Kącik Częstochowianina/nki : )

Olson jest szał 😀

W ogóle w tym sezonie hale u nas wyrosły jak grzyby po deszczu, jeszcze trochę i nie będzie stajni bez hali 😉 Niektóre może i małe, ale lepsza ciasna hala niż nic 😉
Nie powiem, "zazdraszczam", ja się muszę zadowolić jazdą po okolicznych łąkach 🙂
U nas też  🙂
Evson, super, Wam już bliżej końca niż dalej. która to stajnia?  u nas przed świętami ma już stać.  😅 a zaczęli w sobotę 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 grudnia 2014 16:32
Ale super!  🙂 Rozwija się Biały Borek. Moja pierwsza stajnia  😉
Dziewczyny, przymierzam sie do powrotu do jezdziectwa od wiosny 😉 i szukam dla siebie miejsca z amibitna rekreacja, gdzie ktos kto od lat na koniu nie siedział a swego czasu mail ujezdzeniowe zacięcie moglby pojezdzic.
Rozeznania w czestochowskich i okolicznych stajniach juz nie mam zadnego. Zalezy mi na jazdach indywidualnych. Mam wlasny srodek transportu 🙂
Leszek Mazurkiewicz, zawodnik, instruktor sportu i sędzia ujeżdżeniowy prowadzi indywidualne treningi na swoich koniach w stajni Apollo ( jest hala ). Można tam też wydzierżawić konia. Bardzo przystępne ceny.
Marzena, przykro mi ale NIC. o ujeżdżeniu już w ogóle nie wspominając. 😉
No właśnie problem jest żeby w ogóle zacząć po tak długiej przerwie, potem się porozglądam za jakąś dzierzawa, współdzierzawa, ale póki co chciałam po prostu zacząć jeździc.

a jakas zwykla rekreacja, ale godna polecenia?😉

vicevers - dzięki za podpowiedz. Bo Apollo to tylko pensjonat? Nie ma tam normalnych jazd?
Marzena, sporo osób chwali LaRedo, ale sama się nie wypowiem, chociaż muszę przyznać, że na pewno dbają o konie 🙂
hej, mam pytanie: kto z was jeździ w stajni Apollo? bardzo proszę o wiadomość na priv
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
20 grudnia 2014 14:24
Marzena, sporo osób chwali LaRedo, ale sama się nie wypowiem, chociaż muszę przyznać, że na pewno dbają o konie 🙂


skąd takie wnioski?  🤔

Nie polecam tej stajni, trzymałam w niej konia, który po 2 miesiącach mojej nieobecności, zostawiony pod ich opieką wyglądał jak nie koń a szkapa o której ktoś zapomniał.
Mogę jeszcze wiele pisać ale było minęło - nie chcę siać zamętu, po prostu nie polecam. Chyba, że na żywo chętnie pogadam 😉
Potwierdzam słowa strzemionko, niestety wszystkie konie jakie oglądałam bezpośrednio po pobycie w La Redo wyglądały źle... Bardzo źle...
W samej stajni nie byłam, nie widziałam, więc się nie wypowiem.

Rekreacja godna polecenia? Nie ma takiej, przynajmniej ja się nie podejmuję polecenia, wszędzie są jakieś zgrzyty.
Marzena, w Apollo nie ma grupowych jazd rekreacyjnych. Leszek prowadzi jazdy dla początkujących ale zawsze jeździ tylko jedna osoba na jego koniu i on praktycznie nie spuszcza jej z oka, cały czas dając komentarz dotyczący wykonywanych ćwiczeń.
ed
Ja polecam stajnię Lambada, i instruktorkę tam pracującą - p. Agnieszkę.
Miła, sympatyczna, jazda z nią zawsze ciekawa 😀  🤣
Według mnie najnowocześniejsza stajnia w naszym mieście i okolicach   🙂
Heloł 🙂

Macie jakieś namiary na kowali i weterynarzy w Częstochowie? Jak zwykle tanio i solidnie. Fajnie by było jakby dawali jakieś zniżki, bo szukam na stałe wetera, na każdą porę dnia i nocy do 14 koniczków. Najpilniejsze zlecenie to kastracja ogiera, więc potrzebny mi wet, który takie zabiegi również wykonuje.

Z góry dzięki!
No cóż, w Częstochowie nie mamy żadnego przyzwoitego weterynarza, który znałby się na koniach. Jeśli kogoś znajdziesz to podziel się kontaktem, ja mogę na pewno napisać kogo nie polecam ale to jeśli jesteś zainteresowana to uderz na PW.  :kwiatek:
To przejdźmy Olu na fb :P bo sie znamy, hehehe
Magdziora,
masz pw 😉
Heloł 🙂
Macie jakieś namiary na kowali i weterynarzy w Częstochowie?


Magdziora, z wetami na śląsku jest kiepsko, ale jeśli chodzi o kowala to polecam Ci Michała Dąbrowskiego.
Do mnie akurat przyjeżdża w okolice Gliwic, ale jeździ po całym śląsku a od jakiegoś roku mieszka właśnie pod Częstochową 😉
Terminowy, bardzo dobry fachowiec. Kopyta po zrobieniu wyglądają rewelacyjnie, koń już po pierwszym werkowaniu przestał się notorycznie potykać, a po drugim wyraźnie było widać poprawę w kopytach, ruchu i postawie.
Obecnie kolejny rok mija nam bez najmniejszych związanych z kopytami problemów.  😎
[quote author=rabkowa_ link=topic=69756.msg2302246#msg2302246 date=1424962811]
Heloł 🙂
Macie jakieś namiary na kowali i weterynarzy w Częstochowie?


