Kacik endurance

Mamy juz kacik rekreanta, ujezdzenia, skokow, a ciagle brakuje mi zeby z kims pogadac na temat endurance...  😉  Co prawda na innym portalu jest forum, ale ostatnia wiadomosc sprzed pol roku wiec chyba cos tam podumiera 😉 . Sa tu jacys milosnicy tej malo chyba jeszcze u nas znanej dyscypliny?  Mam nadzieje, ze ktos sie znajdzie  😀
A no oczywiście , że są 😀
są 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 czerwca 2012 11:52
są miłośnicy  😀 bo jak na razie nie startujemy  😎 ale jeździmy jako serwis  😅
No prosze, dopiero dzis zobaczylam, ze ktos sie odezwal w tym watku, a juz myslalam ze przepadl na zawsze  😉

Zduska, jako luzak?

Bader, Martolina a Wy gdzies startujecie ?
Chyba w Białce najbliższy rajd ? Oj, pojechałabym. Poluzakować Paladynce.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 czerwca 2012 19:04
tak dokładnie  😀 serwis to inaczej luzak  🏇
teraz jedziemy 29.07 do Białki
i ja tez planuje zacząć tylko nie wiem jak  😉
orjentica , mam ten sam problem + dodatkowo takie zawody to straszne koszty  🤔  Wiec narazie tylko trenujemy a o zawodach marzymy  🤣
orjentica a powiedz czego nie wiesz, chętnie pomożemy 🙂

Fisia fakt, koszty ogromne....i w zasadzie nie ma szansy,  żeby się zwróciły. ale satysfakcja i emocje nie do opisania 🙂 ja i Bader już w tym sezonie nic nie startujemy. Rozkułyśmy konie, przeszłyśmy na struganie naturalne i czekamy aż kopytka się zregenrują 🙂 i od przyszłego sezonu znowu ruszamy. Za to chętnie śledzimy starty innych rajdowców 🙂
Ja myslalam czy sie nie wybrac do Tarnowa w sierpniu bo to najblizej.
Powiedzcie mi co musze zrobic chcac wystartowac w zawodach, ale nie towarzyskich tylko jako zawodnik? (licencje zawodnika? badania lekarskie?).  Chce wiedziec wszystko  😀 Z gory dzieki :kwiatek:
Rejestracja w PZJ i licencja dla Ciebie jako zawodnika. Dodatkowo zaświadczenie od lekarza sportowego i ubezpieczenie. Jeżeli nie przynależysz do żadnego klubu to dobrze by się było zapisać, ale nie jest to wymagane. Koń musi mieć licencję (może być to licencja WZJu na niższe dystanse, jest tańsza). I to chyba wsjo, jakbym o czymś zapomniała to proszę o uzupełnienie 🙂
A bym zapomniała, brązową odznakę jeździecką musisz mieć

Fisia Lkę chcesz jechać?
Fisia licencja WZJ dla Ciebie tez wystarczy skoro dopiero zaczynasz i koszty też troche mniejsze,  i masz prawo startu w ZK - L, P, N, 1*, A

A do jakiego WZJ należysz?

tu masz namiar do MZJ jeśli jesteś z małopolski http://www.mzj.krakow.pl/page.php?pid=19
pozatym jeśli chodzi o  licencję rajdową to chyba wymagana jest teraz brązowa odznaka? czy L można jechać bez odznaki, czyli licencja F W ( wstępna) ? A dopiero od P potrzebna jest odznaka, czyli licencja F3?

A do Klikowej zapraszam, zgłoszenia już są i  do 27 lipca, www.zawody.a-co.pl
paladynko! Jesteś wreszcie. Pochwalisz się jak tam w Czeskiej Republice powalczyłyście ?
😅
Odznaka brązowa potrzebna od Lki. Bez niej można tylko towarzyskie jechać
O kurczak, ale wymagan  😲  Nie wiedzialam, ze az tyle tego.
Chyba skonczymy na towarzyskich w tym roku i zobaczymy czy sie w ogole do tego nadajemy. 
A do towarzyskich tez trzeba miec badania lekarza ?  Czy wystarcza tylko szczepienia konia (2x) i ubezpieczenie?

A jak tam jest w Klikowej? Duzo osob przyjezdza ?

A jak to jest teraz z lekarzem sportowym, bo cos mi kolezanka mowila, ze trzeba miec nawet zaswiadczenia od dentysty zeby startowac jako zawodnik?
Walka była z upałem i górkami, bo szczerze mówiąc zaskoczył mnie teren, że taki wymagający, ale jakże piękny- winnice i widoki jak w Toskanii, pierwsze koty za płoty i wyjazd uważam za bardzo udany, szczególnie, że to pierwszy koń rasy AQH, rodem z Żukowic zresztą, Polski a może nawet tej częsci Europy? jaki ukończył 100 km w rajdach 😀
nie ma co tu się chwalić więcej, Bader i inni, nie takie rajdy jeżdżą 🙂

Odnośnie Klikowej to dla amatorów bardzo ciekawa propozycja zawodów  również na niedzielę, ( ZK i ZT- 20 km w sobotę)- niezwykłe zawody towarzyskie , w których biegacze i jeźdźcy bedą się ścigać wspólnie na dystansie pół-maratonu, czyli 21 km. Udział dla amatorów i "zawodowców" powyżej 16 roku życie i koni powyżej 5 lat - szczególy na wspomnianiej już wcześniej www.zawody.da-co.pl
i  na facebooku też..  Fisia poczytaj propozycje, tam wszystko jest napisane jasno ( uwaga w odbydwu konkursach towarzyskich różnią sie od siebie!- propozycję/wymagania ZT ustalają organizatorzy, nie ma tam jakiś odgórnych reguł, więc wszedzie sie różnią),
W Klikowej potrzebujesz na pewno:
1.zaświadczenie od zwyklego lekarza I kontaktu,
2. koń, paszport hodowlany, ze szczepieniami,
3.niepełnoletni zgodę od rodziców na start w zawodach.

