DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

czarno-czarna   😕  Szkoda , ale świetnie Ci wyszła  😀
Jak czas pozwoli to udziubie jeszcze jedną 😉
Witajcie panie, korci mnie żeby zrobić dereczkę siatkową ale nie mam pojęcia z jakiego materiału ją wykonać. Typu firanka chyba za cienka i mało wytrzymała, może coś podchodzące pod tiul?
Co do derki siatkowej to też się nad tym zastanawiałam, wydaje mi się, że chyba zwykła dystansowa siatka będzie najlepsza, bo jest trwalsza niż zwykła odzieżowa 😉

Czarno-czarna - ten wigofil jeśli zakupiłaś to nic straconego, jest fajny jako podkład pod siatkę, żeby ciut usztywnić i oddzielić od wkładu w padzie 🙂 ale jako spód to niestety ale tak jak napisała Escada, mimo jakiejś tam rozciągliwości niestety się rwie 😉
Też mam plan na derke siatkowa bo mój koń nie ma życia przez owady  👿
Zakupiłam już maszynę, tylko będę musiała się wstrzymać z szyciem do przeprowadzki, bo tu, gdzie obecnie mieszkam nie ma trzeciej fazy. Będę miała czas na uzbieranie kasy na materiały 🙂
Ło matko to cos ty kupila za smoka?!
juki 🙂
Zdecydowałam się na przemysłową, bo znajoma jakieś nakrycia robi, pikuje i w razie jakby mi szycie nie wychodziło to jest chętna na tę maszynę, bo jej obecna nie daje rady.
Cześć! Mam ogromną prośbę, znalazłam starą firankę i mam zamiar zrobić maskę full. Ma ktoś może wymiary na taką maskę?
Z góry dzięki 🙂
Derka siatkowa na razie pozostaje w dalekich planach, ale mooooże niedługo 😉
Na chwilę obecną kilka nowych wynalazków zrodzonych z potrzeby i próśb

Pad pod pas do lonżowania
Pokrowce na żel z szeroką zakładką
Pad DL z pasem w mocno kontrastowych kolorach 🙂
Komplet w klasycznych już odcieniach fuksji i czekolady

Biorę się za przeklęte kombinacje alpejskie z padem a'la eskadron bicross. Nie wiem już czy ten pas naszyć na przepikowany wcześniej cały pad, pociąć i wszyć tradycyjnie i wtedy pikować czy przepikować najpierw po pasie, a potem te romby żeby nie było pod krzyżem widać wgłębień?  🤔wirek: na zdjęciach wygląda jakby krzyż był naszyty na wcześniej przepikowany czaprak bo widać linie rombów... nie widziałam na żywo i nie wiem już sama :P
Okunka bardzo mi się podoba ten pad pod pas do lonżowania. Jako że jest zapewne o wiele łatwiejszy do zrobienia niż zwykły pad ( próbowałam... chyba nie wyszło.), w wolnej chwili spróbuję taki zmajstrować🙂

A ja zrobiłam omawiane wcześniej wkładki podnoszące tył siodła do podkładki z naturalnego futerka, zdjęcie wstawię potem.
Zastanawiam sie tylko czy nie to nie jest za sztywne wszystko.  🤔 Włożyłam podwójne wkładki na razie , to jest maks ile może się tam zmieścić.
Jak model wróci z wakacji to zobaczę czy potrzebne są dwie warstwy karimaty , czy tylko jedna.
Jak jest jedna to jest ok, nie jest sztywno, jak są dwie to od góry naciskając czuję sztywność (może to przez to że materiał jest naciągnięty). Ale od spodu wszystko rozkłada jeszcze grube futerko, więc może nie będzie źle..
Karimata też ogólnie jest przecież elastyczna. Mam nadzieję że krzywdy tym nie zrobię😉
okunka ja bym najpierw przepikowała w romby, a potem naszyła ten krzyż. Myślę, ze eskadron robi tak samo.
I chyba tak właśnie zrobię, bo brzmi to najlogiczniej i najpraktyczniej 🙂 efekt końcowy wstawię jutro albo pojutrze jak skończę :P
Pad a'la eskadron bicross 😉 naklęłam się przy nim no ale jest, ostatecznie wyszedł fajnie, szkoda że mój aparat robi takie straszne zdjęcia :p
Turkus z antracytowym krzyżem i czarną lamówką, VS full
I komplet ochraniaczy bez futra 😉

