STOP Skaryszew

Rok temu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Centaurusem a burmistrzem Skaryszewa, że podczas Wstępów nie będzie sprzedaży koni rzeźnych. Tylko te pod użytkowanie lub "do ogródka".
Z tego co się doczytałam to burmistrz to stanowisko utrzymuje, ale nie wydał zgody na manifestacje podczas Wstępów.
Za to Centaurus już publikuje rzewne grafiki i apele utrzymane w tonie "jest porozumienie, ale na pewno będą sprzedawać na rzeź w bocznych uliczkach, jesteśmy już spakowani i jedziemy ratować konie, pomożecie? numer konto - wpłacajcie!"

I tak na marginesie - jest Skaryszew, jest Morskie Oko... no to i na profilach i wydarzeniach Cavaliady zaczynają się pojawiać "o boshe, jakie to straszne, tak męczą te konie, i używają batów, powinno się tego zakazać"...
Może ktoś sobie robi jaja, ale nie zdziwię się jak durne ludzie to podchwycą i za rok będzie afera o konkursy powożenia, konkurs WKKW czy potęgę skoku...
Już zaczęła się nagonka na powożących, dorożki, bryczki, sanie...
vissenna   Turecki niewolnik
17 lutego 2018 11:18
Już zaczęła się nagonka na powożących, dorożki, bryczki, sanie...


Uwielbiam tych domorosłych znawców wszystkiego.

Historia prawdziwa: W zeszłym miesiącu zrozpaczeni turyści w górach wezwali na pomoc GOPR, bo uciekła im ostatnia bryczka do Zakopca. Ale wszyscy byli himalaistami wypowiadającymi się w sprawie Nanga Prabat.
Teraz będzie tak samo jeśli chodzi o konie zaprzęgowe w TPN.  😵
Nie tylko TPN, mam zdjęcie z zeszłego roku na fejsie jak jedziemy na kuligu... na pw otrzymałam wiadomość, że jesteśmy mordercami tych 2 koni które ciągnęły sanie, oczywiście od razu osoba mnie zablokowała, więc nie mogłam odpisać 😀
vissenna   Turecki niewolnik
17 lutego 2018 16:08
Nie tylko TPN, mam zdjęcie z zeszłego roku na fejsie jak jedziemy na kuligu... na pw otrzymałam wiadomość, że jesteśmy mordercami tych 2 koni które ciągnęły sanie, oczywiście od razu osoba mnie zablokowała, więc nie mogłam odpisać 😀


No wiesz, Twój nick zobowiązuje 😉
haha no fakt 😀

Choć to było na fejsie, tam nie ma nicku 😀
Dajcie spokój! To jest internet, tego nie przewidzisz i nie zatrzymasz!
Dla mnie przykładem siły internetu jest historia slendermana. Stworzona przez bodajże, studentów postać już dawno żyje swoim życiem, ma wiernych wyznawców, przekonanych o tym, że on istnieje naprawdę i składających mu ofiary z ludzi!
To jest internet...
A dziś rano w RMF FM news dnia - Będie głosowanko and tym, żeby koń był zwierzęciem towarzyszący= nie można na mięso...

... zawsze gdy Sakryszew to temat jak boomerang wraca.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 lutego 2018 15:18
kotbury- będzie jak w Stanach- konie będą jechać za granicę, niby do rekreacji, a potem dalej, do rzeźni. Po prostu przejdą przez więcej rąk...
Mamy jakieś relacje ze Skaryszewa? Jak było?
rtk wpisałam z fb w wątku "fundacje ratujące konie" o Zwierzęcej Polanie, może tu by ten post lepiej przekleić?
vissenna   Turecki niewolnik
21 lutego 2018 13:35
Na FB  ze Skaryszewa widzialam zdjęcie klaczy z przytulonym do niej jej dzieckiem. Źrebak wystarszony...oba miały jechać (razem?) w ostatnią podróż 🙁
Podobna matka i dziecko zostały uratowane -wykupoine pzrez jakąś organizację ratującą.
Mozecie się nabijać z fundacji, ale akurat w tym przypadku -dziękuję im z calego serca 😉
A skąd wiadomo, że miały na 100% jechać?
A że wystraszony, to normalne. Wiele koni jest tam zestresowanych, nie dość że stoją godzinami przed bramą, zanim zaczną wpuszczać na teren targu. Potem przy rozładunku, pełno ludzi, wrzeszczące osoby z fundacji, często świecące latarkami po koniach.
Kłótnie, wymachiwanie rękami...
Jakby ktoś zobaczył jak do mojego konia wet przyjeżdża to też powinno sie dzwonić po fundację. On się zachowuje jakby już go żywcem na mieso kroili.  Albo jak pojchaliśmy nad morze. Wielka kałuża chciała go połknąć i siedząc na nim czułam jak wali mu serce.
Kocham te teksty o wystraszonych koniach.  To ma działać na ludzi, co by więcej z portfela wyciągneli.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2018 19:40
Polecam profil doktora kemilewa 😀 Tam jest cała masa takich co to piszę, że zwierzęta upodlone...
Już zaczęła się nagonka na powożących, dorożki, bryczki, sanie...


A o koniach wyścigowych, katowanych na ostatniej prostej batami przez wrednych dżokejów-sadystów nikt jeszcze nie wspominał? Chyba przeoczenie...
Najpierw zakażą powożenia, a potem wożenia na grzbicie.
No przecież już nawet są teorie że Crazy Quick został skatowany i specjalnie zabity....  wiec proszę was :P
Najpierw zakażą powożenia, a potem wożenia na grzbicie.



Już pomysły się pojawiały. Przynajmniej wnioskowano o ograniczenie masy ciała jeźdźca do 10% mc konia. I wychodziło, że szczupły, sprawny ale wysoki chłop ważący 90 kg to może wsiadać tylko na giga zimnusa a na hucułach tylko dzieciaczki mogą pomykać  🙄
SzalonaBibi, a na przeciętnym koniu wierzchowym tylko panienki w rozmiarze XS. Paranoja.
A kuce będą uczone pracy pod siodłem wirtualnie... Albo przez specjalnie wyszukiwane nastoletnie anorektyczki...
emptyline   Big Milk Straciatella
27 lutego 2018 09:26
Ascaia, nie nie, kuce tylko do patrzenia na nie się nadają. Opcjonalnie możesz przewieźć na nich 4latka.
Ascaia, nie nie, kuce tylko do patrzenia na nie się nadają. Opcjonalnie możesz przewieźć na nich 4latka.


Na nieujeżdżonym? Rozumiem, że to rozwiązanie na zbyt duży przyrost naturalny w wyniku 500+  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
27 lutego 2018 21:18
SzalonaBibi, zawsze jakieś rozwiąznie. :P
Ciekawi mnie skąd na tym świecie bierze się tyle debili ???  🙄 Można by na ten temat prace naukowe pisać .  🙄
A pamiętacie akcję Tary o złych nachrapnikach? I coś tam jeszcze było.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 lutego 2018 07:44
Smok10, mnożą się przez pączkowanie, przysięgam...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 lutego 2018 08:08
Skoro ludziom nie podoba się wierzchowe lub zaprzęgowe użytkowanie konia, to zakażmy też uczenia koni sztuczek- to też uraża godność natury konia.
nastały czasy, że ludziom przeszkadza, że są ludźmi 😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się