Bielizna do jazdy konnej.

asds, myślalam że zrobisz fotke w samym staniku, bo w bluzce nic nie widać.

salto piccolo, "Wy na prawde zwracacie uwage na takie rzeczy?Ja jezdze po kilka koni dziennie,pracuje i nie zauwazylam zeby mi cokolwiek przeszkadzalo mimo najwiekszych upalow,i najbardziej wykonczajacych skokow."

"Chociaz ostatnio wsiadlam z braku-laku w koronkowych majtkach i myslalam ze po 2 koniach umre  Musialam podjechac do sklepu i kupic zwykle bawelniane zeby nie umrzec przy nastepnych"  🤔wirek:

Jak ktoś ma małe piersi to może jeździć nawet bez stanika..ale jak ktoś ma już C to potrafią przeszkadzać jak się nie ma odpowiedniego stanika.
kupcie sobie najpierw stanik w odpowiednim rozmiarze 😉 na pewno nic nie będzie "latać"

prwidłowa rozmiarówka stanikowa nie zaczyna się od  75a - jak głosi ta badziewna firma Triumph - tylko co najmniej od 60 - w górę

warto zajrzeć=> lobby biuściastych-

co do pierwszego to się podpisuje natomiast nie wiem skąd Masz takie dane o triumph i tym co głosi bo ja z triumpha nosze 70E....
Dobrze dobrany stanik to sto procent trzymania i modelowania i braku deformacji
asds   Life goes on...
06 lipca 2009 13:58
Dramka...zbyt wstydliwa jestem  😡
Jezeli mam nie całe 80cm pod biustem to teoretycznie powinnam miec stanik 75C ale wszystkie mam 80C bo mniejszy mnie uwiera.. 🤔
Rozmiar 75D przy wzroście 160 cm to już problem.
Ja minimizery praktykuję od dawna. Kupuję na allegro, właśnie dzisiaj przyszedł kolejny do przepraktykowania.
Dramka- uwierać będą tylko na początku- przez kilka dni noszenia. Jeśli kupisz dobrej marki- wystarczy Triumph, to uwierz, że uwierać przestanie. Poza tym każdy biustonosz w trakcie noszenia się rozciąga. I jeśli kupimy dopasowany pod biustem, to po kilku tygodniach nie będzie on już podtrzymywał biustu tak jak należy. Bo się rozciągnie.
Wiem co mówię, bo przeczytawszy na innym forum wątek o prawidłowym dopasowywaniu biustonoszy, zmieniłam z 85 B na 80 E. I takich właśnie używam do jazdy konnej.

Polecam też biustonosz marki UNNO SPORT. Można kupić na allegro. Są różne typy tych biustonoszy dopasowane do sportu, który się trenuje. Jazda konna według ich tabelek wymaga największej ochrony biustu, czyli biustonosza z "poziomu 4".
I biustonosz wygląda jak zbroja. Ale super trzyma, zmniejsza biust optycznie ( co jest chyba przydatne przy jeździe konnej)  i do tego jest z materiału oddychającego, który zawsze jest suchy.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
06 lipca 2009 14:45
Siwa_folblutka..Outlet Triumpha jes w \Fashion House w Piasecznie. A w weekend jak przyjdziesz z jakims starym stanikiem np. no name to dodatkowo dostajesz 30% rabatu na nowy stanik. Ja za swój Charming zpłaciłam 69 zł po oddaniui starego stanika 🙂


Nawet jak przyniesie się stary zniszczony po babci? Taka promocja tam zawsze jest?
asds   Life goes on...
06 lipca 2009 14:50
Nie wiem czy od zawsze, ale od jakiegos czasu jest.


