Siodła syntetyczne a skórzane

Mnie szlag trafia, bo on jest taki krótki, że wszystko się kończy za daleko albo blokuje łopatkę i siedzi na szyi. 🙁


emptyline
mam z moim ten sam problem więc jak znajdziesz dobre siodło na swojego to daj znać 😉
[quote author=emptyline link=topic=800.msg2103273#msg2103273 date=1401099926]
Mnie szlag trafia, bo on jest taki krótki, że wszystko się kończy za daleko albo blokuje łopatkę i siedzi na szyi. 🙁


emptyline
mam z moim ten sam problem więc jak znajdziesz dobre siodło na swojego to daj znać 😉
[/quote]

Ja również się dopisuję.  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
26 maja 2014 16:09
Oo, jak wy coś znajdziecie to też dajcie znać. 🙂
a tekne probowalyscie? na bananach jest, powinno byc lepiej.
faith a Ty w jakim teraz jeździsz? Znalazłaś coś odpowiedniego? Tekny nie próbowałam, może faktycznie warto. Ciekawe czy gdzieś jest możliwość przymiarki.
Nie, u mnie bialy lek winteca waskawy juz wiec nie biore nic czego nie da sie poszerzyc u rymarza🙂
natomiast czytalam same dobre opinie 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
26 maja 2014 19:52
faith, no własnie nie ma jak tej Tekny zmierzyć. 🙁
Dzięki, choć zapomniałam napisać , że zależy mi na mniej więcej takim kształcie :


(zdj z internetu)


Podbijam pytanie bo właśnie też szukam i tylne i przednie, dobrze, że wlazłam w wątek bo miałam zamawiać te Statusy.
Dzwoniłam dzis do horseshopu, podobno mają być 10 czerwca na magazynie u producenta, więc w Polsce możliwe że będą za ok 2 tyg.
Jeszcze w Equiversum maja te same
klik

edit. znalazłam jeszcze takie tyle że już dużo droższe:
klik1
klik2
Czy ktoś porównywał łęki Wintec w wersji standard oraz "wide"?
W czym jest różnica, że standardowe nie pasują wide i na odwrót? da się to jakoś obejść?
Różnica jest w... szerokości.
System ten sam, ale już biały lęk ledwo da się upchnąć w siodle nie-wide. Nie wyobrażam sobie wepchnięcia wide'a do zwykłego siodła. Może dać to się jakoś da, nie próbowałam, ale nie sadze żeby terlica to zniosła z godnością.
n, nie miałam problemów z zamontowaniem białego 🙂
Ja próbowałam w nowym, może dlatego. A może kwestia modelu. Strasznie się z nim namocowałam w każdym razie :/
Czy ktoś z was, mógłby mi podać długość tybinki w Wintecu 500 Dressage w rozmiarze 18" ?  🙂
Hej!
Czy ktoś poleca może siodło  FP Rimini Pro-Light?
Jakoś nie jestem pewna co do syntetyka, jeszcze z zamszem... hmmm... jest warte uwagi? Nie przeciera się szybko? Może ktoś je ma i mógłby opisać jak się sprawuję, ile już mu służy i jakieś zdjęcia? 🙂 Z góry wielkie dzięki!  😀
Pol watku jest o rimini, wystarczy poczytac...
Revoltova, Ja posiadam FP Rimini Pro-Light od dwóch lat i jestem bardzo zadowolona. Jest używane 3-4 razy w tygodniu i jest w bardzo dobrym stanie, żadnych okropnych przetarć. Jedyna wada w przypadku osób wysokich to krótkie tybinki. Moim zdaniem jest godne uwagi.  😉
Dla mnie to byla porazka, nie moglam sie usadowic kompletnie w tym siodle.
Czy ktoś jeździ w wintec 500/2000 wszechstronnych? Miałabym kilka pytań.  :kwiatek:
lenalena, ja mam 500.
Rozważam zakup Winteca. Przy czym nigdy nie miałam bezpośrednio do czynienia z siodłami syntetycznymi.
Szukam opinii na temat Wintec Pro Dressage Contourbloc - ktoś ma, używa?

Jak w ogóle wygląda żywotność tych syntetycznych siodeł? Mam obawy, że mogą się dość szybko przecierać.
Pare lat posluza napewno🙂 o contourze slyszalam same dobre opinie, koniczka w nim jezdzila i jasnowata chyba🙂
Livia   ...z innego świata
19 listopada 2014 17:42
Libella, miałam kilka syntetycznych siodeł, w tym Winteki, i mogę powiedzieć, że wszystkie były solidne i co najmniej kilka lat spokojnie wytrzymają. O ile nie dłużej, przy jednej osobie jeżdżącej 🙂
Faith, Livia dzięki za opinie 🙂 Wygląda na to, że jutro będę mierzyć, może w końcu znajdę siodło pasujące na tego mojego niewymiarowego kucyka 🙄

Edit: no i kupiłam 💃 długo się wzbraniałam przed Wintecami, aż w końcu okazały się najlepszym rozwiązaniem. Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie, bo czuję się zagubiona 😉 Czy te siodła syntetyczne (z takiego zamszopodobnego materiału?) faktycznie można po prostu wsadzić pod prysznic do czyszczenia? Jakieś mam opory przez zmoczeniem go 😉
Mam problem z moim rudym, wielkim koniem. Mamy za wąskie siodło- trzeba je wymienić. Koń jest przy tym bardzo wykłębiony. Pani Kulesza podpowiedziała mi winteca isbell, jak stwierdziła "na oko" mam próbować czerwony łęk. Udało mi się pożyczyć siodło z białym łękiem (czyli o rozmiar większym niż czerwony). Moim zdaniem rozstaw łęku był zdecydowanie za szeroki- tył w ogóle nie leżał tylko wisiał w powietrzu, a łęk leżał na kłębie. Po założeniu mattesa było odrobinę lepiej, ale dalej przedni łęk leżał na kłębie. Mam w związku z tym pytanie- czy inne modele siodeł z wymienną szerokością łęku mają inną jego wysokość? Np 2000 jest wyższy niż isabell? Może problem z isabell leży nie w rozstawie łęku a w jego wysokości?
Libella, nie wiem jak z takim "praniem pod prysznicem". Na deszczu nic im się nie dzieje, ale nie wiem czy wsadziłabym tak pod wodę.
Generalnie Wintec zrobił fajny preparat do czyszczenia syntetyków. Ładne efekty daje i jest wydajny, więc nie wiem czy przy cenie tego rzędu jest sens kombinować z prysznicem 😉
rudziczek, hę? Jak dasz węższy łęk, pasujący na konia, to nic nie powinno leżeć na kłębie. Jak dałaś za szeroki łęk, to nie rozumiem zdziwienia i zarzucania siodłu, że śmie leżeć  🤔wirek:
ja prałam normalnie szlauchem i wystawiałam na słoneczko.
Budyń Jeżeli łęk jest tylko o rozmiar za szeroki, to siodło chyba nie powinno leżeć totalnie nie tak. Jeden rozmiar powinna poprawić podkładka mattesa- i rzeczywiście tył leżał już ok, ale wrażenie z góry było takie, że lecę do tyłu. Mimo podkładki przedni łęk dalej dociskał do kłębu.

Wiem, że wymieniając łęki zmieniam ich SZEROKOŚĆ.

Ponawiam więc pytanie: czy poszczególne modele ujeżdżeniówek winteca różnią się WYSOKOŚCIĄ łęku? Ktoś może dopasowywał winteca na mocno wykłębionego i przy tym szerokiego konia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się