Konie czystej krwi arabskiej

No ja tak zaryzykowałem i jestem w 100% zadowolony...
Nabyłem od tego samego hodowcy jeszcze klacz o imieniu FUZJA.


http://www.janow.arabians.pl/pl/rodowod-form.php
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 listopada 2014 14:37
Ja lepiej nie bede sie wypowiadac. Oby konie mialy u Ciebie lepiej niz wczesniej 😉 i wrzc jakies zdjecia Fuzji 😉
Po raz kolejny:
Nie da się podlinkować rodowodu z bazy janowskiej
foto FUZJI poniżej...

Rodowody z bazy koni także poniżej..

ORANT
http://www.bazakoni.pl/orant-piaff-orelia

FUZJA
http://www.bazakoni.pl/fuzja-harbin-fula
Bischa   TAFC Polska :)
21 listopada 2014 15:30
Ooooo, Orant to syn pół siostry Ormena, którego dzierżawiłam na wyścigach! Nawet Orant jest podobnie umaszczony jak Ormen. Masz więcej zdjęć?

E: znalazłam zdjęcie swoje na Ormenie 😉
No to super... coraz więcej sie dowiaduje na temat mojego szczurka...
Jaki ma charakter ta klaczka? Mój jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi. Natomiast w stadzie które liczy obecnie 13szt. rządzi się jak chce... nie boi sie żadnego innego konia i goni je jak tylko chce...
W jeździe jest bardzo przyjemny i dobrze ułożony... no i ma wiatr we włosach... jest mega szybki...
Więcej fotek wrzucę na dniach...
Bischa   TAFC Polska :)
21 listopada 2014 15:59
Pojęcia nie mam, znałam tylko Ormena, jej pół brata. On był chorowity (wieczne problemy z nogami), jurny, mało przyjemny do jazdy, ciągnący. Potem trafił gdzieś do rekreacji już jako wałach, a potem ślad po nim zaginął 🙁
Rozumiem...
Ja całe szczęście problemów większych z nim nie mam..
Czasem na jeździe mu coś przyjdzie do głowy żeby próbowac skręcić w inną stronę niż powinien ale szybko mu uzmysławiam że to nie ma sensu i drugi raz tego nie próbuje...
Na początku były jakieś problemy z czyszczeniem szczególnie kopyt i siodłaniem. Był bardzo niespokojny, nie chciał podnosić tylnych nóg lub próbował kopnąć ale już jest wszystko jak powinno być.
Kondycyjnie natomiast jest to koń nie do zajechania...
Bartosz witam w wątku.
Oba nabytki bardzo piękne.
Bischa, nie miałam pojęcia, że z arabami miałaś styczność.
Witam witam...
Chętnie poznam osoby z Trójmiasta posiadające araby...
Może gdzieś kiedyś wspólny terenik np na plażę lub też jakieś spotkanie na drinka czy piwko przy końskich opowieściach... oczywiście posiadacze innych koniowatych również mile widziani...
Bischa   TAFC Polska :)
21 listopada 2014 16:45
Maluda, tylko na wyścigach w sumie, na paru sławach jeździłam (Aslan, Esculap, Salar, Saracen, Ferryt), także 😁 Byłam też na forum PA (Merunia) 😉 Nawet forumowo zrobiliśmy kiedyś zlot podczas przeglądu hodowlanego w Janowie, z koleżanką byłyśmy też u jednego z forumowych (cały czas mówię o forum PA) kolegów w jego małej hodowli. 
Bartosz to my prawie jak rodzina- też mam hultaja po Piaffie  😁
A jesteś stricte z Trójmiasta czy okolice? 
Maluda, tylko na wyścigach w sumie, na paru sławach jeździłam (Aslan, Esculap, Salar, Saracen, Ferryt), także 😁 Byłam też na forum PA (Merunia) 😉 Nawet forumowo zrobiliśmy kiedyś zlot podczas przeglądu hodowlanego w Janowie, z koleżanką byłyśmy też u jednego z forumowych (cały czas mówię o forum PA) kolegów w jego małej hodowli. 

