Dobre i polskie! Rodzime, polecane firmy i ich produkty :)

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
30 marca 2012 18:29
Sztylpy firmy Szydłowski. Najlepsze jakie kiedykolwiek miałam. Miękka, solidna skóra i długowieczny zamek.
cieciorka   kocioł bałkański
30 marca 2012 18:32
Z polskich firm była jeszcze ta od czerwonych bryczesów w kratkę, teraz będzie mnie męczyć- jak się nazywała :P
moje konie też ubiera Caball 😉 mamy pady, derki padokowe, maski na padok i na jazdy, a w drodze jeszcze 6 kolejnych derek ,w planach kolejne padziki. Mam nawet kropierze na średniowieczne turnieje rycerskie od Ivett oraz suknię średniowieczną. Wszystko perfekcyjnie wykonane z najlepszych możliwych materiałów z uwzględnieniem wszystkich potrzeb właściciela konia 😀
Mam też ocieplacze i kaloszki torpolowe też są super używam ich codziennie i są nie do zajechania, najważniejsze że działają 😀
cieciorka,
passion albo rts?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 marca 2012 18:48
I ja się dopiszę pod superlatywami dla Caball 🙂.
My też jesteśmy bardzo zadowoleni z padu i torby na sprzęt do strugania, a w planach najbliższych kolejne zamówienie  :kwiatek: . Pad spełnił moje wszystkie wymagania, a oprócz wielkości była też inna zmiana dotycząca wypełnienia. Jest idealny dla nas.
Zdjęcia wrzucę później jak tylko zrobię nowe bo nie chcę powtarzać tych z wątku DIY 😉.  Obiecałam z resztą ivett, że zrobię od strony loga 🙂.
cieciorka   kocioł bałkański
30 marca 2012 19:16
Arimona, o, nie wiedziałam, że rts jest polski 🙂. Chodzi o inną firmę, chyba z nazwiskiem w tytule.
Bryczesy Parkur 😅 7 lat wytrzymaly - a jezdzilam prawie codziennie i po kilka koni
Rts bryczesy polskie na pewno. Nabylam takie dzinsowe Passion na torwarze, i zyskuja bardzo w porownaiu do zdjec na stronie. A do tego jest mozliwosc wymiany leja jak sie przetrze.
cieciorka jeszcze DeZtim mi przychodzi do gowy. 
Cieciorka, wiem o jakie Ci chodzi. Ja nawet jedne takie jeszcze mam w zielono-granatową kratkę, ale za Chiny nie przypomnę sobie firmy. Niestety, żadnego znaczka nie mają, bo poszłam sprawdzić. Nazwa ich to było nazwisko.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 marca 2012 19:35
Sztylpy i sztyblety Firmy Obuwniczej Paweł Krzysiek  😍 Szczególnie sztyblety z mięciutkiej skórki  😜

Tunidra zdradzisz jaka jest cena siodła, które tak zachwalasz?  😀 Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji niestety..

p.s. Nigdy bym nie wpadła na to, że Mattes to polska firma  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 marca 2012 19:37
RTS to w żadnym wypadku nie była polska firma, tylko niemiecka. Nazwa jest skrótem od Rene Tebel Sports 😉
Cieciorka, wiem o jakie Ci chodzi. Ja nawet jedne takie jeszcze mam w zielono-granatową kratkę, ale za Chiny nie przypomnę sobie firmy. Niestety, żadnego znaczka nie mają, bo poszłam sprawdzić. Nazwa ich to było nazwisko.



Przypadkiem nie "Nowak center"  😉? jakoś tak 😉
Taaaaaaaaak! A próbwałam znaleźć w necie. Wiele osób mówiło, że są dziadowskie, a moje ciągle żyją.
dempsey   fiat voluntas Tua
30 marca 2012 19:50
Pozytywny wątek  🙂
(jakby co, to wnioskuję o korektę tytułu: Dobre i polskie)

Dopisuję p. Marka Gajewskiego i jego wędzidła na miarę, sportowe i historyczne.
HIPPICA sztylpy i sztyblety- uwielbiam! Super skóra, fajny krój.
DAW-MAG- Super skóra, fajny sprzęt (miałam siodło, puśliska).
JARPOL- Bardzo lubię te pady, szczególnie za to, że świetnie leżą pod każdym siodłem!
URSUS rymarz- Cudowne oglowia, skóra mięciusieńka (osobiście miałam tylko naczółek, ale widziałam i macałam ogłowia).
A DeZtim jest polską firmą? Bo jeśli tak, to ich ciuchy są nie do zdarcia, przynajmniej rajtroki i bryczesy, o ile robili coś więcej 😉.
Daw Mag i Siodlarz to świetne firmy jeśli chodzi o rymarskie sprawy, naprawdę dobre jakościowo.
Jest jest 😉

Ja mam wędzidło od pana Marka G. i jest super!