Tak i mozesz przyniesc nawet stanik pra babki nadżarty przez mole  🤣
Jezeli mam nie całe 80cm pod biustem to teoretycznie powinnam miec stanik 75C ale wszystkie mam 80C bo mniejszy mnie uwiera.. 🤔
Dramka, jeśli zmniejszysz obwód to m u s i s z powiększyć miseczkę.
Na początek możesz sobie sprawdzić jaki mniej więcej stanik będzie ok: http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/
A kwestia "ściskania" przez obwód stanika - to trochę kwestia wyboru, czy ma być luźno, czy trzymać.
ushia   It's a kind o'magic
06 lipca 2009 17:42
Wieki temu pożegnałam się z bawełnianymi "niewymownymi" - są beznadziejne! Tylko mikrofaza - najlepiej bezszwowa mikrofaza  😀 A gdy mnie pytali podopieczni/rodzice o strój do jazdy  😀 to na trzeciej pozycji "listy" leciało "majtki"!  🤣 (dla facetów - także).


tez jestem fanka mikrofazy
i w stringach jezdze 🙂
Gillian   four letter word
06 lipca 2009 19:20
tunrida, a wiesz z doświadczenia czy nie bardzo? masz jakiś materiał zdjęciowo-dowodowy?  :kwiatek:
Gilian- chodzi Ci o ten stanik Unno Sport? Jeśli tak, to owszem- mam taki. Jest brzydki i spłaszcza biust, ale podtrzymuje piersi dużo lepiej niż zwykłe biustonosze. A mówiąc wprost- biust się mniej trzęsie.

Mogę fotkę cyknąć jutro ( bo w pracy jestem), ale oczywiście będzie to fotka samego biustonosza.  😉
Gillian   four letter word
06 lipca 2009 20:01
a ja chciałam na modelu :P może byc na pw.  Słowo harcerza, że jest dobry? jak z rozmiarówką? normalna, zanizona, zawyżona?
Chociaz ostatnio wsiadlam z braku-laku w koronkowych majtkach i myslalam ze po 2 koniach umre  😁 Musialam podjechac do sklepu i kupic zwykle bawelniane zeby nie umrzec przy nastepnych  😁


Koronkowe majtki sa prawie ze udreka  😵 raz mialam takie w pracy i wieczorem nie moglam usiasc nawet.
Ze stanikami na szczescie nie mam problemow. Mnie nie ma co latac  😁
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 lipca 2009 21:32
Ja normalnie mam 80 D i własnie zdaje mi sie ze sa za szerokie pod biustem....a teraz w ciazy  to jak by mozna bylo jezdzic to bym sobie ząbki na bank wypierdziala 😂
Stringi do jazdy??? nie ma mowy tylko gacie po tacie 💃
Jezeli mam nie całe 80cm pod biustem to teoretycznie powinnam miec stanik 75C ale wszystkie mam 80C bo mniejszy mnie uwiera.. 🤔


Tak naprawdę to od zmierzonego obwodu trzeba odjąć więcej niż 5 cm, i wybrać odpowiednio większą miseczkę, ale to zależy od indywidualnych cech. Tak na oko stawiałabym na 70E.

Ja przy obwodzie 88 noszę 75H (tak, produkują też miseczki H). Najważniejsze, żeby biustonosz był dobrze dopasowany i wtedy nic nie będzie wyłazić, latać i potwierdzać teorię drgań harmonicznych. Voltowiczki z Warszawy mogą zasięgnąć porady Pani Hani z ul. Smolnej, odkąd się u niej "ubieram", nawet miseczki H siedzą na swoim miejscu.

