STOP Skaryszew

vissenna   Turecki niewolnik
22 marca 2017 14:04
anil22 No co ty! Jakie tam surowe konie! Im po prostu trzeba więcej miłości!  😀iabeł:
vissenna bo one tak paczyły tymi smutnymi oczami.  😵
Centaurus szykuje się już na Pajęczno w maju  🏇
A co z kucykiem z ogłoszenie jak nie znajdzie się właściciel? Pójdzie na mięso?  😂
Ja też jeżdżę na Pajęczno. zastanawiam się jak udokumentować ich nonsensowną działalnosć.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 marca 2017 20:07
Jakie są teraz ceny skupu żywca końskiego? Spójrzcie na fb Zwierzęcej Polany, wykupują jakąś starą klacz pogrubianą za 5500 tys. Twierdzą, że na kg tyle za nią wyjdzie, podali 8-10.5zł/kg. Przecież to jest niemożliwe, żeby jakikolwiek skup zapłacił tyle na takiego konia... Jak ludzie mogą dać nabierać się na takie bzdury  😤
jak im to zarzucisz to się dowiesz, że transport kosztuje 1500.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 marca 2017 20:27
Ah wiem już mi cisną  😂
Jezusie....... 5500 za starego chorego konia? Powiedzcie mi gdzie takie ceny!?
szukają wieśniaków, żeby ich spoić wódką i żeby dla nich konie kupowali. Może się zgłosze, jak wódkę dają 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 marca 2017 08:33
Mam prośbę, by z tymi "wieśniaka mi" to trochę ostrożniej! Mam wrażenie, że ktoś mnie tu obraża!!!!!
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 marca 2017 09:35
Z tym gadaniem o transporcie żywych koni do Japonii jest dokładnie tak samo jak z glupim ratowaniem koni przez fundacje.
Nigdy nie było mowy o transporcie żywych koni, a Japończycy owszem byli może (wg Ciebie) oglądać żywe konie, ale ze względu na warunki hodowlane, w których przebywały konie, które następnie miały być zabijane na miejscu a MIĘSO z tych koni miało jechać do Japonii.
Ja pisałam o tym od początku, ale lepiej być nastolatką lofciającą koniki i ratować świat wg Scarlett.


Pisałam kilka stron temu, jak to miało wyglądać- zdrowe konie miały jechać do Japonii, tam ok. 6 m-cy miały być tuczone ich metodami, a potem ubite.
za melechowicz. Prawie każdy właściciel stajni to "wieśniak". Bo stajnie mają to do siebie, że w mieście bywa ciężko z hodowlą i utrzymaniem koni. Proszę więc o powściągliwość w pejoratywnym użyciu tego słowa.
lusia722 bo na forum to proroki sa.   🤣
Tylko jako kosiarka, nikt ma nic z konikiem nie robić, co by przykrości i krzywdy nie sprawić 😵 Pewnie wszystkich zterroryzowal i teraz sie go boja. 😀iabeł: Oddam w adopcje czyli niech ktos go za mnie utrzyma 😂
Ciekawe kto i w imię czego miałby brać takie konie. Chyba że jakaś zwichrowana nastolatka która nie wie jeszcze co ją czek i pozbędzie się padła jak tylko dorośnie do czegoś lepszego. I jeszcze setki piętrzących się wymagań za prawo utrzymywania cudzego konia o którym w razie czego nie można decydować nawet by bez zgody właściciela przewieźć ze sobą na weekend. Normalnie interes życia.
Trafiłam na facebooku na ogłoszenie Przystani Ocalenie - zimnokrwista Krzysia.
Trudno było mi przeczytać cały opis, ale coś czuję, że idzie nowy kierunek robienia zamieszania w temacie hodowli koni...
Klaczka ma 9 miesięcy... "końskie dziecko" "brutalnie oddzielona od mamy" "tęsknię za mamą", itp, itd.
Nikt nie napisze, że to normalny wiek na odsadzenie źrebaka. No oby nie było tak, że to będzie kolejna dezinformacja szerzona po to by robić "wielkie tragedie"...
Luna_s20 Według mnie to sa jakies 40-50 mające takie serce( serio) chcą pomagać, ale nie wiedza jak. Takie fundacje piorą  mózgi takim ludziom, i oni postępuja niewłaściwie, nie z własnej winy. Grają na uczuciach i naiwności takich ludzi. Szkoda, że te fundacje wykorzystują dobre serce i naiwność dobrych ludzi.
Dotarłam w filmiku do "krwiaka" reszte odpuściłam. Ta kobieta mówi tak, że muchy w locie umierają  😵
Nie da się tego słuchać i oglądać.
Koń widzi w nich morderców.... Skąd oni biorą takie wyedukowane konie ?
O masakra  😵 nie da się tego oglądać...

