Konie czystej krwi arabskiej

Jak zobaczyłam to zdjęcie na czyimś awatarze na FB, to byłam pewna, że to Photoshop... Pamiętajcie, że źrebaki są bardzo przerysowane z tymi pyskami, dorosły koń nie wygląda już tak karykaturalnie. Plus ten makijaż... Ale rzeczywiście, to chyba najbardziej zbliżony źrebak do konika morskiego, jakiego widziałam... Odstręczające.
Makijaż? Hmm, to ogólnie stosowany zabieg golenia włosów czuciowych wokół pyska i oczu posmarowane bodajże oliwką. Może bez tego nie było by efektu na wystawie ale nie podoba mi się to nie tylko na tym źrebaku 🙁
hmmmm...a ja myślę,że oceniać może z Nas wszystkich Wojenka w końcu jest sędzią  😉
Sivrite ma rację..bardzo dużo robi ogolenie i makijaż no i odpowiednio zrobione zdjęcie...kiedyś zdarzyło mi sie pomagać przy pokazie:normalnie konie na polu mieszkają a umalowane wio na ring  🏇 🏇 🏇
Makijaż? Hmm, to ogólnie stosowany zabieg golenia włosów czuciowych wokół pyska i oczu posmarowane bodajże oliwką. Może bez tego nie było by efektu na wystawie ale nie podoba mi się to nie tylko na tym źrebaku 🙁


Tak, ja te zabiegi nazywam makijażem. I prócz oliwy widziałam też używanie takiego czarnego smaru, żeby przyciemnić pysk i okolice oczu. Nie wiem, ile w tym było oliwy, ale nie wyglądało z bliska dobrze.

A te włosy czuciowe... To jest dla mnie największe obrzydlistwo pokazów arabskich...

hmmmm...a ja myślę,że oceniać może z Nasz wszystkich Wojenka w końcu jest sędzią  😉


Nie zgodzę się. Nie trzeba być sędzią, żeby oceniać, czy Ci się dany koń podoba, czy nie. W dodatku te przekątowane Owczarki z problemami też sędziowie hurtowo dekorują.
Patrząc na to zdjęcie nie widzę piękna konia, tzn. nie ujmuję elegancji żadnej z ras (mam wypaczone spojrzenie), ale źrebak mi się zwyczajnie nie podoba.
Dlatego nigdy nie żałowałam, że Eufona ma profil jaki ma i nie jest on charakterystyczny dla tej rasy.
Widziałam tego źrebaka na FB. Makakra, to jest idealny przykład tego, co znaczy słowo "przerasowienie". To nie jest ładne, to jest straszne.
A ja widzę piękno...jest nieziemski a makijaż(tak konie pokazowe maja makijaż ! pomagałam nie raz do szykowania koni do sesji,chociazby do ostatniego pokazu w Krakowie! i nie demonizujmy! nawet mój zrobiony i umalowany Rigo wygląda dużo lepiej'niz bez  ze swoją ciężką głowa!) jeszcze bardziej podkreśla i uwydatnia profil do którego teraz się dąży,te konie nie biegają na torach,nie pracują w siodle..one po prostu wyglądają. Mało tego niektóre z nich doskonale zdają sobie z tego sprawę a pozowanie mają we krwi 😉 wydawało mi się że ten ogier jest przesadą ,a jednak wcale nie ...


Pursat   Абсолют чистой крови
19 września 2017 21:38
To już jest wynaturzenie... 🤔
Ogólnie chodzi o to,że to tylko zdjęcie i koń jest do niego odpowiednio szykowany...Sądzę,ze on tak na żywo i bez makijażu nie wygląda...
No tak, ale z drugiej strony nie da się pokazać na zdjęciu czegoś, czego w koniu zupełnie nie ma. Można tylko podkreślić i wyciągnąć to, co jest.

