Biotyna

_Gaga, wiem wiem, tylko wydaje mi się, że akurat biotyny w tej wersji nie widziałam.
również stosowałem Nutri Horse Biotin H i efekty były zadowalające, kowal zalecił mi zmianę biotyny po długim stosowaniu i teraz testujemy Biotin Bio-Up z Pro-Linen.
Kowal polecil stosowanie biotyny. Zastanawiam sie nad kupnem Nutri Horse H. Warto? Polecacie?
Kowal polecil stosowanie biotyny. Zastanawiam sie nad kupnem Nutri Horse H. Warto? Polecacie?
Stosunkowo tania i działa. Ja jestem zadowolona z efektów.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 maja 2015 21:40
Przeczytaj chociaz kilka stron wstecz, bo temat byl walkowany milion razy. Tanie biotyny tak naprawde nie daja zadowalajacych, a wrecz nie daja zadnych efektow. Ja polecam Equistro Kerabol lub Officinalis Biotin. Cena przeraza 220zl, ale jak juz tlumaczylam starcza jej na 100dni i wtedy wychodzi ok. 60zl na miesiac, a efekty sa szybkie i duze. Tanie biotyny tak naprawde starczaja na mniej, a cena tylko podczas zakupu cieszy oko w rozrachunku miesiecznym wychodza drozej i nic nie daja 😉
Czytalam, czytalam. Jeszcze na volcie bylam  🤣 . Pytam sie, bo Nutri Horse mam od reki  😡
Banandi, to raczej nie czytałaś, bo o Nutri Horse jest sporo w tym wątku...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 maja 2015 07:01
Jak masz otwarty watek o Biotynie to wpisz na gorze po prawej w "szukaj" haslo nutri horse i Ci znajdzie 😉
[quote author=_Gaga link=topic=726.msg2348894#msg2348894 date=1430545525]
Banandi, to raczej nie czytałaś, bo o Nutri Horse jest sporo w tym wątku...
[/quote]

Serio? I nie mogłam się zapytać...
A taki skład?
SKŁAD:
proszek jabłkowy, marchew mielona, żelatyna hydrolizowana wieprzowa, MSM, lecytyna sojowa.

DODATKI DIETETYCZNE:
Żelazo (siarczan) 2800 mg/kg
Cynk (siarczan, bisglicynian) 6000 mg/kg
Miedz (siarczan) 200 mg/kg
Witamina C (kwas l-askorbinowy) 45,6 g/kg
Mangan (siarczan) 400 mg/kg
Selen (selenian sodu) 11 mg/kg
Chrom (chlorek) 8 mg/kg
Molibden (molibdenian sodu) 10 mg/kg
Jod (jodek potasu) 30 mg/kg
Witamina B7 (biotyna) 800 mg/kg
Witamina E (alfa-tokoferol) 1124 mg/kg
L-metionina 30 g/kg
L-Lizyna 24 g/kg
Dziewczyny która biotyna lepsza? Nie znam się na tym a koniecznie muszę kupić 🙂
Kerabol odpada - nie byłam zadowolona z efektów.
W grę wchodzi:
Equi Life Formula 4 Feet
lub
Officinalis Biotin 5000 + MSM
co brać? 🙂 co jest lepsze?
:kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
28 maja 2015 20:24
Jeśli kerabol odpada (a zapytam tylko, czy miałaś w proszku, czy w płynie? Bo ja z płynu byłam zadowolona, a z proszku w ogóle) to polecam Officinalis 🙂
xequus też miałam w płynie i to ze 2 butelki poszły i zero efektów.
Dziękuje za opinie  :kwiatek:
ktoś jeszcze coś poleci lub doradzi?  👀
Ja stosuję Keragard, ale koleżanka bierze biotynę z Nutri Horse i faktycznie skład ma dobry i powiem Tobie, że efekty na prawdę u jej konia widać, a cena bardzo korzystna, chyba warto spróbować 🙂

