DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Zaraz po ochraniaczach na tapecie biały kantar z ekoskory  😍
Fajny ten westowy! A Escada wrzucaj wszystko jak tylko skończysz!!!

A Odysowi się szyje derka polarowa. Tzn. będzie się szyła, na zimę po jazdach.  Z czarnego polaru w kolorowe kropki  😍


Aż mam problem żeby wysłać bo jestem szurnieta na punkcie brązu  😜 😁
Piekny komplet!!! 🙇 🙇 🙇  Ja aktualnie szukam bawelny w podobnym kolorze do nausznikow ale nic nie moge znalezc pasujacego :/
Zamarzyly mi sie w jakims nowym wzorze nauszniki ale jakos mi sie nie podobaja. Utknelam na tym co widac na zdjeciach i nie mam pomyslu co dalej :/


[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10563090_1461638810765233_1949020927420219174_n.jpg?oh=0c146fac6ae4615dedf9c166cd0e57ba&oe=54811DB3[/img]

zelka2303, Bardzo ciekawy kolor ten zielony, i fajnie pasująca lamówka🙂
A może, jeśli nie masz pomysłów na nowy, spróbuj zrobić takie na wzór Eskadrona? One są jakby węższe i dłuższe.
horse_art, Dzięki wielkie! Będę zamawiać 😉
w ogóle ciakawa sprawa z tym filcem... z futrem też.
nigdy nie mialam takich rzeczy "na stanie"
a teraz - gdy mam, okazuje się potrzebne kupie osób - pytają czy moze mam, wiem itd - nawet nie mając informacji, ze posiadam.
np... jak wycinalam futro na siodło (oj obstrykam wszystko - kawał roboty futrzarskiej robie :P sakwy, popręg, siedzisko....wszystko w futrze 😀) dzwoni pani i omawia naczółek, a tak przy okazji pyta, czy nie mam kawałka futerka, bo jej wrony wyskubały z podkładek...

pojechałam do domu - odebrać buty (końskie) które ojciec mi okuwał ( wspominałam? robiłam model, a on metaloplatyke - wyszły cudnie!) i pyta, czy przypadkiem nie mam kawałka grubego filcu, bo mu do polerowania potrzebne... (a tez nie mial pojęcia, ze moge mieć) ...

escada, super, tez kocham brązy 😀 fajnie, jak takie jasne futerko wystaje 🙂
Ulalala robilam cos na podobe eskadronow ot tak dla wyprobowania, czy dam rade patrzac na zdjecie zrobic cos podobnego i nie bylo problemu. Generalnie staram sie nie kopiowac zadnych nausznikow a wymyslac nowe wzory, czy laczyc kilka modeli w jeden, ot po prostu cos innego niz masowo produkowane nauszniki 😀 Widzialam juz kilka kopii moich prac 😀

[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10616402_1463547033907744_6137017449147597668_n.jpg?oh=df5392676f0985c8a99a6f7e029c9fe7&oe=546D8CE3[/img]

[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/7074_1463547047241076_4279083113622203584_n.jpg?oh=a5f4cce28ba6c4046d3151b3e4dec9b7&oe=546E1A2E[/img]
zelka2303  Świetny wzór nauszników 😀 Są bardzo ładne  😉
Ja mam z kolei pytanko :P  Znalazłam w najzwyklejszym lumpeksie kantar za 3 zł 😀 Niestety jest w rozmiarze cob  😤 A potrzebuje  full. Musze tylko jakoś dół przerobić i pytanie JAK ? Rzuci ktoś pomysłem ?  👀
Ta tasiemka ozdobna będzie przerobiona jakoś  🏇







Ps . Podszycie jest zrobione z jakiejś pianko coś podobnej , raczej nie powinno obcierać konia 😉 Jak coś to odpruje się :P
karlotka35  z tym powiekszeniem kantara to duzo nie wymyslisz, mozesz jedynie doszyc kawalek paska, zeby na cz. potylicznej byly wieksze. Choc moim zdaniem sprzedaj go za dyszke i kup uzywany wiekszy albo wymien sie z kims, bo kantarek udalo ci sie w fajnym stanie kupic, szkoda go niszczyc,  bo zeby go powiekszyc musisz porozcinac i podoszywac kawalki tasmy jako przedluzki.
karlotka35, tą część potyliczną się da poszerzyć. Dolna zależy jak zszyta, ale chyba się da 😉 Tylko nie wiem jak to wytłumaczyć. Postaram się. Jak jest pasek zahaczony o kółko, czy cokolwiek innego, to jest jakby... do kółka i łączy się w 3 paski. Te 3 paski można rozpruć, i zszyć luźniej. Nie wiem czy to zrozumiałe... jak będę miałą chwikę to postaram sie to zobrazować 🙂
karlotka35, bardzo lady katar. i z tego powodu popieram rade zelka2303, . sprzedac/wymienić.
powiekszenie jest mozliwe, ale bez sprzetu ani to ladne ani bezproblemowe nie bedzie. narobisz sie wiecej niz to warte - zeby duzo powiekszyc nie wystarczy potylicy doszyć - tylko kazdy pasek, kazdy przedłużyć

