Podziękowania

Witam pięknie was wszystkich i życzę wam ; udanego , pełnego sikcesów i moc pozytywnej energii w dniu dzieszym waszytkiego najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj wam życzę . 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich :kwiatek:. Przepraszam że jestem monotematyczny ale dziękuję pięknie wszystkim którzy mnie wspierają . Mogę sobie kupiś jakieś warzywko , leki itp. Nie dziewcie się że jestem taki męczący ale nigdy nie zapomnę o ludziach o tak pięknym , dobrym sercu . Wiem że moi openęci będą mi wytykać że jestem mało sukteczy aby samemu sobie pomóc otóż ; mam 1 grupę inwalicką po makabrycznym wypadku podczas gonitwy płotowej , mój wyciąg ze szpitala MSW-ia w Warszawie powinien być na samym początku mojej tabicy . Miałem prawie wszystkie żebra połamane , obrzęg lewej półkuli muzgu , przes to mam małe zabużenia równowagi , mam lęk wysokości i jak idę po jakiś schodach muszę się trzynmać poręczy , nie dowaład lewej strony , koretktę kręgosłupa mam impaty w kręgosłupie , jestem przez ten wypadek krótko widzem . Przepraszam że jestem bardzo powtarzalny w swoim myśleniu ale chaciałem ażeby inni nie myśleli że piszę jakieś bajki itp. Dobrze że mieszkam w mieście Ciechocinek gdzie mam szeokom gamę zabiegów które biorę rok rocznie aby jako tako fukcjonować na tym łez padole . Wiem że innym jest też cięszko błagam nie pomyście sobie że przez mój post coś chciałem uzyskać nic z tych żeczy . To tylko w wramach moich podzękowań dla wszystkich moich ofiarodawców dziękuję pięknie wszystkim ludziom o takich pięknych życzliwych sercach tylko mogę za was się pomodlić i mieć w moim małymm sercu dziękuje pięknie . :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 💘
Witam wszystkich napiszę inej branży swój post otóż . Jestem czlowiekiem wierzącym w BOGA i przy parafi moim mieście Ciechocinek jestem rycerzem Kolumba . W czoraj z moim kosciele była masz za mojego prałata Grzegorz Karolka z okazji ; 60 lat urodzin , 35 święcej kapłańskich bili biskupi , ksiża z innych wyznań . Nasz prałat jest wspaniałym kapłanem o gołębim sercu . Po mszy odwoził mnie samochodem inny rycerz pytając mnie w samochodzie na kogo będe głosował powiedziałemu co mi sumienie nakazuje na naszego prezydenta Komorowskiego , strasznie się obruszył na mnie mój dobroczyńca ktory mnie poswoził . Coś wemnie pekło przeciesz wszyscy jesteśmy dziećmi BOZYMI i jest klaula w umowie kokordacie odzielenie państwa od kościła . I wiem co mi dyktuje moje sumienie głosuję na mojego prezydenta Komorowskiego napradę na te trudne czasu i godne ten urząd tylko obecny prezydent sie nadaje . Wiem mamy demokacje i każdy ma prawo glosować jak chce . Życzę moim przyjacielom , znakomym , redakcji ; udanego , miłego dzioneczka. 💘 :kwiatek: :kwiatek: 🏇
Witam wszystkich czuję się po wybirach jak zbity pies . Wygrał Duda choć więszkość moich zanjomych głosowało za bezpieczeństwem , spokojem w mojej oczyżnie za Komorowskim . Wiem mamy demokrację i nie ma co gdybać no ale jest pewne ale czy wybrany nowy prezydent dotrzyma kampanininych przyczeń , barzdo w to wąpię . Do piero przejży ten pan na oczy że urząd prezydenta nie tylo sie składa z mglistych wyborczych obietnic sam się przekona że specjaliści mu wypeswadują realia jakie mamy w naszym kraju . Nie neguję że pewne sprawy przez żądzącego prezydenta zoatały pominete ale wiem jedno że na te trudne czasy tylko mógł pistować ten urząd prezydent Komorowski no cóż naród tak wybrał . Boję się że nasz dobry kurs w gospodarce zostanie zmarnowany przez elitę pis . Szkoda mi mych rodaków no ale cóż sami sobie zafudowli nowe piekiełko w mojej oczyżnie . Chciałbym bardzo abym się mylił w swoim czarno wictwie . No ale sami przyznacie po tylu kłastwach , obłudy , fałszywych oskarżeń ludzi z pisu trudno mieć inne przekonanie że może być tylko żle . Już media zagraniczne są nie mile zaskoczone takim wyborem moich rodaków . Żle się z tym będę czuł kilka dni nie wiem co będzie dalej .
Viritim, też mam dziś egzystencjalnego doła 🙁
Jeszcze jedyna szansa, ze jesienią wybierzemy silną opozycję
raz sie  z Viritim zgodze...eh. co za dół. w kazdej gminie mojego woj. głosowano przeciw pis (nie zeby na K. ... no ale choc mniejsze zło...
średniowiecze witaj ponownie... jak się wiecej nie odezwę znaczy, że spalili mnie na stosie za ateizm... (np.)
no jesli "damy ciała" i do rządu też wejdzie PIS to ja już oczami wyobrazni widzę Maciarewicza jako misnistra Obrony co to szabelka i kuniem pojdzie na Ruskich. Ten obłęd w oczach , ta nienawisc i wizja zemsty za Smolensk. EH - SZKODA SŁÓW.
Dziękuuję pięknie za odpowiedzi do mojego postu wszystkim i życzę moim przyjacielom , zanjomym redakcji ; udanego , pełnego pozytywnej energii na te popołudnie.Mam jeszcze ogromnego kaca po tych wyborach . 🤦 👿 🤔 🤔 🤔
Z ciekawości zapytam, który system, czy która władza Ci odpowiadała? Komuna nie, bo to - jak pisałeś wiele razy w tym wątku - "mroczny, zgniły system". Popraw mnie, jeśli się mylę, ale chyba ten właśnie system dawał możliwości darmowych treningów ze świetnymi trenerami, startów, wyjazdów na zawody itd. Rządy PiS-u to wg. Ciebie czas kłamstwa i obłudy. Twój wątek, w którym piszesz o wielu problemach, z jakimi się borykasz (finanse, rehabilitacja itd.) powstał za rządów PO, czyli zadowolony z nich też nie jesteś. Powtórzę więc pytanie, który system był/jest dobry?

