Bielizna do jazdy konnej.

Odkopuję.
Mam pytanie. Mianowicie mam duży biust, do tej pory miałam raz stanik sportowy (szybko się rozciągnął) i zwykle jeżdżę w zwykłym staniku. Piersi niby nie bolą, ale majtają się i w niektórych momentach nie jest to zbyt wygodne (np. skoki). Moje pytanie brzmi, jakie polecacie biustonosze sportowe? Przejrzałam wątek, ale wolę jeszcze usłyszeć bardziej świeżą opinię. Czy wyszły jakieś nowe i dobre marki, które polecacie? Czy polecacie staniki Nike?
Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Odgrzebuję starożytny wątek, bo szukam informacji na temat majtek 😀. Potrzebuję naprawdę super hiper nieobcierających majtek, bo jestem typem francuskiego pieska. Na wysokości kości kulszowych mam już zgrubiałą/zbliznowaciałą skórę... Niestety obtarcie bardziej newralgicznych części ciała powoduje, że nie mogę "normalnie" jeździć. Jedyne majtki, które mają podszycie (właściwie wypełnienie  :hihi🙂 w kroku i są dedykowane do jazdy konnej kosztują około 100 zł za sztukę (np.: Equetech). Majtki rowerowe jakoś do końca mnie nie przekonują, do tego nie są dużo tańsze. Macie jakieś inne patenty? W moim przypadku zasadniczo nie sprawdzają się zwykłe bawełniane majtki, z mikrofibry itp. Jazda ujeżdżeniowa, więc sporo w pełnym siadzie... Albo może jakieś bryczesy bez szwu w kroku? Albo coś...

Siodlo z szerszym twistem i nizszym przednim lekiem?
vissenna   Turecki niewolnik
25 lipca 2017 17:32
wruda, sprezentowałam siostrze takie
http://www.loesdau.de/L-SPORTIV-Reitslip-mit-Spezial-Einsatz.htm?websale7=loesdau&pi=41641&ci=02-unterwaesche
i sobie chwali.
Tanie nie są, ale skoro spełniają swoją funkcję, to może warto?
Visenna, te z Twojego ostatniego linku to są JEDYNE gatki z mojej kolekcji, od których się obcieram podczas jazdy. 😀 Można powiedzieć nawet, że zanabycie konia spowodowało u mnie wymianę całej bielizny, bo takie szorty były moimi ulubionymi. Ale nie chcąc rozdzielać bielizny na końską i niekońską, wymieniłam w końcu całą szufladę.

Widocznie co tyłek, to inne potrzeby. Ja niedługo będę chyba szukać też czegoś nieobcierającego, bo dwa dni temu wypaliłam sobie na nodze silikonowy lej. -_- Tak cholera wie skąd, pół roku było dobrze, a ostatnio zaczęłam się dosłownie przypalać...

Wruda
, ja bym serio pomyślała o zmianie siodła, bo coś takiego ciężko zniwelować inną bielizną... Dodatkowe warstwy w praktyce będą powodowały tylko większy nacisk. Może, dla sprawdzenia, spróbuj się właśnie przejechać np. w stringach? Ja byłam zdziwiona, jak mi się w nich wygodnie jeździ, mimo że ogólnie za nimi nie przepadam. Ale od razu poczułam różnicę, że mniej mi się wszystko wyciera od bielizny.
Sivrite, faith - to nie kwestia siodła niestety - mam tak w każdym siodle, na każdym koniu, mi najbardziej przeszkadza szew w bryczesach (nie mogę np.: jeździć w ogóle w eurostarach  :ke🙂. Stringi obcierają mnie bez wsiadania na konia  😂. Normalnie porażka...

Paa - no właśnie o czymś takim myślałam, tylko cena porażająca jeśli chce się więcej niż 1 sztukę kupić 😉.

Dzięki za linki 🙂
Sivrite, faith - to nie kwestia siodła niestety - mam tak w każdym siodle, na każdym koniu, mi najbardziej przeszkadza szew w bryczesach (nie mogę np.: jeździć w ogóle w eurostarach  :ke🙂. Stringi obcierają mnie bez wsiadania na konia  😂. Normalnie porażka...

Paa - no właśnie o czymś takim myślałam, tylko cena porażająca jeśli chce się więcej niż 1 sztukę kupić 😉.