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
28 maja 2015 20:55
Ja polecam 4 feet działa i na kopyta i na włos, u konia z wielkimi problemami kopytowymi, Non stop kulejacego z tego powodu
Coco Nutri Horsa też przerobiłam i dał lepszy efekt od Kerabolu 🙂 Ale szukam czegoś mocniejszego.  Najwięcej pozytywnych opinii znalazłam o Officinalis.
4 feet - cena jest większa więc może będzie mocniejszy?
Makana Biotin 3000 ??
Miał ją ktoś ? Jakieś opinie ??
Bo skład wygląda więcej niż ciekawie.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
28 maja 2015 22:36
U mojego po Mahanie nie bylo w ogóle efektów.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 maja 2015 07:59
Bacik cena 4 feeta większa, ale starcza dla dużego konia na jakieś 2 miechy. Najtaniej widziałam u quanty w ogłoszeniach na rv http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/40663?q=4feet&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=
Bacik90, najskuteczniejszy jest Keraderm. Drogi jak cholera, ale działa lepiej od F 4 feet, Kerabolu czy Orlinga...
Znów planuje zmiane biotyny (tym razem może być płyn, więc będzie łatwiej) i teraz pytanie co lepsze: Kerabol, Keraderm czy Kerafortin?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 czerwca 2015 12:26
Katasia to zawsze zależy od konia. Chociaż te wszystkie, które znam i podawane miały kerabol to efekty faktycznie były. U mojego konia przy tragedii z kopytami efekt był wow.
Polecacie jakąś niedrogą biotynę która jest dobra na porost i wypadanie włosów?
[quote author=_Gaga link=topic=726.msg2366800#msg2366800 date=1432888123]
Bacik90, najskuteczniejszy jest Keraderm. Drogi jak cholera, ale działa lepiej od F 4 feet, Kerabolu czy Orlinga...
[/quote]

ale działa głównie na jakość, czy jak 4feed jako turbo przyspieszacz + jakość na 2 miejscu?
Nie wiem w którym wątku powinnam pisać...problem polega na tym,że leci nam strasznie grzywa,ogon w jak najlepszej kondycji zaś grzywa sie łamie,cześc zostaje na szczotce,kon suplementowany, wit z marstalla jak sie skonczyły kupiłam droźdżowit(polcany na na re) dostaje również olej sojowy.nie jest padokowany ,w miarę w regularnej pracy,z owsem wszystko ok z sianem również,jedyne co to dostaje jeszcze wysłodki, ale w nie duzej ilosći dziennie(miarka mokrych) zaznace ze problemy zaczeły się gdy został wykastrowany rok temu.
Alicja, z tym, że chyba zapomniałaś zadać pytania...

Swoją ścieżką poszukałabym objawów choroby skóry w grzywie...
taaa no własnie zakręciłam sie chodziło mi o to czy ktoś spotkał sie z tym ,że grzywa ''leci'' kruszy sie? i co z tym zrobić?
choroby skóry brak,wczoraj dokładnie włąsnie myłam bo ostatnio aż posmarowałam mtg jednak bez skutku a tylko bosko sie zakurzyło,więc zmyłam wszytsko  co by sobie nie ''polepszyć'' kiedyś włos był az taki ''stalowy'' teraz jest puszysty i delikatniejszy no i oczywiscie straciły na długości.
Słyszałam teorię,że brak testosteronu również powoduje tego typu objawy,ale cos mi sie wierzyć w to nie chce 🤔
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 czerwca 2015 10:02
Alicja, zrób badanie włosa, wyjdzie Ci czego jest niedobór. Ja robiłam z kopyta i wyszły niedobory miedzi i cynku, po uzupełnieniu ich w diecie nasz problem ze słabymi kopytami znikł.
Alicja, jakiego skutku spodziewałaś się po jednym posmarowaniu MTG?
Skoro brak jakichkolwiek objawów chorób skóry - problemem będą - jak pisze xequus,  - niedobory
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się