Galopem po plaży- gdzie nad morzem?

luzak   rude dziecko...[*] łacia....
23 lipca 2015 18:31
Czy w okolicach Międzyzdrojów jest jakaś fajna stajnia/ośrodek jeździecki?

może nie bliska okolica Międzyzdrojów, ale może warto odwiedzić Stajnie w Rewalu, https://www.facebook.com/stajniaRewal?fref=ts
Rewal jakieś 50 km od Międzyzdrojów
Może ktoś polecić jakąś stajnie w  okolicy Mielna/Sarbinowa/Łaz, w której organizują wyjazdy na plażę?  :kwiatek:
Orientuje się ktoś czy działa jeszcze stajnia w dźwirzynie(ranczo Paula chyba) ? Jeśli tak to czy organizują jakieś wyjazdy na plaże?
Gillian   four letter word
27 lipca 2015 15:25
pati11, Nie działa na 99%, chyba że gdzieś się przenieśli.
Dzieki🙂 czyli najbliżej jest ta stajnia w Mrzeżynie?
Lub w Grzybowie. Z Dzwirzyna taka sama odległość 😉
Gillian   four letter word
27 lipca 2015 18:43
Grzybowo Dźwirzyno Mrzeżyno to ta sama plaża 🙂
dzięki bardzo🙂 będę szukać bo marzy mi się od dawna jakiś teren nad morzem 😀
Wiecie czy jest w niedalekiej okolicy Rowów (k Ustki) jakaś stajnia ? 🙂
[bAgatelson][/b] kiedyś była w Rowach, ale chyba się zawineli w tym roku. Chociaż mogę się mylić. 🙂 Najbliżej to stajnia Anka w Przewłoce koło Ustki  😉
Roxxis Dzięki za wiadomość 🙂
Istnieje możliwość (mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale przygotować się trzeba), że zaprzyjaźniony koń z COPD dla dopełnienia kuracji będzie musiał na pewien czas zmienić klimat. Na morski właśnie. Stąd pytanie - ktoś, coś? Obojętnie gdzie, choć chyba sensowniej byłoby na Pomorzu Środkowym, gdzie jest otwarte morze, a nie przy którejś z zatok. Przywiozę, zapłacę, wywiozę. Koń niekłopotliwy, wałach, starszy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 sierpnia 2015 18:07
Chciałabym ogromnie, z całego serca polecić Gospodarstwo agroturystyczne "Nadmorskie Zacisze" w Mielnie.  :kwiatek:
Jazdy na koniach prowadzi tam forumowa Julie, która jest świetną instruktorką oraz  fantastyczną osobą.
Doświadczenie w połączeniu z pewnymi końmi dają nam magiczne chwile spędzone w siodle na plaży.

W zeszły weekend spełniłam jedno ze swoich najskrytszych marzeń. 😅
Dzięki Julie, jej doświadczeniu oraz wsparciu jakie mi udzieliła - udało się. 🏇
zabeczka17, mega! Mam nadzieję, że i mi kiedyś uda się pojechać 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2015 06:42
Koniecznie do Mielna  🏇 😉
zabeczka17 - Twoje zdjęcia mnie oczarowały, mega dawka pozytywnej energii 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2015 09:03
Dziekuje 😉
Witam 😉
Jade do Krynicy Morskiej, czy w jej okolicach pojezdze gdzies konno po plazy?
Juz po wakacjach, wiec pewnie sezonowe stajenki sie pozwijały... Ktoś, coś?
Megane, kilka lat temu jeździłam w Jantarze. Duży ośrodek, więc chyba nie sezonowy. Fajne konie, nie były przemęczone, te które szły danego dnia w teren nie chodziły więcej. Była też bardzo sympatyczna instruktorka. Udało mi się spełnić marzenie naprawdę w 100 procentach! Jak jest teraz - nie wiem, ale może warto sprawdzić.
Dzieki serdeczne, juz sprawdzam dokladnie gdzie to i co to 😉  :kwiatek:
Jeśli ktoś wybiera się na północ - polecam Stadninę Koni w Białogórze (w połowie drogi między Łebą, a Władysławowem)  :kwiatek:
Duży wybór koni, dobra organizacja, bardzo przystępna cena, fajna atmosfera. Poza tym konie mają wielkie pastwiska, są zadbane, do morza bliziutko, a plaża pusta, długa i szeroka  😍

