Stajnie w Lublinie

Ascaia co do zawodów w Białce, a właściwie Mistrzostw to z tego co słyszałam od zawodników, część zrezygnowała chociażby przez to, że w MW nie ma nagród pieniężnych. Wydaje mi się, że mniejsza ilość zawodników może wynikać też z tego, że zawody są częściej niż kiedyś, a są i tacy, którzy jeżdżą na zawody dalej niż tylko w naszym województwie  😉
Ascaia co do zawodów w Białce, a właściwie Mistrzostw to z tego co słyszałam od zawodników, część zrezygnowała chociażby przez to, że w MW nie ma nagród pieniężnych. Wydaje mi się, że mniejsza ilość zawodników może wynikać też z tego, że zawody są częściej niż kiedyś, a są i tacy, którzy jeżdżą na zawody dalej niż tylko w naszym województwie  😉


Dokładnie. Coraz więcej osób jeździ poza województwo. Lepsze podłoże, niższe opłaty, bardziej przyjazna atmosfera.
Dokładnie. Coraz więcej osób jeździ poza województwo. Lepsze podłoże, niższe opłaty, bardziej przyjazna atmosfera
I bardziej profesjonalne podejście do sprawy.
Bo nie ma co ukrywać u nas zawody robione są na odwal, pijana lub kompletnie zielona obsługa parkuru tez się zdarza. Przez co zawody trwają strasznie długo.
Przeszkody i dragi bardzo stare i ciężkie,mało stajni ma profesjonalny zestaw przeszkód. Zero nowości, co zawody te same przeszkody.
Problemy z rozprezalniami, najczęściej za małe.
No nasz związek jak na razie stoi w miejscu wiec nic aie szybko nie zmieni.
No i widzicie, wasze wypowiedzi są już właśnie takim innym kierunkiem, z którym nie umiem się identyfikować. Owszem zielona lub pijana obsługa to dla mnie także złe warunki. Ale, że przeszkody stare? Że taki same? A niech sobie będą i jednokolorowe. Za małe rozprężalnie, brak specjalistycznego kupnego podłoża... gdzie tam kiedyś piaseczki kwarcowe 😉 a wcale konie jakoś szczególnie bardziej nie były pouszkadzane.
Brak nagród finansowych dla seniorów to ok - może być problematyczne kiedy sport jest utrzymaniem, ale że dla juniorów nie ma kasy? No to co? Tytuł Mistrza, radocha, czaprak wygrany właśnie w takim konkursie - to nie jest dość? To, że się jeździ do innych województw...
Właśnie ta zmiana w mentalności mi osobiście nie odpowiada. 
Takie opakowanie z napisem "profi" obowiązkowe dla każdego.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 września 2014 09:44
Ascaia tak zaczęłam wspominać stare dobre czasy i masz 100% racji, kiedyś atmosfera na zawodach była zupełnie inna, każdy miał radochę, nie było krzywych spojrzeń, zawiści. Każdy się dobrze bawił i to było najważniejsze.
Tu nawet nie chodzi o profi, organizacyjnie to wszystko lepiej wygląda poza naszym województwem. oczywiście jest może dwa- 3 miejsca gdzie wygląda to jeszcze ok, chociazby u Profesora P zawsze jakoś to idzie płynnie, jest porządek, kwarcu tam nie ma a jednak podłoże trzyma się kupy, w Debrach natomiast podczas halówek jest świetna atmosfera, po pierwszym dniu zawodów zapewniona kolacja dla wszystkich,  ludzie pomocni (taki przykład- Pani z obsługi hotelowej jeździła mi przez zaspy w zimie do domu po ładowarkę do telefonu bo swojej  zapomniałam, a nikt jej o to nie prosił)
Atmosferę tworzą ludzie ale widocznie sami w większości przypadków nie potrafimy jej sobie zapewnic na odpowiednio wysokim poziomie.
Natomiast poza granicami naszego województwa spodobało mi się jeszcze jedno- kontakt z sędziami, nie ma żadnego problemu kiedy na 5 minut przed startem idzie się do loży sędziowskiej  i prosi o przepisanie zawodnika na koniec, środek, czy początek listy startowej, jeśli ktoś ma konkretny powód (wiadomo że gdyby każdy tak się przepisywał to by był bałagan niesamowity) na rozprężalniach jest osoba odpowiedzialna za pilnowanie tego jakie konie sa na rozprężalni jakie na parkurze, przez mikrofon podają informację że na parkurze koń z numerem takim i takim i nie ma problemu jeśli ktoś nie dosłyszy i zapyta po raz setny obsługę rozprężalni jaki koń wyjechał na parkur, u nas niestety często się to kończy  tekstem "przecież dopiero co była informacja"
Ascaia, ja na szczęście nie dosłyszałam, albo nie zwracam uwagi na "dorosłą na kucu" i w ogóle nie czuję się dziwnie jak wyjeżdżam swym Monster Truckiem na czworobok, czy ostatnimi czasy i na parkur (dobra, wtedy było dziwnie przez sam fakt kolorowych przeszkód na naszym torze  😁 ). W przyszłym roku pewnie będzie nieswojo jak stanę w szranki w klasie Seniorów, a tam same duże, profi konie 😉

