Stajnie w Radomiu i okolicach

Patycja1998, ja stajni dla koni nie szukam, bo mam u siebie. Ale chętnie poznaję ludzi, którzy mają stajnie, zwiedzam jak jestem w okolicy. Lubię podziwiać, podglądać pomysły, dzielić się doświadczeniami. A i znajomości czasem się przydają.

Manor House ma fajne warunki, jak byłam to bardzo ogarnięta instruktorka z nami porozmawiała. Brakowało mi tam tylko koni na wybiegach, pastwiskach. Konie wychodzą tam na cały dzień, jeśli nie pracują?
bera7, niestety nie bylam w San Maryno, ale jeżeli stacjonuje tam Zbyszek Płatos, to sądzę, że stajnia prowadzona jest z głową.

Co do Manor House to bylam tam jeszcze zanim zbudowali nową stajnię z halą. Ale już wtedy stajnia zrobiła do mnie dobre wrażenie.
ostatnio w Bliżynie pod Skarżyskiem powstał nowy ośrodek - Lucky5Ranch z nastawieniem rekreacje dla dzieci w stylu west.
http://l5r.pl/
ewuś tak w San Maryno Zbyszek Płatos potwierdzam  🙂
szuwar, to, że tam stacjonuje Zbyszek Płatos to wiedziałam już dawno. Tylko po tym, że Zbyszek tam stacjonuje domyślam się, że stajnia prowadzona z głową.
Skarżysko to już spory kawałek ode mnie. Ja raczej się kręcę na wschód od Radomia, ew. zachód przejazdem jak odwiedzam teściów.
Patycja1998, ja stajni dla koni nie szukam, bo mam u siebie. Ale chętnie poznaję ludzi, którzy mają stajnie, zwiedzam jak jestem w okolicy. Lubię podziwiać, podglądać pomysły, dzielić się doświadczeniami. A i znajomości czasem się przydają.

Manor House ma fajne warunki, jak byłam to bardzo ogarnięta instruktorka z nami porozmawiała. Brakowało mi tam tylko koni na wybiegach, pastwiskach. Konie wychodzą tam na cały dzień, jeśli nie pracują?

Jeśli konie nie pracują a warunki pogodowe to umożliwiają staramy się konie wypuszczać jak najczęściej 🙂
Rozmawiałaś z instruktorką Anetą /Marceliną/Pauliną ?
Patycja1998, może Paulina, ale ręki nie dam. Byłam tam ponad rok temu raz, przez około 30 min więc z wizyty pozostało raczej wrażenie ogólne niż pamięć do imion ludzi czy koni 😉. Brunetka jak dobrze pamiętam.
Tak to raczej chodzi o p. Paulinę 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 stycznia 2014 21:14
Dementek kiedy do Ciebie pisali? Dowiadywalas sie
o warunki pracy?


Nie dzwoniłam, bo nie mam jak tam dojechać- uroki braku własnego samochodu :/ A jechać ,,w ciemno" z wieloma przesiadkami mi się nie uśmiecha. Odpuściłam.
bera7, do nas zapraszam bliżej wiosny, teraz dojazd jest masakrą 😀, a konie nos ze stajni wystawiają tylko po to, żeby się napić.
Sisisa, to przerąbane. Nie jeździsz?
Nasze od rana do zmroku wietrzą zady obowiązkowo.
bera7, nie. U nas tylko źrebaki są na tyle odważne, żeby trochę po dworze pobiegać  😂. A reszta nawet jak wypuszczona, to 5 minut i do boksów same wracają.
Wybiera się ktoś na konsultacje uj do Kozienic?
Wybiera się ktoś na konsultacje uj do Kozienic?


Z kim i kiedy ?
Konsultacje prowadzi B. Sas-Jaworski.
Nowa grupa "ujeżdżeniowa" dla osób i koni(zwłaszcza młodych),które rozpoczynają treningi,celem tej grupy jest pokazanie jak pracować z młodym koniem.

Konkretna data jeszcze nie dotarła do mnie, ale pewnie luty.
Podbijam.
Swoją krytyką jednej ze stajni widzę, że bardzo się naraziłam właścicielce?? która postanowiła zgłosić sprawę do adminów 😉.

