DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dzięki dziewczyny za miłe słowa! :kwiatek:
escada W środku neopren 6mm oraz skaj ale ten używany do tapicerki jachtowej, chyba ty również z niej wykonujesz? 😀  Co do rozmiaru to docelowo nie dla mojej kobyły zrobione bo ona ma małe nóżki, ale jedyna za dnia czysta była więc na nią założyłam;p
Poszukuję skaju naturalnego, bo chciałabym może jakieś skokowe wykonać? Baardzo pomocna przy szyciu skaju jest teflonowa stopka. 😉
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2276439#msg2276439 date=1422270062]
Erllin, a wlasciwie po co co ochraniacz na te cosie? 
jeżdżąc w takich nigdy nie pomyslałam, ze by się przydał 😉

wydaje mi się że będę dźgać konia w brzuch bo jeszcze nigdy w takich nie jeździłam,ale jeżeli ty jeździłaś bez i było ok to nie będę kombinować  😀
Tak jachtowy jest super 🙂

Ale chodzi ci o kolor naturalny? Czy o wyglad imitujacy prawdziwą skore? Bo skaj to z założenia materiał sztuczny 😉

Pokaż potem fotki na większych girach 😉
escada Nie, chodzi mi o naturalną licową skórę, poszperałam pomęczyłam i znalazłam takie w płatach max ok 50x30, ale trochę kosztują..
Jutro postaram się cyknąć fotkę na większych girkach :P
A skóra! No to nie skaj 😉

U mnie teraz lecą komplety pad plus ochraniacze, czerwień i brąz, a potem znów kicz - kontakty z lakierowanego skaju  😜
Escada i moje ochraniaczki  💘
Twoje już zrobione tylko nie mam jak zrobić zdjęcia 😉 ale zrobię przed wysylka 🙂 są strasznie szerokie  😁
ja już się nie mogę doczekać kaloszek od escada            😍 😍
jak myślisz? jest szansa ze dziś dojdą ??
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
27 stycznia 2015 14:09
Hej, czy dysponuje ktoś wykrojem do derki treningowej? Moje konisko podarło swoją regularną polarówkę i chcę ją po kosztach przerobić na treningową.
Karla myślę że jutro 😉
aa ja się muszę pochwalić, może i nie tu ale miałam chęci zrobić diy więc raczej tu  a więc 🙂
dziś poszłam do takiego a'la ciuchlandu, taki sklep gdzie jest wszystko, do domu, i ciuchy i wiertarki, tanio używane i nowe, no jestem tam stałą klientką, i akurat babka odkładała do pudełka brzydkie poszewki które nie zeszły ( do wyrzucenia albo na czyściwo) i grzebię sobie  w tych poszewkach i myśle na głos, "o wezmę tą poszewkę, przetne na pół włożę gąbkę i będzie podkładka," na co ta baba się wcieła " to ja ci Karolina coś lepszego przyniose "  idzie szukać i gada na głos  że znalazła w workach z ciuchami jakiś pokrowiec na siedzienie do samochodu, przyniosła to, a ja taki zong  😵
widze w jej rękach cudowny ujeżdżeniowy czaprak weluroy ciemny zieleń, w idealnym stanie (oprucz jednego małego rozprucia na górze, niktka puściła tam gdzie się zszywa, już zaszyłam 🙂 z takim prostym rogiem prawie jak w jaskółce,  pytam się ile pani chce, "4 zł"  a ja normalnie jak jakaś bestia rykłam na cały sklep "Biooore!!!!"    ale buraka strzeliłam, babki kupujące gapiły się jak na... 🙂 no  i w ostatecznosći kupiłam go za 2 zł 🙂
no to był taki mały  🚫

a tak wgl to jak skończe robić zamówienie(flo)  to z babcią bierzemy się za kończenie owijek i następnie zrobimy ochraniacze 🙂 jak będę miała aparat to zrobię fotki 🙂
escada czepiasz się, Siwa to w połowie Ślązak  🤣
Mam nadzieje że szybko dojdą i że bedą dobre 😀
karla158, ale szczęście! 😀
Kicz party ciąg dalszy. 😉




