?
Pamiętam, że w tamtym roku jeden egzamin się odbył, a później jakoś ucichło 😉 wiem, że macie zawrót głowy z powodu zawodów, ale tak na przyszłość pytam  🙂
Nie dostałam czegoś takiego... Napisze do organizatora może wydadzą mi kopie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się