Mimo iż miło startowało się gdy "wszechobecny lans" dopiero wkraczał do Lublina, to zdecydowanie pojawia się uśmiech na twarzy na widok nowych przeszkód (nasz ostatni podziw nad parkurem z Janowa u Profa 🙂 ), czy profesjonalnego podłoża. Tak, absolutnie przyjemniej, łatwiej robi się dodanie w galopie na zarównanym, nawodnionym piasku z fizeliną niż na mulastym piachu. Za takimi zmianami i podnoszeniem standardów jestem jak najbardziej za! Byleby wraz ze zmianami nie podnosił się poziom nonszalancji.
Na ten problem jest rozwiązanie: jeździć i wprowadzać swojską atmosferę, a nie dawać się stłamsić burakom co to gumeczki do grzywy nie pożyczą 😉
karolciaequilano   marzenia się spełniają
11 września 2014 21:23
W poniedziałek w okolicach Białej Podlaskiej będzie dr Agnieszka Bestry 🙂 więcej inf na pw
W Bystrzejowicach dalej są wolne boksy. Na miejscu działają Justyna Turek-Wierzchowska i Piotr Wierzchowski.
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/34105?q=bukowa+zagroda&kategoria=&lokalizacja=&widok=0&strona=
https://www.facebook.com/profile.php?id=100004966786934&ref=ts&fref=ts
Czy nikt nie potrzebuje ( lub słyszał o kimś) luzaka z doświadczeniem na zawody w Zawieprzycach?
Dyspozycja całe dwa dni, dojazd w zakresie luzaka.
Samo oglądanie zawodów jest trochę nudne ;-)
Na pw
Prośba trochę z czapy 😉 :
polecicie w poniższym wątku jakiegoś lek weta z okolic?:
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,1198.1770/topicseen.html
Cześć, byłby ktoś chętny aby przyjechała do nas do lublina i okolic pani dr Blanka Wysocka, chciałabym ja bardzo wezwać do swojej klaczy i tak przy okazji pytam czy byłby ktoś jeszcze chetny zawsze dojazd weta bedzie tanszy 🙂
Karolinamix Ja 😉 jeśli miałoby to nastąpić w bliskiej przyszłości, bo wysyłam konia w trening, także dawaj znać jak z terminami, bo nie wiem czy będzie jeszcze (koń) w Lbn czy nie 😉
Sądze że postaram sie to załatwic na poczatek pazdziernika max do polowy pasowałaby ci?
No więc Pani doktor Wysocka może przyjechać do Lublina w pierwszym tygodniu października czy byłby ktoś chętny na jej badania. Koszt przyjazdu do Lublina to około 300-400zł ale jak bedzie wiecej nas to te koszta się zmniejszą. Czekam na osoby chętne inaczej sama i tak ją wezwe do mojej klaczy...
Dam znać po weekendzie czy mój koń będzie jeszcze w Lublinie w tym czasie, czy już nie  :kwiatek:
Drodzy Lublinianie, czy ktoś coś może wie o tym kucu? klik Lub zna Annę Rejak i stajnię Dakar, mieszka w jej pobliżu? Może być info na PW, będę wdzięczna. :kwiatek:
.
Dziękuję za odzew na PW. :kwiatek:
Może znajdzie się dobra dusza, która opowie mi co nieco o treningach prowadzonych w stajni piker i fidelius?  :kwiatek:
Powiem Wam, że Stajnia Gros, to miejsce, do którego zdecydowanie na zawody przyjeżdżać będę. Wszystko fajnie zorganizowane (brakowało tylko głośnika na hali, aby była łączność z czworobokiem), i podłoże, boksy, nagrody (!, tak, na ujeżdżeniówkach!), atmosfera, muzyka, pomoc ze strony organizatora w każdej kwestii. Tak pokrótce pisząc 🙂

