termobuty

Jak wypada rozmiarówka w HKM Country Arctic?
Jak wypada szerokość cholewki - niestety mam wąską łydkę a nie chcę się czuć jak w gumiakach 😉
Wiem że HKM miał jeszcze drugie jakieś podobne termooficerki... jeden model był na standardową łydkę drugi na wąską.
Z góry przepraszam pewnie za te same pytania co padły ale mój internet dziś umiera i mi się strona zawiesza przy wyszukiwaniu 🙁
Cobrinha, na poprzedniej samej stronie jest o tych termooficerkach... 🙁
Rozmiarówka standardowa na plus - tj jeśli masz rozmiar np. 39 bierz 39 i zakładaj grubszą skarpetkę i będzie OK. Jak wygląda sprawa łydki nie wiem - na mnie pasują... dopasowują się do nogi, bo mają gumową wstawkę. Z tym,  że ja mam łydkę piłkarza i problem raczej w drugą stronę 😉
Moje tak minimalnie, moooże z centymetr w dół poszły. Rozmiarowo poprawne, tylko łydkę mam dość wąską, więc u góry trochę przyduże, ale w niczym mi to nie przeszkadza.
Po sezonie zimowym (kilka godzin w stajni), trzymaniu na strychu i wypastowaniu wyglądają tak:



Ubrałam na dwie minuty, cieplutko aż z niechęcią zdjęłam  😜
Nie wiedziałam, że Grene to sklep  🤣ale się od Was dowiedziałam i termobuty Villa Horse tam kupiłam  🤣 cena bardzo dobra, ale nie wiem jak w niskich temperaturach się sprawdzą. Myślę, ze i tak będą lepsze od moich zamszowych sztybletów 🙄 no mam przynajmniej taką nadzieję.
Moje opadły i to sporo.
Poleca ktoś? Zastanawiam się nad kupnem i tu pytanie czy spełniają swoją rolę:

http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/obuwie/termobuty/termobuty-krotkie-hkm-alaska.html
anita333, miałam długie, nie polecam. Pękały, przemakały i było mi w nich zimno 🤔
Libeerte dzięki za odp. To chyba sobie podaruje z moim talentem moczenia nóg we wszystkim  😁
ŚWIETNIE czyli albo opadna albo nie  😵