Specjalnie sprawdziłam rodowód mojej, ale nie ma w nim koni, które wymieniłaś.
A szkoda, może bym się czegoś ciekawego dowiedziała.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 listopada 2014 16:53
Bartosz gratuluję i powodzenia z takimi pięknymi "dobytkami" 🙂
Ja jestem z Gdyni.
Konie stoja w stajni na wiczlinie...
Nie dziekuje aby nie zapeszyc 😉
Bywam czasem w Trójmieście to jest szansa na spotkanie  😉
Z checia zapraszam do mnie do stajni lub gdzies na miescie...
Spiszemy sie na PW
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 listopada 2014 20:05
Fuzja debiutowała już w arabskim wątku u forumowej Złotej  🙂
Bartosz- Fuzję znam jak mało kto chyba🙂 Znam jej historię odkąd została kupiona z Białki. Sprzedałam ją w okolicach stycznia 2014.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 listopada 2014 14:51
Dlugo sie nabyla u Pana J.  🤔

My dzis duzo pracy na lonzy, bez zadnych udziwnien, chcialam aby kon zalapal ze lonza = praca, a nie zabawa.
Na poczatku bylo ciezko - glowa w cgmurach i leniwe pociaganie nog za soba, pozniej w koncu obnizenie szyji i praca. Troche poskakalismy, ale nie za duzo bo troche obawialam sie aby nie nadwyrezyl sobie nic.

Na koniec zaprowadzilam na pastwisku, gdzie galopem pobiegl do Melisy. Bieg swoj zakonczyl telemarkiem tuz przed jej nogami, czyli mowiac prosciej upadl na zadek, bo slisko.




iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 listopada 2014 18:00
Ale fajny oczodajny kantar, pasuje mu  🙂
http://www.bazakoni.pl/fuzja-harbin-fula

i zdjęcie Fuzji , które robiłam u mnie

szamanka, Armani fajnie zarósł🙂😉))
Ale fajny oczodajny kantar, pasuje mu  🙂

Bardzo jaskrawy.
Ale limonka ma coś w sobie, pomimo że jest dosyć 'ostrym' kolorem.
Mimo wszystko, uwielbiam. Tak samo jak inne odcienie zieleni, dodając i pomarańcz.

Złota, niebieski, bo to niebiański koń.
Masz cudo na padoku!
Nie poznał bym jej na tym zdjęciu...
heh... przyszedl szampon i ....ogon sie domyl  🏇 nie jest calkiem jasny, bo ma duzo rudych wlosów, ale juz nie jest czarny  💃 💃 💃 dzieki laski za podpowiedz 😉

wstawiam fotę z terenu, z pozdrowieniami 😉(ogon przed myciem ), troche mi się bydle roztyło  😁 😁 😁
OBIBOK to co to za szampon w końcu kupiłaś?
ja też się chętnie dowiem czym domyć  siwy ogon
Mam dwa brudne ogony do prania...
chciałam zameldować powrót na stare śmieci, po ponad 5 latach przerwy składam do kupy starą stajnie, w której 17 ogonów arabskich 🙂
na zdjęciu 16 l. Menorka(Fawor-Meta), moja kobyła terenowa
Bronze   "Born to chase and flee.."
22 listopada 2014 21:17
Złota, a jak tam Zachary ? Masz jakies wieści / foty z nowego domu?
P.S. Ja wiem,że poszedł w swiat juz jakis czas temu, ale miałam do niego ogromną słabość :-). Piękny co on był ...
Bronze, Zachary jest w Danii cały czas, jakiś czas temu miałam wieści, że żyje, dobrze się ma i trafił do pasjonatów. Pracują z nim pomalutku, chodzi pod siodłem.

m.indira, wspaniała wiadomość🙂😉) i mam nadzieję, że będą zdjęcia🙂😉))
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się