Dobre i polskie! Rodzime, polecane firmy i ich produkty :)

Aby odciążyć znany i lubiany wątek DIY i zapewnić mu dalszy rozwój w dotychczasowej formie, proponuję tutaj zamieszczać cudeńka naszych (nie tylko!) forumowych zdolniach, które przeszły na zawodowstwo 😉 A których wzornictwo, staranność, pomysłowość czyli jednym słowem: produkty pracują na nową jakość powiedzenia: "Dobre bo polskie!"  🏇


Mile widziane będą zdjęcia, pomysły, wymiana uwag.



UWAGA! Przez wgląd na nasz regulamin, prosiłabym aby ten wątek utrzymał charakter wyłącznie opiniotwórczy. Biorąc pod uwagę, iż chcemy, aby mogły się tutaj wypowiadać forumowiczki będące jednocześnie producentem zachwalanego sprzętu, WSZYSTKIE sprawy dotyczące możliwości zakupu/uszycia/zrobienia/zamówienia/sprzedania takiego czy innego produktu załatwiać via PW, maila lub poprzez zakładkę OGŁOSZENIA.



"niszowa firma dla ubogich" 😎 czyli JARPOL nie jako "dobre, bo polskie", tylko dobre, bo profesjonalne.
Sierra myślę, że przydałoby się umieścić w tytule hasło'' produkty'', a nie samo hasło ''firmy'', bo się robi trochę niejasności vide wpis rewir 😉
jest polskie superpremium i polskie bardzo marne...jakosc nie ma narodowosci
Według mnie najtrafniej by było utworzyć wątki oddzielne dla Caball, HB Contact, Jarpol, itd.
No to tak.
Przestawiam Passata ubierającego się w firmie Caball.

Pady a'la Anky.
Alcantara podobnej jakości ( nieco sztywniejsza w porównaniu do Anek) Wypełnienie miękkie, puszyste, podobne do Anki. Od spodu oddychająca siateczka. Wykonanie- PERFEKCYJNE, w najdrobniejszych szczegółach.
Plusem jest możliwość wyboru kroju, wielkości. Mało tego.
Możliwe jest doszycie kieszonek terenowych.
Dzięki temu można czapraki rajdowe z wielkimi kieszeniami jak worki wyrzucić do lamusa.
Kieszonki szyte na wymiar wymyślony przez klienta. Mi się mieści w nich to co chcę. (aparat, kanapki) I nic nie dynda w galopie- sprawdzone.







Passat poleca. Ja też.  😉
siodlo tez jakby krajowe 😉
Słuchajcie, nie będę już zmieniać tytułu bo i tak wszystkim się nie dogodzi. Naprawdę macie problem z tym, że coś może być dobre i polskie? Serio?  😵  🤣

Przecież tu jedynie chodzi o nawiązanie do znanego sloganu a nie o tatuowanie sobie tego na piersi na znak solidarności 😉 Luzu trochę 😉 A dlaczego powstał wątek jeden zbiorczy, to proponuje poczytać ostatnie strony popularnego DYI.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 14:37
Ja problemu nie mam 😉

z polskich rzeczy posiadam futerka pod siodło EA Mattes. Polecam.
Siodło jest najlepsze pod słońcem i choćby mi dawali za nie 10 tyś to nie sprzedam, bo kolejka po następne takie jest tak długa i musiałabym czekać Bóg wie ile. A siodło jest mi potrzebne na JUŻ.

H&B Contact- model monoflap zwany "Wrotki". Siodło nie tylko dla profesjonalistów, ale i dla typowych rekreantów. A czemu dla typowych rekreantów siodło full contact prawie bez klocków ktoś spyta?
A no temu, że mimo iż ma małe klocki, jest uszyte tak, że łydka w czarodziejski sposób przykleja się do końskiego boku i NIE DA RADY w tym siodle źle siedzieć. Po prostu nie da rady.  😀 Chcąc, nie chcąc przyjmuje się odpowiednią pozycję.
I nawet rekreant jakim jestem ma szansę poczuć co to jest RÓWNOWAGA. A nauka tej równowagi w skoku przychodzi dużo łatwiej i szybciej niż w innych siodłach- wiem, bo próbowałam.   🏇
I jakby mi jeszcze trener nie uciekł, to pewno bym już w idealnej równowadze latała ze 120.  😁 A tak to muszę jeszcze troszkę popracować nad sobą.  😀iabeł:
W tereny też dobre. Miękkie i wygodne. I nie wiem po co trzymam tego Winteca na poduchach z powietrzem. Chyba czas się z nim jednak rozstać, bo nie sądzę bym kiedykolwiek w niego wsiadła. Nawet na jakiś rajd.

