Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

Cuda!! Jak bym chciala moc konia w takim miejscu postawic......
Dorzucam jeszcze takie cudeńka 💘










slojma   I was born with a silver spoon!
24 grudnia 2008 08:50
Piękne są te stajnie, ale i tak jestem przekonana do stajni angielskich, kameralnych na max 5 koni.
Tattini te 3 zdjęcia od dołu to nie Largo ?
tak do rzeczy pisząc, to aż sie romarzyłam patrząc na te zdjęcia z 1str..  💘  naprawde.. marzenie  😜 😁
martynkakoniki - tak, ostatnie trzy to Largo 😉
To ja bym radziła podpisywać i podawać skąd pochodzą zdjęcia 🙂.
Niektóre rzeczywiście wyglądają świetnie, ale nie podoba mi się, jak konie nie mogą wyściubić głowy z boksu, wszędzie kraty. Kojarzy mi się z więzieniem.
I do tych wszystkich boksów można by dołożyć te padoczki, takie jak boksy i już by było w miarę optymalnie.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
24 grudnia 2008 12:38
o tak, Largo robi wrazenie, podbnie jak Bolix 😉

ja wolę normalne stajne z korytarzem, nie lubie angielskich.
To i ja coś wstawię.
Zdjęcia z neta.





Fantazja a 1 zdj to nie Bolix? 🙂
heh niektóre projekty niemal kosmiczne, jednak myślę, ze koniom i tak wszystko jedno

ja osobiście bardzo lubie stajnie z klimatem, takie najlepiej stuletnie i starsze  😜  i koniecznie ze swiatłem naturalnym - fajna opcja to przezroczysty dach
odstraszają mnie osobiscie stajnie takie jak Largo - dla mnie są zimne i bez atmosfery

i najważniejsze w stajni musi być po prostu czysto, bo zapuścić i zniszczyć mozna wszystko  🙄

ja bym się nie obraziła na taką stajnię  😜
SO Celle , Niemcy, najstarsze budynki pochodzą z XVIII w.


zdjecie pochodzi ze strony http://landgestuetcelle.de/cms/front_content.php?idcat=4

A ja bardzo lubię stajnie w takim klimacie:






tutaj w tle hala
slojma   I was born with a silver spoon!
24 grudnia 2008 16:48
breakawayy- też lubię takie stajnie, maja w sobie klimat. Moje marzenie to stajnia drewniana angielska ale też z korytarzem, od wewnątrz korytarz a z zewnątrz możliwość wypuszczenia koni bezpośrednio na łąkę i co najważniejsze dużo łąk 🙂
No właśnie, ten klimat, którego nie ma nigdzie indziej...
breakawayy szczerze, to nie wiem, bo zdjęcia wyszukane z neta już dawno temu, ale nie podpisałam ich
To ja wkleję takie foteczki:









Przyjemnie jest korzystać z ładnego miejsca 🙂 Szczególnie, jeśli to miejsce przy wszystkich zaletach infrastruktury molocha jest szalenie kameralne i służy kilku (sic!), a nie kilkudziesięciu zwierzakom.
Niestety marne szanse, żeby takich stajni powstawało więcej - mogą zaistnieć chyba tylko w wypadku, kiedy służą jako zaplecze treningowe dla koni własnych + przyjętych do pracy.

Z ciekawych wnętrz stajni to mam jeszcze taką fotkę (niestety oryginał w większej rozdzielczości na drugim dysku):

A tu zewnętrze - ta sama stajnia, KJ GoldenHorse - w dzień:
[img][[a]]http://goldenhorse.com.pl/g/thumb.php?gallery=./O%B6rodek&image=Trawka%20se%20ro%B6nie.jpg&width=434&height=700[[a]][/img]
I w nocy:
[img][[a]]http://goldenhorse.com.pl/g/thumb.php?gallery=./O%B6rodek&image=Podwieczorek%20%282%29.JPG&width=434&height=700[[a]][/img]
Diabeł tkwi w szczegółach 😎
cieciorka   kocioł bałkański
27 grudnia 2008 12:11

chojnów
W Chojnowie szału nie ma. Jedyne co mi się tam podoba to wbudowane w boksy szafeczki. I koniec.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 grudnia 2008 22:24
jesteście zdania, że im większy boks tym lepszy? jaka powinna być optymalna wielkość boksu?
gdzieś kiedyś widziałam zdjęcia takiej ślicznej drewnianej stajni - jak znajde to wstawię 🙂
kilka z netu:






[img]http://[/img]



