Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

zamówiłam cob'a. Liczę, że nie będzie bardzo mały, bo pewnie kobył niedługo dorośnie do fulla.
Isabelle Ja na konia noszącego full wcisnęłam ostatnio kantar Yorka z polarem w rozmiarze pony  😂
Mi ten york z polarem umarł w niecałe dwa tygodnie, momentalnie dziury a potem pierwsza imprezka na padoku i zbierałam kawałki...
Jak wypadają jeśli chodzi o wielkość, kantary eskadron xfull?
Szukam jakiegoś ładnego na wielki czerep 😉
Cobrinha, ja Kaszmira wielką głowę zmieściłam w fulla Nexta, trochę na styk, ale daje radę. Mogę Ci zmierzyć Full, jak chcesz 🙂
Wielkie dzięki ale o full to mogę zapomnieć - to zimniok więc nie ma szans się zmieścić 😉
stad moje pytanie. Z reszta na taką czachę ciężko mi cokolwiek ładnego znaleźć 🙁
Cobrinha na Kubę harja kupuje bodajże Mustangi xfull i pasują 😉
Z tych tańszych to parciane mogę znaleźć, ale że ja kantary kupuję raz na sto lat... to szukam tych ładniejszych i lepszych jakościowo.
Wiem, że Eskadron i Euro-Star produkują ale po pierwsze ciężko je znaleźć w tym rozmiarze (i kolorze żeby nie był różowy hehe) to nie wiem jak wypada rozmiarówka.
Jeden z ładniejszych kantarów, jakie widziałam, na żywo jest na prawdę piękny. Niestety na zdjęciach taki se i w ogóle nie robi wrażenia. Plusem jest to, że Xfull jest na prawdę konkretny.
http://www.horze.com/halters/horze-hamptons-halter/22243.html
equi.dream, wyświetla mi się tylko główna strona 🙁
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
11 maja 2014 17:29
Z rozmiarówką jest straszny kłopot. Ja ostatnio kupiłam kantar w rozmiarze COB, a był za mały na hucuła.  😲
equi.dream, ok mam
Zielona Herbatka, o jakich mowa?
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
11 maja 2014 18:08
Cobrinha, to był kantar sznurkowy firmy Waldhausen. Okazał się być mini-tyci. Dobry co najwyżej na kuca...  😫
Dworcika   Fantasmagoria
13 maja 2014 20:29
Cobrinha, eskadronowe XFull są... nooo... duże. Wielkie są też EQuesty i Kieffery. No i moje ukochane Schockemohle 😍 nie dość, że śliczne, mocne i mięciutkie, to naprawdę duże. Mój numer jeden 🙂
Dworcika, dzięki - już zamówiłam. Mam nadzieje że Klusek zmieści w niego swój mały łebek hehe
Z tą rozmiarówką jest naprawdę dziwnie. Mam fulle eskadron, hkm i horze. Młody się utopił w horze i hkm, w eskadronie od biedy może być. Czytałam, że schockemohle są duże, więc zamówiłam cob. I nie dałam rady dopiąć podgardla. Musiałam wymienić na full, który też nie jest jakiś duży. Natomiat full Api jest jakąś miniaturką. I bądź tu człowieku mądry.
A jeszcze z Api i Horze zalezy od modelu jak rozmiar wypada 😉 Loteria co pasować będzie, a co nie.
Eskadrony nici nadają się do noszenia cały czas(wytrzymałość)? Czy raczej tylko do zdjęć?
Dworcika   Fantasmagoria
14 maja 2014 18:29
To takie same kantary jak pozostale Eskadrony. Mocne.
Eskadrony nici nadają się do noszenia cały czas(wytrzymałość)? Czy raczej tylko do zdjęć?


jeśli Twój koń nie obciera ryjka o drzewa/ściany w stajni to Eskadron wytrzyma dłuugo ;-)
Eskadrony nici nadają się do noszenia cały czas(wytrzymałość)? Czy raczej tylko do zdjęć?


Ja kantar Eskadrona używałam do wiązania konia po kastracji, wytrzymał wszystko. Choć chłopak przetestował go na wszystkie sposoby inne kantary strzelały.

Do transportu koni używam Eskadrona i Kieffer, najlepsze kantary.
Mam prośbę do posiadaczy eskadrona COB. Czy mógłby ktoś mi zmierzyć długość podgardla wraz z karabińczykiem?  Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Czy ktoś wie z jakiej firmy jest ten kantar?🙁
eruantalle
Jeśli chodzi Ci głównie o tabliczkę w tym kantarze, to można kupić jakikolwiek skórzany i dokupić samą "blaszkę" 🙂
Wiem, ze konkretna firma w stanach specjalizuje sie w takich kantarach
jestem bardzo mocno zawiedziona Yorkiem.

jakoś "kiedyś" trwalsze to było.

Ten "Lux" z polarkiem bardzo fajny, gdyby nie to, że... spadł. A najciaśniej jest jak się da. O dziwo York malaga COB (ten sam rozmiar) jest mniej więcej w połowie regulacji dobry i nie spada. Niestety malaga-mimo, że śliczna-po kilku dniach ma pochychłane przy dziurkach do zapinania paska potylicznego. Dziurki są niezapięte, wyżej niż karabińczyk a tak wyciorane i nitki powyłaziły, jakby kantar miał pół roku :/

A poprzednie kantary Yorka były prawie nieśmiertelne :/
vissenna   Turecki niewolnik
26 maja 2014 21:28
eruantalle Na pewno w CWD idzie zamówić. Ja mam od nich wszystkie ogłowia, siodła i kantary tak "podpisane".
A poprzednie kantary Yorka były prawie nieśmiertelne :/


nie ma nieśmiertelnych kantarów  😉
Jeden z moich koni w ciągu niespełna roku zamordował 12 kantarów, z czego 80% Yorka (nie chciało mi się juz kupować droższych i porządniejszych, bo rwał wszystko jak leci). Dodam, ze w Yorkach zawsze szły okucia - potrafiły pójść 2 - 3 za jednym razem...
aktualnie koń chodzi bez kantara, a stajenny na mnie psioczy  😁
A rozmiarówka w Yroku zawsze była jedyna w swoim rodzaju  😉
galopada_   małoPolskie ;)
27 maja 2014 07:19
Nieśmiertelne są kantary bezfirmowe 😉 Wszystkie Mustangi, Eskadrony, Yorki, HH prędzej czy pozniej (w przypadku Eskadrona prędzej) zostały unicestwione. Za to mam jeden, który jest używany codziennie od 7 i dwa od 5 lat i nic ich nie rusza.

Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi podać rozmiary kantara COB Eskadronu? Min. - Max?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się