Zmniejszyłam zdjęcia do dozwolonego rozmiaru.
Mielno z Julie - mega polecam😀 super grzeczne konie, przemila prowadzaca i cuuuuudne widoki na plazy, bylo pieknie!😀
Ja właśnie z ogromnym żalem opuszczam stajnię Sielskie Wzgórze p. Jerzego Małeckiego. Stajnia mieści się w miejscowości Kopań obok Darłowa. Z całego serca polecam ją wszystkim i o każdej porze roku. Właściciel stajni jest największym znanym mi zwierzolubem i doświadczonym instruktorem. Konie zadbane jak rzadko w której stajni! Atmosfera świetna, super konie, piękne plaże! Polecam szczerze i ogromnie 😉
W czerwcu planuje urlop i wyjazd do Gdańska. Chciałabym  w końcu moc wybrać się konno nad brzeg morza. Czy ktoś może mi polecić stajnie w Gdańsku albo bliskich okolicach gdzie można pojechać w teren nad brzeg morza ? Byłabym wdzięczna za info na priv.
W czerwcu planuje urlop i wyjazd do Gdańska. Chciałabym  w końcu moc wybrać się konno nad brzeg morza. Czy ktoś może mi polecić stajnie w Gdańsku albo bliskich okolicach gdzie można pojechać w teren nad brzeg morza ? Byłabym wdzięczna za info na priv.


To ja też BARDZO poproszę  :kwiatek: Znosi się, że będę bywać w Gdańsku częstawo... No Przecież nie da się bez koni. ..
Odradzam Stajnię Nowęcin (Łeba). Nikt nie sprawdzał ani nie pytał na jakim poziomie są jeźdźcy, zero informacji o zachowaniu konia, którego się dostawało. W 8 konny zastęp pojechała z nami 12-latka. Galopu było 2 razy po 100-300 metrów (mam zapis GPS), bo dziewczynka nie potrafiła utrzymać się w siodle i panikowała. Nikt też nie udzielił informacji, w jakiej kolejności konie mają jechać, skutkiem czego mój koń pokopał co najmniej dwa, które próbowały za nim iść. I tu znów kłania się poziom jeźdźców, którzy nie potrafią nie wjeżdżać komuś w tyłek. Czarę goryczy przelał swąd alkoholu od pana (właściciela?), który jechał na czołowego.

Miesiąc później moja koleżanka również skusiła się na galop, bo była w okolicy. Została wykopana przez nieodpowiedzialność współuczestników terenu 😉
W końcu udało mi się wygospodarować kilka dni urlopu w sierpniu i wybieram się wraz z narzeczonym do Władysławowa - czy polecacie stajnię w której umówię się w teren nad morze?  🙂 To jedno z moich marzeń, koniecznie do odhaczenia w tym roku, zależy mi na zadbanych, dobrze wyszkolonych koniach i sympatycznej atmosferze  😉
Blisko Władka nic atrakcyjnego nie znajdziesz. Proponuję zgłosić się do stajni Grzywa. Trasy nadmorskie wokół Lubiatowa i Stilo nie mają równych w Polsce. Po drodze masz jeszcze Białogórę ale tam drogo i  trochę jak w supermarkecie.
W Białogórze bardzo fajnie, z Władysławowa trzeba podjechać samochodem, coś ok. 30 km, ale plaże super długie i szerokie, konie ułożone, a ludzie mili i pomocni. Byłam w tamtym roku we wrześniu i za fajny teren ze zdjęciami zapłaciłam 50zł, więc nie powiedziałabym, że drogo (w okolicznych stajniach ceny ponad setke). Poza tym rodzinka czy znajomi nie będą się nudzić czekając na kogoś, bo na terenie ośrodka jest dużo zwierzątek do podziwiania  😉
Drodzy, w drugiej połowie lipca będę w Darłowie.
Chciałabym zabrać chłopa w teren na plażę. Zależy mi na spokojnym spacerze i równie spokojnych koniach. Czasy szarpania się z ponoszącymi zwierzakami mam już za sobą i wolę do nich nie wracać.
Gdzie warto się udać? Już parę razy nacięłam się na "turystyczne" stajnie i teraz chciałabym wybrać jakieś sprawdzone miejsce.
Będziemy samochodem więc możemy spokojnie podjechać. Jakby było "tanio" to już w ogóle super 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się