Magdziora, z wetami na śląsku jest kiepsko, ale jeśli chodzi o kowala to polecam Ci Michała Dąbrowskiego.
Do mnie akurat przyjeżdża w okolice Gliwic, ale jeździ po całym śląsku a od jakiegoś roku mieszka właśnie pod Częstochową 😉
Terminowy, bardzo dobry fachowiec. Kopyta po zrobieniu wyglądają rewelacyjnie, koń już po pierwszym werkowaniu przestał się notorycznie potykać, a po drugim wyraźnie było widać poprawę w kopytach, ruchu i postawie.
Obecnie kolejny rok mija nam bez najmniejszych związanych z kopytami problemów.  😎
[/quote]

przyznaję, że to najlepszy kowal pod Słońcem  😅
Znowu ja. Czy w naszej miejscowosci lub okolicach (do 40 km) jest jakaś stajnia z warunkami dla kaszlaka- czyli idealnie bylo by: boks angielski i swiadomosc wlascicieli ze musi byc caly czas otwarty nawet zimą, jak najdłuzej na padoku- ale do tego mamy kontuzje wiec chetnie jesli padok w małym stadzie, bo o padokowanie 24h to sie nawet nie pytam, możliwosc scielenia trocinami, zamiatanie na mokro, moczenie siana?
Nie ukrywam ze chcialabym to wszystko połączyc z warunkami do jazdy, ale sądze ze to juz za wiele.
Jakie stajnie u nas mają boksy angielskie?

I pyt nr 2.
Ma ktoś dojście lub kontakt do trocin lub pelletu, tylko nie takiego pyłu z tartaku a grubych wiór ?
Evson,
nie wiem czy pw czytasz więc piszę tu:

w wątku o ściółkach masz namiary na rózne pellety, trociny itp.
Jeśli szukasz czegoś stricte końskiego to w Częstochowie raczej nie znajdziesz.
Jeśli dopuszczasz ściółkę bez dopisku "dla koni" to wbijaj na olx lub allegro. Tam jest tego masa - musisz tylko sprawdzić jakość.

Na śląsku torf w sprzedaży ma w Lędzinach właścicielka sklepu, w którym można Mycosorb zakupić i parowniki.
W lambadzie niektóre konie chodzą po 4 godz. dziennie. Skaczą, galopują... 😲
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
02 kwietnia 2015 20:44
W lambadzie niektóre konie chodzą po 4 godz. dziennie. Skaczą, galopują... 😲


w jeszcze innej po 6, całe wakacje...
http://olx.pl/i2/oferta/2-klacze-malopolskie-ksiega-glowna-CID757-ID965BP.html.  Przepraszam ale szukam autora tego ogloszenia prosze o pomoc moze ktos rozpoznaje te klacze?
[quote author=konie-legnica link=topic=69756.msg2331344#msg2331344 date=1428389177]
http://olx.pl/i2/oferta/2-klacze-malopolskie-ksiega-glowna-CID757-ID965BP.html.  Przepraszam ale szukam autora tego ogloszenia prosze o pomoc moze ktos rozpoznaje te klacze?

[/quote]
konie-legnica wysłałam Ci nr tel do właścicieli na pw.

[quote author=rabkowa_ link=topic=69756.msg2302246#msg2302246 date=1424962811]
[quote author=Magdziora link=topic=69756.msg2299622#msg2299622 date=1424707716]
Heloł 🙂
Macie jakieś namiary na kowali i weterynarzy w Częstochowie?


Magdziora, z wetami na śląsku jest kiepsko, ale jeśli chodzi o kowala to polecam Ci Michała Dąbrowskiego.
Do mnie akurat przyjeżdża w okolice Gliwic, ale jeździ po całym śląsku a od jakiegoś roku mieszka właśnie pod Częstochową 😉
Terminowy, bardzo dobry fachowiec. Kopyta po zrobieniu wyglądają rewelacyjnie, koń już po pierwszym werkowaniu przestał się notorycznie potykać, a po drugim wyraźnie było widać poprawę w kopytach, ruchu i postawie.
Obecnie kolejny rok mija nam bez najmniejszych związanych z kopytami problemów.  😎
[/quote]

przyznaję, że to najlepszy kowal pod Słońcem  😅
[/quote]

Zgadzam się w całej rozciągłości, Michał Dąbrowski jest naprawdę godny polecenia!
Widziałam przewlekle kulawe konie odstawione od pracy, które po kuciu Michała wracały do roboty i startów. Ma 15-sto letnie doświadczenie, rownież zagraniczne, warsztat wyposażony we wszystko co możliwe, podkowy do wyboru, do koloru w zależności od potrzeby. Wiedzę ma ogromną i jest bardzo dokładny!
Szukam jakiejś godnej polecenia osoby, która jest w stanie dojechać na południe od Częstochowy i poprowadzić trening.
Zależy mi na osobie, która nie tylko potrafi pracować z człowiekiem, ale także "młodymi" końmi.
Kogo możecie polecić? Jest tu w ogóle ktoś taki? :kwiatek:
Zapraszam wszystkich do Stajnia Ihasia
Mala stajnia ale mimo wszystko jak dla mnie najlepsza
Jazdy zazwyczaj w 1-2 osoby
Mila.atmosfera w stajni konie dobrze ułożone
Wiecej informacji na facebooku na stronie stajni 😉
Pilna sprawa, poratuje ktoś telefonem do tego kowala Michała Dąbrowskiego? Jak on stoi z czasem? Trudno go umówić?
Trafił mi się koń do zrobienia na "już" a mój kowal do mnie specjalnie nie dojedzie bo jesteśmy pośrodku terminu z resztą koni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się