A co do majtek, to ja jeżdżę tylko w szortach, najchętniej Atlantica. Nic w nich nie uwiera, obciera itp.
Co powiecie na to: Jak byłam nastolatka miałam plaski biust i mi się marzył większy. A teraz jak urodziłam 2 dzieci to mi właśnie teraz rośnie..młodze ma 4 lata  🤔 I nie jestem wcale zachwycona. Na koniu się garbie. 🤬
ushia   It's a kind o'magic
06 lipca 2009 23:54
tak a propos czy to nie pani Wąsowska stwierdziła kiedys, że w jeździe konnej najwazniejsze sa wygodne majtki?  😉

naf, myslisz, ze jakby mnie uwieralo czy obcieralo to jezdzilabym w stringach? zwlaszcza ze ja mam dresiarskie zapedy i sporo czasu spedzam w pelnym siadzie 😉
Dramka a kto powiedzial ze mam maly? 75 C moja droga..  😉 Fraczek Pikeura ledwo sie dopina niestety .. 😁
Bo te fraczki PIKEUR są małe w biuscie.. 🙄

I teraz właśnie mam problem sobie kupić frak. Bo jak w biuscie dobry to w pasie za szeroki.
[quote author=nitka link=topic=7411.msg291119#msg291119 date=1246871787]
kupcie sobie najpierw stanik w odpowiednim rozmiarze 😉 na pewno nic nie będzie "latać"

prwidłowa rozmiarówka stanikowa nie zaczyna się od  75a - jak głosi ta badziewna firma Triumph - tylko co najmniej od 60 - w górę

warto zajrzeć=> lobby biuściastych-

co do pierwszego to się podpisuje natomiast nie wiem skąd Masz takie dane o triumph i tym co głosi bo ja z triumpha nosze 70E....
Dobrze dobrany stanik to sto procent trzymania i modelowania i braku deformacji
[/quote]

Nie przeczę, że mogłaś coś w takim rozmiarze ustrzelić - ja w triumphie nie uświadczyłam rozmiarów mniejszych niż 75 a

a jak zapytałam o rozmiar 60/65 pod biustem to panie dostawały dużych błękitnych oczu i obowiązkowo wciskały mi 75 a, nawet zwykłej "70" nie miały
a taką "70" to mozna już w sieciowych sklepach typu C&A, czy H&M ustrzelić 🙂
A ja spytałam w sklepie z bielizną o majtki z mikrofibry i pani się wykrzywiła i powiedziała,że :
-"sztuczne i nikt nie kupuje"
😲 😲
Bardzo fajna bielizne z mikrofibry oglądałam dzisiaj w Decathlonie.
Biustonosze Unno Sport mam dwa, jeden taki jak ten z Allegro, Tokyo bodajże a drugi z tyłem jak koszulka boksera, zdecydowanie lepszy, ale nigdzie go nie widziałam więcej. Są rewelacyjne, dobrze trzymają, chyba rozmiarówka jest adekwatna. Ja noszę 75E i przy skokach nie odczuwam żadnego dyskomfortu. No i cena jest extra.
ja na skoki zakładam dodatkowo zwykły bezszwowy (zabezpieczenie tam "nad"stanikiem :hihi🙂 i jest jak najbardzie ok 😎
tylko na upał ciężko wyrobic, chociaż przy intensywnym treningu- jak dla mnie jest to niezauważalne 🙄
Ja szczerze mówiąc nie wyobrązam sobie jazdę w dwóch stanikach.. 😵
Gillian   four letter word
07 lipca 2009 19:18
Dramka, życie czasami zmusza do bardzo niekomfortowych zagrań 🙂
a wyobrażasz sobie jazdę ujeżdżeniową z podskakującym radośnie biustem o miseczce E przy bardzo ubawionych facetach? zapewniam, że to jest zdecydownaie bardzo przykre 🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 lipca 2009 19:27
A ja jeżdżę tylko w stingach  😉 Nieraz po 5 koni dziennie. Wszystko inne mnie obciera  🤔wirek:
Normalnie tak sobie czytam ten watek i po woli coraz lepiej sie czuje z moim biustem 75 minus A    😁
Wiesz co Anka? Mam dokładnie takie same myśli  😁
Co stringów... nigdy więcej! Upał, stringi, koń z fochem i  trener bez litości równa się kłopoty z toaletą  🙄

Edit: literówka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się