DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

hejka, jakie macie sposoby na zrobienie siatki na siano (długości sznurków itp)? Oraz pomysly na czambon (nie gumowy) i cos typu pessoa ( lub- https://www.gnl.pl/dla-konia/lona-owanie/lunging-systems/system-do-lonzowania-equi-theme.html )? 🙂
Do lonżowania banalnie robi się ten patent
wszystko dostaniesz w castoramie  😉
Skróć link  😀
chodzilo mi bardziej o wymiary i gdzie dac karabinczyk z rolka a gdzie zwykly itp.

z jakiego sznurka robicie siatki? prosze o szybka odpowiedz
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
Na próbę możesz zrobić ze sznurka od snopowiązałki, jak coś nie wyjdzie to mniej szkoda wyrzucić.
alaala, szybko to Ty się zapoznaj z regulaminem. I przeszukaj wątek, bo akurat o siatkach na 100% była już mowa.
Dziewczyny potrzebuję pilnie zmajstorwać zabawkę dla konia, ale nie mam czasu czytać całego wątku :kwiatek: Udało mi się wyszukać tylko coś o butelce z wodą + cukier i małymi dziurkami, spróbuję tego, ale może macie jeszcze jakieś inne pomysły ? Butelka z owsem ?  :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
21 maja 2016 18:39
Moze sprobuj tez zapytac w tym temacie, nie pamietam czy bylo cos tam o zabawkach DIY, ale moze warto chociaz zapytac.
Hej, wie ktos gdzie mozna kupic tą "klamerke" (lub coś czym można ją zastąpić), ktora jest na potylicy konia w czambonie gumowym?  :kwiatek: *(nie znalazlam o tym w tym wątku)* Oraz jezeli mialby ktos czambon gumowy full, podalby mi jego dlugosc?  💘
alaala U nas takie rzeczy w pasmanterii.
kwagga, a wiesz moze jak to sie nazywa? 😅
pojęcia nie mam. Ja wchodzę, patrzę i łowię co mi potrzeba 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
24 maja 2016 11:51
hejka, jakie macie sposoby na zrobienie siatki na siano (długości sznurków itp)?


Tu moja pierwsza siatka, oczka 15/15  http://re-volta.pl/galeria/foto/89454 Im mniejsze oczka tym więcej sznurków potrzeba (każdy o długości ok 4 metrów), np. oczka 8/8 to ok 30 sznurków. Generalnie, więcej sznurków = koszt materiału przewyzsza cenę sklepowej siatki.

" przylupkowalam" ale nic nie znalazlam.  Jaka owata na czaprak bedzie dobra? 200g/m2 czy 300g/m2?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 czerwca 2016 14:43
Materiał na owijki elastyczne? ktoś ma coś dobrego?
strzyga  bandaż elastyczny taki z apteki + rzepy + barwnik do tkanin 🙂
No nie wiem.... te bandaże na końskich nogach to raczej jednorazowego użytku.
Kiedyś w dawnych czasach jak chciało się ładnie wyglądać na gminnych dożynkach to się zakładało apteczne bandaże. Ładnie wyglądały tylko przy pierwszym zawinięciu, do tego one są chyba raczej z syntetycznego materiału i barwnik nie koniecznie go złapie, no i jak przeżyją gotowanie ? ( chyba, że już są barwniki bez gotowania, ja farbowałam tylko lny, a to można śmiało gotować 😉 ).
Bandaże starannie zawinięte posłużą na długo.
Można znaleźć kolorowe bandaże elastyczne, w stajennej apteczce mamy czerwone. Poza tym na szybko można barwić je domowym sposobem: żółtym rivanolem, na brązowo jodyną a na fioletowo lub różowo pioctaniną  🙂
Ja myślałam o takim najzwyklejszym białym bandażu elastycznym z apteki, może te nowszej generacji są bardziej wytrzymałe.
MATRIX69,  ja robiłam takie owijki z bandaża elastycznego bodajże 16 lat temu, i do tej pory je mam, zafarbowałam je  i mimo że trylion razy były prane, to tylko delikatnie wyblakł kolor, a struktura bandaża się nie zmieniła. Fakt że przez ostatnie lata zakładałam je tylko kilka razy, ale był czas, że ciurałam je niemiłosiernie.
gdzie można, na metry, kupić gumę, taką mocną jaka jest przy popręgach .
Wątek trochę umarł to ożywiam swoimi ochraniaczkami na super patologicznego konia z przedłużonym strychulcem, dziś powinnam mieć fotki na modelu 🙂

escada - full profeska 😀 identyczne ostatnio mi przemknęły w jakimś sklepie internetowym  🏇

Co by nie było, to też coś wrzucę na rozbudzenie  😎

- Pomarańcz big square z białą taśmą
- Stripe-in bakłażan grafit
- Czekolada z granatem (odkąd powstał jest to moje ulubione połączenie kolorystyczne)
- Nowy pikowany z połyskiem - stare złoto z czekoladą

Na dniach pewnie coś nowego dojdzie 🙂

Usunęłam jedno za duże foto.
Okunka, fotki pozmniejszaj zanim usuną  :kwiatek:
Za późno  🤣 mój program do zdjęć nie ogarnął jednego pliku. Wstawiam tu jeszcze pomniejszone :P
okunka, ŚLICZNE są te Twoje czapraki!!!  😍
No czapraki bomba! :kwiatek:
Okunka, Escada - super, piękne rzeczy 🙂
Czy próbował ktoś zdobić ostrogi w taki sposób ?  :kwiatek: http://browbandswithbling.net/spurs.html
Śliczne!!! muszę przyznać, że to pierwsze nie historyczne ostrogi, które mi się naprawdę podobają  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się