ps- dodam że siodła są szyte INDYWIDUALNIE pod konia.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 15:06
hej Tunrida - coś mi tu pachnie productplacementem. Ile ci zapłacili za tą laurkę?  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
30 marca 2012 15:10
ElaPe, ten wątek powstał właśnie po to aby chwalić lub odradzać produkty naszych rodzimych firm. Po co ten komentarz? 😲
Posiadam czaprak Jarpolu - niezniszczalny. Próbowałam go kilka razy ukatrupić, żeby mieć pretekst do zakupu kolejnego. Nie da się 😵 💃
derka od Ivett, padokówka - super się sprawuje chociaż zębów kolegów nie przetrwała! Ale która przetrwa? 😲
Mam pady od escady 😍 uwielbiam je!
HBC było u mnie, ratowali mi stare siodło! Bardzo ich polecam, przesympatyczni i pomocni ludzie! :kwiatek: Mogliby tylko ruszyć z produkcją ujeżdżeniówek - jestem 2 albo 3 w kolejce już zapisana 😡
Myślę, że Tunrida po prostu chce pomóc rozkręcić ten wątek 😉

Ale uwaga, przyznam, zabawna  😁
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
30 marca 2012 15:11
ogłowie pano-markowe posiadałam  😉 z polskich, mattesy posiadam, derkę przecudną od naszej Ivett- a jak nazbieram manymany to wrócę po parę spraw, z hbc macałam siodła i jeździłam nawet w jednym-poważna sprawa  😀
ze starego jarpolu miałam czaprak-był niezniszczalny

edit: no i mam czapsy i sztyblety od szydłowskiego  😀 i bardzo jestem zadowolona
ash, myślę, że chodzi o to, że czym innym jest napisać "polecam to i to, używam i jest super", a co innego pisać eseje na temat zalet i szczegółów produkcji 😉
Kuźwa...wiesz co?
NIC.
Ja tak naprawdę szczerze.
Wiesz co zrobiłam jak wsiadłam pierwszy raz w ten model siodła? Wiesz?
Powiem...a co mi tam....choć tak trochę obciachowo na pierwszej stronie wątku- POPŁAKAŁAM SIĘ.
Ze złości. Z bezsilności.
Bo nagle okazało się, że przez te wszystkie zmarnowane lata walczyłam NIE ZE SOBĄ, ALE Z SIODŁAMI, które usadzały mnie a to pod górkę, a to z górki. A to łydka leciała do przodu, a to do tyłu.
I ja myślałam, że to JA jestem taka beznadziejna.
Po czym nagle wsiadasz w siodło, a trenerka mówi - "Tak, właśnie tak". Zaczynasz kłusować i kurde czujesz, że siedzisz jak należy. Bez łaski. Bez starania się, bez walki.
Po prostu JEST O WIELE LEPIEJ.

Zaczęło się od tego, że wsiadła trenerka i powiedziała "jeśli cię stać, to bierz" Nawet nie musiała w nim zakłusować.

I nikt nie musi w to wierzyć. Ja mam to gdzieś. Bo ja już swoje siodło mam. I egoistycznie reszta ludzi mi wisi. Ale lojalnie dzielę się tą wiedzą. Jeśli stać, to brać.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 15:18
ElaPe, ten wątek powstał właśnie po to aby chwalić lub odradzać produkty naszych rodzimych firm. Po co ten komentarz?

poco to sie nogi noco. Nawet pożartowac nie można - ikonke  😉 wstawiłam przecież nie?

