żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Gdzie mogę kupić takie wielkie,puchate futro jak to na zdjęciu?
Nie jest to mattes i mattes mnie nie interesuje 😉 to jakaś zagraniczna firma


-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
07 listopada 2014 09:31
miał ktoś coś takiego? Kieffer Air pad HORSE DREAM poduszka powietrzna pod siodło i wie gdzie można je dostać?
http://totalsaddlefit.com/shop/pad/wft-sheepskin-half-pad/

Czy któryś polski sklep sprowadziłby mi to?
Hej,
kupilam tu na re-volcie podkładkę mattesa s vs pod siodlo 15" winteca 250 dla mojej córci i wydaję mi sie że jest ona za mała, natomiast roz.m bedzie sporo za duży.
Nie stać mnie na zakup nowej, specjalnie szytej podkladki pod nasze siodełko. 😕
Czy ta s jest faktycznie za mała, czy narobi ona więcej szkody niz pożytku? Proszę pomóżcie mi bo nie wiem co mam zrobić:-( 
Dodam tylko że ta s nie jest skończona bo wymiar wewnetrzny jest dokładnie taki sam jak na metce.
Link do zdjęć (niestety nie mam zdjęć na koniu)
 
http://re-volta.pl/galeria/album/5722

Będę wdzięczna za wasze opinnie  :kwiatek:


Jeśli tak wygląda siodło z podkładką w rozmiarze S, to Mka będzie leżała idealnie.
Siodło nie może leżeć na obszyciu z futra, musi się wkomponować pomiędzy ranty.
Czy siodło jest za szerokie, że potrzebuje futra?
niestety tak :-(
Córa jezdzi na szetlandzie i węższa byłaby już  tylko gapa:-(
Dodam tylko że ta s nie jest skończona bo wymiar wewnetrzny jest dokładnie taki sam jak na metce.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym zdaniu. Możesz rozwinąć?
A czy ten Wintec nie ma wymiennych łęków?
Dorcysia, pewnie miało być "skurczona"
darolga   L'amore è cieco
20 listopada 2014 12:51
[quote author=Jana link=topic=77.msg2227078#msg2227078 date=1416482244]
Dodam tylko że ta s nie jest skończona bo wymiar wewnetrzny jest dokładnie taki sam jak na metce.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym zdaniu. Możesz rozwinąć?
A czy ten Wintec nie ma wymiennych łęków?
[/quote]

Miało być skurczona :-)
Przód można dopasować ale tyłu już nie, zresztą siodełko na tym kucyku jest dość długie i chciałabym choć trochę odciążyć grzbiet kucynki a tyle dobrego słyszałam o tych podładkach ;-) "
http://www.febro.pl/product-pol-100-Tecno-Air-Shock-Absorber-podkladka-Equiline.html

Ma ktoś? Jak w praktyce, jak żywotność?



Ja mam, niestety po pierwszym lepszym namoczeniu ( pławienie  koni ) się uklepała.
A może ktoś ma mattesa platin i mógłby wrzucić real foto lub chociaż opisać jak ten kolor wygląda na żywo? :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 listopada 2014 21:53
Szukałam i nic nie znalazłam, czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na temat podkładem z futra medycznego Par Force? Warto kupić, czy raczej tandeta?
Czy ktoś z Was się orientuję czy dostanę podkładkę żelową z delikatną korektą tyłu ? mniej więcej 1,5 cm.  Mattesa korekcyjnego mam, ale nie pasuje mi ponieważ zwęża mi siodło na przodzie.
http://sklep.bergo.pl/horze-antyposlizgowa-podkladka-pod-siodlo

Czy przy koniu pocącym się jest to dobre rozwiązanie ?
Nie zabiorę komfortu ?

