czapsy i buty

Facella   Dawna re-volto wróć!
15 kwietnia 2015 16:40
Przejeździłam niecały tydzień w Covalliero Monaco. Skóra zaczęła pracować i już nie są tak sztywne jak na początku. Chodzić w nich dalej się nie da. W jeździe wygodne i szałowo wyglądają  😜
Puma, dzięki, czyli po prostu dobra pasta. Dotychczas nie miałam odwagi potraktowac ich pasta, ale skoro piszesz, że ok, to spróbuję. 😉 Dzięki.
Klami, ja też do swoich używam Kiwi 🙂
A co robicie od wewnątrz łydki ?? Jak będę pastować od zewnątrz, to bedzie duża róznica kolorystyczna. Dobrze mysle, czy mam bezpodstawne obawy. Tudzież da się tego uniknąć ??
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 kwietnia 2015 20:29
Dziewczyny, Hippica zmieniła odcień brązu, czy dostane jeszcze te jasno brązowe? To jakiś wybrany model?
Klami, ja od wewnętrznej strony przecieram mydełkiem do skór to co się od konia brudzi i smarem do siodła traktuje jak przeschnie.
Różnicy w kolorze nie ma. Pojawia się inny kolor właśnie w tym miejscu gdzie łydką konia smyramy, czyli od używania po prostu 😉
lovesunrice Do tej pory zawsze miałam czarne buty, oficerki też mam czarne, ale odkąd mam ten brązowy komplet, to oficerki stoją w szafie  😀iabeł:
Ja się nie mogę swoich brązów doczekać  💘 Taki śliczny odcień mi pan od Szydłowskiego wybrał, że aż się pochwalę jak tylko je dostanę w swoje łapy.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 kwietnia 2015 12:49
Posiada ktos real foto czapsow petrie  :kwiatek: ?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
24 kwietnia 2015 15:13
Da się coś zrobić z za krótkimi o jakieś 5 cm i na szerokimi w kostce oficerkami skórzanymi? 🙂 Są jacyś genialni rymarze z pomysłem?
eterowa, yyy... chyba nie. No chyba, że znajdzie się majster, który Ci dosztukuje te 5cm. Ale jak to mówią "łatwiej pocienkować niż pogrubasić". Mocno wątpię, żeby ktoś takie coś zrobił.
eterowa, no chyba, że dałby radę doszyć tę brązową wstawkę, jeśli są czarne i będzie Ci się tak podobać 🙂
Polecacie sztyblety klasyczne Pascuello? Pilnie potrzebuje skórzanych butów, które dadzą radę całodziennym pobytom w stajni 2-3 razy w tygodniu (dużo chodzenia, więc muszą być wygodne) i kosztują do 180-200 zł.
Kayri Ja zamówiłam buty i czapsy Pascuello i jestem zachwycona. Sztyblety co prawda- skóropodobne, ale są niesamowicie wygodne, w środku wyłożone skórą, rozmiar trafiony idealnie, no i świetnie na nodze leżą. Mam je niecały miesiąc, u konia jestem codziennie, więc i myte codziennie i dalej jak nóweczki 🙂 Polecam i to bardzo  😉
olenka Dziękuje za informacje. Szkoda, że to nie skóra, ale chyba nic lepszego nie znajdę.
Laski, ja z pytaniem, bo średnio jestem w temacie, gdyż w swoich (używkach z allegro) jeździłam dobrych kilka lat, ale w końcu nadeszła chwila zmiany butów. Obecnie w kieszeni mam 250zł, myślałam o tych sztybletach Monaco, ale może coś innego poradzicie?
Może dołożyć więcej kasy i kupić coś lepszego? Proszę o pomoc, bo jestem w tym zielona.
Chciałabym eleganckie buty, które również posłużą mi na lata (moje miałam 6 lat).
Cierp1enie, Covalliero Monaco? Zerknij w wyszukiwarkę, bo pamiętam, że były jakieś posty odnośnie tych butów, niedawno szukałam. Też je rozważałam, ale po doświadczeniach z termobutami Covalliero, odpuściłam sobie. No ale może z Monaco będzie inaczej.
Ja polecam sztyblety Elta. 😍
dzięki  :kwiatek: właśnie widzę, że Facella ma te buty, więc w stajni będę musiała ją spotkać i pooglądać na żywo.

z Eltu podobają mi się te Belfort. Choć o 100zł więcej niż Monaco.

