Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

asio

a te cegłe w boksach jak masz montowaną? Na wylewkę? Co jest pomiędzy cegłami?
Macie zdjęcia:  lonżownik (widać konstr), myjka, stajnia.asio

a te cegłe w boksach jak masz montowaną? Na wylewkę? Co jest pomiędzy cegłami?

Nie ma wylewki. Piach. Pomiędzy też piach wmiatany w szczeliny. Długo zamiatałam i lałam wodę. Koń podkuty nie wybił jeszcze żadnej cegły. Dobre jest to, że można tylko fragment wymienić. Gdyby była pod spodem wylewka, nie byłoby to przepuszczalne podłoże i szybko straciłoby sens. Wiem, że to nie eko, ale jak patrzę jaki syf robią rolnicy dookoła, to moje podłogi to pikuś.
Asio SUPER! pomału i do przodu i będą dokończone detale🙂
Dzięki.
Dokładnie: powoli, krok po kroku, ale satysfakcja jest. 🙂
lążownik extra. Czy może służyć zamiast hali? Biorąc pod uwagę koszt hali np 25x40, i konflikty miedzy użytkownikami, To rozsądne by było postawienie 2 takich lążowników w cenie jednej hali. Czy dobrze kombinuje?
Ale chyba te przęsła dachowe to robili fachowcy, nie amatorzy?
Projekt kupiłaś? Za ile się podzielisz?

widzę, że Ty też chcesz zapewnić koniom wyższą temperaturę w stajni. Ale przecież konie są zimnolubne. W mroźny poranek, przy kilku koniach w stajni, będzie tam niezły zaduch. Nie będzie to dla nich zdrowe.
lonżownik extra. Czy może służyć zamiast hali? Biorąc pod uwagę koszt hali np 25x40, i konflikty miedzy użytkownikami,

- to zależy czego się oczekuje. U mnie jest pensjonat, kilka koni, jeździmy indywidualnie ew w 2 konie tak dla towarzystwa.
Mniejszy konflikt na takim lonżowniku 20m w kilka osób niż w hali 20x40. To tak z praktyki własnej i znajomych. Nawet w 6 koni odczuwa się różnicę. Korzystałam kiedyś w 7 na lonżowniku 18m i było super pod warunkiem rygoru i zgrania jeźdźców (umiejętności), a w innej stajni już na hali 20x40 było jakby ciaśniej.  Poza tym hala... jest na czas gorszej pogody.


Ale chyba te przęsła dachowe to robili fachowcy, nie amatorzy?
Projekt kupiłaś? Za ile się podzielisz?


Robili znajomi zajmujący się stalą na codzień, ale takie bindry (przęsła) robili pierwszy raz. Bardzo sie przejmowali. Ufam im.
Pod słupami nie ma fundamentów, są stopy.
Projekt wykonany przez konstruktora (z  obliczeniami).
Mogę się podzielić. prv.



widzę, że Ty też chcesz zapewnić koniom wyższą temperaturę w stajni. Ale przecież konie są zimnolubne. W mroźny poranek, przy kilku koniach w stajni, będzie tam niezły zaduch. Nie będzie to dla nich zdrowe.


