STOP Skaryszew

ok, dzięki.
rumka   niezbadane są wyroki boskie
23 lutego 2012 16:10
Taniu akcja dotyczy zatrzymania Wstępów czyli tego konkretnego targu w Skaryszewie ale słyszałam że działają już na innych targach i kilka targów już zostało zamkniętych co dla mnie jest bezsensem bo jeśli nie ma legalnego targu to niedługo zaczną działać nielegalne gdzie nikt nie będzie zwracał uwagi na przepisy i dobro zwierząt . A oprócz zatrzymania Wstępów myślę że chodzi też o zachowanie chłopów których te wszystkie dobre duszyczki z fundacji czasami źle oceniają i od razu chcą linczować . Wydaje mi się że te Wstępy będą bardzo ciekawe
Cóż, towygląda jak dla mnie tak, że co niektórzy dzielą zwierzęta na równe i równiejsze. Bo przecież świnie mają niewątpliwie gorzej, niektórzy wolą jak już ktoś napisał - krowy np, to tak jakby dyskryminować zwierzęta. Sens w tym żeby ubój i transport odbywały się w godziwy dla zwierząt sposób
akcja pt. przyjedzmy do Skaryszewa i kupmy piec konikow ma taki sam sens jak kupienie jednego Żyda jadacego transportem do obozu podczas II WŚ - czy prawdziwym aktem odwagi przynoszacym pozytek nie byloby wysadzenie linii kolejowej? Dlaczego walczymy z objawem zamiast z choroba? Nie dalej jak kilka godzin temu czytalam artykul, w ktorym pisano o zaostrzeniu kar za znecanie sie nad zwierzetami - ustawa juz weszla w zycie. Dlaczego zamiast napedzac rynek kupujac kolejne szkapy, na teren targu nie wkroczy policja, inspektoraty weterynaryjne z mass mediami na czele? kijem sie Wisły nie zawróci...
akcja pt. przyjedzmy do Skaryszewa i kupmy piec konikow ma taki sam sens jak kupienie jednego Żyda jadacego transportem do obozu podczas II WŚ - czy prawdziwym aktem odwagi przynoszacym pozytek nie byloby wysadzenie linii kolejowej? Dlaczego walczymy z objawem zamiast z choroba? Nie dalej jak kilka godzin temu czytalam artykul, w ktorym pisano o zaostrzeniu kar za znecanie sie nad zwierzetami - ustawa juz weszla w zycie. Dlaczego zamiast napedzac rynek kupujac kolejne szkapy, na teren targu nie wkroczy policja, inspektoraty weterynaryjne z mass mediami na czele? kijem sie Wisły nie zawróci...

O czym Ty piszesz? Co jest chorobą?
Była telewizja- TVN. Koni wykupili pięć- 4 z nich nawet czyste, ostatni miał jedynie trochę zaklejek na brzuchu i nogach.
Macie jakies  fotki?
Jak co roku największym dramatem wg mnie był stan kopyt wielu z koni. Przerośnięte, połamane, z dziurą niemal do piętki. Poza tym większość koni raczej czysta (z wyjątkami). Wiele powycieranych ogonów. Gdzieś tam zdarzały się obtarcia, ranki na łbie wynikające z transportu, ale krew się nie lała.
Moją uwagę zwrócił koń, który miał ogoloną sierść i stał bez przykrycia. Cały się telepał na tym polu. Rozglądałam się za jakimś właścicielem, żeby mu zwrócić uwagę, ale się chyba poszedł sam rozgrzać, bo przez ok 10 min nikt się nie pojawił.
marysia550- ja mam, postaram się wstawić.
Wcale nie było tak tragicznie, konie brudne (nie wszystkie) ale w dobrej formie. Bolała mnie tylko glupa niektórych ludzi.
Np. niupilnowanie ogiera zimnokrwistego który wskoczył na kuca /w celu krycia/ i to nie wcale na 3 sekudny...
;czy też zostawienie koni w bryczce bez opieki...
Konie się spłoszyły i wpadły do rowu. Przewróciły się razem z bryczką. 🤔
Na szczęście nic im się nie stalo.
Pagotta- no to czekam na to, co masz.

