Biotyna

Dziewczyny wiecie gdzie kupie teraz najtaniej Officinalis Flexi Biotin 5000?  :kwiatek: Najlepiej z jakimś rabatem by się przydało może być 500ml bądź 1000ml 😉
Zużyłam litrową butelkę biotyny Officinalisa i nie widzę żadnego efektu  🤔
Niebawem przerzucę się na Formula4Feet i zobaczymy.
Właśnie ja pół litrowa i też nic nie widzę a jak wcześniej miałam Kerabola to efekty widziałam bardzo szybko... Myślałam aby ciagnąć jak na razie Officinalisa ale po tym co Moona napisałaś to zwątpiłam.
A wiec ogolnie wracając do mojej prośby to szukam tez Kerabola, zobacze co taniej znajdę  🙇
a jakie efekty były oczekiwane ?
blucha Najbardziej potrzebuje poprawę kopyt mojego gówniarza, raz już mieliśmy problemy ze kopyta były tragiczne (pęknięcia, wyszczerbienia) i Kerabol na prawdę super nam się sprawdził sama byłam zaskoczona ze tak szybko widziałam poprawę. Teraz też (przez zmiane stajni po części) skorzystałam z innego kowala niż zawsze i po tygodniu od wywerkowania kopyta były tak tragiczne (ze wyglądały jak by nie miał robione z 7 tygodni - co u nas wiadomo było by nie dopuszczalne bo regularnie werkujemy) , a tydzień wcześniej zaczeliśmy stosować biotyne przed werkowaniem... No i teraz po całej butli prawie (zostało moze jeszcze na 3 dni) nie widzę poprawy w kopytach, jedynie to widzę bo kowal się kopytkami zajął to nie sa tak tragiczne 
Ja po takim czasie (4 miesiące) nie oczekiwałam poprawy w jakości rogu kopytowego, bo wiadomo, że to musi zrosnąć w dół, ale zmiany w tempie jego przyrastania już owszem. I nic.
Jeśli chodzi o sierść, to absolutnie nic się nie wydarzyło. Po ogonie efektów nie widzę, mooże grzywa trochę szybciej rośnie.
Ja skarmiłam dwie butelki officinalisa po 500 ml i efekty na kopytach w postaci szybszego wzrostu widziałam dopiero przy drugiej butelce. Tak, że powiedzmy ze słabo i powoli rosnących kopyt, wszedł na poziom wzrostu jak u przeciętnego zdrowego konia.
Vendettka bo to twardym trzeba być. 😉 Nie poprawisz słabych kopyt w tydzień czy miesiąc samą biotyną.
Vendettka, a nie pomyślałaś, ze stan kopyt to nie tylko biotyna, a i cała dieta i - co już napisałaś - robota kowalska? Ja sobie bardzo chwalę officinallisa, sporo bardziej niż Kerabol. Na takie bardzo konkretne problemy brałabym raczej Keraderm / Gela Pony Biotin H i - dobrego kowala.
Nie każda biotyna przyspieszy wzrost rogu czy ogona. Biotyna je wzmocni, przyrost pozostanie ten sam.

