Kącik WKKW

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 kwietnia 2015 17:30
W P główny problem był na zeskoku między drzewami w pobliżu bankietu, niektórzy też mieli problem z hyrdą między brzozami, tam wychodził najazd troszkę na ukos. Dwie osoby zgubiły mapę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 kwietnia 2015 17:33
W P był wielki problem z rowem, czy co to tam było, wiele koni nie chciało do niego wejść (straszne cienie, inne podłoże - z trawy na piach i jeszcze w cień), niestety Unic też miał tam problem i Szymon stracił drugie miejsce  🙁 jednak przepchnął go przez tę felerną siódemkę i dalej to już klasa. Ogólnie to ludzie spadali na prostych odcinkach galopu  😵 bardzo dużo głupich błędów, jedna osoba zleciała na małej kłodzie w środku pola, ot tak bez przyczyny, ktoś (nie będę wskazywać palcem, kto, ale łatwo zgadnąć  😁 ) pominął przeszkodę i się wyeliminował...
W 2* Rosjanka zrezygnowała po dwóch odmowach na hyrdach ustawionych i skakanych pod kątem względem siebie, Sylwia bardzo głupio spadła - dobrze wjechała w pierwszą wodę, na zeskoku Dysart zrobił chamską stopę, straciła równowagę, chwilę powisiała i zeskoczyła na nogi... Dlaczego Estonka zrezygnowała - nie wiem.
Co się działo w 1*, ciężko mi powiedzieć, przesiedziałam całą na wodzie, bo nie chciało mi się łazić. Z Irtysza chyba spadła albo miała trzy wyłamania, wiem, że ktoś zleciał. Na wodzie też mieli problemy, bo wszyscy wjeżdżali za mocnym tempem, a po wyskoku była ciasna kłoda z hyrdą. Kaźmierczaka raz wyratował koń na tej właśnie przeszkodzie, pogubił się totalnie już przed wyskokiem i zostawił tego konia samego. O dziwo nikt nie spadł, jechali czasem stylem rozpaczliwym i desperackim, ale nie było odmów ani gleb na tej właśnie kombinacji (a przynajmniej ja nie widziałam żadnych). W całej gwiazdce było sporo wyłamań, ale ciężko mi powiedzieć, dlaczego.
W L-ce była dość duża kłoda z powiewającymi banerami obok, konie tam bardzo patrzyły i część była przepychana na siłę przez to... Też parę bezsensownych upadków.

Constantia, a jakimi końmi jechałaś? Może mam fotki.

Czemu jak pytam PRZED zawodami, to nikt się nie ujawnia?  😤
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 kwietnia 2015 17:40
W L jechałam na klaczy Ilwita, taka mała gniada. W P miałam skarogniadą Wissę. Generalnie łatwo poznać zielone czapraki Stadniny Koni Prudni.

Facella a czy Ty jesteś blondynką?  Bo przemknęła mi taka dziewczyna z aparatem.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 kwietnia 2015 18:06
Jasna czy ciemna blondynka? Jak jasna i w szaro-niebieskiej kurtce Jaroszówki, to nie ja. Ja mam charakterystyczną torbę z przypinkami i niebieskie buty, dzisiaj też niebieską kurtkę.
Ilwitę mogę mieć, muszę sprawdzić.

W załączniku na szybko ogarnięty K. Rajnert i Jak Chef z 2*.
Galeria p Janusza :
https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/janusz.lech.52/media_set?set=a.886619531400522.1073742052.100001574515528&type=3
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 kwietnia 2015 19:05
w P i CIC* część eliminacji pewnie dlatego, że straszne parcie u nas na ME w Polsce 😉
To jedna sprawa, ale inne wyniki mnie dziwia.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 kwietnia 2015 19:46
crazy jakie?

Załapałam się na kilka zdjęć  🙂
(...) inne wyniki mnie dziwia.


Wszystkich ogarnęła jakaś demencja zaraźliwa na dodatek.
Przejechałam Awą parkur omijając przeszkodę nr 4 która stała w linii na wprost po przeszkodzie nr 3  🤔 a sędziowie tego nie zauważyli i wyeliminowali mnie dopiero 3-4 konie później. Druga osoba z naszej ekipy ominęła przeszkodę na krosie a trzecia po bardzo pięknym krosie nie znalazła celowników mety i krążyła z okrzykami "gdzie te k...wa celowniki".
Żeby nie zwalać na imprezowanie i dekoncentrację to z tych 3 osób jedna imprezowała bardzo, druga umiarkowanie a trzecia wcale 😉
Nie byliśmy jedyni mylący parkur i nie trafiający w celowniki - wpisaliśmy się w klimat

Dodatkowo w konkursie CIC 1* mierzący trasę szedł chyba inną drogą niż jadący zawodnicy bo spóźnienia po 30sek były standartem.

Parkur stał fair. Kros też. Atmosfera miła. Pogoda genialna.

