żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

trusia, wybacz ja też cię źle zrozumiałam w drugim poście. Przeczytałam kilka razy ponownie i faktycznie niepotrzebnie tak zareagowałam :kwiatek:

Te podkładki YOOI chyba niczym specjalnie się nie różnią od tych chociażby z Acavallo? 👀
gllosia nie wiem jak yooi i avavallo, ale Horss a Acavallo to moim zdaniem dwie różna rzeczy. Horss ma Memoryfoam w całym środku, a Acavallo ma taką „poduszkę powietrzną”. Moim zdaniem lepiej się sprawdza Horss i jest tańsza, można wybrać kolor czy coś. Żałuję, że muszę kupić nową podnoszącą przód, Horss nie ma możliwości podniesionego przodu.
A no widzisz. Poduszka to idealne określenie na Acavallo. Moim zdaniem też lepiej wypada chociażby Kentucky i plusem jest, że na kłębie jest cienka wstawka bez memory, więc nie ma ucisku w tym miejscu. Na zdjęciu te wszystkie podkładki typu memory wyglądają podobnie, ale widać jednak jest różnica w rzeczywistości.

A miał ktoś Acavallo memory z podniesionym przodem? Ile realnie podnosi? I czy tył jest w miarę cienki?
Jestem po pierwszym dniu testów podkładki Winderen, wcześniej uzywalam tylko podkładki firmy mates, powiem tylko tyle że koń jeszcze tak nie chodził  😀 zobaczymy czy po paru dniach testów odczucia zostaną takie same.  😉 narazie jestem pozywanie zaskoczona.
mrowka004, really?
Ja słyszałam, że to podkładka jak każda inna, tylko droga w cholerę :-)

Opisz dalej, bo mnie ciekawi bardzo.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
31 października 2017 18:18
A ja zasięgałam języka u kilku osób co do tej podkładki i wszyscy powiedzieli, że ich zadaniem gra warta świeczki.
Także chyba będziemy musieli wziąć na testy, ale jak trochę się u nas unormuje.
O, to ja dołączam, bo też dziś odbyła się pierwsza jazda z podkładką Winderen. Testowałam na 2 zupełnie różnych koniach. Drewniane pudełko, w którym przyszła jest faktycznie zbędne, podkładka na tym w żaden sposób nie zyska, ale trzeba przyznać że bardzo ładne jest i ja na pewno je dla siebie zachowam, o ile zachowam też podkładkę 😉 Pierwsze wrażenie po dotknięciu - ale twarda! Właściwie ciężko było ją porządnie ścisnąć. No, ale dobra, to w końcu jest nowość, pierwsza taka podkładka na rynku, wszystkiego można się spodziewać. Po ściągnięciu jej z konia odkryłam, że jest znacznie miększa i współpracuje z uciskiem. To chyba znaczy, że podkładka pod wpływem ciepła z końskiego grzbietu robi się miększa i bardziej plastyczna. Jeśli chodzi o wykonanie to jest bardzo porządne. Na koniu podkładka leży stabilnie i dobrze się układa. Z siodłem też wygląda dobrze. Niestety, ponieważ łęk mojego siodła na koniu leży niemalże idealnie, podkładka okazała się jednak za gruba i siodło spada na tył. Nie jakoś mocno, ale jednak. Siodło samo w sobie, jeśli leży samodzielnie lub na futerku leży prosto. Siedziało mi się zupełnie inaczej, ale przyznam że przyjemnie, jakoś tak miękko. Niestety przez spadające do tyłu siodło już miałam problem z uciekającą w przód łydką i ogólnie dobrą równowagą, noga nie chciała mi się ułożyć itp. To trochę przeszkodziło w pierwszym teście, bo bardziej walczyłam z usadowieniem się i nie skupiłam się do końca nad pracą podkładki. Jednocześnie miałam odczucie jakby mnie cały czas wybijało z siodła 🤔 Nawet w ćwiczebnym nie mogłam za bardzo usiąść, choć może to tylko wina opadającego siodła. Jeśli chodzi o konia to przyjął podkładkę dobrze. Jest to koń, który jest zawsze na początku mocno sztywny i potrzebuje trochę czasu, by puścić mięśnie i się otworzyć. Dobrym znakiem jest to, że z podkładką ten czas był krótki i koń dość szybko puścił. Aczkolwiek podobny efekt uzyskałam z miśkiem i dodatkowym żelem pod tylne panele. Muszę jednak przyznać, że koń nosił lepiej, zad był aktywniejszy, a koń chętnie szedł do przodu (na obydwu polach koń ma często problem), wręcz momentami aż chciał za bardzo :P I w każdym chodzie było mi bardzo miękko. Osobiście konia czułam bardzo dobrze. Ruch był mocno zamortyzowany, ale dobrze wyczuwalny. Podczas jazdy podkładka zsunęła się w dół i oparła na kłębie (jak siodłania zrobiłam dziubek nad kłębem).
Generalnie jutro muszę spróbować coś podłożyć pot tył, by zbalansować siodło, móc normalnie usiąść i sprawdzić jakie będą wrażenia w tedy. Jestem ciekawa odczuć na następnych jazdach. Ta podkładka nam raczej nie pasuje, bo zmienia balans siodła, ale jeszcze jest opcja spróbować z cieńszą..
Wydaje mi się że z podkładkami jest jak z siodlami, jednym wygodnie jest w siodle x a drugi zachwycać się będzie siodłem z, dlatego jest taki wybór  😀 jak nie ma się żadnego problemu to myśle że każda podkładka może pasować
Muszę przyznać, że koń chodził mi dziś rewelacyjnie pod tym Winderenem, nie pamiętam kiedy ostatnim razem był tak luźny i swobodny. Różnica była widoczna przede wszystkim w kłusie. Generalnie to co zrobiłam żeby wyważyć siodło, to przełożyłam wkładki korekcyjne z miśka i wsadziłam w kieszenie Winderena, w tedy siodło było w równowadze, a mi się jeździło bardzo wygodnie. Chcę na dniach pożyczyć żel z Acavallo od znajomego, jego konie na tym chodzą. Chcę sprawdzić czy będzie różnica jak koń chodzi pod Winderenem, a pod takim żelem. Generalnie na miśku koniowi nie jest najwygodniej, więc mam wyznaczniki. Nie ukrywam, gdyby mi koń tak codziennie pod siodłem pracował jak dziś, to byłabym wniebowzięta 😍
Orientuje się ktoś jakie firmy produkują czapraki z memory foam?
Orientuje się ktoś jakie firmy produkują czapraki z memory foam?

