Podziękowania

Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
24 listopada 2014 07:42
Viritim,  🤣 piękny dzień dziś u nas, słoneczko aż miło.  Życzę wszystkim pięknego dzionka  😅
Dziękuję pięknie Gazela za wiadomość . Już z samego rana sieć play mnie wkurzyła zadwonili że mam zaległość za nat 46 zł strasznie się obruszyłem przeciesz nie wchodzę w żadne strony nie dozwoalone ale po głępieszej nalizie załapałem czemu to tak wynikło za dużo wychodziłem na portale radkowe szukając drugiej połowy przyznaje się mija wina no ale człowiek bardzo zdeseperowny w mojej sytuacji tak samo by uczynił . Mam nauczkę już więcej nie wchodzę na ten śmietnik ponie nie patrzą na wartości człowieka tylko na kasę , tak było i jest . Wybatrzcie obiecuję następny posik będzie zawierał mądrzejsze przemyślenia związane z rumakami . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam ponownie was wszystkich  :kwiatek:.Czasem wielu jeśców stosuje różne wynalaski odchodzące z barkiem porozumienia mędzy jęścem a koniem np; używanie czarnej wodzy próbuje się osiągnąć a właściwie szfuszerować konatakt z koniem sam siebie okłamując że podstawił potulicę . Na sutek takich praktyk uszywiamy grzebiet konia i staje się twardy w pysku czyli staje się mało przepuszczalny czyli jest fałszywie koń usztywniony i niby podstawiony z potulicą . Mając na uwadze dobro konia pownniśmy jak najwięcej stosować naturalne śrotki wydania koment rumakowi poprzez ; krzysz , łydekczka , stonowany głos . Wiem doskonale ilu zawodowych jeśców stosuje patęty np; chakamore , musztuk itp. Owszem w celu naprawienia rumaka gdy nie reaguje na pomoce możemy przez parę minut zastoswać te przyrządy aby koń zrozumiał nasze polecenie . Nigdy się nie przyzwyczajamy do patętów idąc skrutami do osiągnięcie swoich celów , często się zdaża że możemy u konia uzyskać odwrotny skutek np; bunt rumaka , uszytwnienie itp. Wiem doskonale że wśrut was są wsaonaili jeścy i błagam nie oczytujcie moje słowa że kiedyś byłem znamienitym jeścem taki sobie śerdniaczek . Mam zaszyt że mogę przekazać swoje doświatczenia praktyczne z życia jako jeżdzec ; skokowy , wkkw , wyścigowiec . Życzę moim przyjacielom , znajomym ; miłego , udanego dzioneczka...... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór . Jak dobrze mieć takich kochanych przyjaciół jak na Re-Volcie dziś otzrymałem cudoną paczkę świąteczną np; kołderkę , podkład , czekoladę , cudowny szlafrok są jeszcze w mojej kochanej oczyżnie tacy cudowni , wspaniali ludzie jak wy o pięknym cudownym sercu jak wy . Nieznaduję wiele słów na wasze dobro jedynie wam mogę obiecacą kiedykolwiek będziecie w Ciechocinku zawsze służę pomocą jako przewodnik i wasz osobisty budyguard dziękuję za wszelkie dobro jakim mnie obdarzyliście pięknie dziękuję.... 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek:
Dobry ranek wszystkim życzę wam ; udanego , pełnego sujcesów dzioneczka.. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wam wszystkim  :kwiatek:. Często gdy na treningu dresażowym jeżdzimy zdasza się często że rumak odmawia rekacji na pomoce np; łydka , krzyrz . Staje się lekko temapwy na nasze polecania w takim ukłdzie np; przyruszaniu pomagamy sobie za łydeczką w tym samym czasie co łygka leki sygał bacikiem . Gwaratuję że przynosi natychmiastową pozytywną rakecję konia na nasz sygnał . Wiamomą żeczą jest że ciągła mnontonność wydawaniem łydką krzyrzem poleceń mu się znodziu musimy natychmiast podją rekację . Sami wiecie sami jak robicie te same czynności np; sprzatanie itp ; wpadacie w rutynę takimi samymi kategorjami nieraz musimy wyciągać wnioski podczas jazd na rumakach . Pamiętajcie  że analiza zachowania konia podczas waszego treningu da naprawdę dobre efekty jak je poprawnie otczytacie czego wam życzę z całego mego małago serca aby te odczyty dały wam pozytywne efekty waszej pracy na trenigach , przedewszytkim życzę wam dużo , dużo zdróweńka... 💘 :kwiatek: 💘
Witam pięknie wszystkich :kwiatek:.Często piszę o analizach poczynań rumaków wiecie jakie kidyś nie wiem czy jeszce jest taka analiza głęboka graczy na torach wyścigowych bynajmiej jak pamętam za mrocznych czasów komuny były takowe. Gracze przychodzili na tor roboczy podpatrywali swoich faworytów konie jakie będą grali a to pytali o tamto siamto . Z reguły jak jako zawodowy jżdziec wyścigowy zbywałem ich milczeniem i tak zawsze robiłem do końca mojej pięknej bajki na torze wyścigowym . Gracze brali pod uwagę np; jak koń prezętuje się fizycznie , czy ma apetyt , czy odczół poprzedni wyścig itp. Sami widzicie jakie dylematy mają gracze , ja nigdy nie grałem  koni na wyścigach wiem jest chazart gorszy niż narkotyk . Pamiętam jak nie którzy gracze opentani chorobą chazardową porzegrywali ogromne sumy pieniędzy nikomu nie życzę tego nałogu . No dziś przymroziło uważajcie podczas jazdy na rumakach nie ubierajcie sie na cebulę  zawsze ubarć się trzeba ciepło ale abyście czuli pełna swobodę na sidle i żeby nie były skępowane ruchy . Po zakończeniu jazdy w terenie , po trenigu zawsze nakładjacie kurteczki aby mometalnie nie schłodzić organizmu bo jeżeli tego nie zrobice przeziębienie gotowe . Wierzę że jesteście bardzo roztropni i spełniacie wszystkie wymogi chroniące wasz organizm. Jesteście moimi przyjaciółmi i muszę się troszczyć o moich przyjaciół życzę wszytkim ; zdróweńka , pogody ducha po skończnej jeżdzie na rumakach . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich  :kwiatek:. Często się zadaża że zbyt akrtywna jadza na rumaku i robienie w okół siebie wiele szumu daje na mierne efekty . Podam przykład człowiek spokojny , cichy , mało mówiący podniesie głos na rumaka napewno leprzy przynieszie wydżwięk i skarcenie rumaka podczas wykonywania pewnych slementów np; dresarzu , skoków , jazdy w terenie . Wiem że nie raz koń w terenie sie spłorzy a to upadek ksztanów , a to jakieś zwierzę się ukaże itp. Musicie pamiętać o swoim bardzo ztabilnym dosiadzie np; pięta w dół , łydki dolegają przy koniu , rozluziony kręgosłup , lellko jedwabna ręka do wędzodła z wodzą .Wiadomo wam wszystkim że zawsze szczególnie młody koń musi poznać zasady ujeżdżenian choć w małym stopniu np; klasy L , P itp. Ułatwi nam to ogromnie podzcas pracy na trenigach np; skokowych , wkkw , jazd w terenie . Zawsze podczas jazdy musi się wytorzyć nie wiedzialn nić poruzumienia między jeścem na rumakiem , nie ciągła walka z koniem szarpaniem itp. Nie muszę was w tym temacie pouczać nie którzy z was są świetnymi jeścami ale kieruję ten posik szczególnie do młodych adeptów sztuki magi jazdy na koniu . Życzę wam tyle wsiadów i zesiadów z koni , przedwszystkim życzę moim przyjacielom zdróweńka , pogody ducha , udanego , miłego dzioneczka wam życzę . :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek:
maliniaq   Just do your job.