Wybór duży, ale na co się zdecydować to ja nie wiem  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 maja 2015 14:20
Daj mi znać wcześniej, to je chociaż wyczyszczę, bo teraz to wyglądają jakbym rok je używała  😂
Dobra  😁 będę w środę 🙂

Po głowie chodzą mi jeszcze Pascuello
Cierp1enie, O tych też czytałam słabe opinie - ale ostatecznie nie kupiłam. Zobacz sobie te Monaco, jeśli masz możliwość 🙂 Mnie się wizualnie bardzo podobają, choć chyba ostatecznie kupię jakieś Yorki, bo mi takich nie szkoda "ciorać" po piochach, błotach itp. O dziwo, moja ostatnia para z Horze zaczyna drugi sezon i nadal się trzyma! Poprzednia padła po 3 miesiącach, ale użytkowana w ekstremalnych warunkach, więc nie bałam się spróbować z kolejną parą.
Te moje termobuty z Covalliero mogą być nadal używane. To tez nie tak, że rozpadły się na kawałki, ale przyznam się szczerze, myślałam, że lepiej zniosą jeden sezon (skarpeta w środku błyskawicznie się podarła, guma od spodu też się nieco zdarła, buty bardzo szybko przestały trzymać ciepło, cholewki opadły, niektóre rzepy nie trzymają - ale buty dalej w jednym kawałku)
Szczerze mówiąc ciężki wybór z tymi butami. U mnie najważniejsze to by były na długo, zwłaszcza ze obecnie sporadycznie wsiadam na konia. Nie chciałam tez wydawać Bóg wie ile pieniędzy.  Może jakbym jeździła regularnie to bym skusiła się ma cavallo lub petrie.
Dworcika   Fantasmagoria
04 maja 2015 18:01
Cierp1enie, zerknij jeszcze na Start Professional.

kto poleci jakieś smukłe i dopasowane przy kostce sztylpy z miękkiej skóry ? (oprócz hippiki)

Moje hippiki po niecałym roku użytkowania na jednym koniu, smarowania po każdej jeździe mydłem glicerynowym są poprzecierane i rozpruwają się przy szwach, mają brzydkie zacieki od potu i twarda zesztywniała skóre od strony konia. Ładne to były one przez pierwszy miesiąc. Nigdy więcej ...
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 maja 2015 06:46
Pomyśl nad wiązanymi, możesz je dowolnie regulować także w kostce.
Dworcika   Fantasmagoria
05 maja 2015 17:51
Facella, sztylpy 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 maja 2015 18:12
Hahaha no tak... Godzina (jeszcze) 7 rano mnie usprawiedliwia choć trochę?  😁
Cierp1enie, Na sporadyczne jeżdżenie, to chyba sztyblety większości bardziej znanych firm dadzą radę. 🙂

szuwar, a które sztylpy z Hippiki miałaś ?

Cierp1enie, zerknij jeszcze na Start Professional.


Oooo... sympatycznie wyglądają... Masz je? Długo użytkujesz?
Dworcika - dzięki, też ładnie wyglądają
po niedzieli wybieram się do jeździeckiego, więc obcykam na miejscu.

Sankaritarina - masz rację, wiadomo latem jestem w stajni 3-4 x w tyg na prawie cały dzień, ale zimą raz na miesiąc 😀
Dworcika   Fantasmagoria
06 maja 2015 06:24
Sankaritarina, ma je moja koleżanka. Tyra od roku i mają się świetnie. Ja je tylko mierzyłam, ale pod kątem chodzenia tak po prostu 😁 (stare sztyblety do tyrania żyją, a "na wyjście" mam oficerki)
Są fajnie wykonane. Nie tak delikatne i smukłe jak Hippica, więc kto co lubi (grubsza podeszwa, wyściółka w bucie, podszywany na miękko język), ale moim zdaniem warte uwagi, a cena rewelacyjna 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się