[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2714122#msg2714122 date=1505889224]
No tak, ale z drugiej strony nie da się pokazać na zdjęciu czegoś, czego w koniu zupełnie nie ma. Można tylko podkreślić i wyciągnąć to, co jest.
[/quote]

Murat on się jeszcze 5 razy zmieni,jak nie 10...hmmm...ogólnie nie chodzi mi o to ,że mi się osobiście podoba taki wygląd konia..próbuje jedynie zwrócić uwagę na to ,że większość źrebaków arabskich ma taki "przerysowany" wygląd do tego dochodzi pewnego rodzaju stylizacja i mamy takie zdjęcie..nie oznacza to ,że ten konik wygląda aż tak w rzeczywistości...z arabami jest trochę jak z modelkami: żadko która bez makijażu i super ciuchów i dobrego fotografa wygląda dobrze...
A większość koni z takimi wyciągnietymi pyskami to młode konie,które się zmieniają...moze się mylę,ale pokażcie mi konia w wieku 10 lat który wygląda aż tak...jestem sama ciekawa czy coś sie znajdzie
Ajman? Pierwsze, co mi przychodzi do głowy. Dla mnie to już jest kategoria "przegięcie", choć pewnie dla wielu osób to dyskusyjne.
Jak czytam, że ktoś pisze o żywej istocie chłam  hodowlany, to najlepiej żeby taka osoba wogóle przestała się interesować tak szlachetnymi zwierzętami jak konie, a w szczególności konie arabskie. ... wstyd
Ganasz, zobacz jak czasy się zmieniły,kiedyś kupienie konia arabskiego i hodowanie było wyznacznikiem luksusu.Teraz Koń Arabski może być w każdej "stodole".I właściwie jest dzięki zwykłemu Kowalskiemu co kupił sobie kiedyś Arabskiego konia i myślał.że zasłynie w świecie więc krył na lewo prawo bez jakiegoś przemyślenia nad dopasowaniem koni,a już o rodowodach nie wspomnę,bo większość już nie obchodzą Krzyżyki,Afasy,jak tu też wspomniano,że jak wyginą,to nastaną nowe.Jeżeli takie konie nie nazwiemy "chłamem" to ja bym nazwał przypadkiem,hodowla koni nie daje efektu w ciągu 5 lat,należy przyjąć kierunek,jego się trzymać,osiągnięcie danego typu,utrwalania cech.
ganasz no niestety na rv co rusz można sobie poczytać o "chłamach", "odpadach", "trupach" itp. Przykre to bardzo.

marcinkzl koń (każdej rasy) to nie tylko sensowny papier i przydatność hodowlana. To także charakter, inteligencja, jezdność, przywiązanie do człowieka. Konia arabskiego szczególnie. Koń mało wartościowy dla hodowli nadal jest czyimś wiernym przyjacielem i niezawodnym wierzchowcem. I nazywanie go "chłamem" jest zwyczajnie prostackie. To trzeba serio tłumaczyć?  😲


A z tym:
z arabami jest trochę jak z modelkami: rzadko która bez makijażu i super ciuchów i dobrego fotografa wygląda dobrze...

to się kompletnie nie zgadzam. Na tym właśnie polega urok tych koni, że nie potrzebują wcale specjalnej "oprawy wizualnej", żeby błyszczeć. Ona tylko podkreśla to, co w sobie mają. 😉

