DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dziękuję bardzo 😀 miło, że się podobają. Pracuję teraz nad czymś zupełnie nowym, także pewnie pochwalę się w najbliższym czasie  😅

BTW, chciałam zrobić ochraniacze neoprenowe ale nie wiem jak wyrobić to "profilowanie" żeby zrobił się taki brzuszek. Jak biorę do ręki firmowe to wygląda jakby to było wytłoczone, a na pewno jest na to jakiś sposób 🙂 tutaj pierwsze lepsze zdjęcie z neta.
Dziewczyny Wasze prace sa super !!! 😀 Zazdroszczę umiejętności i  przede wszystkim cierpliwości  😉 Okunka a gdyby uszyć tak,że masz taki jakby trapez delikatny, na dole trochę szerzej i potem naciąć od dołu i zszyć pozbywajac sie nadmiaru z dołu na zakładkę,formując te wybrzuszenie z dodatkowego materiału.nie wiem czy jest to zrozumiałe?🙂Zabieram się za czambon albo po prostu gumy do lonzowania.mam gumę tylko zastanawiam się czy zapięcie/karabinczyk do mocowania do popregu musi być taki plastikowy?(trochę badziewny 😉 jest taki ze względów bezpieczeństwa? boję sie montować coś co będzie miało stały/nierozerwalny kontakt z pyskiem konia,który dopiero uczy się równowagi i czasami walczy na wypieciu.Macie może jakiś pomysł?
Czy próbował ktoś zdobić ostrogi w taki sposób ?  :kwiatek: http://browbandswithbling.net/spurs.html

tak, a przy technologi jaka tam przyjęli to bardzo proste. choć ja bym jeszcze wzmocnila dodatkowo klejeniem (i tez tak robilam) 😉

okunka, to nie wytloczenie, tylko nacięcie i zszycie tak, ze robi się kształt. z 1 kawałka materiału. zdaje się, ze kiedyś tu wrzycalam dokladny wykrój (tak to się zwie?) na takie (robiłam na podstawie swoich PCh albo jakiś tam innych porządnych)
Horse_art - jeśli odkopiesz to gdzieś w plikach to będę wdzięczna! 😍 Z wykroju najlepiej, bo jest najbardziej logiczne, a nie chciałabym robić na oko, co by potem to dobrze leżało i nie uwierało w żaden sposób użytkownika  🤣

Andzia1 - dokładnie tak planowałam to zrobić ale chciałabym uniknąć pionowego szwu, dlatego kombinuję bez rozcinania i zszywania. Chyba po prostu doszyję - jak na kole - dodatkowy kawałek w kształcie trapezu za ten najdłuższy bok (podstawę)

Kurczę mam tyyyyyle nowych pomysłów i w ogóle tyle nowych rzeczy chcę zrobić ale czasu brak  😵 Doba musiałaby mieć 72h  😎
Dokładnie,  tam jest szew,  widać to np w hkmach. Robiłam takie z ekoskory i filcu ale były za sztywne w stawie.

Ja za to pracuje nad kolejnym lansiarskim kompletem 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 lipca 2016 10:16
Czy komuś udało się dostać gdzieś ta szeroka gumę do sztylpow?  :kwiatek:

Xequus,o która gumę Ci chodzi,pod obcas czy wzdłuż łydki? Pod obcas-duży wybór gum w każdej pasmanterii.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 lipca 2016 10:57
Szeroka w sensie ta przy łydce. Nigdzie nie mogę znaleźć. Czytałam, że ciężko ja dostać, ale może akurat ktos znalazł 🙂

Edit: Czy któraś z tych sie nadaje? http://baribalpoland.pl/en/elastic-tapes-/76-tasma-gumowa-25mm-pa-pasamon.html#/select_color-black

