Odznaki PZJ

edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 grudnia 2015 19:49
Witam, czy ktoś ma może DZIAŁAJĄCY link do pytań i schematów do srebrnej?
Albo jestem niedorozwinięta, albo na stronie PZJ tego nie ma.
nubira05   Ko­nie kochają piękniej. Bo wiernie.
05 marca 2016 11:52
Co myślicie o przejeździe srebrnej odznaki na wypożyczonym koniu z ośrodka?
Zależy, jaki koń.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 marca 2016 19:36
Przedwczoraj dowiedziałam się, że jutro jadę brąz  😂 czworobok przejechałam dzisiaj dwa razy, parkur raz. Na przypale albo wcale  😂
No ale miałam zapytać, bo Trener mówi jedno, ja co innego. Ostatni kłus, wjazd na linię środkową - to się jedzie ćwiczebnym czy anglezowanym? Jest tylko napisane "ruszyć kłusem roboczym". Wcześniej w każdym punkcie jest uwzględnione, kiedy ćwiczebny, a kiedy anglezowany. Tutaj nie.
Po galopie na prawo jest zmiana kierunku w kłusie anglezowanym przez przekątną - kiedy zmienić nogę? W X czy przy ścianie? Jeśli przypadkiem zacznę anglezować na złą nogę, to czy zostanie to uznane za błąd, jeśli ją od razu zmienię? Jeśli koń zagalopuje na złą nogę i to poprawię, lotną czy przez kłus, bez znaczenia, to zdam czy nie zdam? Zestresowałam się i martwię się na zapas  😂
Czy srebro można jechać z ostrogami?
Facella Moim zdaniem tam w ostatnim kłusie nie jest wymagany ćwiczebny, z doświadczenia i z tego co się odznak naoglądałam to zwyke ludzie siadają już w siodło przed tym ostatnim zakrętem i wjazd jadą w ćwiczebnym bo w sumie łatwiej potem przygotować do zatrzymania i zrobić to równo, ale równie dobrze możesz usiąść kilka kroków przed zatrzymaniem w x.

Jeśli zaczniesz anglezować na złą ale od razu poprawisz to będzie ok ważne żebyś pokazała, że wiesz kiedy jest zła. Co do zmiany nogi przy zmianie kierunku to jeśli nie ma na tej przekątnej wydłużenia chodu to wszystko jedno czy zmienisz w x czy na końcu przekątnej. Ja zmieniam na końcu z przyzwyczajenia bo też łatwiej mi wyjechać precyzyjnie bez zmiany nogi w trakcie przekątnej.