30 listopada 2014 08:50
Viritim dziękuję za te posty, z każdego można coś ciekawego wyciągnąć, zwłaszcza że jest to wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem zawodnika  :kwiatek: I również dużo zdrówko na te nadchodzące mroźne dni!  😉
Dziękuję bardzo za taką piękną opinię . :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim :kwiatek:. Często się zdarza że podczas jazdy dresażowej czyli ujeżdżenia zbytnio zaufamy konowi i odajemy mu więcej wodzy , nieraz się zdaża że młody koń sam się domaga aby oddać mu wodzę porzez jak pociągnie swoją głowę w dół . Często wiedzę szczególnie na Facebooku jak są wodze bardzo lużne podczas skoku poprostu wiszą sobie . Jak oddamy koniwi bardzo dużo wodzy to będzie sygnał dla niego ze może sam podjąć decyzję skoczyć , czy wyłamać , zatrzymać się itp. Często podczas wyścigu płotowego , lub gonitwy płaskiej tracą kontak na wodzy wybija się u konia rytmikę galopawania itp. Podając wam takie przykłady np; w podczas skoku , ujeżdżenia , wyścig chciałem wam klarownie wyjaśnić że zawsze na rumaku łączy nas jedwabna nić współpracy dosiadem i wodzy szczególnie to miałem na mysli . Błagam nie pomyscie sobie że swoje madrości wykładam że byłem jakimś mistrzem nic z tych żeczy byłem typowym średniakiem wcę moim przyjacielom , znajomym objaśnić , doradzić pewne tematy z mojej nikłej karejery . Dziękuję każdemu z osobna że doczytał do końca moje wypociny dziękuję pięknie , życzę wam ; rodzinnego , miłego wieczorka papatulki .. 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘
Dobry wieczór muszę to napisać na różnych portalach o rumakach wyścigowych sa tak miałkie komentarze na temat podpisania przez ministra rolnictwa kadydata na prezesa TWK Agniszki Marczak z którą razem kiedyś jeżdziłem z nią u trenera Walickiego ona jako amatorka a ja jako zawodowy jeżdziec wyścigowy . Podczas głosowanie rady wyścigów konnych Agnieszka Marczak zoatałw wybrana na to stanowisko . Chodzi o to braku podpisu ministra . Na Facebooku wielokrtonie pisałem pod swoją fotką do pani premier za zajęcie kostruktywnego stanowiska i wgląd na całą tą sprawę . Krew mnie zalewa że nie można w mojej kochanej ojczyżnie dać młodym szanse na robienie karejery zawodowej od razu przypomniaja mi się zgniłe , absurdale decyzje komuchów. Wiele nam jeszcze brakuje do stadartów starej Europy . Dopuki my Polacy nie wykorznimy swoję złe nawyki , kłutliwość , zadość będzemy po tej czrnej mocy która nas pcha w stary , zgniły sytem . Wiem że pisząc ten zgoszkaniały post musiałem wylać swą gorycz na nie udolność , zawiść , barkiem zaufania do młodej kadry , nowej krwi na wyścigach . Życzę moim przyjacielom , znajomym jak najmniej zmarfień choć od wcziraj mi ich przybyło . Pralka pierze do 7 programu i staje zapala się po prawej światełko że awarja , musiałem wyłązyć pralkę i nastawić na wirowanie aby opruznić wodę z bębna . Muszę zawewać fachowców może tylko kontolka nawialiła to by była mała żecz gorzej gdy programator porzedł mam pralkę 3 lata z górny wsadem marki Polar oby była to awaria kontrolki która mi wyłaczna pralkę . Przepraszam  że przeszedłem na inny temat tak jakoś mi się lekko pisało że się za bardzo rozchuśtałem w pisaniu każdy ma swoje problemy . Życzę wam dobrej nocki dobranocccccc. :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim  :kwiatek:. Serce pęka jak zaistalowała Iwona Duś pracowniczka trenera A. Walickiego jak wygrywałem Wielką Służewiecką i mój wypadek w nagrodzie Tarana . Wiem że już nigdy nie poczuję ten wiatr we włosach , cudownej magi jedności z rumakiem . Wszyscy koniarze i moi przyjaciele , znajomi to rozumieją moje wywody setymentalne czasu nie da się zawrócić ważne jest to że ja żyję . Wybatcie mi taki potok wspomnień ale każdy by się zwas zwruszył jak by zamieścili wasze gonitwy dawny czar wspomnień . Życzę wszystkim ; miłego , udanego wieczorka .. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim :kwiatek:. Często się zdarza że podczas jazdy dresażowej czyli ujeżdżenia zbytnio zaufamy konowi i odajemy mu więcej wodzy , nieraz się zdaża że młody koń sam się domaga aby oddać mu wodzę porzez jak pociągnie swoją głowę w dół.