Też się nie zgadzam! Mimo, że nie jestem wielką fanką oo. Mihrab Wojenki nawet jak jest upierdzielony cały to potrafi taaaak się pokazać! 😍
No właśnie, nie rozumiem po co człowiek na siłę chce upiększać to, co już jest samo w sobie piękne. Gdyby na wystawach przyjęta była moda na nie golenie włosów czuciowych czy wtedy araby straciłyby na swojej urodzie?
Na pokazach nie ma mody na golenie włosów czuciowych, a wręcz przeciwnie grozi za to dyskwalifikacja.
Murat, Amnestria nie wiem jak mam bardziej obrazowo wytłumaczyć o co mi chodzi bo mam wrażenie,że jestem łapana za pojedyńcze słówka...Omawiamy zdjęcie źrebaka pokazowego, który jest specjalnie naszykowany do zdjęcia lub do pokazu: ja nie twierdze ,że jest ładny czy nie ładny..twierdze jedynie ,że jest specjalnie do pokazu przygotowany i dlatego tak wygląda jak wygląda...Może fakt ,że ma ten nos przerysowany i obecnie daży się do tego aby konie arabskie na pokazach tak wyglądały,ale ja staram się zwróci uwagę na to ,że to tylko zdjęcie i on w rzeczywistości nie musi wcale aż tak przerysowanie wyglądać...
Co do modelek ok..to może tak: Adriana Lima jest piękną kobietą,niemniej jednak myślę,że znajdzie się grono ludzi ,które wolą ją oglądać umalowaną z dopiętymi rzęsami w staniku VS za 2 mln dolców (czy ile tam one kosztowały 😉) tak samo z konmi: są piękne ,ale grono ludzi woli je oglądać wygolone,wyćwiczone,z wypoconą szyją z ogolonymi grzywami do połowy(które optycznie jeszcze wydłużają szyję) itd. ... Minio jest koniem pięknym w każdej sytuacji  🤣 i najlepszym przyjacielem Wojenki co nie oznacza,że ona go do pokazu nie przygotowywała...bo pracowała z Nim sumiennie i regularnie i nie wystawiła go w zeszłym roku prosto z padoku. i tylko o to mi chodzi...
Ja Cię nie łapię za słówka 🤔

Ale nie do tego zmierzam, wiem, że oo pokazowe mają makijaż i że jak u ludzi, da się coś uwypuklić, coś zamaskować itp. Przy czym IMHO ten koń ma taką głowę po prostu:
http://s3.amazonaws.com/static.orrionfarms.com/files/photos/147/images/large.jpg?1504145410 i taką kość nosową i czołową. Czytałam na jakiś forum rozkminy czy może zdjęcia nie są robione pod kątem jakimś i "tak wyszło", ale nie jestem fotografem, więc nie mi oceniać

Te na obrazkach Alicji są dla mnie fatalne 🙁 Nie jestem znawcą, ale jako postronnemu widzowi nie podoba mi się taki kierunek hodowli.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 września 2017 11:34
Często to po prostu photoshop 😉 . Potem widzisz tego konia na żywo i nie poznajesz 😉
😁
tuch, doskonałe!

Wojenka
, no tak jeśli to PS to faktycznie 😉 trudno dyskutować nad przerabianymi zdjęciami 😁
Z Ratiną się zgadzamy, ten konkretny przypadek może wcale na żywo tak karykaturalnie nie wyglądać, a jak dorośnie, to już w ogóle. Źrebaczki, makijaż i robienie zdjęć tak mają, że przerysowują.
Chociaż w przypadku tego konkretnego konia - jemu wyglądanie "trochę lepiej" na żywo by chyba nie pomogło w moich oczach.

Alicja - sęk w tym, że dla wielu osób te araby NIE wyglądają. Niektórym osobom te Owczarki, które siedzą stojąc też się podobają - ba, wygrywają wystawy.

"te konie nie biegają na torach" - tak się składa, że ogromna większość koni Janowskich spędza sezon na torze wyścigowym. Nawet te najlepsze, stricte pokazowe. Jasne, są ostatnie, jak świnki, ale trenują i biegają. Tym trzem (dwóm pokazanym przez Ciebie i omawianemu źrebakowi) bym tego raczej nie wróżyła.