Ostrogi możesz mieć, będzie dobrze🙂

Ps. ale czekaj ty o srebro sie pytasz? to srebro z tego co pamiętam jeśli nic się nie zmieniło jedzie się ćwiczebnym całość chyba, że zaznaczone inaczej.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 marca 2016 19:50
Tylko ostatnie pytanie jest o srebro :P cała reszta o brąz. Moja wina, nieczytelnie napisałam. Ja jadę brąz, przyjaciółka srebro. Ja nie mogę mieć ostróg, a ona nie wie  🤣 i tak, w srebrze całość (z wyjątkiem żucia) jedzie się w ćwiczebnym.
Facella, nogę w kłusie jak zmienisz od razu, to nic się nie stanie. 😉 Co do nogi w galopie, to pamiętam, że liczyli to jako błąd, a błędy można mieć bodajże 2, czyli też tragedii nie ma. 😉
Po jakim czasie można poprawić próbę skoków brązowej odznaki?
od razu można, chyba że się coś zmieniło, ja pamiętam przepisy sprzed roku
poprawiałam z jedną swoją uczennicą na jakiejś najbiższej odznace jaką znalazłyśmy
W takim razie cisne za tydzień,  tak głupie błędy że nie wytrzymam,  niech poprawiają
Zdarzają się 🙂 Tez mi się wydaje, że można poprawiać od razu ale najlepiej jak zgłaszasz gdzieś poprawkę po prostu spytać - ci co organizują zazwyczaj się znają :P
Tylko znowu ten "stres" ale przynajmniej z głowy 🙂
Myślę,  że przemyślaly i zobaczyły że nie ma czym się stresować. A przynajmniej nie pomyla parkuru z 4 przeszkód
zdawał ktoś odznakę w pcimiu? trudno jest?
zadaja łatwe pytania? w sensie czy pokazują tam plansze itd. xd
Mogę jechać odznakę na prostym, plastikowym wędzidle ze śliniankami (spojrzałabym w przepisy, ale nie chcą mi się otworzyć...)?
Dramuta12, nie. W "Zasadach" jest wyraźnie:
wymagana jest jazda na zwykłym kiełźnie wędzidłowym pojedynczo- lub podwójnie łamanym
Przy czym pewnej interpretacji podlegać może co to znaczy "zwykłe", powszechnie przyjmuje się że nie wymyślne, typu dopuszczalnego na czworobokach, "przechodzi" też, w praktyce, wielokrążek z wodzą na dużym pierścieniu, choć nie u wszystkich. Ale kiełzno musi być pojedynczo lub podwójnie łamane - tak zażyczyli sobie autorzy "Zasad".
Ach no to trochę lipa... Ale dziękuję za odpowiedź. 🙂
Moja znajoma jechala srebro na gumowym prostym i nikt się nie czepiał 🙂 Raczej malo gdzie na oodznakach patrzą koniu do pysk
PATRYCJA10822, bo na logikę powinny być dopuszczone takie kiełzna wędzidłowe, jak w przepisach ujeżdżenia (np. gumowe proste). A skoro są ograniczenia, powinna być przewidziana forma kontroli kiełznania.
A nie jest 🙂
Odznaki jeździli tez ludzie na Baucherach a moje konie nie raz na niełamanych róznego rodzaju.
Zwykle wszyscy traktują i uj i skoki jak w przepisach ujeżdżenia tak się jakoś przyjęło czyli nie może być: wielokrązków, kimbelwicków, cyganek, pelhamów czy munsztuka.
Jakoś nie wnikałam bardziej w przepisy odznakowe w tej kwestii 😉
BlueHorse, Baucher jest dozwolony na czworobokach i ujeżdżenia i WKKW przecież...
[quote author=_Gaga link=topic=62.msg2577173#msg2577173 date=1469770556]
BlueHorse, Baucher jest dozwolony na czworobokach i ujeżdżenia i WKKW przecież...
[/quote]
Znalazłam sobie jak wyglada Baucher, ale nie rozumiem, co daje to dodatkowe kółko do pasków policzkowych? Czym to się różni zastosowaniu od zwykłego wędzidła? Wytłumaczy mi ktoś?  😡  Dziękuje  :kwiatek:
widział ktoś może gdzieś (najlepiej w mazowickim) egzamin na ZOJ ?
E., stabilizuje wędzidło w pysku, daje efekt półwąsa, minimalnie działa na potylicę.
kais, Aromer robił swojego czasu, choć nie wiem, jak to wyglądało w kalendarzu - przypuszczam, że jak zadzwonisz i powiesz, że w tym i tym terminie (kiedy ogólnie mają przewidziane egzaminy w kalendarzu) chciałabyś zdawać, to będziesz mogła podejść. Złoto stosunkowo mało osób zdaje, ostatnio jak widziałam egzamin na złoto (właśnie w Aro), to zdawała cała jedna osoba. 😉
Aromer dopiero we wrześniu, ale nic pewnego.
kais, jest taki sposób: sprawdź sobie nazwiska osób w Centralnej komisji egzaminacyjnej i dzwoń, czy coś wiedzą, ew. gdzie sędziują. Bo na złoto musi egzaminować ktoś z Centralnej Komisji, a to jest kilka osób zaledwie.
Złota odznaka - do czego upoważnia  ?
naovika, na dziś? Do niczego. Wkrótce może być wymogiem na wyższe kursy instruktorskie.
naovika, na dziś? Do niczego. Wkrótce może być wymogiem na wyższe kursy instruktorskie.

Tak - na

Bez sensuuuuu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się