Ano właśnie, dzisiaj to się u mnie zemściło trochę, bo kobyłka się postanowiła powyciagać i co chwila próbowała mi "wyjąć" wodze z rąk...

Viritim co byś poradził na 5-letnim koniu ujeżdżeniowym, który często i w różnych sytuacjach próbuje zabrać jeźdźcowi wodze, wyciągając głowę w dół np w momentach, gdy powinien pracować w ustawieniu? Jakieś ćwiczenia, szczególne zachowania, na które powinnam zwracać uwagę?  :kwiatek:

Dodam, że koń od kilku miesięcy pracuje w dobrej równowadze i nie ma problemów ani z wysokim, ani z niskim ustawieniem.
Dobry wieczór sprubóję odpowiedzieć na zadane pytanie.Prawidłowy kontakt wymaga poprawnego dosiadu . Kontakt nie sprowadza się do działania rąk , wodzy , wędzidła . Nawiązywaniu kotaktu z rumakiem berze uział cały dosiad jeśca np; łydki muszą dolegać do boków rumaka  jeżdzec jest w równowadze , dosiad nadąża za ruchami konia . Może mieć rumak kłopoty z pyskiem że pociąga np; ma za ostre tylnie zęby , ma w kocikach zajady , może mieć wysze górne podniebienie a dolne nie co sprawia że górne podniebienie sprawia koniowi ból podczas rekacji wędziłem . Może mieć też koń kłopoty z mięśniami krzyżowymi , sprawadzamy przed osidłaniem ręką przez nacisk czy jest u konia pewna reakcjia . Można też zmienic wędzidło np; na puste , gumowe . Nie byłem żadnym fachowcem z jazdy dresażowej napisałem co wiem w tej materii . Mogą być inne przyczyny że rumak pociąga wędzidło . Ręka musi być jedwabna jest taki moment jak robimy pewne elementy z ujeżdenia że rumak podczas np; volty w lewo , w prawo , podczas kłusa skruconego reaguje na wędzidło to wtedy w nagrodę rozużniamy nieco ręke będzie to nagroda dla konia że prawidłowo zaragował na wędzidło . Tyle wiem jak sobie cosik przypomnę napiszę . Życzę cierpliwości głębokiej analizy czemu są złe momęty u konia , spokojnej ręki , życzę spokoju ducha w pracy nad konikem . Dobranoccccccc. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Nawiązująć do pytań Malinki  jeżeli to wszystko okaże się nie wystarczjące rób pół parady , czyli z więjszego chodu na miejszy np; kłus posredni przejście do stępa . Dużo trza chodzić z rumakiem po kawaleti , dużo im jężdziś pół voty , majzolwać wędzidłem wodzą aby koń bawił sie wędzidłem o ile zobaczysz że z pyska wychodzi piana jest to znak że zaczoł się bawić wędzidłem . Malinko wszystkiego trza spróbować , dogladnoć abyś nie miała problemu z pociaganiem , parcia konia na wodze . Pisząc dziś ten post dążę do tego aby konia zmięczyć na wodzy aby stał się bardziej przepuszczalny , czyli przyjął nasze pomoce . Na tyle mogę ci poradzić Malinko na tyle ile mam skromnej wiedzy na temat jazdy dresażowej . Życzę ci aby poczęści moje uwagi dały jakiś choć w minimalny sposób efekt . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam krew mi się burzy jak na finiszu .pl trenerem roku ma być tr Janikowski . O ludzie najważniesze gonitwy roku wygrał mój trener Andrzej Walicki i bazaplecyjnie dla mnie jest trenerem roku . Chamstwo ludzi na nie których poratlach zakfawa o pomstę do nieba . Robią to złośliwie wiedząc że tr A. W jest ikoną i witrarzem Polskich wyścigów . Zapewne znudziły się co nie którym że wciąż trener A.Walicki wygrywa i stało się dla nie których monotonne . Miałem honor pracować i jeżdzić wyścigi u trenara Walickiego i wiem jakim jest czlówiekiem . Nie zwykle skromną osobą pomomo swojej popularności w świecie wyścig w Polsce jestm mu wdzięczny do końca życia po wypadku był kilka razy u mnie w szpitalu MSW-ia w Warszawie . Jedno wiem że tylko on swoimi ośgnięciamy w tym roku zoatał dla mnie zapewne dla innych trenerem roku a koniem roku Gree Speher wygrwając najważniesze gonitwy roku Derby , Wielką Warszawską . Sami chyba się zemną zgadcie czemu jestem tak zbulwerowany na innych portalch jak ; z m do m , www tower-racing.pl też piszą ze trenerem roku został trener Andrzej Walicki . Życzę moim przyjacielom , znajomym ; miłego , udanego wieczorka. :kwiatek:
Masz rację, trener A. Walicki zasługuje na to miano, a najlepszy koń to właśnie cudowna Greek Sphere. Na Partynicach wygrała też Nagrodę Konstelacji.  😅
Wiatam wszystkich . Mam taką potzrebę moi przyjaciele napiasć całą prawdę o sobie w końcu jesteście moja rodziną . Miałem dziewczynę z Warszawy córak najleprzeo fizyka w Polesce mata docnet . Byliśmy z sobą 4 lata nawet przyjeła moje zaręczyny . To ona wyróżyła że będę miał wypadek stresznie się tym zamartwiała. I nastąpił ten tregiczny dzien 5sierpmnie 2005 roku . 20 dni na ojomne w szptalu MSW-ia w Warszawie cud że przeżyłem . Miałem operację stabilizacji krusłupa mam iplaty w kręgosłupie , brzęk lewej strony muzgu , niemak wszyskie żebra połomane , nie dowaład lewej strony . Był w szpitali kilka razy mój trener ardzWalicki . Po wypadku śp ojciec przyjął mnie do swego domu a w nim jeszcze mieszkali najmłodszy brat z kobietą i 2 swoich dzieci . Śp ojciec zapisał mi mieszkanie po pewnym czsie brat za namową swojej kobiety namówił ojca żeby zapiasł mnieszkanie na niego powiedził śp ojcu że będzie płacił wszystki opłaty za mieszkanie no i się zaczęło dręczyli mnie psychicznie abym się wyprowadził z mieszkania a miałem zkręcali mi wodę aby się nie mógł wykoapać musiałem się kopać w szptalu wojskowym gdzie chodzę na zabiego , zakaz używani logówki , kuchni . Jak śp żył mówię do ojca wyprowadzam się i tak zrobiłem . Wynajołem pokój swoim miście 2 lata w nim mieszkałem między czasie do urzędu pisałem o przydział mieszkania zanili moja sraszną sytyaję często powiadomiałem policję wszystkie ich wizyty były wpełni uzasadnione . 3lata temu dostałem mieszkanie komunalne 2 kokoje , kuchnia , łażenka . Parę lat temu chyba z 7 lat z ZUSU dostałem małe odszkodowanie za wypadek przy pracy staryczyło mi na remont mieszkania , na ubeblowanie się . Na orzewanie kaloryferami i istalację pieca na prąd musiałem wziąśc porzyczkę z banku PKO .Jsk wiedzą niektórzy takie mieszkania są budowane najtańszmy kosztem i wciąć musimy je sobie uleprzać . Sasmi widzicie czemu ja tak ogromnie się cieszę ża ma swoje lokum . Przez całe życie byłem tułaczem przes sport kilka lat na wyścigach , ciągle w rozjazad na zawody . Zdoszczę wam ogromie że macie swoje rodziny domowe ognisko . Dziękuję każdemu z osobna że doczytał moją epopeję życiową dziękuję . :kwiatek:
Niemogłem się oprzeć oprzeć pbe zenia  z Prayża Euroene Mastres . Byłem płowe konkrusy gdzie wgrywała moja fawirtka Tiops Alelsadra . Parykr był badzro trczniczbe poztawiane czumnu ranga takich zawodów powliła elicie takich koni pokadać najwyszy współcznik prkurmów , w ty jeścy człowa człówki . Bardzo mi się konceocja jeźców jak napredzej w czasie rozegrać w czasie . Majeżdza rumak na oksre i zaras konia mocno sktaa na nastną przszkode . Fak faktemnkiektóry rumaku gubiły fule i nie dokrywałały przeszkód . Choć mam duszę wyściowca to zawsze nie raz objże zadody dobrej obsadzie zwłszcze  że morkture tr dyscylinach brałem idrzał . Wbatrzcie nejstem badzo zmączny był fachowiecnn do mojej ptyali  i wziął mój progratamt od moej prali do swojegozakładu jest sprawy glowna przycznya jest że musi mi wymieniśc ślinki . Ojeki odbiegłem od tramt wybtrzcie następny bęce bardziej trściwy dobranocccccccccccc
Przepraszam za błędy zołem badro silny środek na sen senzop . Polecam go dla tych co mają klopoty ze snem jeszcze raz przeraszam . Życzę wam ; rodzinnego , udanego , miłego dzoneczka.... :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam wzystkich  :kwiatek:i przepraszam że ostatni czasy jest mnie na Re-Volcie pełno wczoraj był umnie fachowiec od pralek i wyciagnął programator wzioł go do swojej firmy i sprawiadził i okazało się że dobry jest . Jak mi spradził znowu pralkę że to wina silnika w poniedziałem i go przywiezie ciekawe ile sobie policzy jeżeli koszty będą duże to mu podziękuję weznę pralkę na raty . Błagam nie pomyście sobie że pisząc ten link do was chcę cosik odwaz uzyskać dość już dostałem tyle dobra macie swoje rodziny , dzieci , swoje problemy jakoś dam radę . Życzę moim przyjacielom , znajomym moc preżetów miklołajkowych , pogody ducha w tym dniu . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
maliniaq   Just do your job.
06 grudnia 2014 11:49
Viritim również życzę udanego i pogodnego mikołajkowego dnia! Oby jednak w pralce był błahy problem do rozwiązania  :kwiatek:
Dziękuję MALINKO i tobie i całej twojej rodzinie życzę co tylko sobie zamarzycie . :kwiatek: 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Viritim dziękuję za obszerne wyjaśnienia w kwestii kontaktu. Napisz proszę, cokolwiek więcej, na temat cavaletti - czy w przypadku wyciągania wodzy przez konia jeździć je tylko po prostej czy np po kole, i jak pracować ręką - w niskim ustawieniu czy może zupełnie na luźnej wodzy by koń łapał równowagę bez mojej ingerencji?