escada powodujesz u mnie rozdwojenie jaźni- z jednej strony bardzo mi się podobają Twoje "kicze" a z drugiej, myślę jak głupio mój brudasek musiałby wyglądać w takich świecidełkach śmigając wokół "stodoły" 😜
czy któraś z dziewczyn co szyję derki ? wytłumaczy mi jak narysować wykrój derki dla kucyka 75-80cm od kłębu do nasady ogona
Marlin - kosmicznie,  a co 😉
😁 tak kosmicznie to dobre określenie- mój koń jest tolerancyjny, ale nie wiem co na to inne konie, bo jak ruda dostała derkę na owady do jazdy w lecie to się jej najzwyczajniej w świecie bały 😉

Jak kupię siodło, to na pewno się do Ciebie zgłoszę z jakimś zamówieniem, ale może bardziej klasycznym 😜
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 lutego 2015 08:43
Szukam sznurka odpowiedniego na siatki w dobrej cenie. 70-80 m do 30 zł. Ktoś coś poleci?  :kwiatek:
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
01 lutego 2015 09:31
Na_biegunach ja polecam http://michalgil.pl/index.php?p164,sznurek-lina-polipropylenowa-2-5-mm-ppf-200-2-5-16rd-pleciona-z-rdzeniem-czarna razem z przesyłką ok 30 zł. Ogólnie linki w tym sklepie są świetnej jakości  😉
ostatnio za bawełnianą płaciłam 8,70 za metr w żeglarskim ;] ciekawa, czy podobna jakościowo bo u za 2,77 ;/
http://michalgil.pl/index.php?p143,lina-bawelniana-12mm-pleciona-b221-12-16-capoeira-sztuki-walki-joga
polecam na wodze, haltery, patenty do lonżowania

escada, jeszcze tylk w tych kaloszkach krysztalków brakuje - w każdym wglębieniu 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 lutego 2015 10:25
Kameleonik, dziękuję pięknie  :kwiatek: Jutro zamawiam 🙂
Wow, oryginalne te kaloszki 😉 czarne z kryształkami by zrobiły furorę 😉

Ja tymczasem przybywam z moim dziwolągiem w stylu WEST 🙂 no może nie aż tak stypowym, bo kolorów ma sporo  🤣
Profilowany, dodatkowa pianka na siedzisku i pasy skóry
Ja niestety nie mam zdolności do szycia, ale wrzucam zdjęcie derki treningowej uszytej przez moją babcię 🙂
A ja mam pytanie: (tylko nie zastrzelcie mnie jak było) gdzie kupujecie neopren taki gruby po 5-6 mm jak do ochraniaczy? Znalazłam tylko taki 3 mm i obawiam się że będzie za cienki 🙁
Od dłuższego czasu bawię się z futrem, wykonywałam standardowe tunele, a dziś wykonałam tunel* na popręg z fartuchem, już jakiś czas się do tego przymierzałam, w końcu nadarzyła się okazja tak więc przedstawiam go wam 🙂
asicaa239, skąd bierzesz futro? 😀
Od producenta. dokładniej od naszych górali 😉 Ale cenią się porządnie, przynajmniej medyczne futro😉
Też zrobiłam ostatnio tunel z medycznej, ja miałam w spadku po dziadku, a El-vis w nim się odmienił, lepiej reaguje na podpinanie i na samą jazdę, choć ma miękki prestige (siodło i popręg). Zrobiłam rękawicę, 1 strona owca a 2 filc, super nabłyszcza i czyści 😉
Czy jest szansa na reanimację tego mattesa?? swoją rolę pełni dobrze ale zaczyna wyglądać coraz mniej estetycznie. Po każdym praniu ubywa coraz więcej futra.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się