Miejmy nadzieję, że to Photoshop. 🙂
Dla jakich osob nie wyglądają? bo nie znam żadnego hodowcy który powie ze taki ogier jak na zdjęciach(to jest jeden i ten sam kon) to nie wygląda...gdy jest sezon wyźrebień każdy z niecierpliwością czeka i zastanawia się jaka ładną główkę będzie miało to źrebie. 🤔
Z państwowych może i sa wysyłane na tory z prywatnych raczej niekoniecznie, mówisz ze trenują ,biegają tyle ze po jednym sezonie chyba wracają do stajni.? 👀
Alicja dla bardzo wielu nie wyglądają. Jak jesteś ciekawa, to wrzuć zdjęcie takiego źrebaka choćby na grupę Old World Polish Arabians na FB i zobacz, co się stanie i jakie będą komentarze. W tym także hodowców.
Dla jakich osob nie wyglądają? bo nie znam żadnego hodowcy który powie ze taki ogier jak na zdjęciach(to jest jeden i ten sam kon) to nie wygląda...gdy jest sezon wyźrebień każdy z niecierpliwością czeka i zastanawia się jaka ładną główkę będzie miało to źrebie. 🤔
Z państwowych może i sa wysyłane na tory z prywatnych raczej niekoniecznie, mówisz ze trenują ,biegają tyle ze po jednym sezonie chyba wracają do stajni.? 👀


A czemu mają nie wracać do stajni? To jest hodowlana próba dzielności, a nie sport dla tych koni. Większość klasowych koni nie biega więcej niż 2 sezonu, potem idą do hodowli. One nie wygrywają, ale sens jest ten sam - sprawdzić zdrowie konia, wykluczyć ewentualne destrukty z dalszej hodowli. One tam nie idą, żeby wygrywać, idą, żeby pokazać, że prócz wyglądu coś sobą reprezentują.

A dla jakich osób nie wyglądają? Np. dla wszystkich osób, które wypowiedziały się w tym wątku na temat przytoczonego źrebaka. Żadne z nas nie jest hodowcą - jasne. Ale chyba starasz się nie zauważać tych komentarzy. Jak napisałam, kalekie Owczarki PODOBAJĄ się hodowcom, jak i sędziom. Ale to nie sprawia, że nie są kalekie. U nich doszło już do ogromnych problemów zdrowotnych, ale myśl była ta sama - podkreślić to, co jest do podkreślenia aż do bólu. Araby są po prostu kilka lat w plecy. Ale a nuż ktoś nad tym pomyśli.

Dla kogo jeszcze nie wyglądają...? Dla żadnej osoby związanej z arabami, którą z nam. Dla hodowczyni mojego konia, dla trenerów koni arabskich, dla małych, pojedynczych hodowców i właścicieli tych koni. Od KAŻDEGO przeciwnika arabów słyszę dokładnie to samo - "Bo te ich pyski są obrzydliwe. Ale Twój jest fajny". Nie wygląda, jak francuski albo ruski potwór, ma szlachetną głowę, ale nie wygląda, jak kaleka. I mówię - nie jest to tylko moja opinia. Tak po prawdzie, to nie spotkałam jeszcze na żywo osoby, która powiedziała "Oh, jakie to piękne".
Teraz już zrozumiałąm...🙂 U mnie w stajni osoby nie znające się również mówią ze są te pyski brzydkie ,a mój normalnie jak kon wygląda  🥂,
ja mówiłam bardziej pod względem hodowli  😁 mnie się podobają i takie i takie nie umiem tego oddzielić ...
Teraz już zrozumiałąm...🙂 U mnie w stajni osoby nie znające się również mówią ze są te pyski brzydkie ,a mój normalnie jak kon wygląda  🥂,
ja mówiłam bardziej pod względem hodowli  😁 mnie się podobają i takie i takie nie umiem tego oddzielić ...


Jasne, piękno jest pojęciem względnym. Jednak nadal pozostaje we mnie obawa, że tak mocne wyszczuplanie pyska może się skończyć problemami zdrowotnymi. Miejmy nadzieję, że nie i, że za 200 lat nadal będą to tylko konie, które podobają się bardziej lub mniej. Po prostu mam nadzieję, że te konie nie będą kiedyś cierpieć przez tę myśl hodowlaną tak, jak teraz cierpią psy - nie tylko owczarki.
Boreas dalej biega? Czy można gdzieś zobaczyć jego zdjęcia? Ma jakieś osiągnięcia ? Bardzo proszę o odpowiedź
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się