DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Gładka w sumie, ma mikro prążki coś jak w drelichu tylko dużo mniejsze i właśnie taki delikatny satynowy połysk 🙂 od spodu podwójna siateczka więc fajnie oddycha i nawet nie brudzi się za bardzo :P ja prałam czysty czaprak po kilku jazdach bo chciałam sprawdzić jak będzie ta bawełna w pralce reagować 😉

Kordurę jak najbardziej można w czaprakach na wierzch z tym, że na pewno nie będzie jakoś super oddychać 😉 jeszcze zależy czym byś wypełniła czaprak, jak cienki, tylko jakaś włóknina nie za gruba, a na spodzie jakaś siatka dystansowa to myślę że powinno być ok 🙂
Piekne! Widzialabym je też pikowane w wieksze kwadraty 🙂
okunka, super faktycznie ten materiał! Chętnie bym sobie sprezentowała taki czaprak, ale z innym pikowaniem, planujesz może jakieś modernizacje w przyszłości?😀
Jasne, pikowania będą różne 🙂 na razie to był wstępny pomysł na takie big square, ale chcę jeszcze zrobić podwójne romby jeśli się uda 😉
To my znow sie dorzucimy  z nausznikami, choc one sie chowaja, przy blyszczacych naczolkach,  cudnych zebrach i eleganckich czaprakach


Planuję uszyć dla mojego konia - brudasa derkę, która chroniłaby go przed zabrudzeniami w boksie (dodam, że codziennie ma sprzątane i ścielone). Ze względu na to, iż jest to fiord (w zimowej okrywie  😀iabeł: )  potrzebuję użyć do tego materiału, który miałby właściwości oddychające i jednocześnie nie powodowałby przegrzania.
Proszę o pomoc - jaki materiał nadawałby się na taką derkę?  🙂
koni_czynka, a taka zwykła cienka nawet bawełna? przescieradło ... no tak mi sie kojarzy - cieknie, oddychające, a zatrzyma syf.. latwe w praniu, tanie...

zelka2303, mówiłam, ze będzie pięknie z materiałem 😀
pokaż tu te złote <3
horse_art W sumie mogłabym spróbować z takiej prześcieradłowej bawełny ale boję się, że nie zatrzyma brudu i szybko przemoknie. Chyba że w miejscach gdzie brudzi się najbardziej (brzuch i uda) dam coś grubszego (np. polar?)  😉
Bawełna + pod spód polar? Można nawet kupić po prostu pod spód 2 koce w Jysku to chyba taniej wyjdzie 🙂
okunka Ja już od pewnego czasu pracuje z tą tkaniną, sama mam na użytek czapraki właśnie z tej tkaniny i spisuje się na medal, jeden minus jest taki że jednak jest dość śliska i jeśli nie da się odpowiednio tępego* podszycia lub mocowania do przystuł to może uciekać spod siodła😉 A
Co do tej najgrubszej codury to trzeba z nią uważać, bo impregnat po praniu może odchodzić. 😉 podrzucam zdjęcia czapraków z tej tkaniny pod siodłem 😉
koni_czynka, drelich
ale polar bedzie grzał... po co puchatemu fiordowi grzanie?
a jak to przescieradlo przemoknie to co? bryd zatrzyma, a mokre tyle co od odchodów mu nie zaszkodzi - skoro wczeseij mial to na siersci i nie szkodzilo 😉 a sie nie pobrudzi - przynajmniej zostanie stałe i z ciekłego barwnika wiekszość (a jak przesiaknie to mniej)
jak juz to moze jakiś dodatkowo ortalion w miejscach gdzie brudzi się najbardziej? udo? boki?

