Zakłady Treningowe dla klaczy

Kto z Was wybiera się w następny poniedziałek do Bogusławic na zakończenie ZT dla klaczy?  👀
nikt?  👀


Próba dzielności klaczy, kończąca 60-dniowy trening stacjonarny w Zakładzie Treningowym w Bogusławicach odbędzie się w dniu 3 grudnia 2012 r. (poniedziałek) o godz. 9😲0.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 listopada 2012 10:42
jeżeli nic mi nie pokrzyżuje planów to ja się wybieram 🙂 , poprzednio nie dojechałam więc teraz już muszę  😉
Ja prawdopdobnie będę, ale nie dłużej niż do 15 (muszę być o 17. w Warszawie). No chyba, że śnieg spadnie w jakichś hurtowych ilościach 😉
a mnie trafi coś chyba bo sie wybierałam ale nie pojadę bo szefostwo wymyśliło naradę
także z niecierpliwością bede czekała na relacje
Ja chętnie bym się wybrała, szkoda że to poniedziałek...
ja liczę na jakąś fotorelację  👀 👀
Ja będę focić, ale nie wiem kiedy zdjęcia obrobię.
ja sie zastanawiam kiedy w koncu uda mi sie pojechac na jakikolwiek test końcowy  😵
dziewczyny jak wrócicie to koniecznie zdajcie relacje włącznie z fotografiami 🙂
a przy okazji, nie wiecie jak się udał test obcego jeźdźca?
Która klacz waszym zdaniem będzie championką? 🙂
Czempionką jak zwykle będzie...klacz będąca własnością znajomych jeźdźca testującego czyli pani Tomaszewskiej .Tak było ostatnio przynajmniej.Zwyciężyła klacz z gorszym ruchem,gorzej skacząca ,mniej chętna do pracy od innych klaczy i z 75 pkt bon.!!!!Klacz, która  nie uzyskała minimum do wpisu do księgi została czempionką !CO NA TO PZHK???Po co w takim razie bonitować klacze na zakładzie?Ale jakich kompetencji  również można oczekiwać od jeźdźca testującego konie, jeśli jeździec ten jeździ wyłącznie ujeżdżenie,i nosa nie wychyla poza  pryzbe od czasow Grudziądza .Kiedy PZHK znajdzie środki dla testerów z prawdziwego zdarzenia i na litość nie  śmiesznych strachliwych dresazystow trzymających się z daleka od krosu 2*. Kto chowa konie do tej dyscypliny -ujeżdżenia????Ciekawe ,jak będzie tym razem
galopada_   małoPolskie ;)
02 grudnia 2012 19:04
fan89 a cóż to za prywatne zaczepki? Specjalne zalogowanie się na forum, żeby o czymś takim napisać... ciekawie 😉
NatHuragana   serce skoczka <3
03 grudnia 2012 11:25
Mam nadzieję, że ktoś udał się na próbę i nam pięknie wszystko opowie i pokaże zdjęcia.
Bardzo jestem ciekawa 🙂
Dostalam info, ze wygrala corka Greya Ellen, 5pkt przewagi
galopada_   małoPolskie ;)
03 grudnia 2012 18:16
nasza 3  🙂
No proszę! Ellen i ładna i użytkowo fajna 🙂.
galopada
Gratulacje. Nie widziałam ocen, jak skokowo Dessa mi się nie podobał, tak ruchowo bardzo. Stęp imo najlepszy w stawce !
Ellen była bardzo dobra, przede wszystkim najlepiej przygotowana do próby.
Stawka koszmarnie słaba - kiepska pokrojowo (bonitacja przeważnie na poziomie 75-76 pktv :zemdlal🙂, klacze w słabym typie - niskie (155,157,159 (!)), z krókimi fatalnie osadzonymi szyjami i słabe na spodzie.
Co do użytkowości widziałam tylko skoki (pod siodłem tylko trzy zastępy). Najbardziej podobała mi się Ellen - bdb baskil, uważna, chyba niemałe możliwości. Czepiłabym się nieco wiszącego przodu i rozkręcania się w korytarzu. Klacz z miejsca drugiego - Cantaniska, wydawała sie najlepsza, ale chyba niestety nie jest do końca uważna. Bardzo podobała mi się Gothika - dobre trzy chody, dobra, uważna w skokach, ale zupełnie bez typu i po prostu brzydka.
Ciekawa skokowo klacz po Bajou, ale póki co bardzo patrząca i nierówna, w skoku dobry baskil, ładnie poukładana, ale wydawała sie momentami płaska.
Trzy klacze po og. Diabełek (Grey) kiepskie - jedna niezła skokowo, ale imo bez serca, druga db baskilująca, ale kompletnie "bez przodu", trzecia zupełnie "bez wyrazu". Zaskakujące miejsce dla klaczy Konstantyna BH, paskudna głowa i szyja, nieładna kłoda i wysoka bonitacja (79 pkt) i wysokie miejsce (6.). To chyba w zasadzie tyle. Niestety dragi sypały się straaaaaszliwie, mało która klacz nie pukała, koszmar. Ruchowo też żadna nie zachwyciła.
Imo ciekawa poza czempionką, Lady Canta (Cantanis), Gothika (Monsun/Emir x Top Gun AA).