Skoro podkładka zapewnia ten anty poślizg trzymając się włosia, to przy sytuacji w której siodło miało by się przesunąć ale podkładka je trzyma ciągnąc przez to za włosy mogę się spodziewać nie fajnej reakcji konia ? 😁 Źle myślę  ?
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
29 listopada 2014 16:39
Liściu , nie wydaje mi się żeby to tak działało . Myślę że wtedy nie miało by racji bytu :P
Liściu miałam podobną podkładkę, tylko inaczej wyciętą, materiał, z którego jest wykonana bardzo łatwo uszkodzić- moja szybko się naderwała i używałam jej już tylko w czapraku z kieszenią, ale tej, którą podlinkowałaś to już się nawet w czaprak nie wsadzi 🙄
Czy ktoś z Was się orientuję czy dostanę podkładkę żelową z delikatną korektą tyłu ? mniej więcej 1,5 cm.  Mattesa korekcyjnego mam, ale nie pasuje mi ponieważ zwęża mi siodło na przodzie.



http://www.sklep-skoczek.pl/acavallo-podkladka-zelowa-back-riser-podnoszaca-tyl-siodla.html
u mnie w stajni mają i chwalą
Dobra dzięki za odpowiedzi. Tak myślałam, że jakość taka jak cena 😁.
To ja teraz odwrotne pytanie- podkąłdka podnosząca przód o taka
Ktos ma i użytkuje? Ta korekta jest duża? Juz mówie o co chodzi- mam konia który bardzo mi spadł z grzbietu po kontuzji, siodło jest dopasowane tak ze jest ciut za szerokie, dosłownie tyle co na cienki żel. Ale boje się o kłąb tzn okolica kłębu jest zupełnie ogołocona z mięśni. Z drugiej strony nie chce też efektu siodła którzy leci na tył i przestaje być wyważone.

I z innej beczki- który z dostępnych żeli-glutów jest najgrubszy? Chodzi mi o tą roznice 1-2 mm.
Ewentualie szukam jakiegos żelu w pokrowcu który jest dosc plastyczny- dopasuje się do kształtu, a nie taki sztywny, zbity.
Szukałam i nic nie znalazłam, czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na temat podkładem z futra medycznego Par Force? Warto kupić, czy raczej tandeta?

Podłączam się do pytania. Warto kupić, czy lepiej zinwestować w używanego Mattesa?
Evson, mam taką  Acavallo,  uważam,  że  korekta  jest bardzo  niewielka .
Ja mam Par Force'a używam już ponad dwa lata i dalej ładna sprężysta, od czasu do czasu tylko przeczesuję, żeby się nie zlepiała w dredy, prana była może ze dwa razy 😉. Myślę, że jest sporo grubsza (bardziej mięsista) od podkładek firmowych- porównywałam z jakimś FP i jakąś jeszcze- nie jestem pewna jaką 😉 i jak dla mnie wygląda dużo lepiej po praniu, albo to kwestia odpowiedniego prania 🤔
Dzięki za odpowiedź marlin1990. Masz może porównanie do Mattes'a, Christ'a? Zależy mi na jak najgrubszym futrze. Mogłabyś zmierzyć grubość futerka swojej podkładki. Byłabym wdzięczna. :kwiatek:
Nie ma problemu, jak już mnie wypuszczą z roboty i pojawię się w stajni, co mam nadzieję nastąpi w piątek, o ile nie zwołają działań kryzysowych 😉 Mam już dość spania w robocie, a koń niedługo zapomni, że miał właścicielkę 🤔
Super, dzieki anai ! :kwiatek:
Czy mattes dr będzie pasował pod skokowke?  🤔
Będzie 🙂 Na 99 stronie tego wątku jest zdjęcie xxagaxx mattesa DL pod skokówką.
Dzięki  :kwiatek:
Rozmyślam nad kupnem futra medycznego pod siodło. Muszę zmodyfikować siodło, bo źle leżało, no i niby wiem, że dobrze dopasowane siodło nie potrzebuje podkładki, ale futro jednak amortyzuje ruchy jeźdźca na grzbiecie, a położone bezpośrednio na grzbiet masuje plecy. W związku z tym zainteresowały mnie czapraki z futrem, jednak tylko te, które nie mają futra pod tybinkami siodła. Czy ktoś napotkał gdzieś dostępny od ręki (a nie "na zamówienie", które nie wiadomo kiedy przyjdą) czaprak ujeżdżeniowy z futrem (tylko pod siodłem)? Widziałam York, ale jest tylko wszechstronny... Mattes powala ceną  😉 Ktoś coś?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się