Siodła syntetyczne a skórzane

Blad w zalozeniu.

Nie zmieniasz tylko szerokosci leku ale i wysokosc.
Zmieniasz kat miedzy ramionami leku, co skutkuje tym, ze opiera sie on nad klebem nieco inaczej. Im wezszy lek tym wyzej nad klebem.
A ocena na oko kogos tam - ze lek ma byc czerwony to wiesz... ja tez moge wirtualnie powiedziec, ze mi sie widzi czarny, moze trafie a moze nie, trzeba albo poprzymierzac, albo miarka wintecowa zmierzyc.
Dworcika dzięki. No właśnie mam ten preparat i na nim w instrukcji jest informacja, żeby po nałożeniu preparatu spłukać wodą.
Postanowiłam wczoraj zaryzykować i tak zrobić. Wydaje mi się, że żadna krzywda mu się nie stała, ale chyba nie jest to najlepszy sposób - myślę, że jeszcze dziś nie wyschnie do końca...
Livia   ...z innego świata
21 listopada 2014 09:56
Libella, ja Isabell i wszystkie moje syntetyki najpierw traktowałam szmatką, a potem spłukiwałam wodą i wycierałam, nic się nigdy nie działo 🙂
Gniadata   my own true love
21 listopada 2014 11:56
Czy pod normalne, nie-cairowe poduszki w wintecach da się wcisnąć te takie podkładki jak pod cairy?
I czy cair i nie-cair duzo sie od siebie różnią? Cair, zdaje się, nie do końca pasuje mojej babie - a winteki lubię, mimo tego, że mój jest na mnie drastycznie za duży takze szukam czegoś mniejszego 🙁
(Sorki jeśli juz byly takie pytania, ale szczerze mówiąc nie mam pojecia co wpisać w szukajkę żeby sie dowiedzieć :kwiatek🙂
faith Rozumiem, o co Ci chodzi, ale to nie jest takie proste. Nie jestem ekspertem w dobieraniu/pasowaniu siodeł, ale trochę grzbietów i siodeł widziałam. Wybierając moje siodło kierowałam się tym co mówisz- łęk na tyle szeroki/wąski, żeby nie leżał na kłębie, tylko żeby między kłąb a łęk dało się włożyć 3-4 palce. Takie siodło mam, rozmiar łęku 31. Myślałam, że leży ok, dobrze mi się w nim jeździ i wcale nie miałam ochoty go wymieniać. Jednak na zdjęciu termowizyjnym okazało się, że rudy ma stan zapalny w okolicach wyrostków kolczystych na kłębie. Mięśnie na grzbiecie ma pozapadane i ogólnie słabo (w swojej nieświadomości kładłam to na karb tego, że stary jest i raczej chudy). Koń jest jeżdżony ujeżdżeniowo pod okiem dobrego trenera. Wetka powiedziała, że problem pojawił się, bo że siodło jest za wąskie (oglądała siodło na koniu). Poleciła mi kupić winteca, żeby jak już z powrotem nabudujemy grzbiet nie kupować kolejnego siodła, tylko wymienić łęk.

Biały łęk winteca to rozmiar 33, czerwony, który zaproponowała na początek to rozmiar 32. Wiem, że to dość luźna propozycja, ale wydaje się puki co trafna(31 za wąski, 33 za szeroki). Siodło z białym łękiem 33 leży kaszaniasto, dołożenie podkładki niewiele zmieniło i wydaje mi się, że zmiana łęku na rozmiar mniej nie spowoduje, że łęk nagle "urośnie" o 5 cm.

Ponawiam pytanie: Czy inne modele winteca mają wyższy przedni łęk?
Czy miał ktoś podobny problem? (dość szeroki grzbiet+ wysoki kłąb).
Może inaczej podejść do problemu i spróbować poszerzyć moje siodło?
Rudziczek tylko ze rozmiarowki lekow roznych firm kompletnie sie roznia... 31 winteca wcale nie musi byc taki sam jak twoje dotychczasowe 31. o to mi tylko chodzi, rozmiar rozmiarowy nierowny. Przykladowo 32 prestige a 32 passier to bedzie jakies 4 rozmiary roznicy. Moze byc tak ze winteca wcale nie potrzebujesz czerwonego tylko zielonego np.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 listopada 2014 17:38
Wszystkie modele winteca z wymiennymi lekami bedą miały identyczne łęgi bo do wszystkich jest jeden i ten sam zestaw wymiennych legow. Masło maślane.
Czerwony leg w Izabeli to dokładnie ten sam czerwony co w 2000
faithCzyli to jest automatyczne, że jak jest dobra szerokość łęku, to na pewno nie będzie on za niski? I jeśli łęk jest odpowiednio wysoko nad kłębem, to wszystko jest ok? Bo idąc tym tropem, to ja mam teraz dobre siodło:/

Nie kumam 😵
Nie 😉 ale nie wykluczalabym ze ktorys z lekow isabellki bedzie dobry. Moze jest po prostu duza roznica w rozmiarowce.
Pewnosci to nie ma nigdy, nawet z dwoma takimi samymi modelami siodla o takich samych wymiarach wyjsciowych, nie ma lekko :P

Trzeba mierzyc.
rudziczek, jeśli masz szerokiego a wykłębionego konia to obawiam się, że wintecki nie będą dobrym wyjściem. A jeszcze piszesz, że dalej plecy słabe/zapadnięte. Prawdopodobnie potrzebujesz szerokiego, wyciętego łęku, o kształcie nie odwróconego V, tylko o kształcie jakby fragmentu sinusoidy, 2x sin alfa (wysokiej).Dodatkowo poduch z szerokim kanale, w których można dość swobodnie operować wypełnieniem.
Wintec ma wycięty łęk. Chyba,że bokami dotyka kłąb do siodła
Nie 😉 ale nie wykluczalabym ze ktorys z lekow isabellki bedzie dobry. Moze jest po prostu duza roznica w rozmiarowce.


