dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

A co sądzicie o tym preparacie?
https://sklep.mvet.pl/Pokrycie-potrzeb-kazdego-konia/produkt.2904/
Czy warto w niego inwestować?
Gniadywiatr... pytasz serio czy jako dziś zarejestrowany użytkownik próbujesz reklamować... dolfos'a- czyli coś o czym tu było nie raz.
Czy odsłony sklep potrzebuje nabić i liczysz, że ludzie poklikają w linka?
Coś na mięśnie, szybką regenerację dla 4 i 12-latka?
St. hippolyt gemüse kräuter będzie dobry, może lepsze zwykłe algi morskie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 kwietnia 2018 10:34
Ale co z tymi mięśniami?
Zobacz sobie Equina Myofortil Ultra albo Equistro Triforce. Jest też kilka supli z Dromy
Chodziło mi o przyrost masy mięśniowej 🙂
ushia   It's a kind o'magic
17 kwietnia 2018 10:45
cala strone wczesniej byla o tym mowa - przeciez Ci ludzie polecali roznosci?
Przecież dostałam tylko jedną odp. - Aktilit
ushia   It's a kind o'magic
17 kwietnia 2018 13:28
ja widze trzy i zadna nie jest aktilitem, ktory nie jest preparatem na przyrost masy miesnowej, zreszta gemuse krauter o ktory pytalas tez nie   👀

a jak jednoczesnie pytasz o elektrolity to jest caly watek o nich - niech sie zastanowie - linkowany strone wczesniej?  😎
Wigorrr, - gemuse to podstawowe witaminy i minerały. Super jako uzupełnienie diety dla koni, które nie mają szczególnych niedoborów, czy w okresie wymiany sierści. Imo fajny skład i super wygodnie sie je dawkuje i podaje, ale na regenerację i mięśnie są inne preparaty.
maliniaq   Just do your job.
21 kwietnia 2018 07:52
Chevinal najlepiej podawać przez cały rok, czy po trzech miesiącach zrobić przerwę i wznowić podawanie w okresie jesienno-zimowym?
Mam takie pytanie. Otóż chcę kupić jakieś dobre witaminy i zastanawiam się co będzie lepsze: Eggersmann horse vital plus czy chevinal? Czytałam gdzieś że chevinal bardzo pobudza konia, to prawda?
julita123, mi Chevinal nigdy koni nie pobudzał, a stosowałam i Chevinal i Horse Vital Plus. I chociaż wielokrotnie czytałam boskie opinie o Chevinalu i niewiele dobrych o suplach Eggersmanna, sama dziś stosuję jednak Horse Vital Plus. Po tych witaminach zawsze mam błyszczące, "pojabłkowane" konie. Chevinal nie wpływał tka na wygląd sierści i kopyt.
Mam podobne odczucia do Gagi. U mnie koń po chevinialu, nie zaczął "fruwać" ot witaminy jak wiele innych. Natomiast na Horse Vital zawsze super, to produkt do którego na pewno będę wracać. Na mieszance HV i biotyna od Podkowy w końcu rosną mu kopyta tak jak trzeba, czego nie mogłam osiągnąć różnymi innymi preparatami np. Officinalisem, Ungulatem itp.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 kwietnia 2018 19:20
A ja karmiłam kucyka Horse Vitalem i w sumie witaminy jak każde, mimo tego, że je dostawał przez kilka miesięcy wyniki badań miał mocno średnie . Jeśli nie ma niedoborów, to każde witaminy typu Horse Vital, Chevinal, St.Hippolyt Gemuse Krauter Mineralien czy Pavo będą ok. Ale warto co jakiś czas zrobić badania, żeby to sprawdzić.


Gillian   four letter word
22 kwietnia 2018 20:01
ja od lat tylko Chevinal i jest cudnie 🙂
.... Jeśli nie ma niedoborów, to każde witaminy typu Horse Vital, Chevinal, St.Hippolyt Gemuse Krauter Mineralien czy Pavo będą ok. Ale warto co jakiś czas zrobić badania, żeby to sprawdzić.


Amen  :kwiatek:
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi 🙂 W takim razie chyba zdecyduję się jak na razie na horse vital plus, a w przyszłości spróbuję z chevinalem 🙂
Ja po Horse Vitalu też mam Pimp My Ride- koń się świeci aż bije po oczach i ma świetną grzywę 🙂
Zużyłam 3 opakowania biotyny Officinalisu i efektu nie było.
Zużyłam też 3 worki 20kg Formula 4 Feet i tu było lepiej, aczkolwiek nic spektakularnego nie wydarzyło się w temacie sierści, grzywy lub kopyt.

Zamierzałam już odstawić wszystko i zostać tylko przy zbalansowanej paszy (Nuba Slimmer + sieczka Nuba Hoof & Shine Chaff), ale badania krwi pokazały niedobory cynku (a suplementowałam dodatkowo indywidualną mieszkanką od Podkowy: drożdże selenowe + chelat cynku + chelat miedzi).