Hm... na wszystko znajdę odpowiedź? Prawie tak. Zaduchu w stajni zimą nie lubię nawet ja. Korzystałam z takiej stajni,  wchodzisz i masz zaparowane okulary.  Kiedyś czytałam, że koń odczuwa zimno poniżej -20.
Co innego ciasna stajnia z niskim stropem (zagrożenie uderzenia sie potylicą przy odsadzeniu) co innego strop na wys 3,5- 4m. To już róznica.  Czas spędzony w stajni pomimo zimy można zminimalizować, chyba, że konie mają "ogrzewać" rury z wodą, bo i z takim argumentem do nie wypuszczania się spotkałam (...).  Sprawna wentylacja (otwory w stropie ew. w kalenicy). Może się uda założyć strop, co nie oznacza, że nie zostawię choćby miejsca do zrzutu kostek, a górne części 2-dzielnej bramy można też zostawić otwarte lub uchylone. Ma być komfort dla koni.
otwory, zeby sens mialy, muszą być bardzo nisko. amoniak jest ciezki, zawsze kumuluje sie na dole. chyba ze jest go juz tyle ze jest wszedzie  😁
A ja właśnie zrobiłem ażur w boksach  🙂  Powierciłem w ścianach boksów otwory o średnicy 6 cm. w każdej ścianie około 50 sztuk. W sumie machnąłem 570 otworów w pięć dni  😀 Od razu zrobiło się przewiewniej. Malując deski w boksach, wyraźnie czuję przewiew. Źrebole nie będą się dusić. 🙂
Misiek 69  tzn. w separacjach boksów?. Moje separacje są z dębiny 4cm i nie są to ocheblowane równe dechy więc szczelin czy dziur nie trzeba robić.
Obibok- sprzatamy stajnię regularnie, do podłogi by wysychała, a zimą zostawiam niewielki materacyk, ale mokre i tak zabieramy.
asio W separacjach i ścianach frontowych. Nie wierciłem tylko w drzwiach. U mnie dechy na felc, więc szczelin nie było.
A Ty Misiek masz drewniane stajnie? Bo kojarzę jednak murowane. Wrzuć zdjęcia tych otworów
Stajnie murowane, boksy metalowe, wypełnione dechami. Postaram się coś wrzucić. Właśnie kończymy powoli odnawianie i przygotowujemy się na przyjęcie źrebiąt na odchów.
A załapałam teraz, we frontach boksów, 🙇
Si si si  😀
Lonżownik SUPER - zapisuję się na listę chętnych do tych panów, co je robią jak tylko wymyślę GDZIE! Serio.
I mam pytanie - jakim cudem na zgłoszenie, wg jakich paragrafów? Jako tymczasowa (6 miesięcy)?
asio
teraz nie masz wyjscia. Musisz się lążownikiem podzielić. Ale koniecznie ustal z projektantem. Nie chcemy kraść,, zapłacimy!
Nie boicie się że dach z plandeki może odlecieć ?
każdy dach może odlecieć.
Każdy, rzeczywiście  😉.
Kiedy rozmawiałam z architektem- konstruktorem, mówiliśmy o konstrukcji "jurty". Akurat taka mi się podobała, na co zareagował zadowoleniem, bo taka kopuła jest najbezpieczniejsza pod katem : wiatru, sniegu, a to sa najniebezpieczniejsze 2 czynniki . Na środku kopuły jest otwór, bo też przeszkasza wiatrowi w wyrządzeniu szkód. Nasz akurat stoi w fajnym miejscu, bo jest prawi cały schowany za dość wysoka skarpą i to z 3ch stron... Czubek tylko wystaje więc zachodnie wiatry się tylko po nim przeslizgują.  Zimą śnieg (ale było go bardzo mało poprzedniej zimy), zalegał tylko na środku, im bliżej krawędzi, tym większy spadek i zjeżdżał. Niestety reakcje koni na to są wiadome. Nie wiem ja by się zachowywał taki lonżownik na terenie otwartym (wiatr) ale sądzę, że nie bez przyczyny w historii architektury przesledzić można wiel obiektów o tej konstrukcji i stoją do dziś. Owszem, nie stal, ale cegła (badź co bądć bardzo ciekawy sposób ej ułożenia).  A konstruktor był zadowolony zsugestii i łatwo się dogadaliśmy, bo położyłam na stole makietę 🤔wirek: (tak sobie wcześniej marzyłam...).
W kazdym razie od polowy długości dachu, spadek ma taki, że kąt nachylenia dachów hal namiotowych są przy tym dość płaskie. Skoro one się nie zapadają... 
Lonżownik SUPER - zapisuję się na listę chętnych do tych panów, co je robią jak tylko wymyślę GDZIE! Serio.
I mam pytanie - jakim cudem na zgłoszenie, wg jakich paragrafów? Jako tymczasowa (6 miesięcy)?
   poczytaj: http://otodom.pl/wiadomosci/prawo/kiedy-budowa-nie-wymaga-pozwolenia-czyli-zgloszenie-w-prawie-budowlanym-id1099.html  i dowiedz sieię jak to interpretuje Twoje Starostwo.
U mnie jest tak, ze przed upływem 120 dni (!), jakiś tydzień wcześniej składam dokumenty informujące o rozbiórce wraz z informacja o zamiarze (!) postawienia. Wpisuję tam ustalone z pracownikiem urzędu daty i potem otrzymuję pismo z "pozwoleniem" na postawienie konstrukcji. Dysponując projeltem bardzo dokładnym, zamierzam przekwalifikować budynek na "stale związany z gruntem" czym jest i w tym momencie, bo łopatką betonu spod słupów nie jestem w stanie wykopać.
Zapytam konstruktora jak odniósłby się do innych chętnych. Ale pytania kierujcie juz na prv.
Dziewczyny help potrzebuje namiary , firmę na dobre poidła trwałe i wytrzymałe możecie cos polecić albo doradzić ? I na paniki zadaszone na duże baloty okrągłe  :kwiatek: :kwiatek:
asio - komplikejted z tym zgłoszeniem 😀

