Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Ja mam taką w domu do pasów i jest idealna 🙂 W stajni mam "prowizorkę" z pęsety i gumki do grzywy 🙂 tak, żeby jak już pęseta chwyci kleszcza to się zacisnęła. I ja wykręcam kleszcze, nie wyrywam, więc wtedy też mniejsze prawdopodobieństwo że się uda mi go "popsuć"
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 czerwca 2016 16:05
Nie umiem wyciągać kleszczy ani pęsetą ani palcami - zawsze się rozpadają. Mam z psiapsiółą podział pracy - ona wyciąga kleszcze a ja smaruje konie śmierdzącymi i tłustymi mazidłami 🙂

Livia, miałaś styczność z siatką z deca z tego sezonu? Mam nadzieje, że nie przesadziłam biorąc 155, z dwojga złego lepsza przyduża niż przyciasna. Bardzo jestem ciekawa czy przetrwa 1 sezon, warunki testowania ekstremalne  😀iabeł: Jak trochę pożyje to może w przyszłym roku szarpnę się na bucas.
Livia   ...z innego świata
21 czerwca 2016 16:42
Na_biegunach, nie wiem, ale mam już taką z 3 zapięciami klapy na brzuch, a nie 2 🙂 Moja poprzednia dera z Deca spokojnie przetrwała 2 sezony, potem po prostu kupiłam kolejną - ta stara ciągle jest do użytku 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 czerwca 2016 18:44
Gaga, tulipan moje konie całe poprzednie lato (ponoć rekordowe pod względem upałów) stały w zwykłych siatach z yorka. 24h na dworze i 24h w derkach, bo muchy cięły już od 5 rano. Nie przegrzały się, nie dostały udaru, ale na padoku miały wiatę i drzewa, a zaraz niedaleko las sosnowy, z którego też nieco chłodziło. Dla porównania koń znajomej w bucasie był podobnie spocony, co moje w najtańszych siatach.
W tym roku jeszcze nie pakowałam w derki, bo pryskaliśmy preparatem muchobójczym i na chwilę obecną much niewiele, konie dają radę na absorbinie i maskach. Również 24 na dworze.
Ja mam psy. Konie mają krótką sierść i jest o wiele łatwiej. Z futra berneńczyka wyciągnąć kleszcza to dla mnie jest wyczyn. A ponieważ nie bardzo się staram tego dziadostwa nie uszkadzac, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia, robię to wyłącznie tymi ustrojstwami. To naprawdę pomaga.  No i nie mam ogólnych wstrętow, ale tym syfem brzydze się okrutnie.

Livia, jesteś moją bohaterką 🙂😉)
Na moim koniu zarówno York, jak i Decathlon leżą fatalnie.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 czerwca 2016 19:49
A jusznice to już się Wam dają we znaki? Bo ja nie wiem czy jeszcze się nie "uruchomiły", czy pogoda jeszcze nie "jusznicowa", czy zamieszkałam bezjusznicowym raju  😜 Jak widzę max 2 na koniu to już rekord.
Gillian   four letter word
21 czerwca 2016 20:33
u nas już multum tego ścierwa  👿
TRATATA, no właśnie u nas (Szczecin) też spokój póki co z jusznicami (TFU TFU TFU!!)
U nas są, ale pojedyncze sztuki.
anetakajper   Dolata i spółka
22 czerwca 2016 07:43
tulipan Ty masz konia 180+ jakie derki siatkowe kupujesz? Mi wczoraj przyszła http://sklep.bergo.pl/p/405/4918/kerbl-rugbe-superfly-derka-przeciwowadowa-z-kolnierzem-siatkowe-przeciw-owadom-derki-kon-cob-full-xfull.html  165 i wcale jakoś obszerna na mojego gada nie jest :/ na pewno nie jest taka sukienkowata jak na tym foto, raczej jest taka miniówka  😂
Moja jest nawet wrażliwa na zwykłe muchy :/ a po tych czarnych upiorach to jest opuchnięta. 
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 czerwca 2016 13:19
powiedzcie czy derki siatkowa rzeczywiście chronią konia przed owadami w czasie jazdy? Nigdy nie miałam, nie widziałam i zastanawiam się czy jest sens  kupować.
Livia   ...z innego świata
22 czerwca 2016 13:20
Euforia, z moich doświadczeń wynika, że tak. Ja bez tej derki nie mogłabym już jeździć w tereny. A tak - mój koń sobie idzie w zestawie derka+maska i tylko ciut uchem kiwnie 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 czerwca 2016 13:35
dzięki Livia
to teraz drugie pytanie czy do siodła westernowego derka jest inaczej wycięta?
Euforia_80, ja całkiem niedawno kupiłam koniowi hidżab - i gorąco polecam takie rozwiązanie. Konie mam reaktywne, elektryczne, takie z typu "zamartwiających się" wszystkim. Dzięki derce nic na zwierzaku nie siada, nie kąsi, nie łazi i nie irytuje.
Super rozwiązanie. Mogłam się wcześniej pokusić.



Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 czerwca 2016 13:56
no dobra przekonałyście mnie, ostatnio wypsikałam konia i po pół godziny w terenie nastąpił atak owadów i odpały konia, nerwowy powrót do stajni zniechęcił mnie trochę do jazdy. Skoro zachwalacie derki zainwestuję i stawie czoło owadom  🏇
Euforia_80,  ja tez sobie chwalę, tylko musze nad maska pomyslec i pelnia szczescia bedzie.
Livia   ...z innego świata
22 czerwca 2016 14:05
Euforia, ja kupowałam derkę jeszcze do klasycznego siodła, ale do westówki mi też pasuje 🙂 Ten otwór na siodło jest na tyle duży, że westówka się spokojnie mieści.
Uuu no nie wiem w moim HKM ledwo wciskam klasyczną ujeżdżeniówkę.
Livia   ...z innego świata
22 czerwca 2016 15:28
Burza, ja mam obie derki Busse - może stąd różnica?
HKM 155cm u konia, który całe życie chodzi w 145, siodło na styk. Widać, że nie taki namiot jak u Quanty 🙂 Livia wcale bym się nie zdziwiła.
http://re-volta.pl/galeria/foto/140721

Poprawiłam link, żeby działał 🙂
Livia   ...z innego świata
22 czerwca 2016 15:44
Widzisz, mój normalnie nosi 155, Busse mam 155 i jeszcze mam luzy za siodłem:
http://re-volta.pl/galeria/foto/141186
A w derkę siatkową do jazdy pakujecie tylko w teren czy na treningi też?
Pod moja busse tez mi sie wydaje ze westowka by weszla
A w derkę siatkową do jazdy pakujecie tylko w teren czy na treningi też?

Tylko w teren np chyba ze bedzie znowu jakas plaga na manezu 😉
Livia   ...z innego świata
23 czerwca 2016 09:51
Ja też tylko w teren ubieram derkę i maskę, na placu póki co mamy spokój 🙂
Ja jeszcze fredzle na pysk. Jak nosił nachrapnik to doczepialam maskę.  Teraz nie mam nachrapnika to nie ma jak.. widzal ktos maski na sam nos dopinane do pasków policzkowych?
drabcio, można ubrać normalną maskę na padok na ogłowie. O tak: http://re-volta.pl/galeria/foto/101087. Samych masek na chrapy nie widziałam doczepiamych do pasków policzkowych.
Ja jeszcze fredzle na pysk. Jak nosił nachrapnik to doczepialam maskę.  Teraz nie mam nachrapnika to nie ma jak.. widzal ktos maski na sam nos dopinane do pasków policzkowych?


zawsze można próbować na zamówienie wg własnego projektu - może caball by się podjął?
mam pytanie odnośnie wielkości derek siatkowych eskadrona chciałabym kupić taką tylko nie wiem jaki rozmiar brać. Rok temu kupiłam siatkową villa hors 145 i jest troszkę za mała, szczególnie na klacie ledwo się dopina i po grzbiecie również mogłaby być dłuższa. I teraz nie wiem czy  brać 145 czy 155?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się