Dodam jedynie że moje konie po officinallisie błyszczą się jak psu... oczy
Kopyta maja mocne, opiekę kowalską dobrą ,więc tu i tak nie potrzebuję poprawy (tfu tfu)
Znaczy się tak tak dziewczyny ja wiem :P Oczywiście nie skupiam się na samej biotynie wiadomo, mam na oku dietę i kowala o to spokojnie, tylko na prawdę po Kerabolu (sama byłam zaskoczona że poprawa była bardzo szybka, co sie nie spodziewałam, po 1 butli na prawdę było już bardzo fajnie i była poprawa 😀 ) i tak też wiem ze po jednej butli od razu nie będzie puff puff magia piękne kopyta :P Tylko własnie zastanawiałam się czy na pewno będzie dobre dalsze stosowanie akurat officinallisa, czy dobrze wybrałam :P
Właśnie officinallisa stosujemy 1 raz dlatego wolałam spytać  i się upewnić bo na "własnej skórze" jeszcze o działaniu sie nie przekonaliśmy, czy aby na pewno dobrze wybrałam 🙂
Dzięki dziewczyny za rady! 🙂 Zamówie officinallisa fajnie jak znajde gdzieś taniej  👀, jak nie to szkoda bo i tak muszę zamówić aby nie przerywać :P
no to teraz podejrzewam ze Officinalis zaczął robić wersje ,oszczędnościowe,,  🙁 jakiś czas temu poleciłam tą biotynę dla jednego konia, tam był potrzebny szybki przyrost kopyt, miesiąc temu pan właściciel zgłosił że kopyta nadal nie rosną , pomyślałam ze może na stajni raz dają raz nie, jak to z obsługą bywa, a właściciel nie jest u konia codziennie, ale jak inni też mają takie obserwacje to już jest zastanawiające  😲 
Ja na kopyta niezmiennie polecam Ungulat 🙂 kopyta mocniejsze, ogon gęstszy, sierść lśniąca 🙂
blucha, ale piszesz o biotynie ze srebrną nakrętką? Bo mam taką i jest jakaś inna 🙁
Ja niezmiennie polece drożdże Yarrowia Hooves- różnica w jakości rogu jest ogromna.
blucha, ja kupuję tę samą, ale ostatnio przyszła mi jakaś inna
Biotyna nie jest mleczno - żółta , tylko przezroczysto żółta. Nie pachnie tak ładnie jak poprzednio (pachnie ładnie, ale inaczej) i ma srebrne zamknięcie...
Evson, tyle dobrego o nich słyszałam, że muszę wypróbować 🙂 jakiś konkretny sklep polecisz?
to skoro zmieniła się konsystencja, zapach to i skład na pewno też  🙁 szkoda bo była niezawodna i polecałam ją wszystkim.
Evson, mialam od nich Equinox, efekt był super. Cyba tego Hoovsa też wypróbuję, ale póki co poszłam w Kerabol bo kowal zachwalał.
_Gaga sklep nie, ponieważ kupuje od mojego kowala  🙂 Ja na mega szybki wzrost dawałam zawsze biotyne officinalis własnie, ale po niej nie obserwowałam takiej poprawy rogu. W najgorszym okresie, kiedy koń miał jakieś strzępki zamiast kopyt, pomogły bardzo.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 października 2016 22:29
Stosowałam Equinox Hooves u kilku koni i poprawa rogu była znacząca.
Przy potrzebie szybkiego przyrostu polecam Hoof formula, nie raz
nam ratował ten środek sezon.
Różnica w cenie (za ten sam czas stosowania) między Formula4Feet (droższa) a Hoof Formula jest spora - czy to przekłada się na efekty?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 października 2016 13:03
Moona miałam tylko ten drugi, więc nie pomogę.
Stosował koś Ungulat firmy St Hippolyt ?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 października 2016 20:46
Jak dla mnie "sukcesowe" suplementy są słabe..
nokia6002, dokładnie, suplementy Sukcesu są słabe. Słaba przyswajalność , w preparatach biotynowych brak miedzi i cynku. Generalnie nie zaszkodzą, ale nic nie zmienią (poza zasobnością portfela 😉)
Kurka a tak się cieszyłam. Mąż jak zobaczył to oczywiście, znowu im coś kuiłaś nie masz na co pieniędzy wydawać :P Hehee

No nic. Jak mi się ta skończy to kupię jakąś lepsiejszą. 🙂
Przerzuciłam się z biotyny Officinalisa na Formula4Feet - pięknie pachnie (jak lucerna)  😍
mam ogromną prośbę do kogoś kto aktualnie podaje biotynę officinalisa -https://animalia.pl/officinalis-flexi-biotin-5000-msm-500ml/szczegoly/24616/ , w zwiazku z tym że dystrybutor Officinalisa nie udzielił mi informacji, co zostało zmienione w składzie, gdyby jakaś osóbka była tak miła i przepisała mi skład z butelki  :kwiatek: mam starą i chciałabym porównać.
Stara to, że niby taka: https://www.gnl.pl/biotyna-w-plynie-officinalis-flexi-biotin-5000.html ?  👀
Szczerze mówiąc, chyba zamawiałam nawet w animalii i przyszła mi dokładnie taka jak ta z linka. Co prawda to było w lecie (lipiec-sierpień jakoś). Jeśli masz ochotę to butelkę jeszcze mam w stajni, mogę zrobić zdjęcie.

Ja nieśmiało powiem, że chyba u mojego konia Ungulat daje lepsze efekty niż Officinalis. Z ostateczną opinią się wstrzymam do końca opakowania. W każdym razie sama forma suplementu (ziołowy granulat) bardziej mi odpowiada.
Widzisz blucha właśnie wróciłam ze stajni..Mam tą z animalii-przepisze Ci skład jutro.i powiem Wam ze kończę dużą butelkę 1L i na razie super efektów- we wzroście kopyta/po jakości sierści/grzywy -nie widać specjalnych..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się