przy okazji trafiłam na 4 filmy, czterech różnych koni nadających się na uśpienie, a oni przedłużają ich cierpienie 🙁
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 marca 2017 11:32
Niech fundacje zajmą się najpierw swoimi końmi, zapewnią im odpowiednie warunki i opiekę, a potem dopiero niech się wtrącają do innych  👿
Hihihi... przybiegł przed chwilą do mnie sąsiad...
Słuchaj, ty w tych internetach siedzisz. Zerknij gdzie te fundacje sie kręcą, po jakich targach, bo sąsiad sprzedał źrebice w Skaryszewie (hodowlana) za 8500 a ja mam też taką w jej wieku, to bym może opchnął... (sąsiad był jak najbardziej poważny)
I w sumie to jest najlepszy komentarz do całej tej sytuacji.
Hihihi... przybiegł przed chwilą do mnie sąsiad...
Słuchaj, ty w tych internetach siedzisz. Zerknij gdzie te fundacje sie kręcą, po jakich targach, bo sąsiad sprzedał źrebice w Skaryszewie (hodowlana) za 8500 a ja mam też taką w jej wieku, to bym może opchnął... (sąsiad był jak najbardziej poważny)


"LUBIĘ TO!" 😀 Coś wspaniałego! Powiem Wam, pół żartem - pół serio, że mnie się ten scenariusz podoba! 😀 Wszyscy są zadowoleni! Rolnicy (bo sprzedają drożej), konie (bo jednak życie w błocie lepsze niż hak i jego brak), internauci (bo wpłacili, pomogli i śnią im się teraz różowe jednorożce i oni sami jako esemesowi wybawiciele) - czegóż więcej chcieć?  😍
mi też się ten scenariusz podoba... cieszę się i ja i wszyscy wokół zadowoleni 😉
Tylko jak długo? Widać po psich schroniskach jaki jest problem z przepełnieniem, co będzie z fundacjami za jakiś czas?
Gdybyście widzieli moją minę... najpierw myślałam, że sąsiad sobie szydzi  😂
(To jeden z tych, co uważa, że trzymanie 23 letniej kobyły jest bez sensu 😉 )

Ale jedno co mnie ucieszyło, to zadał mi kilka pytań przy okazji. Pytał mnie, czy konie mi chorują, dlaczego nie kolkują i czemu tak jest. Nie chciałam robić wykładu ale w 3 zdaniach wyjaśniłam, ze ruch, świeże powietrze bez względu na pogodę i dobre żywienie (a nie zapasanie) to podstawa. Popodziwiał moją babcię i był w szoku, ze klacz ma tyle lat a wygląda jak nastolatka. Może to bedzie jakiś punkt w dobrym kierunku?

Edit: ale tez oczywiście na wsi być za słodko nie może...dostałam właśnie telefon, bo u innego sąsiada padła klacz przy porodzie. Źrebak też się udusił. Ciągneli małego aż chyba kobyłe porozrywali. Kobyła od października dworu nie widziała tylko się pasła, bo przecież źrebna to jeść musi 🙁
Słyszeliście że tara 7 kwietnia będzie manifestować w Skaryszewie? Mają być zamknięte drogi itp 😁  Super - ja mam stajnie w Skaryszewie, jak nie będe mogła dojechać do stajni to ich chyba prześwięce a tam jest tylko jedna droga dojazdowa 👿
A w jakiej to znowu sprawie? Zażąda zamknięcia bram Skaryszewa na dwa guziki i trzy zatrzaski? Jeszcze niech pielgrzymkę opłaci za dusze zjedzonych koni. Robi się dziwnie.
[quote author=Luna_s20 link=topic=65714.msg2665220#msg2665220 date=1490588930]
A w jakiej to znowu sprawie? Zażąda zamknięcia bram Skaryszewa na dwa guziki i trzy zatrzaski? Jeszcze niech pielgrzymkę opłaci za dusze zjedzonych koni. Robi się dziwnie.
[/quote]


W sumie tak. Chcą zamknięcia wszystkich targowisk końskich i pierwszy idzie Skaryszew.

Informacja jest tu : https://pomagam.pl/Manifestacja

Bedą blokować drogi dojazdowe i lokalne . Super - szczególnie że jest to jedyna droga dojazdowa którą można dojechać do skaryszewa z Radomia , jestem bardzo ciekawa bo będe o tej porze jechać do stajni to zdam relacje .  Żeby mi tylko samochodu jajkami nie obrzucili jak się dowiedzą że jadę do konia by go męczyć jazdą  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się