Luzik. Mnie to nie boli.
Mam to gdzieś. Bo w końcu nie walczę z siodłami.  😀
Szkoda, że tyle lat upłynęło. I tyle czasu straciłam.
ash,  a są zapisy na ujezdzeniowki juz? bo jak ostatnio gadałam z Bogdanem to dopiero w dalekiej przyszlosci, cos sie wyklarowało?
A pady Jarpolu SĄ niezniszczalne. Też próbowałam zniszczyć. Nie da się.  😉
Strasznie jestem ciekawa tych najnowszych.
Gillian   four letter word
30 marca 2012 15:24
ja mam czaprak Jarpol z 1998 roku. Dalej w nim jeżdżę. Kolor może i stracił, wyblakł z ciemnego granatu do jasnego niebieskiego ale to moja wina bo piorę w wysokich temperaturach. Krój, rzepy, lamówka - stan bardzo dobry.
Ja mam dwie derki Jarpola - kraciastą zimówkę i lansderkę polarową. Nie widzę różnicy pomiędzy nimi, a innymi "czołowymi" derkami na rynku.
A Mattes to jest polski?  😲 To posiadam dwa futerka na popręg i też jestem zadowolona. Ale po cholerę się tak "niepopolsku" nazywa.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 marca 2012 15:25
ash,  a są zapisy na ujezdzeniowki juz? bo jak ostatnio gadałam z Bogdanem to dopiero w dalekiej przyszlosci, cos sie wyklarowało?


Termin nieznany ciągle! Ja się zapisywałam na skokówkę, ale życie zweryfikowało wszystko i przepisałam się na ujeżdżeniówkę.
Jak produkcja ruszy to nie będę czekała milion lat świetlnych 😂

edit: mattesa też posiadam i jestem bardzo zadowolona! Polecam bardzo!
edit2: ElaPe, przepraszam :kwiatek:. Odebrałam to jako kolejną "zaczępkę wątkową"
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 15:51
A Mattes to jest polski?

no a jak, pewnie że polski - w Polsce robią http://www.mattes.pl/. Z tym że firma jest jakby niemiecka. To nie wiem czy się może liczyć do tego wątku w takim wypadku.
Dopisuję się jako fanka Caball, w derce śmiga i pies, i koń 😀 są niezniszczalne. A poza tym od roku cioram robione na zamówienie ogłowie od pana Leśniaka i nie mogę powiedzieć złego słowa, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje jakość/cena 😉
Buty Hippiki 🙂

Niezniszczalna skóra i wszystkie robione na wymiar. Moje stare buty mają już prawie 8 lat, w międzyczasie zdażyło im się dwukotnie wykąpać z różnych przyczyn i skóra trzyma się świetnie. W międzyczasie musiałam wymieniać zamek (2 razy) i podklejać podeszwy (2 razy), ale sama skóra trzyma się super i buty nie wyglądają na swój wiek. Niestety, nie robią sztywnych typowo ujeżdżeniowych butów, a szkoda.

Jarpol też ma fajne rzeczy, i czapraki i owijki są bardzo dobrej jakości.


PS. HBC robi poprawki w ujeżdżeniówkach? Muszę za jakiś czas zrobić nowe wypelnienie w siodle zanim znowu zacznę je intensywnie użytkować. Czy w ogóle się ujeżdżeniówkami nie zajmuja?
A Mattes to jest polski?

no a jak, pewnie że polski - w Polsce robią http://www.mattes.pl/. Z tym że firma jest jakby niemiecka. To nie wiem czy się może liczyć do tego wątku w takim wypadku.

Jeśli brać pod uwagę miejsce gdzie produkt został zrobiony, to tak Mattes jest produktem polskim ale firma jest niemiecka. Właściciele są niemcami, główne biuro jest w Niemczech a fabryka w Polsce.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 marca 2012 17:43
karolina_, HBC robi poprawki na ujeżdżeniówkach, mój Passierek właśnie u nich jest na lekkim tuningu 😉

Od lat korzystam z ogłowii p. Marka z Ursusa - nie do zarąbania! Świetna jakość i wykonanie.

No i moje najnowsze odkrycie - Caball. Już nie chcę innych padów, nie dość, że pełna perfekcja wykonania, masa kolorów to jeszcze cena przyjazna.
Kaski Jabu,może nie sąto jakieś kaski na hiper wyczyn,ale moje rekreanckie potrzeby spełniają w 100%,łeb się w nich nie poci i nie robią arbuza z głowy 😉
A można się już zapisać w kolejkę do ujeżdżeniówki HBC? Ja jeszcze niepowsiadam kilka miesięcy, to może w ratach jakoś bym spłaciła 🤣 😉... A dla ciężarówek są jakieś upusty 😁?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się