tak jak napisała Rudzik, wszystkie winteci mają te same łęki, więc jest to fizycznie niemożliwe żeby ten sam łęk w innym siodle miał inny kształt.
No i wpadam z kolejnym pytaniem dotyczącym dbania o czystość mojego Winteca... Zrobiłam tak, jak było na instrukcji tego preparatu do czyszczenia - czyli zwilżyłam, spryskałam preparatem, wyczyściłam szmatką i spłukałam wodą. No i wszystko wyglądało ok, tylko teraz jak siodło wyschło to zauważyłam, że strasznie zesztywniały mi przystuły. Szczególnie ten dodatkowy pasek przy tybince. Coś zrobiłam nie tak? Da się temu jakoś zaradzić?
Ma ktoś porównanie łęków winteca do prestige? Chciałabym wiedzieć jak wygląda 33-34 prestige "w przeliczeniu" na winteca  :kwiatek:.
ushia   It's a kind o'magic
22 listopada 2014 13:29
Wszystkie modele winteca z wymiennymi lekami bedą miały identyczne łęgi bo do wszystkich jest jeden i ten sam zestaw wymiennych legow. Masło maślane.
Czerwony leg w Izabeli to dokładnie ten sam czerwony co w 2000



niekoniecznie - jezdizlam rownolegle w izabeli i w 250 i ten sam kon potrzebowal czarnego w izabeli a niebieskiego w 250

Libella, zmieknie w trakcie uzywania, nie boj zaby 😉

Dramuta - biały

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 listopada 2014 13:43
ushia, Być może jest różnica w wypełnieniu paneli, jednak łęg jest dokładnie ten sam
Czyli 33-34 prestige wypada tak samo jak biały winteca? W sensie czy np. 34 prestige to nie jest powiedzmy 32 winteca? Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi xD.
Ushia dzięki, trochę panikuję 😉
Po dłuuugim szukaniu w końcu kupiłam siodło i jestem w stosunku do niego nadopiekuńcza 😁
Rudzik, błagam: ŁĘK !!!
Dramuta12, tego się nie da tak przełożyć, bo poza szerokością/skątowaniem łęku dochodzi jeszcze budowa siodła - panele, to jak jest wycięty ten łęk itd.
ushia   It's a kind o'magic
22 listopada 2014 16:42
Rudzik, owszem, samo "zelazo" jest takie samo, w kazdym modelu
Ale jezeli w jednym np czerwony byl dobry, nie znaczy to ze w innym tez bedzie - a o to bylo pytanie

Dramuta - powiem tak - na koniu na ktorym bialy lek jest ok, lezalo ok siodlo prestige (zabij nie wiem jaki model) z lekiem 34 😉
Dzięki dziewczyny. Będę dalej kombinowała z innymi modelami wintecków i innymi łękami.
Dramuta - powiem tak - na koniu na ktorym bialy lek jest ok, lezalo ok siodlo prestige (zabij nie wiem jaki model) z lekiem 34 😉


Dzięki  😀!
Gniadata   my own true love
24 listopada 2014 13:00
Czy pod normalne, nie-cairowe poduszki w wintecach da się wcisnąć te takie podkładki jak pod cairy?
I czy cair i nie-cair duzo sie od siebie różnią? Cair, zdaje się, nie do końca pasuje mojej babie - a winteki lubię, mimo tego, że mój jest na mnie drastycznie za duży takze szukam czegoś mniejszego 🙁
(Sorki jeśli juz byly takie pytania, ale szczerze mówiąc nie mam pojecia co wpisać w szukajkę żeby sie dowiedzieć :kwiatek🙂


Nikt, nic...?  :kwiatek:
Czy coś si stanie jak w wintecu wyjmę to coś na przystułach (wybaczcie, że nie wiem jak to się nazywa  :wysmiewa🙂 co chroni tworzywo wintecowe od obtarć od popręgu? Obetrze się jednak? Znam sporo osób co jeżdżą bez i nic się nie dzieje (ale nie wiem jak to jest w wintecach), a mnie to wkurza, zwłaszcza przy podciąganiu popręgu :/.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 grudnia 2014 19:49
Dramuta12- Możesz ściągnąć- czemu nie? Może Ci się trochę tybinka poniszczyć, po to to jest  🙂
Ja też wyjęłam bo mi się zsuwało w dół
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 grudnia 2014 20:42
Pytałam już w "SIODŁA" ale tu więcej Wintecowców więc się powtórzę:
Mam pytanie po posiadaczy Winteca 2000 cair.
Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czy długość paneli różni się między rozmiarem 17' a 16' ???
A może jest ktoś kto ma to siodło w rozmiarze 16' i mógłby je dla mnie zmierzyć?
Byłabym mega wdzięczna  :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 grudnia 2014 20:45
zembria Opisz dokładnie o które wymiary Ci chodzi jutro mogę sprawdzić różnice między 16,5 a 17.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 grudnia 2014 06:19
Na biegunach O! Super 🙂
Na zdjęciu zaznaczyłam grubą czerwoną kreską o co mi chodzi. Zdjęcie pożyczyłam  :kwiatek:
Mam 17stkę jest za duża dla mnie i dla konia też trochę za długa, zastanawiam się czy jest sens kupować takie samo siodło z mniejszym siedziskiem, czy dla konia też będzie lepsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się