Dzięki za linki 🙂


To może zajrzyj do wątku DIY, dziewczyny robią tam bryczesy z normalnych spodni, na których ręcznie robią silikonowy lej. Nie wyglądają pięknie, ale na treningi się im sprawdzają. Można kupić taki silikon w tubce, dedykowany antypoślizgowym skarpetkom. Ale już podobno sprawdzone przez nasz jeździecki światek i dają radę. 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 lipca 2017 17:07
wruda, zasypujesz się talkiem przed jazdą?
Ja polecam do wszystkich sportów a zwłaszcza jazdy konnej bokserki od Betty Baboo mega wygodne (ale ja wogóle uwielbiam bokserki ;p 😉 )
pitoszek, bokserki są średnio praktyczne w upały :/
E, nie zauważyłam.
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
15 września 2017 11:28
Dziewczyny a mozecie polecic jakis dobry stanik sportowy?
Dobrze gdyby był wygodny i zebym nie musiała poświecic połowy wypłaty.
Preferowałabym sieciowke bo na necie sie boje zamawiac z rozmiarem.
Do 150 cos znajde? 😀
Imladriss moja siostra ma z Dalii: https://www.dalia.pl/bielizna/biustonosze/sportowy/biustonosz_sportowy_czarny.html
Co prawda nie do jazdy konnej, ale np. biegała w nim i bardzo sobie chwali, zwłaszcza tę możliwość spięcia na plecach. Cena tylko trochę wyższa, a jakość bardzo dobra.
a te z Lidla próbowałyście?
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
15 września 2017 11:52
Imladriss moja siostra ma z Dalii: https://www.dalia.pl/bielizna/biustonosze/sportowy/biustonosz_sportowy_czarny.html
Co prawda nie do jazdy konnej, ale np. biegała w nim i bardzo sobie chwali, zwłaszcza tę możliwość spięcia na plecach. Cena tylko trochę wyższa, a jakość bardzo dobra.


Dzieki bardzo, a ze sklepow stacjonarnych?
Nie lubie zamawiac bielizny przez neta bo wiadomo jak to bywa z tymi rozmiarami.
Ale zapisze go sobie 😀
Imladriss, h&m?
Ja mam ten i calkiem.sobie chwalę
http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0492971001.genericdevice.html

Dalia jak najbardziej ma sklepy stacjonarne.
Shock absorber można na wyprzedażach( niestety internetowych Wiec pierwszy raz rozmiar trzeba zaryzykować) znaleść za 130-150 zł . Polecam
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
16 września 2017 11:25
Dzieki dziewczyny!  :kwiatek: Najblizej mi do Hm'u to tam sobie podjade poszperac 😀
Wracając do tematu majtek - bardzo polecam te: https://www.decathlon.pl/figi-seamless-id_8380912.html
Są też stringi, ale osobiście wolę figi. W moim Decathlonie były ostatnie sztuki, także lepiej sobie chyba zamówić przez neta do sklepu dla bezpieczeństwa.
Imladriss, dużo zależy od tego, na jaki rozmiar poszukujesz biustonosza. Jeśli w miarę "standardowy", miseczka, powiedzmy, B/C, rozejrzyj się za stanikami sportowymi pojawiającymi się w ofercie Lidla. Ja mam od nich pełen przekrój różnych modeli i w zasadzie wszystkie sobie chwalę, używam nie tylko na konie ale też do ćwiczeń i biegania, naprawdę dają radę 🙂. Mam też jeden, bardzo fajny, z F&F z Tesco, kupiłam kiedyś na wyprzedaży sezonowej za jakieś bardzo niewielkie pieniądze (okolice 20 zł), a jest super jakości, do tego bardzo ładny i zdecydowanie spełnia swoją rolę 🙂.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
25 września 2017 19:00
Ja baaardzo sobie chwalę Decathlonowski :https://www.decathlon.pl/biustonosz-sportance-first-id_8341809.html
śmiesznie tani, a bardzo wygodny. Piersi średnio wyglądają, ale konio nie narzeka. Z rozmiarów-ką niestety lekkie zamieszanie.
Bizon ale koniowi go zakładasz?  😉 Przepraszam, musiałam.
Wypróbowałam poradnik doboru rozmiaru stanika na stronie decathlonu. Jakiś kosmos. Na moje 70D proponuje mi 75B  🤔
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
25 września 2017 19:42
Zamiast popręgu ;-) W Świętokrzyskim wszyscy tak robią.

Myślę, że to dobry wątek na moje pytanie:

- Kobiety, jak sobie radzicie w te "wyjątkowe" dni w miesiącu? Podpaska, tampon czy rezygnacja?

Należę do tych delikatnych co łatwo się obcierają. Używam tamponów, ale wtedy mam dylemat co zrobić ze sznurkiem. 🤷
EMS, - tampony, sznurek mi nie przeszkadza. Od podpaski się kiedyś tak odparzyłam, że przez miesiąc nie wsiadałam. Jeśli masz problem ze sznurkiem, to są takie tampony-gąbeczki bez sznurka, niby do seksu 😉 ale równie dobrze działają na basenie, do jazdy też powinny się sprawdzić. Do kupienia w aptekach, sex-shopach i na allegro.
Ale jak to co zrobić ze sznurkiem? To nie jest widoczne/wyczuwalne nigdzie podczas jazdy.
Ja jeżdżę normalnie podczas miesiączki. Bez znaczenia czy to pierwszy/drugi czy ostatni dzień okresu. Używam tamponów i ewentualnie jakiejś mniejszej podpaski asekuracyjnie, jeśli to jest dzień mocniejszego . Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby coś się odparzyło/obtarło.
Jedna koleżanka w stajni mówiła, że woli podpaski i że im grubsza tym lepsza. Co kto lubi, ale ja tam wolę jak mi nic nie "kłapie" w gaciach :P
Tylko i wyłącznie kubek 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się