In memoriam

Współczuje bardzo.  😕 Zasnął sobie spokojnie obok kochającej go osóbki. To naprawdę najlepsze co go mogło spotkać.. Szkoda tylko, że dla nas takie odejście jest tak bardzo trudne. 🙁
🙁((
trzymajcie się dziewczyny
Kastorkowa bardzo współczuję, znam ten ból, trzymaj się  :przytul:

my również w sobotę 19.04 pożegnaliśmy się z naszą ukochaną Ciucią, uśpiliśmy, nic już się nie dało zrobić, a bardzo się męczyła  😕
Witam Wszystkich!
Jestem tu nowa i mam nadzieje ze uda mi sie dodać ten post ;-)
Wczoraj z niewyjaśnionych przyczyn padla moja 10-letnia kobyla śląska Elektra po Szach od Elwira po Arabian.
Klacz trzy dni temu wrócila od ogiera i dziś w nocy padla. Czy ktoś z Was może podpowie mi co moglo sie stać.
Klacz nie miala żadnych objawów, ze cos jej dolega. Wieczorem zeszla z padoku a rano znalazlam ja sztywną w boksie...Z nosa poszla jej krew i z narządów rodnych cos wyszlo...
Będę wdzięczna za pomoc

Pozdrawiam
Jeśli chcesz wiedzieć co jej było to zrób sekcje.


wilczyk współczuje bardzo..  😕
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 maja 2014 10:37
Wilczyk współczuje

Odeszła jedna z legend polskiego sportu jeździeckiego...
Elf BH 1992-2014 [*]
Ojej, Elf... Szkoda 🙁 co sie stało?
Bardzo Wam spółczuję... 😕
Mustang 1983 -możliwe, że w czasie krycia doszło do przebicia pochwy(??). Możliwe tez, ze klacz przez te 3 dni pokazywała Ci, ze jest chora -moze nie zauwazyłaś? ( moze była smutna, osowiała, nie chciała jesć?) Czy nic takiego nie było? 🙁
Boże! Elf??? a tak strasznie marzyło mi się odwiedzić go kiedyś (znałam go za czasów świetności!)

proszę, napiszcie co się stało, choć wiem, że to nic nie zmieni i żadne słowa nie wyrażą mego żalu...


Elfik [*] [*] [*]



Witam Wszystkich!
Jestem tu nowa i mam nadzieje ze uda mi sie dodać ten post ;-)
Wczoraj z niewyjaśnionych przyczyn padla moja 10-letnia kobyla śląska Elektra po Szach od Elwira po Arabian.
Klacz trzy dni temu wrócila od ogiera i dziś w nocy padla. Czy ktoś z Was może podpowie mi co moglo sie stać.
Klacz nie miala żadnych objawów, ze cos jej dolega. Wieczorem zeszla z padoku a rano znalazlam ja sztywną w boksie...Z nosa poszla jej krew i z narządów rodnych cos wyszlo...
Będę wdzięczna za pomoc

Pozdrawiam

klacz przed kryciem była badana? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że była źrebna? Choćby jakimś dwulatkiem?
Jeśli nie, to obstawiam, że ogier nie trafił w ten otwór co trzeba. Doszło do perforacji, smierć nastąpić może i kilkanaście godz od zapalenia otrzewnej... (przy czym do zapalenia nie musi dojść od razu po kryciu, bo organizm walczy)
klacz byla badana przed zaźrebieniem. macica i cala reszta wg lekarza bylo ok.
to nie bylo jej pierwsze krycie.dawla wczesniej źrebaki.
oczywiście wiem ze moglam  zrobić sekcje ale nic i tak by to nie zmienilo. troche bylam w szoku wiec podjęlam decyzje ze zadnej sekcji nie bede robic.
wlaśnie chodzi o to ze klacz nie byla osowiala ani smutna, po prost normalna jak zawsze...
no nic, pozostaje mi tylko snuć domysly i miec nadzieje ze sie nie męczyla i nastąpilo to bardzo szybko.
Dziekuje Wszystkim i Pozdrawiam
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2014 19:15
sumire, już dziewczyny o tym pisały wcześniej.
klacz byla badana przed zaźrebieniem. macica i cala reszta wg lekarza bylo ok.
to nie bylo jej pierwsze krycie.dawla wczesniej źrebaki.
oczywiście wiem ze moglam  zrobić sekcje ale nic i tak by to nie zmienilo. troche bylam w szoku wiec podjęlam decyzje ze zadnej sekcji nie bede robic.
wlaśnie chodzi o to ze klacz nie byla osowiala ani smutna, po prost normalna jak zawsze...
no nic, pozostaje mi tylko snuć domysly i miec nadzieje ze sie nie męczyla i nastąpilo to bardzo szybko.
Dziekuje Wszystkim i Pozdrawiam


obstawiam zapalenie otrzewnej - ogier nie trafil gdzie powinien...
przy perforacjo pochwy szybko obserwujemy bol i osowialosc

trzymaj sie [*]
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 czerwca 2014 18:05
carmelka   Extremly photogenic... potato
03 czerwca 2014 20:18
Okropne...
Salamina
m: Synteza xx (Sorbona po Sobota, Alywar xx po Alydar)
o: Ofis pksp (nie pamiętam rodziców ale ogier dość znany,  jeździła i startowała na Nim Pani Ewa Niestrawska, skarogniady, wyglądał jak potezniejszy kuc)


Klacz zmarła w skutek złego porodu... kilka minut później padł również i źrebak (kasztanowata klaczka bez żadnych odmianek). Ogromny szok i tona łez.
Krokus. Miał 3 lata.. Niezniszczalny konik polski..  😕 Nadal w to nie wierze.. Chwile wcześniej widziałam jak sie pasł na padoku..
W wieku 20 lat padł ogier Markies V po Guidam - stacjonował w SK Rzeczna pozostawił po sobie 37 źrebiąt.
Fiona, była już słusznym wieku, ślepa zupełnie ale sobie radziła, ciężka kolka, musieliśmy uśpić, najszczerszy koń jakiego poznałem....

https://plus.google.com/photos/115952904683244289698/albums/6030655799171101345
bardzo współczuję.
Strata przyjaciela zawsze boli 🙁 Współczuję.
Pawle, bardzo współczuję.
Nie żyje arabski Album 🙁
Mialam nadzieje nigdy tu nie napisac...

Moja Leda dzis zginela od uderzenia piorunem. Miala 11 lat. Postrach kowali i najbardziej uczuciowy kon jakiego mialam.
Reszta koni ciagle jej szuka a ja nie moge uwierzyc. Musialam sie wyzalic...
Od pioruna?  Jak?
Przykro mi bardzo, współczuję
O masakra, a właśnie była taka burza 🙁 Co za pech, żeby w taki sposób? Trzymaj się!
Design , współczuję  🙁
Tak bardzo czekałam na burzę... Nie mam pewności czy piorun uderzył bezpośrednio w Ledę, po widocznym boku nie było nic widać a nie byłam w stanie przyglądać się drugiej stronie jak ją zabierali. Może poraził ją pastuch a może serce nie wytrzymało. Widziałam, że walnęło na pastwisku i od razu pobiegłam. Już nie oddychała. Tylko reszta koni patrzyła z niedowierzaniem.
Design, bardzo mi przykro 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się