Dobra wiadomość, przy okazji próby uznano Durano W ♥
galopada_   małoPolskie ;)
03 grudnia 2012 19:28
armara podobno skakała jak koza  🙄 nie wiem co jej sie stało bo w domu sie skłała jak zła!

ciesze sie ze sie ruchowo podobala  :kwiatek: prawda jest taka, ze nasze pod siodłem chodziła miesiąc z przewami wiec byla srednio przygotowana na starcie no ale nie bylo szans zajezdzic jej wczesniej  🙄
No niestety była bardzo sztywna, ale stęp ma naprawdę mega, nei wiem jak oceny, ale ja byłam pod wrażeniem 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
03 grudnia 2012 19:31
armara masz jakies zdjecie w ruchu?  👀
Nie bardzo, jak obrobie to podrzuce.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
03 grudnia 2012 19:45
armara  dzięki za ocenę 🙂
NatHuragana   serce skoczka <3
03 grudnia 2012 20:54
A któraś nie zdała?
Jak poszło enigmie?
oj armara co my bez ciebie byśmy zrobili 🙂
od jakiegoś tam czasu śledzę wyniki z Zt i analizuję - doszłam do wniosku że na ZT klaczy w 99% idą same odpady jakieś
dlaczego tak się dzieje ? Zupełnie nie rozumiem. Przecież mamy w polsce na prawdę dobre klacze ......
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2012 22:00
A po co dawać klacz do ZT? Zwłaszcza, że ani się jakoś super nie ujeździ, ani zadbana specjalnie nie będzie...
Strzyga
Sorry, ale widać, że w Bogusławicach nigdy nie byłaś. Większość klaczy oddawanych na ZT ma lepiej niż w domu...
777
Niestety klacze na ZT przychodzą mega niepryzgotowane, mimo że te db i bdb przygotowane wypadają najlepiej (patrz przykład Ellen).
ar...?sorry,ale widać ze do Bogusławic klaczy nigdy nie oddawałaś a jeśli już, to wieki temu.Myle się?Pisanie, ze większość klaczy ma lepiej na zt w Bogusławicach niż w domu to zakrawa na kpinę.Moja klacz wróciła chora,z grzybica ,straciła 100kg,wygladala jak przecinek  . klacze przychodzą przygotowane minimum bo  wymagania są takie a nie inne. klacze które ich nie spełniają przyjęte nie są po prostu.Jak wymagania podwyższą to klacze nie będą oddawane,bo hodowców nie będzie stać na bylejakość.

Co do umiejętności jeźdźców to są KATASTROFALNE.np moja klacz pojechała zajeżdżona ,ale nie zepsuta,chętna do przodu i skacząca.Klacz wróciła zepsuta w pysku ,zablokowana,aby to odrobić trzeba było dużo cierpliwości,pracy  i czasu i nie do końca się to udało.Kilku kupców ja oglądało i zrezygnowało z tego powodu.ZT wyrzadzil spore szkody hodowcy.zt w obecnej formie -to zakład na bylejakość i psucie młodych koni-gdzie promuje się na dodatek nie zdolne naturalnie klacze jak na zachodzie ,ale klacze nie wymagające nakładu pracy ze strony ujeżdżaczy (bez kwalifikacji podstawowych ani nikt tego nie pilnuje).

I tak mamy jako najlepsze te klacze, których właścicielami są stadniny z jeźdźcami na etacie(stac je na koszt wszystkich a co) lub klacze jak ellen grey,która zakład wygrała tylko dlatego bo była przywieziona zajeżdżona dobrze.To nie ma nic wspólnego z selekcja a wręcz przeciwnie.Za kilka lat okaże się ze klacze z czołowych miejsc w zt kończą jeszcze gorzej niz  czempiony MPMK w WKKW,gdzie czempion 5 latkow ma 5 zrzutek na partkurze  albo więcej,ale podoba sie komisji bo jest w jej ocenie PRZYGOTOWANY.
Nie tak dawno 😉 W czasach gdy jeźdzcy mieli opinię jeszcze gorszych.
Sorry ale rozwala mnie podejście, że jeżeli wymagania są takie i takie, to przygotowanie lepiej jest bez sensu  😵 No tak, a potem milion pretensji. Czempionka była pryzgotowywana 3 miesiące i jakoś nikt z nią problemów nie miał. Niestety na kwalifikacja widuje się klacze, surowe, które w zasadzie jedynie przyjmują jeźdzca. A ZT to PRÓBA DZIELNOŚCI, a nie "zajeżdżalnia". To nieporozumienie. Stawki tak słąbo przygotowanych koni nie było już dawno.
Ciekawe czy potrafiłaś swój żal wypowiedzieć wprost.

Co do grzybicy - jestem osobiscie zdania, że powinien być obowiązek szczepienia, tak jak w Niemczech, ja swojego ogiera - kandydata zaszczepiłam (ostatecznie zmienił płeć i wyjechał do Niemiec przed kwalif., ale to inna sprawa).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się