Stajnie w Radomiu i okolicach

Witam,
Czy może ktoś podać namiar na Stajnie Amazonkę?
Na blogu onetowym Stajni za nic nie mogę znaleźć namiarów..
Pozdrawiam,
Bischa   TAFC Polska :)
09 maja 2015 20:02
Jakie opinie ma stajnia w Lesiowie? Byłam tam pod koniec stycznia zdaje się, przyjaciółki koń tam stał. Ciekawa jestem.
A co chciała byś wiedzieć?? Ja byłem tam jakoś koło kwietnia/maja
Jeśli chodzi o możliwość jazdy w teren to chyba najlepiej usytuowana stajnia w pobliżu Radomia (w której byłem).
Jeśli chodzi o naukę jazdy czy jakieś doskonalenie swoich umiejętności to trudno to jednoznacznie określić... 🤔
Drodzy revoltowicze
Orientujecie sie może o stajniach w okolicach Białobrzegów Radomskich??
Ostatnio byłam w Wyśmierzycach i zastałam tam na  hektarach lak stado zimnuchow.

Bischa   TAFC Polska :)
30 sierpnia 2015 12:46
Kłapouchy78, byłam tam raz z przyjaciółką, zimą, więc niewiele widziałam, ale ciekawa jestem 😉
Drodzy revoltowicze
Orientujecie sie może o stajniach w okolicach Białobrzegów Radomskich??
Ostatnio byłam w Wyśmierzycach i zastałam tam na  hektarach lak stado zimnuchow.




Stada zimnuchów są po obu stronach Pilicy aż do Nowego Miasta a może i dalej, ale chyba nie o to pytasz ?

Stajnia rekreacyjno-hodowlana 20 km od Białobrzegów www.bunczuk.pl.tl, https://www.facebook.com/StajniaBunczuk, zapraszamy
montana, ooo no chyba o to pytam.
Bo tam sa takie hektary ze okiem  nie sięgam.
A wiesz czyje to???
I właśnie sie same zimne pasa z tego co zauważyłam.
A dziękuję za zaproszenie na bank skorzystam
O to pytasz, w sensie interesują Cię stajnie z końmi zimnokrwistymi ? Czyje to ? no właścicieli swoich 😀
Wielu ( choć z roku na rok co raz mniej ) rolników posiada po 2-5 klaczy z przychówkiem i wszystko pasie się razem na tzw. wiejskich pastwiskach ogólnych, co w sumie daje dość liczne tabuny na nadpilicznych połaciach łąk i pastwisk. Pasą się same, ale codziennie na około 19 meldują się w swoich gospodarstwach w stajni. Czyli normalna sprawa, tak jak się hoduję konie, krowy, ot, wieś. Pragnę przypomnieć, że w Polsce rodzi się co roku ponad 20 tyś źrebiąt zimnokrwistych ( w stosunku do np. prawie 600 rasy małopolskiej ) gdzieś się te grubasy muszą paść 😉

Tak wygląda katalog ogierów dostępnych na terenie radomskiego WZHK http://www.wzhk.radom.pl/katalog2.html ( literka z to rasa zimnokrwista )

https://picasaweb.google.com/104456725866025116803/ZIMNE
montana, pytam sie bo myślałam ze ten ogromny teren jest po prostu jednego właściciela.
A szukam  stajni w okolicach Bialych, bo mam taki plan wrócić do jazd po prostu.
A może w pozniejszym czasie wydzierżawić lub kupic konia.
No to albo Sielanka 25 km na wschód, albo Stajnia Buńczuk 20 km na zachód wzdłuż Pilicy od Białych


Potrzebny wet do tarnikowania zębów, kogo wołać w naszym regionie ?  👀
montana, z mojej strony Radomia Łukasz Pluta, ale nie wiem czy zapuszcza się tak daleko.
Dzieki, znalazłam tylko taki namiar http://gabinet-weterynaryjny-lukasz-pluta.opiniepraca.pl/
To rzeczywiście 100 km od nas, bliżej byłoby szukać kogoś z Warszawy w tym układzie  🙄
Ale jak mogę numer telefonu na priv to poproszę.