A nie wiecie co i kiedy w TV będzie na ten temat?
Skaryszew 2012








Później dodam więcej.  :kwiatek:
Czy ja mam tylko takie wrażenie, czy koni było dużo mniej niż w poprzednich latach?
Tak, w poprzednich latach bylo tych koni duzo wiecej.
Teraz bylo ich tak dziwnie malo..
Prawie same kuce... Dziwne to było, dziwne.
W tym roku kuce i zimnokrwiste konie rzadzily.
A goracokrwiste, hmm ja widzialam ok. 12 ale to bylo rano. /kolo 8-10/
Moze pozniej jeszcze ktos dojechal?
kuce,konie kolorowe....i jakies miksy w 90procentach z paszportem z czerwona pieczatka "bez prawa wpisu do ksiegi"
byly cukiereczki typu ogier slaski,6 lat po ZT, po Jogurcie, byly dwie klacze trakenskie po aspirancie (po 82 pkt bonitacyjne), byl tinkerek z pelnym pochodzeniem, dwa kuce szetlandzkie-czempionki wystawy chyba z Opoczna czy skads tam, dwa piekne walijczyki z paszportem FEI z pieczatkami z takich miejscowosci z zawodow sportowych, ze szok🙂
a konie brudne, w sklejach z kopytami do wymiany, cwalujace po grudzie wozy z tarantami, kulawy w pien zimnokrwisty ogier...( na szczescie wlasciciel od razu sie przyznal, ze kon mial zlamany rysik, nie bylo go stac na operacje, a ze w rejonie same klacze po jego ogierze to czas na wymiane-ogolnie kon zadbany,ladnie utrzymany)
bylam od 4 rano...
Ale tych zimniochów w porównaniu z innymi latami było mało. Bardzo mało... Może w nocy coś się sprzedało, bo o 9 nie było już prawie nic ciekawego. Był jeden piękny, wielki siwek. Cudo 😉.

Tinker też wzbudził moje zainteresowanie, śliczny był. Ale jakoś szczególnie zadbany też nie był i ludzi zainteresowanych jego kupnem nie widziałam.
A widziałyście jak niektórzy rozpędzali swoje "ziemniaki" aby je w ruchu pokazać?
Po drodze, którą ludzie chodzą. Wprost na nich.  🙄
Ciąg dalszy zdjęć:









Jakość nie zachwyca.  😡
o! i ten slazak sie zalapal na  zdj🙂
Siwka też mam, ale nie wiem czy to ten.  😉
rumka   niezbadane są wyroki boskie
27 lutego 2012 16:29
Zaraz dodam nowy album w galerii więc będzie można pooglądać - oczywiście jakość ble bo aparat ciągle padał i musiałam robić telefonem 🙄

Karla🙂, to ten po ZT? Zwróciliśmy na niego uwagę. Piękny koń. Tylko kopyta widać dawno nie widziały tarnika.
No, kopyta miał nienajlepsze. Nie wiecie, czy ktoś go kupił? Z tego co wiem, to 10 000 za niego chcieli...

Była jeszcze jedna klaczka fajna, pewnie małopolska, gniada, młoda, chcieli za nią 2 000.
tak to ten po ZT, z licka, po Jogurcie🙂 bardzo ladnie stepowal, ale kopytka  no...mam nadzieje, ze ktos zadba🙂
z malopolakow byly ciekawe konie po Forescie, Dropie i Emerycie🙂
rumka   niezbadane są wyroki boskie
27 lutego 2012 17:00
A sama akcja jak dla mnie  była przepychanką między fundacjom a handlarzami i czekaniem kiedy wejdzie policja która swoją drogą miała z tego niezły ubaw . I nie było barszczu  :/

Kilka zdj : http://re-volta.pl/galeria/album/3046
rumka, mogę Ci podrzucić kilka torebek jak lubisz 😉.
Były Tinkery? własnie przegladam zdj rumki i własnie jest tam jedna perełka

edit doczytałąm ze był jeden ile za niego wołali? Wie ktoś?
20
gosc jest spod Plocka i w razie co ma namiary na wieksza ilosc🙂
kot spotkalam Waszego "sasiada" od audana i Maklera II😉
O prosze
A co było fajnego po Emerycie??
akcja była taka że większość co ją oglądała, bądź przechodzili mieli ubaw z haseł protestującego tłumu  😂 I wcale się nie dziwie , akcja barszczu po prostu żenada .

Tego ogolonego widziałam , on miał coś z okiem ponadto i pęciną . A tinkera mam na zdjęciach potem wrzuce jak troszkę się ogarne. 

Ogólnie spoooro mniej koni niż w poprzednich latach . Jednak były fajne konie gorącokrwiste . Ja zakochałam się w wałaszku palomino 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się