Natomiast rękawiczki KENIG to totalne buble  😤 😤
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 marca 2012 20:03
O właśnie, byłabym zapomniała. Oficerki Hippici kocham miłością wielką. Mam też skokówkę z Daw Maga i jestem z niej bardzo zadowolona.
RTS to jak najbardziej niemiecka firma. Natomiast bryczesy dla tej firmy wykonywała nasza polska firma - obecnie to właśnie Passion. I ich bryczesy uwielbiam ponad wszystkie inne 😉.

Jarpol - pady - są genialne absolutnie, 2 z nich mam od 3 lat prawie i nie straciły nic pomimo, że ciurane strasznie.
To i ja się chwalę.

Pady Jarpola - uważam, że są świetne! 3 przewinęły mi się przez ręce i bardzo polecam - piorą się świetnie, są niezniszczalne i bardzo ładne.
Nr 1

Nr 2

Nr 3


Mam też jedną derkę od Caballa, szyta specjalnie dla kapitana FC Barcelona, Puyola 🙂


Miałam derki  padokowe i od Jarpola i od Caballa kilka lat temu i nie sprawdziły mi się - może to dalej pole do ulepszania i kombinowania dla obu firm.
To ja do polskich polecanych produktów dopisuję jeszcze tu niewymieniony Torpol.
cieciorka   kocioł bałkański
30 marca 2012 21:39
Konianka, pokemon, tak! 🙂
Pady od krysiex213. Zdecydowanie polecam. Najgrubszy pad, jaki miałam w rękach. Świetna robota  :kwiatek:
Koniczka
no wlasnie chodzilo mi o passion vel. rts, tylko o bryczesy 🙂😉

Zorilla


no co ty  😲 a ja kocham te rekawiczki i juz zadnych innym chyba juz nie nabede! kupilam dwie pary teraz jeszcze torwarze, mega wygodne, zyja na pewnodluzej niz wszelakie roekle i kieffery.
Konianka, pokemon, tak! 🙂

ja bym tej firmy tu nie dopisywala jednak.
DeZtim przynajmniej kiedys, robil rzeczy niesmiertelne.
Pady z Jarpola faktycznie są niezniszczalne. Mam jeden i jest po prostu cudowny. Dodatkowo lubię w tym wszystkim fakt, że jest możliwość realizacji nietypowych zamówień. Nie jestem skazana na konkretne wymiary padu czy czapraka.
Padu od Ivett jeszcze nie mam, mam derkę która czeka na następne mrozy. Kiedy pokazałam ją w domu wszyscy zgodnie stwierdzili, że aż 'szkoda' jej na Rudą zakładać. Wykonanie i wykończenie po prostu  🙇
Całą zimę przejeździłam w padzie od Escady - nic mu nie jest, wykonany na prawdę świetnie i strasznie się cieszę, że zdążyłam się jeszcze u niej w to cudo zaopatrzyć.

Natomiast mam strasznego pecha do czapsów z Bonidosa. No nie, nie i jeszcze raz nie. Zamek to w nich totalna masakra. Podobno mają jakiś nowy model, który już nie jest tak zwracany jak mój ale dwa razy się zastanowię zanim kupię.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
31 marca 2012 00:06
też uwielbiam rękawiczki KENIGA. mam naprawdę sporo par. wszystkie już dość wiekowe, ale nadal dające ekstra komfort podczas jazdy. w najstarszych - 8 letnich - przynaję mam dziurkę na palcu wskazującym. pozostałym 5 parom nic nie jest. mam też jedną parę szytą 6 czy 7 lat temu na moje specjalne zamówienie (nie mieli wtedy w ofercie tego modelu w tym kolorze) - szare rękawiczki, które użytkuję jako konkursowe. generalnie kocham tą firmę 😍
Arimona, sei ja kupiłam dwie pary - 1 całe skórzane, drugie w wersji 'kros'

Skórzane poszły po szwach dosłownie ❗ po tygodniu! Fakt, były minimalnie za małe, firma mi przysłała nowe (inny kolor....) i posłałam je dalej. Więc w sumie OK.  Ale te kros są kompletnie dobre a:
1. skóra przy szwach się przetarła, te naszycia na palce wskazujące poszły po szwach totalnie, a ta siateczka na rękawiczce się kompletnie nie sprawdza - nie da się nic z rzepem zapiąć, wszystko łapią i się kundlą. Też je reklamuje.... Po dosłownie miesiącu, nie całych dwóch... 🙁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
31 marca 2012 04:39
hmmm z siateczką to ja mam jedne. i to były moje chyba drugie ich rękawiczki, więc też mają blisko ośmiu lat. ale też nie mogę im nic zarzucić, jeśli chodzi o stan techniczny. pozostałe pary to full skóra. ale kupowałam swoje rękawiczki lata temu (upatrzyłam sobie już nowe  😍 ), może im się coś pogorszyło z produkcją?  👀 albo może zwyczajnie trafiłaś jakiś słabszy egzemplarz... pokaż jakie to są te 'kros' 🙂
Moje pytanie brzmi czy to jest wlasnie ten watek w ktorym mogą wypowiadać się równieź producenci obecni na volcie i wrzucać zdjęcia swoich produktow? Bo jesli wątek jest tylko dla klientow to zupelnie nie o to mi chodzilo. Producenci wygnani z diy, zapraszam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się