Konie czystej krwi arabskiej

zduśka miedziane cuda! A nieogarnięciem się nie przejmuj, jeszcze trochę i będziesz śmigać aż miło (a i zniknie trochę "tu i ówdzie" 🤣 )
derby filmiki z Citri zawsze poprawiają mi humor 🙂
Bronze koniecznie pokaż tą Romkę i napisz jak wrażenia z jazd!
A my dostałyśmy pozwolenie na wypuszczanie na pastwisko, na początek jeszcze nie 24 h/d, tylko na krócej i najlepiej bez koni, ale wreszcie.
Tyle że... najlepiej, żeby nie w błoto. A u nas drugi dzień pada i wszystko tonie w błocie. No i gdzie ja niby mam ją wypuścić...  😵

Za to na 90% przeprowadzamy się 13 września. Jeszcze dwa tygodnie.  🙂
Murat na halę i na początek w ręce, na lonży , ty już nie ryzykuj przed przeprowadzką.
ganasz tak właśnie chcę zrobić.  🙂 Zwłaszcza że nawet na spacer nie da się wyjść, bo cały czas pada i nie zapowiada się, żeby miało przestać...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 sierpnia 2014 09:44
Murat, dokładnie, nie ryzykuj. Mam nadzieję, że w nowej stajni Wam się ułoży🙂


Ja z C dziś wybywam na parę dni wczasów do znajomej🙂


a tak mnie dziś wykorzystywała, lata temu nauczyłam poproś więc męczy i męczy non stop o jedno skubana🙂
Już nie wspominając, że mam jej ślinę na całych plecach🙂
Derby dzięki. Na pewno będzie relacja z przeprowadzki  🙂
(a w ogóle to zazdroszczę pogody, pożycz trochę słońca  😉)
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 sierpnia 2014 09:49
Oj tak, pogoda na razie dopisuje i mam nadzieję, że jeszcze wytrzyma parę dni🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
27 sierpnia 2014 19:02
Lara - no fotki mam szał  😵, ale cos tam widać :-)
Samo siodło bardzo sympatyczne, takie do tańca i różańca, można podeptac kapustę na ujeżdżalni i pogonić sarny w polu :-). Panele są wypełnione bardzo miękką gabką, która pod wpływem ciepła dopasowuje sie do konia, co widac zreszta po zdjęciu czapraka - plamy potu są wzorcowe ;-). Po moich doswiadczeniach nie mogłam uwierzyc,że w końcu siodło dopasuje do konia, a musze powiedziec ,że nie ma sie do czego przyczepić.
Derby -poprawiłas mi humor, miny bezbłędne.
Murat - w zeszłym roku z powodu naciagnięcia więzadeł, Niun stał 2 miesiące, tzn jeden miesiąc w boksie, a w drugim dostaliśmy pozwolenie na 5 minutowe spacerki. Jak wypusciłam konia na padok po 3 miesiącach to bałam sie puscic uwiąz,żeby kontrolowac potencjalne szaleństwa - a co zrobił mój arab.... zajał sie trawą  😲
Takze don't stres ;-)
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 sierpnia 2014 19:05
Mam już te palenia. Po lewej stronie 547 po prawej 14. Można się po tym czegoś dowiedzieć?


Ponawiam pytanie odnośnie paleń. Ktoś? Coś?
zglos sie do zwiazku hodowcow....
Bronze no dokładnie. Puściłam na halę, bo na dworze można utonąć w błocie, wyszła, wytarzała się i poszła jeść siano z beli stojącej pod ścianą. Szał jak się patrzy  😁
14 to SK Michałów, 547 to nr w roczniku (zazwyczaj 5 to rocznik a 47 nr kolejny), najlepiej zadzwonić do stadniny
obibok-piekny kon ,dawaj wiecej zdjec  💃
a ja juz nie pamiętam czy tą fotke wam pokzywałam...obecnych póki co nie posiadam ,ale jak będe miała coś nowego to wrzucę  😁
A 'p' po prawej (palenie), coś konkretnego znaczy?
Alicja, ładny okaz! Grzywa szczególnie - 'karbowana'?
byc-on po zdjeciu warkoczyków ma taka ''karbowaną'' ale ogolnie właśnie całkiem ładna grzywa i ogon 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 sierpnia 2014 13:17
Ogurek dziękuje  :kwiatek:
Rodowód odnaleziony, jak się okazało nie ma ona naście lat a dopiero 9. Oraz nie jest to Ertuza a Etruza.
http://www.bazakoni.pl/etruza-piber-euscera
Przynajmniej wiesz na czym stoisz, a raczej jeździsz. To teraz do przodu.
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 sierpnia 2014 15:02
Jeździsz to dużo powiedziane, kobyłka jest do dużej naprawy, ale sądzę, że damy radę wyjść na prostą.
Jest w stanie ktoś coś powiedzieć o jej rodowodzie?
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/934826_776556562405457_8677233464079172946_n.jpg?oh=97ba51870be59e0decd9020558068445&oe=5402EB03&__gda__=1409445115_76eb5c19edec88565d761d237f77c00b[/img]
A jakie to problemy sprawia?
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 sierpnia 2014 17:19
Jest bardzo nerwowa i delikatna. Nie lubi zostawać sama i jest bojaźni. Na lonży koń złoto, siedziałam na niej raz i póki byliśmy na placu bardzo fajnie a po wyjeździe na łąkę przestraszył się tira (mimo, że jeżdżą regularnie ponieważ stajnia jest obok drogi przelotowej) co zakończyło się moją ewakuacją z siodła bo zrobiła niezłe rodeo a potem przez godzinę nie mogła się uspokoic. Po tym nikt na nią nie wsiadał. Mam w planach chodzić z nią na spacery po terenie stajni na razie (spory teren że stałym ogrodzeniem) aby zdobyła trochę zaufania.
Spacery polecam, podnoszą poziom pewności siebie zwierzęcia i pozwalają wyciągać odpowiednie wnioski z obserwacji konia w sytuacji np. dla niego stresującej.
Poza tym, zaufa szybciej z dobrym przewodnikiem u boku.
Racja, ja także polecam spacery. Jednakże trzeba przy tym pamiętać o ważnej rzeczy, szczególnie ważnej przy koniu płochliwym i niepewnym siebie. Jeśli koń się boi, trzeba dać mu czas, aby sam się przekonał, że jednak nie zostanie zjedzony; trzeba też umieć wyczuć, kiedy jest ten moment, w którym pójście dalej zaszkodzi zamiast pomóc. Inaczej zamiast wzrostu zaufania osiągnie się efekt przeciwny.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
29 sierpnia 2014 18:24
Dzisiaj byla u nas kolezanka ,pojezdzila , stwierdzila ze kon wspanialy, rowno, rytmicznie chodzi - kon ze zlota 😉  😁


Czy ktos widzi jakies zmiany w budowie konia? Przytyl? 👀


Zdjęcie za duże to raz, a dwa - lepiej porównywać zestawienie fot z przed i po tuczeniu.
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 sierpnia 2014 18:33
Kastorkowa
widzę, żeś z Krakowa 🙂 gdzie stoicie?
To samo pytanie miałam zadać.  🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 sierpnia 2014 19:20
Dziewczyny priv.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 sierpnia 2014 19:24
Mam cudownego konia, Citrusek mnie zaskakuje za każdym razem!


Mała relacja z dziś ;-)
Kastorkowa Twój koń to kolejny przykład jak przydają się palenia. Ja mam pytanie: w stadninie się dowiedziałaś jak klacz ma na imię? I czy poprzedni właściciel zgubił dokumenty?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się