Może ktoś jeszcze kogos poleci ? Dawniej robił nas dr Wnuk z Grabowa n/Pilicą
Myślę, że do weterynarz telefon tajny nie jest😉 510 529 990

Ma nowy tarnik elektryczny do zębów, ma USG. Zadzwoń i popytaj czy przyjedzie i jakie stawki za dojazd. Czasem warszawscy weterynarze zabijają ceną za dojazd.
Ja mam taki namiar. Nie korzystałam jeszcze z usług tej pani weterynarz, ale numer dostałam z polecenia.
Tutaj mam jej stronę internetową : http://monvet.wix.com/monvet ,niedaleko Radomia, można spróbować. A tutaj numer- 501 178 382.
Grettiena, szkoda, że na stronie nie ma nazwiska. Nawet nie ma jak zapytać znajomych czy polecają.
Monika Maciejewska, jest w tytule strony.
Dzięki. Zapiszę sobie numer na czarną godzinę.
Up. Czy wśród ludzi z Radomia i okolic zbierze się grupa chętnych na konsultacje np. Raz w miesiącu z Barbarą Ciszek?
Zastanawiam się nad otworzeniem rekreacji u siebie, na przyszłe wakacje. Muszę zacząć myśleć o tym już teraz, bo trzeba zastanowić się nad wygrodzeniem ujeżdżalni, wyrównaniem terenu (ujeżdżalnia piaskowa się u mnie nie sprawdzi) itd. Do tego znalezienie spokojnego konia... Na początek mogłabym prowadzić jazdy na moim emerycie. Tyle, że to kucyk, więc jazdy jedynie dla dzieciaków.

Myślicie, że byliby w ogóle chętni na jazdy? Stajnia znajduje się jakieś 15 km od Lipska, ale teraz wybudowali nam most, więc w pobliże będą dojeżdżały busy no i będzie trochę lepsza droga + mogłabym szukać klientów po lubelskiej stronie Wisły.
Sisisa, ja prowadziłam jazdy na naszym terenie w 2013 roku. Miałam 2 stałe klienci z Lipska. Poza nimi i znajomymi moimi okazyjnie nikt nawet nie zadzwonił. Jak masz latem wokół wczasowiczów to warto próbować, ale przydałby się drugi, duży koń.

Ja mam ujeżdżalnię, konia ale jak mam dla 2 jazd w tygodniu trzymać konia w kondycji to mi się to nie kalkuluje.
montana   małopolskie
26 maja 2016 13:47
Dziękuję za namiary na lekarzy wet, skorzystaliśmy, zęby zrobione
Teraz proszę o listę lekarzy z regionu radomskiego zajmujących się rozrodem, USG klaczy  👀, albo ogólnie jacy lekarze są dostępni na miejscu ?
Mamy ten wątek z namiarami przyklejony nad tematami, ale tam chyba sami weci z Warszawy (?)

montana, chyba Pluta i Korczyński. Obaj specjalizują się w rozrodzie.

A kto najbliżej ma RTG?
Co to za konie przy kościele w Ciepielowie? źrebaki, jakieś większe... ktoś coś??bo tak sobie je czasem mijam i się zastanawiam kto sobie pod kościołem konie trzyma🙂
Karla🙂, księdza Stanisława araby. Znów nie wpadłaś na kawę? 😉
tak stawiałam, że to kościelne😉 mam urwanie głowy, jak już ogarnę trasę Jedlanka, Rzeczniów, Aleksandrów, Walentynów Kłonów to wpadnę, po drodze sporo małych stajenek widuję i o część się dopytam a te araby nie było kogo pomęczyć🙂
Karla🙂, ok. 😉
montana   małopolskie
31 maja 2016 22:31
Dzięki

Araby w Ciepielowie, to ksiądz ma chyba "od zawsze", co ? bo ja byłam tam bardzo dawno temu....

A co powiecie na ogólnopolski czempionat koni arabskich w ... Radomiu ? !
http://www.polskiearaby.com/phplist/vm.php?m=485&u=c48f7a6ae7bee4986a82dafebccdd697




Straszna tragedia się wydarzyła w regionie, w sobotę był duży pogrzeb ...
https://www.facebook.com/stajniagulin/
montana, oooo z chęcią bym obejrzała. Jak będę miała jak się dostać to zawitam.
Odkopuje wątek 😉
Co do stajni w lesiowie ja nie polecam... co prawda jeździłam dawno , początki same kilka lat temu ale to co tam przeżyłam masakra... zero opieki instruktora, nikt mi nawet nie powiedział że kłus ma prawidłową nogę a galop wyglądał tak że instruktorka gonila za mną z batem i krzyczała galop galop 😉

Teraz mam swojego konia, trzymam w Stadninie hubertus , tam też trenuje i polecam w 100%  😍 Jak ktoś będzie przejazdem to może pogłaskać mojego wielkoluda i dać jabłuszka 😉 😜
aroniasty, co do SKJ w Lesiowie, to nie byłam tam wieki, ale myślę, że nic się nie zmieniło. Wszystko zależy od tego na jakiego instruktora trafisz. Każdy dzień tygodnia obstawia inna osoba. Kiedyś można było trafić na sensowną osobę, teraz, patrząc po obsadzie na ich stronie www, też raczej można, ale większości osób jednak nie znam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się