asicaa239, to codure, zeby użyć na czaprak dobrze wyprać pare razy? :P
horse_art możesz spróbować ;p tylko nie wiem co z niej zostanie po kilku praniach ;P
asicaa239, ej, no nie strasz :P
E tam mam cordurowe legowiska i kanapy nic się z tym nie dzieje złego. Co fajne, po lewej stronie jak rysuje wykroj to można to zrobić paznokciem 😉
halo, horse_art dziękuję  :kwiatek: Już wiem jak zrobię, górą puszczę bawełnę prześcieradłową a dołem i pod brzuchem drelich 🙂 Mam nadzieję, że to będzie dobre połączenie a co najważniejsze zwierz nie zapoci się i w końcu będzie czysty 😉 Efektem własnoręcznie uszytej derki (pierwszej w życiu) pochwalę się za jakiś czas jak już będzie gotowa 🙂
koni_czynka, a) łączenie materiałów o różnej grubości/gramaturze jest trudne technicznie b) na grzbiecie też derka jest narażona na zabrudzenia, zamoczenie - o ile koń się kładzie.
Zgadzam się z halo, poza tym zwykłe prześcieradło trzaśnie przy pierwszym kładzeniu, no i będzie błyskawicznie przesiąkać. Drelich sprawdzi się dużo lepiej, można dostać też takie z klapą pod brzuchem - dla brudasa idealne.
Też myślę, że drelich/ortalion by się lepiej sprawdziły, ewentualnie jakbyś chciała pokombinować to możesz podziurkować materiał (maleńkie dziurki) zawsze trochę lepsza wentylacja a brud nie powinien przejść :P

asicaa239 - daję na spód zwykłą siateczkę i nie zauważyłam ślizgania 🙂 btw. piękna ta zieleń!
okunka w rzeczywistości wygląda jeszcze piękniej, nawet przeszła mi myśl żeby zostawić go u siebie, ale ileż można mieć tych czapraków ;P
kto szyje derki przyznać się 🙂 potrzebuje derke na kuca na padok 75-85cm
A.kajca   Immortality, victory and fame
24 stycznia 2015 20:29
Jak ktoś szyje popręgi (west, najlepiej jakby była możliwość dodania gumowej wstawki) to zapraszam na PW 😉
Czy ma ktoś pomysł jak i z czego zrobić coś jak czapsy na takie buty:  http://www.decathlon.pl/buty-turystyczne-wysokie-damskie-forclaz-500-id_8287394.html
Chodzi mi o to żeby zakryć te 3 górne cosie dzięki którym się wiąże buty  😀
duct tape 🙂

abo mini czapsy - od nowa, albo pociąc stare 😉
Fajny pomysł z taśmą 😀
Chyba jednak po prostu kupię na targu najtańsze getry takie jak do tańca,zetnę na krótko i podszyję gumą.
Erllin, a wlasciwie po co co ochraniacz na te cosie? 
jeżdżąc w takich nigdy nie pomyslałam, ze by się przydał 😉


aa.... coś ciekawego:P

wysłałam do kilku firm zapytaie o mozliwość wykonania stempli i innych narzędzi do tłoczenia w skórze.
te w pl mi nie dpowiadaja, kosztuja kolo 40 zł np, w stanach od kilku do kilkunast dolców za sztukę lub komplet. chcialam tez ze swoim logo. x firm takie robi.

no i dostalam odpowiedz na razie od jednej (i jednej, ze nie robia, ale podlinkowali gdzie kupić).
OD 300 ZŁ NETTO  ❗ za sztuke    😵

to ja jednak je ze stanów sprowadze ;] a ten autrski, jeśli się rozsądniejsi nie trafią(widzialam na forach ze kilka(?) zł za cm2...) to zrobie sama. co w metalu nie umiem rzeźbic? sprzęt mam ;] chialam sbie czasu oszczedzić, komuś dac zarobić. ale ci przesadzili...
A dzisiaj pochwalę się moimi 3 w życiu kontaktami 😉 Do ideału im troszkę brakuje ale i tak zadowolona jestem 😀
Poza tym chętnie kupiłabym gruby naturalny skaj, ktoś coś?
Fajne, z czego szylas? Tylko chyba za duze 😉

Naturalny skaj nie istnieje 😉 a jesli chodzi o porzadny to tylko hurt tapicerski.
asicaa239 super hiper! Mi sie mega podobaja! Rowniutkie! Superowe!
asicaa239, klasa! nie dosc ze ladne, wyprfilowane, z fajnymi zapięciami, to jeszcze równiutkie szwy... jestes nr1 !
teraz pora na naturalną skóre 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się