Może ktoś był i robił zdjęcia? Albo wie kto robił i do kogo mogę uderzyć? 😉
Karolinamix kurczę ja niestety odpadam 🙁 koń wyjeżdża już w tym tygodniu
Dla zainteresowanych podrzucam zajawkę z fejsa i tutaj 🙂 Najbliższe szkolenia w Famaguście:

- 30.09-01.10.2014 konsultacje skokowe z Adam Kaźmierczak (najprawdopodobniej będzie jeszcze jeden termin treningów w tym miesiącu)
- 18-19 2014 konsultacje skokowe ze Sławomir Uchwat istnieje możliwość treningu na miejscu lub dojazdu trenera do innego ośrodka.
- Dwie soboty w październiku zarezerwowane są na treningi ujeżdżenia z Anna Łukasik
- w każdą sobotę lub niedzielę jest u nas też Martyna Kiesz - propozycja dla westernowców 🙂
Wszelkie informacje dotyczące uczestnictwa w treningach pod numerem telefonu 606 736 761. Pierwszeństwo mają członkowie KJ Baskil FaMaGusta i pensjonariusze.
Zawody w Grosie były na super poziomie !!!! Też będę tam regularnie startować i namawiać innych, to były bardzo dobre zawody pod względem organizacji - super

A ja w imieniu SJ Fidelius zapraszam na kolejne zawody ujeżdżeniowe
26 października 2014
gdy liczba zgłoszonych koni przekroczy 15 wtedy się odbędą !
wie ktos gdzie zakupie wysłodki buraczane ekspresowe i otreby ryzowe w przywoitej cenie?  a najlepiej czy ktos w lublinie ma w ofercie sprzedazy produkty pro-linen albo je ściąga ? bo cena przyjazna ale płacic za dwa worki przesyłki to mija sie z celem...
Otręby ryżowe możesz kupić u Podkowy na Zemborzyckiej http://podkowa-liny.pl/ a wysłodki najbliżej chyba w Markuszowie, ale z tego co wiem, nie ma tam ekspresowych.
Otręby ryżowe możesz kupić u Podkowy na Zemborzyckiej http://podkowa-liny.pl/ a wysłodki najbliżej chyba w Markuszowie, ale z tego co wiem, nie ma tam ekspresowych.

a w Markuszowie to gdzie?
Może ktoś byłby zainteresowany

Do FaMaGusty pod Kraśnik przyjedzie Dr Dariusz Polakiewicz z małopolski. Czy jest ktoś kto potrzebuje końskiego lekarza weterynarii spoza lubelszczyzny?

atri wysyłka w pro-linen 16 zł przesyłka za 2 worki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się