Jeśli chcesz jechac towarzyskie, to możesz startować LL-20 km w sobotę i jeśli unasz że dacie radę ( ty i koń, no i komisja wet 🙂😉 to w niedzielę- 21 km, "Klikowa Endurance Race" razem z biegaczami.
ZT- 20 km te sobotnie rozgrywane są wg akutalnych przepisów PZJ identycznych dla konkursów LL ( więc chyba dobra szansa na zapoznanie się z dyscypliną, jeśli potem ktoś zainteresowany jest rajdami wyżej), natomiast te niedzielne, to konkurs bardziej ścigany.
Ja jestem strasznie z Ciebie i konia dumna. No i z Joli.L też. Dzielne z Was babki.
Tyle pracy włożone i widać, że warto było.
orjentica a powiedz czego nie wiesz, chętnie pomożemy 🙂



No więc od początku-marzy mi się aby moja córka (11lat) wystartowała na razie towarzysko we wrześniu w Krainie Kuhailana .
Nie ma odznaki bo dopiero w tym roku zaczęła jeździć ale już wiem ,że nie trzeba,bardzo ważne jest ubezpieczenie-napiszcie jakie i gdzie trzeba wykupić.
No i na miejscu,jak ogarnąć serwis,czy jeździ się samochodem w punkty na trasie czy w towarzyskich jadą pętelkę i wracają?
Jadą pętelkę i wracają. Na pierwszy raz przyda się córce "pilot". Ktoś dorosły na przykład. Albo inne dzieci. W grupie raźniej.
Postaram się dokończyć sianokosy i może przygotuję młodą do startu to pojechały byśmy we dwie ale prościejsza opcja z 1 koniem pojechać
Ja kiedyś do towarzyskich wykupiłam sobie po prostu NW w PZU - i to wyszla jakaś bardzo mała kwota
11 to młodzik, więc wg PZj, start 10-11 lat  na kucach jedynie, w towarzyskich  u Krzyśka też tak było w ostatnim roku, musisz zobaczyć jak będa napisane propozycje, no chyba, że macie kuca. A jak to jest arab do 148 cm to kuc? czy nie kuc? Dla mnie arab to koń, nie kuc, nieważne ile ma wzrostu czy 140 czy 160.Kryteria pzj są chyba po wzroście?
jedna z użytkowniczek (nie podam nicka bo może nei chce) na poczatku maja jechala na zawody do niemiec (+jeszcze ktos z PL) - chciałam zapytać jak poszło, bo się nei odezwała  :kwiatek:
[quote author=horse_art link=topic=88446.msg1446564#msg1446564 date=1340973583]
jedna z użytkowniczek (nie podam nicka bo może nei chce) na poczatku maja jechala na zawody do niemiec (+jeszcze ktos z PL) - chciałam zapytać jak poszło, bo się nei odezwała   :kwiatek:
[/quote]
na zawody do Niemiec wybierały się polskie pary w marcu 30, w kwietniu 20-22 i w czerwcu 1-3 🙂 o które zawody chodzi?
jesteście okrutne ❗, do tej pory śmigaliśmy rajdy turystyczne a tu taki wątek 🤬 podkręcacie 😀iabeł: Muszę porozmawiać z moim chłopakiem, może uda się namówić go na towarzyskie w Klikowej 😉
Obawiam się tylko o to, czy nasi chłopcy dadzą radę psychitrycznie- arab po torach i autystyczny hucuł 😵, bo kondycyjnie problemów nie będzie.
Horse_art  bardzo przepraszam za brak odzewu 🙇. Czas płynie tak szybko i ciągle jest tyle spraw, że ..ach, dużo by pisać. Ale cóż. W Niemczech  (w Gartow)poszło bardzo dobrze. Udała się cała wyprawa. Ukończyliśmy w ładnym stylu na czwartym miejscu. Pozostali nasi znajomi też się fajnie zaprezentowali. Najdłuższy dystans 160 km ukończył Bader. Było to coś super. A teraz szykujemy się do Zakrzowa na 120 km. A ja właśnie od wczoraj mam URLOP  😅, no i nareszcie trochę odpocznę (przynajmniej psychicznie)
a faktycznie - kwiecien 😉 tez mialam na rajd ale turystycznie)wtedy jechać...

i bardzo wam gratuluje!

taka wyprawa ...neiwiedzilam ze to tyle zachodu...
i takie dystanse... w ramach treningu możecie przyjeżdżać do mnie na kawe 🙂😉)
paladynka jeżeli wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego to pani doktor może wpisać tak ,,jak jej idzie'',12 lat 😉
Będzie startować na arabce ale ona nie z tych malutkich 🙄
dziewczyny- jaką paszę polecacie na rajdy długodystansowe ❓ Wybieramy się na 14dni na rajd (turystyczny) w góry i chcielibyśmy kupić coś "specjalnego" naszemu arabowi. Na owsie koń kiedyś fruwał więc odstawiliśmy... ale na rajd dodatkowa porcja energii się przyda...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się