Chyba nadepnęłam na odcisk, bo PW dość nieprzyjemne z których kwintesencja jest taka, że zazdroszczę. Otóż miła ajaniszek, miałam okazję przez wiele lat zwiedzić dziesiątki jeśli nie setki stajni w naszym kraju i nie tylko, od małych stajenek koło domów po wypasione ośrodki i swoich opinii nie opieram o zazdrość. Oglądam, podziwiam, czasem "kradnę" pomysły i wyrabiam sobie jakieś opinie o miejscu na podstawie tego co widzę. Moje odczucia są subiektywne, jak każda opinia. Ale nie widzę powodu by nie opisać tego co widzę.
bera chyba żartujesz, że dostałaś pw z hasłem, że zazdrościsz stajni itp. i dlatego napisałaś co widziałaś?
🤔
Karla🙂, tak. I do tego zaproszenie, które bardziej przypominało zaproszenie na ring niż na kawę i wyjaśnienie 😉.
😵 no cóż... a ja powiem tylko tyle, prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
Karla🙂, otóż to! A krytyka jeśli konstruktywna to i pożyteczna 🙂
Karla🙂, otóż to! A krytyka jeśli konstruktywna to i pożyteczna 🙂


Tak więc zapraszam wszyskich chetnych do zobaczania jakie warunki panują w naszej stajni a potem praszę o tę bardzo konstruktywną ale szczerą krytykę


o którą stajnie chodzi ?


Mam do Was pytanie, czy w Radomiu i okolicach odbywają się gdzieś zajęcia z hipoterapii z uprawnionym terapeutą ?
Jeśli tak, to gdzie, jeśli nie, to czy ktoś się orientuje, byłoby zapotrzebowanie ?

Druga sprawa, kowale, jest ktoś godny polecenia pracujący na tym terenie, kto dojedzie do kilku koni ?
ajaniszek- bera napisała jaką sytuację zastała jak kiedyś u Was była- fajnie jak się zmieniło. Nie widzę żadnych oszczerstw tylko opinię na temat tego co zastała. Po to jest forum by wymieniać swoje obserwacje🙂
Sama także możesz napisać o plusach i minusach swojej stajni- pewnie każdy chętnie przeczyta.

 Pisanie capslockiem
bera już była, mi nie po drodze, ale chętnie poczytam (i inni zanim się do ciebie wybiorą)co oferujecie ciekawego.
ajaniszek, oszczerstwo = kłamstwo. Proszę przytoczyć gdzie w tym co napisałam jest kłamstwo? Nie jestem dzieckiem, nie mam wady wzroku i napisałam to co widziałam. DWUKROTNIE, żeby nie było wątpliwości. A nie byłam dzień po dniu, tylko w odstępie długiego czasu, już nie pamiętam dokładnie. Nie byłam sama, więc chyba mieliśmy zbiorowe przywidzenia.

I nikogo nie muszę poznawać, bo tu nie jest wątek o tym czy właściciele są sympatyczni tylko piszemy o stajniach. I tym bardziej nie znając właścicieli jestem obiektywna, bo nie mam żadnych interesów by komuś słodzić czy dopiekać po złości.
A gdyby właściciele odbierali telefon, który jest podany na tablicy pewnie łatwiej byłoby się poznać 😉

montana, na 100% hipo mają w Skaryszewie, mamy też stajnię hipo w mojej okolicy. A czy byłoby zapotrzebowanie to musisz pogadać z okolicznymi ośrodkami od rehabilitacji. Oni są najlepiej zorientowani gdzie są takie zajęcia i czy dużo jest chętnych. U nas chyba niewielkie obłożenie ma dziewczyna, ale tabliczka jest, konie też chodzą więc pewnie jakoś sobie działa.
A w Skaryszewie to nie wiem, ale tam blisko z Radomia to pewnie mają więcej chętnych.
montana, Łukasz Zdunek może? Jeździ m. in. do Kielc, Lublina, więc może i Radom obsługuje.
Mi w Lublinie konia robił i byłam zadowolona.
dziękuje za odpowiedzi

ajaniszek, a ja nadal nie wiem jaka to stajnia, zapraszasz krzykiem, a nie piszesz dokąd, więc się na pewnie nie wybiorę
Nie wiem o jaką stajnię chodzi, bo w żadnym poście bery7 nie odnajduję oszczerstw
montana, Łukasz Zdunek może? Jeździ m. in. do Kielc, Lublina, więc może i Radom obsługuje.
Mi w Lublinie konia robił i byłam zadowolona.


bardzo polecam 🙂 do nas do stajni również przyjeżdża 🙂 do Chlewisk 🙂
montana: nas, jak mamy za co i potrzebujemy oskrobać kopyta "na wyjściowo" (co się, prawdę powiedziawszy, rzadko zdarza, zwykle przycinam sam...) obsługuje pan Robert Baran z Kozienic. Dojedzie nawet do jednej sztuki i nie jest drogi - inna rzecz, że jak go ostatnio widziałem w listopadzie był bardzo zniechęcony i odgrażał się, że wyemigruje do Norwegii...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się