Kącik Częstochowianina/nki : )

Strzemionko jesteś zadowolona?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
09 czerwca 2014 11:38
tak 🙂 co prawda mnie tylko struga ale nie ścina nie wiadomo ile, wet. jak była w piątek to bardzo chwaliła, że zdrowe.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
13 czerwca 2014 15:12
hej kto jedzie do Apollo w niedziele na ujeżdzenie?
Moje dziewczyny też robi Rafał Hała  🙂 polecam zdecydowanie 🙂


Edit: Częstochowa !
Nie potrzebuje ktoś przypadkiem wizyty dobrego weta w celu zrobienia np. usg, rtg, zębów?
Szukam osoby/osób z którymi mogłabym się podzielić kosztami paliwa pani wet.
Jak ktoś coś wie to pisać PW  🙂 Planowana wizyta w przyszłym tygodniu.

Przepraszam za post pod postem, ale myślałam, że jak edytuję ten poprzedni to też mi się da wątek na pierwszą stronę, a sprawa powyżej jest dla mnie ważna  😡
Szalona kogo wołasz? Mój miał w tym tygodniu i RTG i USG ale diagnozy dalej brak wiec jak sie nie poprawi to znowu bede kogoś wołac pewnie  😉
Wołam dr Latochę z Wodzisławia  🙂
To dobry weterynarz? Mi chodzi o diagnostyke nóg.
Evson poszła PW
To znowu ja. Czy w Widzowie jest karuzela do użytku pensjonariuszy?
Evson, jest 🙂
ReQuidia stoisz tam może z koniem? Karuzela boksowa czy taka jak na torach?
Przepraszam, ze post pod postem ale biorąc pod uwage aktywność tego wątku, edycja moze zostać niezauważona  😉
Z racji ze mojemu koniowi ostatnio dolega wszystko co możliwe- szukam stajni w której
1) karmienie 3 dziennie (i zeby podawali to co naszykuje w wiaderku)
2) full siana, nawet jeśli za dodatkową opłatą
3) Padokowanie w małych grupach- to jest chyba najwiekszy problem. Teraz niewiele jest stajni gdzie konie wychodzą wałachy osobno- klacze osobno. Lub w małych grupach (najlepiej z jednym koniem). Jest to dla mnie główne kryterium, ponieważ z racji kontuzji kon nie może za bardzo szaleć (a w stadzie bardzo szaleje) a z racji kolki - wychodzić musi.
4) chociaż mała hala lub zdrenowane podłoże na placu- tak zebym codziennie mogla konia ruszyć stępo-kłusem, nawet jak jest okropna pogoda.

W obecnej stajni jest mi bardzo dobrze, ale padokowania w stadzie i braku hali niestety nie przeskocze. We Wrocławiu miałabym conajmniej kilka stajni do wyboru które spełniają te warunki, w Częstochowie chciałabym zeby znalazła sie choć jedna  😉 Dltego zwracam sie z pytaniem do Was, bo możliwe ze nie znam jeszcze wszystkich stjni.
A mógłby ktoś powiedzieć co dzieje sie aktualnie w Koniczynach w Przymiłowicach? Działa tam jeszcze coś?
Przejeżdżałam obok jakiś czas temu i niestety widziałam że kompletnie nic tam nie ma ma. Zarośnięte padoki, podniszczone ogrodzenia i kompletna cisza. A szkoda, wielka szkoda🙁
Przejeżdżałam obok jakiś czas temu i niestety widziałam że kompletnie nic tam nie ma ma. Zarośnięte padoki, podniszczone ogrodzenia i kompletna cisza. A szkoda, wielka szkoda🙁


boksy i karuzela też wysprzedane, wszystkie 😉

a wie ktoś, kiedy gdzieś najbliższe zawody ujeżdżeniowe w okolicach Cz-wy?
Czy ktoś byłby chętny na wzytę dr Blanki Wysockiej (specjalista od układu oddechowego)?? Lub znacie dobrego weterynarza, który zna się na ukł oddechowym i posiada endoskop?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 września 2014 14:28
Wybiera się ktoś na kurs z Justyną Rucińską do stajni Koniczynka?
gdyby ktoś z Częstochowy chciał konsultację z panem Radomirem Henklewskim to zapraszam na PW 😉 powinien być w przyszłym tygodniu w okolicach Częstochowy.
Cześć, piszę do Was nie w końskiej sprawie 😉 mam nadzieję, że wybaczycie. Potrzebuję pomocy w wypełnieniu ankiety na temat Promenady Czesława Niemena, jeśli ktoś mieszka w pobliżu lub tam kiedyś był albo odwiedza regularnie to bardzo prosiłabym o kontakt 🙂

czy wie ktoś coś o kradzieży koni pod Częstochową?  👀 podobno 9 zniknęła, w biały dzień, ukradli z padoku, wersja że pojechały na kabanosy do Włoch. ale ile w tym prawdy to sama nie wiem .
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
20 października 2014 08:41
a w jakiej wsi? Nic nie słyszałam.
Cooo Olson nie żartuj  😲 wiesz coś wiecej?
No niestety ale w "mojej". Tzn tam gdzie trzymam konie czyli w Biskupicach. Tutaj są 3 albo nawet 4 stajnie. Nie wiem nic dokładnie, pytam się bo mi aż ciarki od wczoraj przechodzą.
która stajnia w Biskupicach ma aż 9 koni? same małe + Biały Borek mi się stamtąd kojarzą..
no offence oczywiście 😉
U nas (BB) jest w tej chwili 18. Nie chce pisać o której stajni mowa, bo sama nie wiem czy to plotki czy fakty.
to że w BB jest dużo to wiem, ale reszta stajni mi się kojarzy jakoś max z 5 koni, może minimalnie więcej. jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu 🙂
A te konie zostały skradzione czy wyszły na spacer bez pytania?
Moim sąsiadom w nocy zniknęły wszystkie kucyki - ogrodzenie z mocnej siatki rozwalone - tez stawiano na kradzież.
Okazało się, że maleństwa zdewastowały ogrodzenie i poszły na spacer. Znaleziono je 3 wsie dalej radośnie pasące się na łąkach pod lasem 🙂

Być może konie o których mowa zwyczajnie uciekły?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
22 października 2014 18:16
Prawdopodobnie w następnym tygodniu będę jechała większym samochodem po wysłodki (1.30/kg) i siemię lniane (75zł za 25kg). Czy byłby ktoś chętny na kupno?
pochwalę się co u nas się dzieje, a co!

Stajnia Biały Borek 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się