Dobry wieczór odpowiadam MALICE na pytania . Jeżdżąc przez kawaletii zmiękczmy rumaka czyli mięśnie krzyżowe konia są wilce rozluzine a po grugie prawidlowy dosiad w pół siadzie przygotowuje nas do pokanownie przeszkód . Wzmacnia nasz dosiad by był bardziej stabilny np; pięta w dole , kolana dolegają do poduszek sidła . Aby rumak wpełni zakcptował i nie począgał za wodze jedzij na zakretach , rób volty w prawo , w lewo , rób pół parady bardzo często np; z kłusa wyciągnietego przechodzisz delikatnie pociagajć za wodze do stępa . To są pół parady przechodzenia z większego chodu na mnieszy . Pamiętając żeby wędzidłem majzlować czyli przerabiać z lewo na prawo ale zaznaczm bardzo to robisz pomalutku . Właśnie musisz często chcąc wyeliminować u rumaka pewnie nawyk np; pociaga rumak za wodze często rzyca się na wędzidło z całym ciałem . Malinko podałem ci poprzednio parę przykładów jak pownnaś zareagować jak koń pociąga za wodze . Wszystkiego trza srubować a może która z moich podpowiedzi się przyda . Baując na swoim doświatczniu człowiek uczy się całe życie w tym jazdy na rumakach . Dziękuję Malinko za pytania napisłem ci co w tej materii jest mi wiadomo . Życzę udanego , miłego wieczorka. :kwiatek: :kwiatek:
Dzięki wielkie. Popróbujemy 🙂
Witam pięknie wszystkich . Napisz mi MALINKO czy były jakieś malutkie chociasz postępy w drożeniu moich skromnych porad . Błagam nie myście sobie że byłem jakimś mitrzem w jeżdziectwie ale bazując na swoich doświatczeniach chcę kapeńkę podzielić się z moim przyjacielami , zajmomi . Wiem że czasem porady nie kiedy mogą być mało skuteczne musiy podobne kryteria stosować podobne jak do człowieka są ludzie i ludziska . Będzie mi ogromnie miło jak ktoś zapyta moją skromną osobę o jakieś tajniki , porady w branży jeżdziectwa . Dziękuję opatrzności że jestem na Re-Vilcie gdzie mam wspaniłych kochanych przyjaciół że mogę tu pisać o moich przeżyciach , poradach w dziedzinie jeżdziectwa dziękuę każdemu z osobna że zawsze niekiedy poczyta moje pościki dziękuję że jesteście . :kwiatek: :kwiatek:
Witam wszystkich dziś był umnie fachowiec zakładał mi nowy silnik do pralki 4 dni temu wziął progarmator do swojego zakładu sprawdzić jesst koi . Dobrze że wzuiłem w banku OKO mini ratkę 300zł wymiana silnika wraz robocizą 250 zł dopoero jak uatlił fachowoec po 2-3 praniach weżnie pięniądze . Moi przyjaciele nie martwście się rata miesięczna będze 20 zł . Już piorę sobie choć mam mało żeczy do prania bo zawsze z żeczmi swoimi czystymi jestem na czasie . Ale włączyłem aby pranie by pózinej nie było zakoczenia . Kochami mi nie myście sobie że pisząc ten post od was o coś proszę w rzadnym wypadku , już i tak ogromnie mi wciąż pomagacie ale pisząc ten post porostu się cieszę bardzo żetelny fachowiec no zobaczę czy dziś i jutro pralka zda egzamin . Życzę moim przyjacielom abyście mieli tyle radości w sercu dziś co ja . Dziękuję że jesteście dzięki wam warto zyczć dla takich wspaniałych ludzi jak wy . :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Viritim jutro będę wsiadała to na pewno napiszę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się