zelka2303, z bialymi uszami podobaja mi się bardzo 🙂
1
Chcę wymienić taśmę w wodzach, przejrzałam allegro i nic tam nie znalazłam. Podpowie ktoś gdzie jest.
Będę bardzo wdzięczna.
a moze próbował ktos z was zrobic ochraniacze,owijki magnetyczne ? czy jest to wogóle wykonalne ?😉
dorota, leroy-merlin, tamm gdzie liny, karabinczyli itd. pas jakis  tam. generalnie to parciany - tylko cięzko taki gruby znaleźć. no i tez sie zastanów - czy to opłacalne... moze lepiej kupic tanie wodze 9nawet do podmianki)
horse_art , masz rację, ale ja wam tych dzieł tak zazdroszczę(w dobrym znaczeniu) że chcę sama coś zrobić.
I dzięki za namiary.
dorota, zrob sobie podkladke pod siodlo, nakladke na siodlo, podszyj futrem czaprak, albo jakies owijki zrob/przerób - ozdób
- łatwe, przydatne i oplacalne 🙂

wczoraj do 3. (bo po racy -od 21?) cielam i szylam skóry, a potem wdychalam budapren, farby, aceton i cielam palce (zaczy nacozlki robilam :P)
pojade a ten rajd i zasne w siodle...
Od wczoraj szperam po internecie w poszukiwaniu plastikowej dużej (20-25cm średnicy) piłki.
Z racji że piłka dla koni na smakołyki Jolly Ball nie bardzo mi odpowiada ze względów i finansowych i plastikowych, zastanawiam się czy nie da się zrobić czegoś podobnego a dużo taniej.
Niestety mam problem ze znalezieniem piłki w takim rozmiarze.
Jedyne na co natrafiłam to piłki dla psa 15cm (plastikowa) i 20cm (z materiału jak piłka do Jolly Ball do zawieszania) oraz coś co mnie zastanawia czy by się sprawdziło równie przy koniach, gruszka 😉
Ktoś próbował któryś z produktów psich dla koni?


Libeerte   Wiem o co ci chodzi  😉 Chciałam tak właśnie zrobić  🏇
horse_art  Każdego paska nie muszę przedłużać , bo wymiary ma dobre . Wiem bo mam zapisane wymiary kantara .

Co wyście się uparły na tą cześć potyliczną ? tam to akurat ma idealny wymiar :P
karlotka35, to co nie pasuje w takim razie? rozmiar to długość pasków właśnie....

Cobrinha, te psie ktorych zdjecia wstawilas sa takie same jak konskie 😉 tylko konskei zapachowe.
ja ma takie z raczką. raczke przegryzł pies, wiec kon jak łapie to się ugina - fajniej się bawi - moze łapac za pilke, a nie tylko rączkę.
20 cm to taka do stukania  nosem na sznurku...do ganiaia po ziemi to za mala...
Znam tą końska bo sama mam... ale chciałam adaptować do roli na smakołyki zamiast kupować takową 😉 :

materiał wydaje mi się bardziej przyjemny niż taki plastik... ewentualnie może być plastikowa (te psie są jednak znacznie tańsze)
a...na smakołyki...niedoczytalam ;/

wez dużą gruche -super  fajnie sie turla 😀 i daj znac jak sie kopytnemu spodobalo🙂
(znajomej koie mają i szaleją jak psy 🙂 )
Ale mają gruchę? moje mają takie jajo plastikowe, kupione sto lat temu, wygląda już kiepskawo bo mocno porysowane, ale kształt taki średni do turlania-nie bardzo jestem zadowolona dlatego chciałam zmienić.
nie mam czasu ostatnio nic kompletnie zrobić nowego dla konia, nawet nauszników! No ale rozjechały mi się owijki🙁  tu moje pytanie robiłam je tak dawno temu że nie mam polecia jakiego polaru uzyłam, chodzi mi o grubośc bo oczywiście i tak każdy producent ma swoja wytrzymałości jeden sprzeda super polar a drugi ... co po 2 razach sie tak pozawija ze nie da sie ubrac na konia🙁 macie jakiegos sprawdzonego producenta od grubego polarku?
wole nie kupowac w ciemno bo ostatnio jak kupowalam super ekstra gruby polar przyslali mi cos na wzor sciery;D
jeśli ci się rozciągneły to znaczy ze był pocięte w zlą stronę. polar jest elastyczny tylko w jedną, w drugą trzyma kształt 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
27 sierpnia 2014 13:40
Czy jest ktoś kto uszyłby mi podkładkę z naturalnego futerka i materiału na popręg ujeżdżeniowy?
Popręg mam skórzany profilowany.
ash - Ja mogę ci uszyć, zapraszam na priva😉
jest i kantar 🙂 a że owstały dwa to jeden sobie zostawiam i jutro zdjęcia na modelce 🙂

[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10616655_549770898484241_5934719799920809279_n.jpg?oh=2b8ae9509330d056abd4a7e53528007b&oe=5473AFA8[/img]

escada, Piękny! Na karym pysku pewnie cudnie będzie wyglądać! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się