Albo ta http://www.hurtszewski.com/guma-obuwnicza-gadka-kolor-brzowy-p-3047.htm
okunka, trudna misja 😉
Wieczorem jak wroce znad wody, postaram sie pokopac w folderach albo tu przez wyszukiwarke.  Pamietam mierzylam i rysowalam. Albo i zdjecie zrobie. Mam tylko czarne przy sobie, ale moze bedzie widac. Ukladaja sie super, najlepiej z wielu marek jakie mialam/mam. Szwy 2 pionowe.
xequs, aspsklep.pl 🙂 To nie jest szeroka guma tyko guma rozciagliwa w szerz. W tym sklepie wyszło mi najtaniej 🙂
Jak już jesteśmy w temacie ochraniaczy - chciałabym uszyć ochraniacze w typie tych wrzuconych przez escadę (ujeżdżeniowe, podobne do BR Pro Max 😉). Tylko... mam dylemat, co im wrzucić do środka. Piankę? Jak grubą? I jest jakaś szansa na to, żeby zrobić jakieś wzmocnienie od wewnątrz? W sklepowych ochraniaczach tam jest plastik w środku... ale nie mam pojęcia, jak to ugryźć w wersji DIY. Czy sama pianka będzie wystarczająco chronić nogę? Koń strychulcem nie jest, ale jednak się czasem gdzieś puknie/przerysuje, jak go lonżuję w "firmowych" ochraniaczach, to słyszę, że parę razy mu się zdarzy szurnąć, ryski też zostają (i mnie denerwują, bo te firmowe ochry mało trwałe są 👿 stąd w ogóle pomysł na zdziałanie czegoś samemu - może będzie żyło bez dziur i przetarć dłużej niż dwa użycia :icon_rolleyes🙂.
A ja mam pytanie z innej beczki. W stajni mamy bardzo dużo baniek po paliwie, środkach chemicznych, nawozach, 20 lub 50l (wyglądają jak kanister, z tym że podstawa jest raczej bliższa kwadratowi, niż prostokątowi). Naszło mnie, że można by z nich zrobić podstawy cavaletti. Można wyciąć otwory w bokach, tak by drąg przez taką bańkę przechodził na wylot, ale mam wrażenie, że po pierwsze takie nacięcie nie będzie nigdy idealne, jak fabryczne, i może dalej pękać, a po drugie - wycięcie dziury w dwóch ściankach może dość mocno osłabić taką bańkę i nie będzie już utrzymywać ciężaru drąga? Drugi pomysł, to poprosić kolegów z warsztatów obok, by nagrzali palnikiem jeden bok takiej bańki i drągiem wcisnąć tą jedną ściankę do środka tak, by zrobił się jakby uchwyt. Nie wiem, jak to obrazowo opisać i nie mam pojęcia, czy to się samodzielnie da zrobić, ale chodzi mi o taki efekt:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 lipca 2016 16:32
O, dzięki Strzyga, nie wiedziałam że taki wątek istnieje 🙂
kenna pomysł dobry, tylko do takiej beczki, wrzuć chociaż kamienia, żeby przy mocniejszym podmuchu to nie spadło.
Możesz też wyciąć coś na kształt nocnika  🙄
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 lipca 2016 12:10
Zorilla  :kwiatek:
Czy ktoś robił gumy/czambon ? :kwiatek: czy mogę wstawić zwykłe karabinczyki zamiast plastikowymi.czy robi to jakaś różnicę? Chodzi mi raczej o bezpieczeństwo.
Nie robi.
Hej, przychodzę do Was z małym pytankiem. Chciałabym zrobić sama frędzle na kantar. Niestety, wkurzają mnie już takie na rzep, ponieważ ciągle spadają oraz są trochę za małe (full). Zdecydowałam, że spróbuję swoich umiejętności i wykonam je sama  🙂 frędzle chcę zakładać, na kantar, bez rzepów, aby nie spadały.
Ile mniej więcej metrów sznurka potrzebuje? Ile mm grubości by najlepiej pasowało do takiego arcydzieła? Czy bawełniany sznur będzie ok?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dla totalnego laika w tej kwestii  :kwiatek:
Moje nowe 🙂 tyły w produkcji ale ciągle brakuje mi czasu. Chyba będę też musiała przeprosić się z maszyna w sprawie czaprakow bo moje nowe siodło skokowe ma tak wysunięte tybinki ze wszechstronne czapraki pod nim nie leżą, a jak już leżą to z tyłu wystaje na konia futro  😵




xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 lipca 2016 09:33
escada zakochałam się  😍 !  A jak z trwałością? Daje radę ten lakierkowy materiał na nie szanującym nóg koniu?
Odświeżam 🙂
Napierśnik odblaskowy- koszt ok. 20 zł.

Znowu za duże zdjęcie.
Słuchajcie, gdzie kupić taki neopren jak w środku w ochraniaczach skorupkach. Widziałam, że ktoś chyba tu w wątku pokazywał coś z niego. Szukam i znajduję tylko materiały na sukienki. Da się coś takiego w rozsądnej cenie nabyć?
No właśnie patrzyłam i wydaje mi się, że to strasznie cienkie. Ale może się mylę. Miał ktoś coś takiego w ręku? Muszę chyba napisać pytanie do sklepu jaką to grubość ma.
SzalonaBibi - ja miałam taki neopren w ręku i to jest raczej cienkie niestety, tzn coś jak polar 200-250g/m2. Tzn jeśli tylko chcesz na sam spód i w środek wpychasz wypełnienie albo PRZYNAJMNIEJ zrobisz podwójną warstwę to może i da radę 😉
Kombinowałam, bo chciałam zrobić podkładki pod owijki/bandaże w konkretnym rozmiarze ... I wymyśliłam, zobaczę czy zadziała. Zamówię taki pas "odchudzający". Metrowy na allegro kosztuje kilka-kilkanaście zł a piszą, że 3 mm grubości. Jak wyjdzie to dam znać (jak nie wyjdzie też). Miałam jeszcze podszywać kantar i obrożę to zobaczę jak to się zachowuje w obróbce.
W obróbce bardzo wdzięczny materiał 🙂 pochwal się podkładkami jak się uda zrobić
Może i ja się przydam 🙂

Pas neoprenowy to już grube i zwarte tworzywo, więc chyba będzie ok 😉
Dzięki. Zamawiam i jak dojdzie będę rzeźbić. Napiszę jak coś wyjdzie. Niestety, tylko napiszę, bo zdjęć nie umiem wstawiać ... I nijak nie mogę się nauczyć  🙁  Wiem,  🚫 , sorry.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się