Kącik WKKW

Dlaczego tak dużo rezygnacji i eliminacji  w cnc 1 ?


Z 21 par startujących w CNC 1*  bez błędów na przeszkodach przejechało 10 koni. Cztery w normie czasu, pozostali z założenia jechali wolniej ze względu na trudne warunki (deszcz).
Dwie eliminacje miały miejsce na parkurze w tym jedna za pomylenie trasy.
Dwa pomylenia trasy na krosie przez doświadczonych i utytułowanych zawodników (jeden z nich jadąc na zero i w czasie skoczył ostatnią przeszkodę nie za swojego konkursu).
Trzy rezygnacje: doświadczeni zawodnicy po pierwszym błędzie rezygnowali z dalszego przejazdu.
Z pozostałych czterech koni jeden nie kończył ostatnio krosów, dwóch zawodników debiutowało.

Generalnie pomimo trudnych warunków na krosie (nie ma takiego miejsca żeby po ulewnym deszczu podłoże na krosie było dobre) wszyscy cało i zdrowo wrócili do domu. Jedyny wypadek jaki miał miejsce to było przewrócenie się konia z zawodnikiem w drodze na kros (koń wspiął się i przewrócił z przyczyn do końca nieodgadnionych).
Dwa upadki na krosie wynikły z nadmiernej prędkości na zakręcie ale nic się nikomu nie stało.

Prysznic pierwszorzędny ^^
Hitem tych zawodów był dla mnie siwy kucyk z L, szczęka mi opadała jak go widziałąm 🙂
DeJotka, masz foty kucyka? :kwiatek:
Chyba jedną w wodzie. Mówimy o Egzorcyście, prawda? 😉
Jeśi chodzi o kuce to wielkie brawa dla Julki na Nice, które jechały P klasę i wygrały Mistrzostwa Śląska.

A ja coś czuję, że przyjdzie mi na jakiś czas pożegnać się z kącikiem, ale mam nadzieję, że kiedyś powrócę🙂
Jeśi chodzi o kuce to wielkie brawa dla Julki na Nice, które jechały P klasę i wygrały Mistrzostwa Śląska.

A ja coś czuję, że przyjdzie mi na jakiś czas pożegnać się z kącikiem, ale mam nadzieję, że kiedyś powrócę🙂


Nie wypisuj głupot  🤬 tylko się zresetuj i zabierz do pracy od podstaw.
Popracuj ujeżdżeniowo i skokowo a potem pojedź 2 x L a potem 2 x P
Na treningach krosowych ogranicz się do przeszkód na poziomie na którym masz jechać i nie skacz ani wyżej ani trudniej.
I będzie dobrze
Nie wypisuj głupot   🤬 tylko się zresetuj i zabierz do pracy od podstaw.
Popracuj ujeżdżeniowo i skokowo a potem pojedź 2 x L a potem 2 x P
Na treningach krosowych ogranicz się do przeszkód na poziomie na którym masz jechać i nie skacz ani wyżej ani trudniej.
I będzie dobrze

Dziękuję za rady, jeśli wyrobię się czasowo (okaże się wkrótce co i jak) możliwe, że dostanie jeszcze jedną szansę. Z tym, że nieco motywacji brakuje jak trzeba poprawić i to solidnie wszystkie trzy próby, jednoczesnie wiedząc, że raczej wyżej już nie pójdzie. Trzeba sobie zadać pytanie czy warto, ale jeszcze zobaczę jak wyjdzie z innymi sprawami.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 sierpnia 2014 15:45
fabapi jeden wypadek na krosie nie był z nadmiaru prędkości tylko niestety z powodu podłoża. Koń przed przeszkodą 6 (w L) na odbiciu poślizgnął się i wpadł w przeszkodę. Następny zawodnik owszem wyłożył się na siwej kobyle po 6 w zakręcie.
która to była 6 w L?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 sierpnia 2014 15:57
Za wałem piramida koło budy (7 w P). Po niej jechało się ołówek do trefla. Nawet wzywali technicznych do poprawienia tej 6  😉
Takie rzeczy po ulewie się zdarzają,  czy to Baryt gdzieś wylamal?
Z tego co pamiętam, to na 6 właśnie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 sierpnia 2014 18:28
Pewnie, że się zdarzają, najważniejsze iż nic się nie stało w samym krosie. Co prawda wypadek Pana Piaseckiego był paskudny, mam nadzieję, że jednak nie połamał żeber.
Z tego co pamiętam, to na 6 właśnie.