Najtrudniejsza przeszkoda w P to był zeskok z bankietu (ok 80cm) między drzewami którego konie nie lubią i zawsze tam jest dużo błędów. Myślę że część osób po prostu nie była przygotowana odpowiednio po zimie. Nie wszyscy maja dobre warunki i dla części koni te zawody to był pierwszy wjazd na kros w tym roku

Tak naprawdę to przecież tej zimy nie było,  i prawie cały rok 'dało ' się jeździć na dworze. Aczkolwiek jakoś tak szybko czas uciekał,  i przyszedł sezon.  Nie wiem jak można nie skacząc crossu pojechać na Zawody...  Jest to nieodpowiedzialne i nie fair w stosunku do konia.  Można pojechać na następne. Ewentualnie jechać klasę niżej dla wprowadzenia. Jak słyszałam w Strzegomiu wypowiadane z uśmiechem teksty ze jeszcze nie skakałam / skakałam krossu to nie wiem czy współczuć takiej osobie czy ona się chwali czy co?  Nie skakales to nie jedz.
Tak naprawdę to przecież tej zimy nie było,  i prawie cały rok 'dało ' się jeździć na dworze. Aczkolwiek jakoś tak szybko czas uciekał,  i przyszedł sezon.  Nie wiem jak można nie skacząc crossu pojechać na Zawody...  Jest to nieodpowiedzialne i nie fair w stosunku do konia.  Można pojechać na następne. Ewentualnie jechać klasę niżej dla wprowadzenia. Jak słyszałam w Strzegomiu wypowiadane z uśmiechem teksty ze jeszcze nie skakałam / skakałam krossu to nie wiem czy współczuć takiej osobie czy ona się chwali czy co?  Nie skakales to nie jedz.


Niestety nie wszyscy tak rozumują. A szkoda.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 kwietnia 2015 16:08
Umęczyłam galerię z crossu, zapraszam: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.816153108467321.1073741843.115152385234067&type=1
To dopiero 1/5 zdjęć z samego tylko crossu, więc może jeszcze coś będę dodawać.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 kwietnia 2015 19:47
Facella to właśnie ta jasna blondynka mi mignęła. Niestety nie pooglądałam sobie za wiele, bo albo łaziłam po krosie, albo zajmowałam się końmi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 kwietnia 2015 18:15
To mignęła Ci moja koleżanka 😉

Umęczyłam sobotnie zdjęcia  😵
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.817168151699150.1073741844.115152385234067&type=1
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
23 kwietnia 2015 09:32
kto  będzie  w  Sopocie w ten weekend ?
ja  wybieram  się  tylko w  sobotę 🙂
Będzie ktoś robił fotki w Sopocie?Byłabym bardzo wdzięczna za kilka ładnych zdjęć konie Cato i Indurain pod Claas Herman Romeike 😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 kwietnia 2015 10:06
iga07, etatowo Moon, Strzyga 😉

Huculska Ostoja, my jesteśmy od dziś, a w sobotę pewnie przyjedziemy na kros 3* na pewno, na 2* pewnie też.
Ja w Sopocie siedzę od wczoraj... tylko ktoś cyhyba nie wyłączył nawiewu w klimie...
Ktoś?! 😉
Moon   #kulistyzajebisty
23 kwietnia 2015 21:28
Ja też, prawie odfrunęłam  🤣
Jak ktoś zobaczy chucherko z dużym aparatem i takimże plecakiem - to na bank ja  😉
Moon ekipa komisarzy prosi zatem o zdjęcie jakieś z jedno
Albo z siedem 😉
_Gaga, dziś to słabo wiało 😉 W poniedziałek chyba dawało czadu, u nas na placu WSZYSTKIE przeszkody położyło 😉 Ale ma wiać słabiej (podobno).
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 kwietnia 2015 21:58
właśnie Moon, , porób jakieś backstageowe 😉 a ja Cię _Gaga, jutro znajdę, bo dziś to krótko byłam 😉
gdzie masz służbę po południu?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 kwietnia 2015 23:25
ja jutro po południo na chwilę, i w sobotę 1,2,3*. w niedzielę to jeszcze nie wiem, ale na pewno 3*.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
24 kwietnia 2015 04:44
Będzie ktoś robił fotki w Sopocie?Byłabym bardzo wdzięczna za kilka ładnych zdjęć konie Cato i Indurain pod Claas Herman Romeike 😀

ja w  sobotę 😉
więc  jak  mi  wpadną  w obiektyw  to zrobię  zdjęcia 🙂
Huculska-Ostoja dziekuję :kwiatek: startują w 3 *
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 kwietnia 2015 21:16
Ktoś ja zawsze jestem tam gdzie trzeba dużo gadać po angielsku 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 kwietnia 2015 21:28
_Gaga, byłaś na rozprężalni na 3 i 2*?
Tak
Brązowy płaszcz, ciemne okulary, znudzona mina 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się