Bardzo ładnie proszę o zdjęcia, projekty i wasze doświadczenia ze stajniami angielskimi. Na wiosnę muszę postawić 3 takie boksy, bo mam tyle zgłoszeń koni na emeryturę. Więc chcę już teraz zebrać wasze uwagi co się w takich stajniach sprawdza, a co to totalny niewypał.
To ja wkleję takie foteczki:





czy kto moz ewie cos o tej stajni Master Film? czy jest hala itp?
Laguna-pamiętasz jak wygląda drewniana stajnia w której stoi mój Galant? Koszt postawienia nie był duży a sprawdza się świtnie, nawet teraz. Bałam się o poidła ale mimo -5 za oknem trzymają się nieźle 😀

Jak miło Cię tu widzieć :kwiatek:

Pamietam. Tylko to duży obiekt. Mnie chodzi o 3 boksy w jednym rzędzie bez korytarza- co najwyżej większe zadaszenie nad boksami. A nie wiesz ile wyszedł koszt budowy na 1 boks? I przypomnij mi konstrukcję. Dach był z jakiejś blachy?
czy kto moz ewie cos o tej stajni Master Film? czy jest hala itp?


Ja co nieco wiem, bo stoję (znaczy, kopytne stoją). Jest hala, karuzela, kryty lonżownik, duży plac, przeszkody, czworobok w ciepłym sezonie, padoki i las z trzech stron stajni. A więcej info albo na PW, albo w wątku o stajniach w Wawie.
mnie też miło  😀

konstrukcja drewniana, w dachu świetlik (plastik). Bez korytarza możesz mieć chłodno w zimie, trzeba zamykać górę no i u nas zamarzała woda.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 grudnia 2008 19:48
Jeśli o stajnie angielskie chodzi, to trzeba zwrócić uwagę na wysunięty dach, najlepiej na tyle, żeby dało się tam zaparkować konia czy powiesić derkę i nie martwić się, że w razie deszczu zmokną. Dobrym motywem są okna po przeciwległej stronie od drzwi, żeby wpuścić więcej światła i żeby koniki mogły sobie wyglądać.

Ale tak czy tak twierdzę, że stajnie angielskie nie sprawdzają się w naszym klimacie, wg mnie najfajniejsze rozwiązanie to stajnia zamknięta z szerokim korytarzem przez środek i z szerokimi otwieranymi oknami po przeciwnej stronie. Zimą nie ma nic lepszego niż możliwość zamknięcie głównych drzwi i wyprowadzenie konika na korytarz (siodłanie/czyszczenie itd). A w stajni angielskiej - wiadomo, zimno non stop itd.

Ta stajnia sprawdzała się dość dobrze, chociaż wolałabym nieco dłuższy dach.






A to była totalna katastrofa - podczas deszczu konie i tak wyglądały przez okno, totalnie mocząc siebie i derki. Nie wspominając już o wietrze...
Lotnaa- zgadzam się z Tobą co do praktyczności stajni angielskich a zwykłych w naszym klimacie. Jednak w moim przypadku:

- mam do postawienia tylko 3 boksy
- nie stać mnie na budowanie całej stajni z korytarzem itp. Boksy angielskie można postawić tak jak u Galantovej z drewna (dla lepszej izolacji z podwójną ścianą wypełnioną w środku watą szklaną lub inną izolacją), a stajnię już bym musiała murować.
- mają to być boksy dla koni, które będa u mnie stały na emeryturze (czyt-> nie będa chodziły pod siodłem, będa całe dnie siedzieć na pastwisku lub padoku, nie będą golone. A takie boksy i tak można dobrze zaizolować. A jak przyjdą mrozy to drzwi będą pozostawały zamknięte, bo w boksach przewiduję dodatkowo okno)
- jeśli posiadasz gospodarstwo to wolno ci taką stajnię postawić nna nim jako budynek pomocniczy do prowadzonej działalności rolniczej i wtedy jeśli stajnia nie ma więcej niż 36m2 to nie musisz mieć pozwolenia na budowę
klaudusza Ja byłam w Master Filmie, oglądałam, bardzo mi się podobało. Hala naprawdę duża, namiotowa, ogrzewana. Odstraszyła mnie cena: 1800zł. Gdy trenujesz z właścicielką, albo oddajesz jej konia w trening, to wtedy są do dogadania jakieś zniżki na pensjonat.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 grudnia 2008 22:48
Laguna, Twoje argumenty są nie do przebicia, w takiej sytuacji to faktycznie najlepsze wyjście.
cieciorka   kocioł bałkański
30 grudnia 2008 00:47
Quanta, czy ja też mogę liczyć na pw bo na wyszukiwarka mi nie pomogła? 🙂

edit: fajne rozwiązanie- absolut
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się