kasik wawa   jeździectwo to nie tylko sport, to pasja
25 lipca 2014 13:05
Escada, śliczne 🙂
Wyblakły, szary i niestety dość zniszczony czaprak zyskał drugie życie  😉
Jak na razie robiony eksperymentalnie i byle jak, ale chyba wyszedł całkiem ok.

A ja właśnie skończyłam mój komplet terenowy odblaskowy 🙂
Troszkę brudne bo już wypróbowane.






ma ktoś pomysł, co można zrobić z kocyka polarowego o wymiarach 125cm x 180cm? mam takie dwa i w sumie nie korzystam, a szkoda, żeby leżały.  🙂
PILNIE! potrzebuję wymiarów czapraka albo padu, pełny, wszechstronny full. Będę wdzięczna! :kwiatek:
maiiaF proszę, eskadron vs full:
Odysowa, idealnie! Ogromnie dziękuję! 🙇 :kwiatek:
Kto chce mi pomoc? 😀 Szukam siateczkopodobnego materialu! 😀 Material na nausznikowe uszy. Normalne nauszniki ale uszy z siateczki. Ot taki pomysl mi wpadl do glowy na letnie przeciw owadowe nauszniki. Przy tych upalach  uszy z siateczki zamiast bawelny by sie supr nadaly. Cholerka, tylko nie wiem na co sie zdecydowac, nie moge obmacac, bo nic nie ma u mnie w sklepach, wiec tylko na czuja przez internet. Zastanawiam sie nawet nad tiulem, choc tu chyba tylko ze wzgledu na mase kolorow. Moze ktos cos podpowie czego sie wystrzegac? czego szukac?
zelka2303, wysłałam pw. Mam na zbyciu materiał, który powinien się nadać.
lenpil   Już nie wchodzę.
31 lipca 2014 09:57
Znacie może filmy jak można wykonać owijki ? 😲
Bym zrobiła bo ostatnio polar niebieski bardzo łady widziałam a owijek tak wogóle nie mam ...
Ze zrobieniem filmu o owijkach byloby wiecej tzw zachodu niz ze zrobieniem wyzej wymienionych 😉
Miło popatrzeć jak dziewczyny się rozwijają w swoich produkcjach  👍
horse_art. jestem pod ogromnym wrażeniem twoich dzieł, a ten ostatni na siwku jest mega- bajer !!!  🍴 😜
/ Pamiętaj ze obiecałaś mi jeden , nie składam żadnego zamówienia bo przestałam jeździć i , niestety 🙁 .
Ja wykonałam torbę ,,stajenkę ”dla koleżanki / taki prezent, za jej dobroć i ambicję :kwiatek: /
  Zamysł taki, ze będzie w niej nosić, to co jeździ w samochodzie i co zabiera się do stajni , ciuch , toczek itp.
Potem co wraca do domu po jeździe, by można ją często prać jak nazbiera zapachów 😉  .  Kolor jasny nie jest praktyczny, ale koleżanka lubi takie jasne i myślę ze,,Stajenka ”będzie jej pasować .
Pokazuje ,może kokoś natchnie 😉 ze można sobie taką stajęnkę spasować pod swój własny styl  .

deborah   koń by się uśmiał...
31 lipca 2014 17:48
Widek07, rewelacja! wygląda jak mega droga markowa 🙂
Dziękuję deborah  :kwiatek:, cieszę się ze tak wygląda he he, niestety tylko wygląda  🤣 , ale zawsze jest to jedyny egzemplarz na całym Świecie
deborah   koń by się uśmiał...
31 lipca 2014 18:47
Widek07, dorobiłaś się hafciarki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się