Tylko 6 w 1* nie miała nic wspólnego z 6 w L  🤣 
W 1* przeszkoda 6 to był domek z płaskim dachem skakany w stronę Wisły.  Konie o słabszej psychice gapią się na rzekę (mimo że do niej dość daleko) i zdarzają się wtedy odmowy.

fabapi jeden wypadek na krosie nie był z nadmiaru prędkości tylko niestety z powodu podłoża. Koń przed przeszkodą 6 (w L) na odbiciu poślizgnął się i wpadł w przeszkodę. Następny zawodnik owszem wyłożył się na siwej kobyle po 6 w zakręcie.


Przepraszam - informację uzyskałam z raportu upadkowego: "zbyt duże tempo najazdu spowodowało poślizgnięcie się konia".  Przy takiej pogodzie każde tempo było złe 😉
6 w 1* to była hyrda za domkiem , wiem bo nas pokonała.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 sierpnia 2014 07:22
fabapi wiem, że tak mówili, lecz to ja się tam wyłożyłam i wielkie było moje zdziwienie jak kon postawił przednie nogi na odskoku i poooooojeeeechalllll. Tempo miałam nie za duże bo potem był zjazd a do tego kon się popatrzył na przeszkodę i też się wycofał. Najważniejsze, że nic się nie stało, choć miałyśmy z kobylka niedosyt  🙂
Przykro mi że pogoda nie dopisała i warunki były trudne.
Mam nadzieję że nie zniechęci to Was do dalszej zabawy 🙂.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 sierpnia 2014 11:49
Spokojnie  🙂 Chwila odpoczynku i do Racotu  🙂
Wkkwiści twardzi muszą być, więc jakaś tam gorsza pogoda nas nie zniechęci. Mi już też powoli przechodzi złość na folbluta, może coś jeszcze uda się z nim podziałać, ale raczej w przyszłym sezonie bo teraz dużo pracy przed nami.
cross w Normandii na żywo na Class Horse TV (kanał 213 Polsat-u)
Jest ten na sport .tvp.pl relacja, J.Krukowski najpierw miał błąd na cornerze a potem upadek niestety.
A cały jest? Coś nie Jurka zawody chyba 🙂
Tak wygląda że nic się nie stało, Apokalisa zachaczyla nogą i stracili równowagę na lądowaniu.

A wiadomo jak Marta? Nie dałam rady już oglądać a nie widzę nigdzie wyników online.
chyba jeden blad tylko, tak komentatorzy powiedzieli.

tu wyniki http://score.normandie2014.com/live/read/index.php?discipline=eventing

EDIT:
Nie dziala transmisja online na tvp.
czy ktos moze oglada online i moze podrzucic linki?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 sierpnia 2014 14:54
Na Class Horse TV jest relacja 😉
A jutro o 11.30 chyba na Eurosporcie retransmisja.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 sierpnia 2014 16:49
Boziuu tak czekałam, że aż przegapiłam  😵 Jakiś zapis video jest? Czy tylko na żywo poszło i amen?  👀
Po krosie nie zyje Wild Lone kon Harry Meade  🤔 🙁
Horse&Hound
Kolejny koń zginął na WEG 🙁 Straszne.
(OT czy ktoś może wie, dlaczego class horse tv mam na 360 kanale w dodatku sam dźwięk?! nc+)
anai a próbowałaś na 414?

Facella relacja, ktora byla w tvp sport jest TUTAJ

ja też na nc+ mam na 414
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się