Póki co pójdę w Hesta Plus Cynk, ale docelowo potrzebuję czegoś, co pokryje zwiększone zapotrzebowanie na cynk (koń ma sarkoidy). W zasadzie byłoby miło, gdyby zawierało również miedź i wszystko inne co potrzebne, żeby te dwa pierwiastki były dobrze przyswajane.
Dodatkowy warunek: ma być w miarę przyjemne dla kieszeni.

Celować w biotynę z miedzią i cynkiem od Podkowy czy w coś innego?
Ta biotyna od Podkowy jest dla koni jadalna czy znowu będę musiała cudować, żeby koń zechciał to zjeść?
ushia   It's a kind o'magic
28 kwietnia 2018 11:05
moona,
ja podaje w ogole tylko cynk z miedzia od podkowy - w maksymalnej dawce zalecanej bez badan - widac duza roznice w stanie kopyt i skory, w tym roku po raz pierwszy nie bylo "zimowego lupiezu" i nawet kawalek grzywki wyhodował (on łysy na czółku 😉)

co do jadalności, to ja mam strasznego wybrzydzacza, ale jakos wciaga, daję z mocno pachnącą mietą paszą, bo cynk zwłaszcza ma taki specyficzny zapach i chyba to go odstrasza

teraz sie przymierzam do uzupelnienia ewentualnie krzemem i amiokwasami, ale czekam na badania
Ja nigdy biotyny nie podawalam tylko dawki przeliczone przez dietetyka dawalam do podkowy. Kon ma kopyta siersc grzywe i ogon wzorowe a lata temu mu sie lupaly w oczach. Jedynie w badaniu wlosa ktore niedawno robilam wyszedl niedobor lobaltu i manganu.
Moona a nie ma jakiejś przyczyny, że mimo podaży cynk nie jest przyswajany?  Pytanie jeszcze jakie badania robiłaś - włos czy krew. Włos - udowodniono, że badanie nie ma żadnej wartości. Przyjemne dla kieszeni są mieszanki dla bydła, ale ponoć niektóre konie wybrzydzają i są w dużych opakowaniach.
zielona_stajnia, a jaką przyczynę masz na myśli?
Ja bym się chyba jednak skłaniała ku temu, że zapotrzebowanie na niego jest duże.
Badałam krew. Z włosa nic interesującego mi rok temu nie wyszło.
Moona, cynk Makany. Ma nieco inny skład, ale cynk jest dobrze przyswajalny:
https://www.mksklep.pl/makana-cynk-pro-750-g-p-8188.html
Moona jeśli:
- w dawce jest duży udział zbóż, otrąb (pochodne kwasu fitynowego),
- duża podaż wapnia lub miedzi,
wówczas trzeba suplementować cynk.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
04 maja 2018 20:22
Mam teraz w użytkowaniu konia po kontuzjach (złamana noga, kontuzja barku, ubytki mięśnia po flegmonie, nie wiem co jeszcze). Generalnie - gdy pracuje regularnie jest oki, potrzebuje dłuższej rozgrzewki i tyle, ale gdy nie chodzi - sztywny jak betonowy kloc i kulawy w pień na wszystkie 5 nóg. Obecnie wdrażam go w robotę po kilkumiesięcznym przestoju z powodu mojego choroby. Panie świeć  🙄

Gdy go uruchamiałam po 3 miesiącach bez jazd, jak go wzięłam, to wspomagałam go tym preparatem:
http://cortaflex.pl/buteless-high-strength-zapas-p-33.html
Ale było prościej, bo choć nieużytkowany, łaził po kilkuhektarowym pastwisku. Teraz miał tylko padoki do dyspozycji z podłożem zimowym (gruda lub błoto).

Właśnie kupuję tego butelessa i będę znów podawać, bo wtedy było widać efekty. Chcę włączyć ten preparat jako stały element suplementacji.

Czy jest jeszcze coś sensownego, co mogę oprócz tego podawać, zwłaszcza teraz na rozruchu, żeby mu start ułatwić? No i coś, co mogłabym stosować zamiennie z butelessem lub równolegle?
ElMadziarra - imbir, reszta glukozamin, chondroityn itp. wedle badań działają równie dobrze jak placebo.
Stosował ktoś z was suplementy Maxavita?
Edit. Na maź w stawach lepsza żelatyna czy małże? (Oprócz kw hialuronowego, bo ten jest w  obu suplementach, nad którymi się zastanawiam).
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
06 maja 2018 20:58
Potrzebuje czegoś dla jednego mojego konia. Otóż mamy dość spory problem z koncentracja na treningu. Nie jest to spowodowane staniem w boksie, za duża ilością jedzenia itp. Kon wcześniej chodził głównie w tereny , ogon za ogonem itp. Mam wrażenie,ze on dopiero teraz świat zobaczył.  Nie chce go zmulić ale pomoc mu się wyciszyć, zrelaksować, a nie ciągle być z nerwami na wierzchu. Myślę,ze to kwestia jego wrażliwości i tego,ze zmienił się styl jego pracy. Sam się biedak gubi w tej ilości bodźców i ciągle się biedak gotuje.

Edit: z jednej strony nie jest jakimś patrzalkiem, ale wszystko go dookoła rozprasza, "zachęca" do ucieczki , odskoku itd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się