eh 😉

a co do rozmiarówki to ja np sztyblety biore 36 a te 37 arctic to takie bardziej na styk w cienkiej skarpecie , natomiast 38 to juz duuuzo za wysokie 🙁
Też dziś przyszły do mnie hkm arctic i mam problem bo są za wysokie, przy przymiarce pod zgięciem kolana pojawiły się małe siniaki. Jak myślicie, oddać je czy się męczyć z nadzieją, że opadną na tyle żeby nie uwierać? Poza tym są świetne :-)
anita333 ja miałam termobuty długie alaska hkm i pękły mi w trzecim sezonie jazdy. Dodam, że były używane dwa razy w tygodniu i dopóki nie pękły nie przypominam sobie żebym w nich zmarzła  😉
A czy ktoś z Was ma termobuty busse helsinki dokładnie te http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/obuwie/termobuty/termobuty-busse-helsinki.html ? Czy jest w nich ciepło i czy wytrzymają chociaż dwa sezony?
Livia   ...z innego świata
13 października 2015 10:21
giks, ja nie polecam żadnych z gumowym dołem na mrozy. Noga się poci i zwyczajnie potem marznie. Lepiej zainwestować w inne buty 🙂 Ja polecam póki co Yorki Aktea i Steeds Winter Rider 🙂
york aktea wygladaja jak busse ktore mialam poprzednio, miałam gdyż calkowicie na zgięciu sie porozklejała podeszwa, w pierwszym sezonie juz przemakały i ogólnie były zimne
Ale York Aktea SĄ ciepłe. I nie przemakają. 🙂
ok, dzisiaj jade do sklepu pomierzyc inne skoro hkm nie pasuja i bede wybierala miedzy can equi, FP malamut i husky bo yorkw chyba nie mają na stanie
Dzisiaj przyszły - termobuty Villa Horse roz.41  🤣
Jestem ciekawa jak się sprawdzą-tzn. zmarznę w stopy czy nie? 🙄
Ja właśnie dziś macałam Yorki Aktea i nawet usiłowałam ubrać ale były za wąskie w łydce - teraz patrzę, że są dwie szerokości...
Muszę się zorientować, które dziś mierzyłam.  😵
Do mnie dziś przyszły Yorki Aktea i nie wiem czy to tylko moje odczucie czy mają dziwną rozmiarówkę? Nosze na co dzień 35-36, wzięłam 38 ze względu na szerokość łydki i... nie dałabym tym butom więcej jak 37 rozmiar 🤣 są tylko minimalnie za duże w stopie
Sayu Aktea mają-według mnie- zaniżona rozmiarówkę. Ja normalnie noszę buty w rozm 38-39, oficerki czy kalosze:40 (żeby było trochę luzu ), a Yorki kupiłam w rozm 41 (mam w nich luz "na paluszki"😉
Mi Aktea pękły w zgięciu jak tylko zaczęłam w nich jeździć.
Yorki Aktea trzeba brać rozmiar większe. Moje mają już 3 rok i wyglądają jak nowe.m Ale od roku w nich nie jeżdżę, tylko chodzę w stajni i na spacery z psem, bo zwyczajnie na hali jest mi w nich za gorąco.
Może ktoś by mi polecił jakieś w miarę dobre termobuty w przystępnej cenie?  😀
Mi Aktea pękły w zgięciu jak tylko zaczęłam w nich jeździć.
Burza, nawet mnie nie strasz bo dziś właśnie zamówiłam... w prawdzie jeszcze nie kupione bo mam je przymierzyć w sklepie i ewentualnie wziąć HKM ale... 😉
W temacie rozmiarówki York Aktea - na co dzień noszę rozmiar 37/38 a te dopiero 40 były na mnie dobre. Większość z Was pisze, że jeden rozmiar zapasu w Aktea wystarczy. Może coś źle dzisiaj zmierzyłam...
faith - Ty miałaś York Warmic, coś się z nimi stało? (bo piszesz o Yorkach Aktea).
Nie, futerko sie uklepalo tylko, ale nosilam juz 2 pelne sezony, wiec nie mam pewnosci ze wyzyja 3ci, zwlaszcza ze nie jestem zbyt delikatna w yzytkowaniu:p
Livia   ...z innego świata
21 października 2015 08:20
Ja z Akteami miałam inne doświadczenie rozmiarówkowe - wzięłam zgodnie z poleceniem rozmiar większe i są trochę za duże. Teraz brałabym już swój normalny rozmiar 🙂
No to chyba co partia to inaczej je szyją  😵
Mam też informację prosto z Yorka, że Aktea nie będą już produkowane. W grudniu ma je zastąpić nowy model - but gumowy, cholewka z neoprenu. Zdjęć na razie brak. No i teraz nie wiem - czekać, nie czekać.
Czy mogliby się wypowiedzieć ci, którzy mają takie termobuty tzn. z cholewką z neoprenu - czy to się zsuwa podczas jazdy, tak jak te z górą z "ortalionu" np. HKM Siberia? Bo tu dziewczyny pisały, że ten model Siberia do  jazdy średnio się nadaje, właśnie przez tę zsuwającą się górę.
Dziewczyny podpowiedzcie.. większość opinii na temat termobutów Country Arctic HKM była pozytywna. Zamówiłyśmy je z koleżanką ostatnio i przy zgięciu mocno uwierają ( na przodzie stopy w miejscu zgięcia- nie wiem jak to nazwać  😜 )
czy one się naddadzą? jakaś z was miała ten sam problem?

P.S da się w nich jeździć? bo wyglądają jak kalosz i nie jestem przekonana  😲
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
23 listopada 2015 21:52
ja mam Aktea juz trzeci sezon, noszone na jazdy, na codzienne błota od jesieni do wiosny, bywały też przy pracach stajennych i przy krowach. Do dzisiaj mają się świetnie. co do rozmiaru to noszę 37/38, wzięłam 38 i na początku były ok, teraz już się trochę uklepały i na cienkiej skarpecie są nieco luźne ale na grubej nadal ok 🙂

A polecicie mi coś z krótkich?

Mam pytanie o rozmiarówkę HKM Country Arctic - jeśli noszę rozmiar 37/38 to jaki wziąć skoro wychodzą minimalnie większe? boje się ze w 37 nie włożę grubej skarpety a 38 to w cieplejszy dzien na normalnej skarpecie będzie mi latać. Jak sprawdzają się na duże mrozy? Kupując buty moja rozmiarówka waha się między 36 a 38 dlatego nie lubię kupować  przez internet 🙁
No to chyba co partia to inaczej je szyją  😵
Mam też informację prosto z Yorka, że Aktea nie będą już produkowane. W grudniu ma je zastąpić nowy model - but gumowy, cholewka z neoprenu.


O nie!!! Jak to? Taki świetny model chcą zastąpić czymś gumowym?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się