Pytanie z innej beczki (nie wiedziałam gdzie zadać):

Czy ktoś ma na stajni zegar? Umyśliłam sobie powiesić zegar i za chiny nie mogę znaleźć nigdzie do  kupienia takiego wynalazku jak zegar zewnętrzny (a te do pomieszczeń umierają po tygodniu).
Ja mam taki i w stajni i na lonżowniku krytym. Wytrzymuje deszcz upał i mróz. Jak jest bardzo mroźno to trzeba częściej wymieniać baterie, bo siadają.
http://allegro.pl/zegar-scienny-retro-dwustronny-dworcowy-21-cm-duzy-i5600899552.html
potrzebuje płaski :/ i na zewnątrz na angielska stajnie
ohir   -- wszędzie dobrze ale w stajni najlepiej --
06 listopada 2015 11:17
potrzebuje płaski :/ i na zewnątrz na angielska stajnie


1. Kupujesz zwykły chiński zegarek wskazówkowy ok 30cm z grubymi wskazówkami i wkładasz go do szczelnego przezroczystego czy półprzezroczystego  pojemnika. Koszt 30+30zł. Pojemnik plastikowy do wymiany co sezon (kruszeje pod wpływem słońca).

2. Jak masz więcej kasy to możesz zamówić skrzynkę z grubego szkła w dowolnym akwarystycznym. Na przykład 50x50x5cm.
Zapłacisz ok 100-150zł za "akwarium" i tak jak wyżej - 20-50zł za zegar do środka.

3. Kupujesz zegar szczelny od przodu a od tyłu uszczelniasz go sama. Np taki http://allegro.pl/czytelny-zegar-radiocontroll-perfect-ht-954-4-kol-i5702919838.html uszczelnia się bardzo łatwo wyjmując z osłonki i pakując cały werk w grubą torbę foliową. Potem żyletką obcinasz folię wokół szyby.

4. Jeśli zegar może być zawsze w cieniu, to np  http://allegro.pl/cyfrowy-duzy-zegar-scienny-led-temperatura-kolory-i5651793214.html
też da radę. Tego też trzeba dobrze doszczelnić silikonem.

🙂 Powodzenia w zegarowaniu.



dzięki 🙂 chociaż niewiele rozumiem :P
Właśnie myślałam czy takich po 30 zł nie zaklejać silikonem i tyle. Dobre baterie do środka i raz na rok wymiana zegarka 😀
Myślisz że to by zdało egzamin?
Hej, mógłby ktoś polecić architekta zajmującego się projektami stajni?
ohir   -- wszędzie dobrze ale w stajni najlepiej --
07 listopada 2015 11:34
dzięki 🙂 chociaż niewiele rozumiem :P
Właśnie myślałam czy takich po 30 zł nie zaklejać silikonem i tyle. Dobre baterie do środka i raz na rok wymiana zegarka 😀
Myślisz że to by zdało egzamin?

Tak.
Dopóki wilgoć i kurz nie wejdą w mechanizm to zegarek będzie chodził. Przód przy krawędzi szyby silikonem. Jak z tyłu przykleisz silikonem nad mechanizmem pudełeczko plastikowe albo dużą zakrętkę od słoika to wystarczy. Zegar powietrza nie potrzebuje do życia 😉
ktoś może polecić jakąś firmę produkującą boksy modułowe w rozsądnej cenie? (może być na priv) chodzi mi o fronty z drzwiami suwanymi i przegrody
Hej, mógłby ktoś polecić architekta zajmującego się projektami stajni?

http://www.plasmaproject.pl/
projektowała KJ Facimiech
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się