Jest sporo firm produkujących czapraki z wszytą memory.
Derby, ECP, Schleese.
Dzięki. A znasz jakiś producentów europejskich? Wczoraj przeszukiwałam google, ale nie za bardzo mogłam znaleźć..
Ja myślę, że jak napiszesz do Jarpola, żeby Ci uszyli czaprak z wkladką z memory, to nie będzie problemu.
Jestem po 7-dniowym teście podkładki Winderen i powiem wam, że robi robotę. Porownywalam komfort jazdy z futerkami, z żelami, z połączeniem futerka i żelu, z memory foam i Winderen mocno wygrał, kon chodzi w niej rewelacyjnie. Jak ją ułożę w nieco inny sposób, że dół jest trochę niżej, to siodło dobrze leży i nie opada na tył. Mnie sie siedzi super miękko i wygodnie, a siodlo mam wlasnie dosc twarde, wiec sie ciesze ze zwiekszonego komfortu 😀
Witam,
poszukuję podkładki z wycięciem na kłąb, ktora zabierze mi rozmiar siodła z przodu i nieco uniesie tył... wszystko co nalazłam jest dosyć cienkie na przodzie albo bez wycięcia.
Natknęłam się na forum na być może odpowiednią podkładkę ale nigdzie nie mogę jej znaleźć 🙁 coś jak horze memory foam procomfort ale z korektą. Ma ktoś jakieś pomysły?
hevonen89, mattes correction system?
mam mattes bez futra.jednak to nie to.potrzebuje wycięcia na kląb. coś co zwezi siodło nie zabierając miejsca na kłębie .  intryguje mnie ta podkładka w załączniku. obecnie mam cos podobnego skleconego  z 2 podkładek piankowych..
vissenna   Turecki niewolnik
10 listopada 2017 08:25
liczyłam na zdobycie tej ze zdjęcia ale to chyba nierealne 🙁 dziękuję za pomysł. myślałam o wintecku z korektą tylu takim całym i o wycięciu dziubka na kłąb tylko zastanawiam się na ile grube są z przodu?
Sklep podaje, że 1,5 cm z przodu. Mam taką w domu, to mogę Ci zmierzyć wieczorem.
hevonen89, mattes ma cienki materiał na kłebie. Podkładki z futrem nie mają futra na całej długosci kręgosłupa. Ale faktycznie nie jest to wycięcie. Z mojego doświadczenia wynika że dośc cieżko innymi podkładkami zrobić sobie 2 korekty, chyba że tak jak ktoś pisał, zrobić sobie combo z dwóch różnych podkładek z korektami.
dziękuję baaardzo  za odzew i podpowiedzi 🙂 chyba zostaje mi moje combo z horze i wyciętej paletki. bo nieco obawiam się kupić w ciemno np winteca i go wyciąć ... gdyż obawiam się że go za mało na przodzie będzie
Ja mam podkladke z wycieciem sporym na klab, robiona na wzór starych Kieffera, których już nie produkuja. Tylko moja jest bardziej miękka i dopasowujaca się. Nie mam jej realnego zdjęcia, ale jak wrócę do domu, to znajdę jakieś pogladowe.

edit. mam bardzo podobną do tej: klik
W niedzielę ewentualnie mogę zrobić zdjęcia swojej.
tylko ta jest niestety bez korekty tylu i obawiam się że za cienka  z przodu...moze futerkowe mattes z korektą skoro ma tunel? chyba pozostaje mi mój wynalazek :p bardzo dziękuję wszystkim za odzew  :kwiatek:
hevonen89, jeśli już Mattes to CORRECTION SYSTEM. To da ci możliwośc regulowania i przodu i tyłu w zależności od potrzeb.
mattes się nie sprawdził niestety.juz lepsza horze procomfort ale to nie daje tylu. no nic ogarniam dalej w takim razie na tych dwóch co mam 😉
Czy ktoś ma pod ręką podkładkę futrzaną w wersji ujeżdżeniowej i mógłby mi ją zmierzyć?  :kwiatek:
ja mam.
Poszła pw 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się