Odpowiadam nie należę do żadnej parti . Ale to co zrobił pis złego dla mojej ojczyzny szlak mnie trafia np; te manifestacje po katastrpfie smoleńskiej , cigłę obinianie naszego rządu że to jego wina . Ale zaraz przeciesz uwczesny premier Tusk poroponował śp Kaczyńskiemu aby razem pojechali do Smolenśka na ta rocznicę i dostał premier odmowę że oni pojadą sami . Te głupwaki z premierem techniczym Glińskim , te ciagła szarfanie rządu , prezydenta długa jest ich lista obłudy i kłamstwa . Skomentyje slowami piosenki zespołu Carpa Diem ; pichotą nie chodzę bo jest mi nie podrodze , teras jestm tu , co ma być to będzie niebo znajdę wszedzie gdy zabraknie mi tchu . Dość mam polemiki na temty polityczne i ciągnięcia tego wątku . Mam ogromnego kaca po wyborach dobranoccccc.
[quote author=horse_art link=topic=93851.msg2364027#msg2364027 date=1432556593]
raz sie  z Viritim zgodze...eh. co za dół. w kazdej gminie mojego woj. głosowano przeciw pis (nie zeby na K. ... no ale choc mniejsze zło...
średniowiecze witaj ponownie... jak się wiecej nie odezwę znaczy, że spalili mnie na stosie za ateizm... (np.)
[/quote]

Ja Cię spalę w niedzielę  😀iabeł:
😉 😉 😉 🏇 😅 :kwiatek:
Nie Viritim, nie zakumałeś  😉
Ja z nią w niedzielę poruszę temat i raczej zakończy się to z mojej mańki  zapłonem horse_art - na stos, na stos za tzw. jej ateizm  😁
Witam pięknie was wszystkich . Pamiętajcie dziś dzień waszych mam . Ja za moment jadę rowerkiem rehabilitacyjnym na cmetarz do mamy zaplić jej światełko o ojcu . Życzę wam ; pełnego sukcesów dzonecza. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim :kwiatek:. Czasem mni ludzie w necie pytają o jakiś zakup konia na jakie żeczy trza zwracać uwagę . Po pirmo musicie zobaczyć jego rodwód jeżeli taki posiada . Książeczka zdrowia rumaka bez tego nie ma rozmowy z właścielem konia . Zobaczyć go w różnych hodach , samemu wsiąść się jak rumak chodzi w różnych chodach ; stęp , kłus , galop . Z mojego doświateczenia wiem a dużo byłem obecny przy trasakcjach kupna koni zawsze właściel będzie swojego rumaka zachwalał itp , ukrywając u konia jego wady . Dla tego wymieniłem parę procedur kupna dla was wierzchowca . Pamiętajcie musicie też robić cichy wywiad na temat konia którym jesteście zaiteresowani . Pamiętajcie jednym z podstawowym elemetem z finalizowania trasakcji jest książeczka zdrowia konia bez tego nie powinno być żadnej rozmowy o kupnie konia . Pisząc ten post moi przyjaciele chodzi mi o wsze dobro aby póżniej po sfinalizoawaniu kupna konia nie było u was rozczarowanie . Życzę wszystkim ; rodzinnego , miłego , udanego wieczorka . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
kadyksowa, to ja przyjade jutro, a w nd zamkne przed tobą bramę. nawet krzyżem nie wyważysz :PPP

Viritim, współcześnie konie raczej nie mają książeczek zdrowia. koty, psy.. ale konie?
[quote author=horse_art link=topic=93851.msg2366602#msg2366602 date=1432842997]
kadyksowa, to ja przyjade jutro, a w nd zamkne przed tobą bramę. nawet krzyżem nie wyważysz :PPP


[quote] Ja i  bez krzyża dam radę i Twoja  brama dla mnie wtedy otworem stanie   😀iabeł:
Do jutra więc i pamiętaj o imprezce u mnie w czw lub pt jak Ci pasi    😀

Witam tak mają przynajmniej jak pracowałem i jeżdziłem na torze wyścigowym to wszystkie rumaki miały karty choroby jak i człoweik takowo posiada . Z tego co wiem każdy szanujący się hodowca , posiada książeczku dla swoich rumaków i wiem że taki pozytywny proceder jest już od kilku lat w Polsce . Życzę wszystkim ; udanego , pełnego sukecesów dzoneczka.. :kwiatek:
Viritim, nie, nie ma książeczek zdrowia. Hodowcy, i czasem niektóre stajnie miewają zeszyt/księgę zabiegów medycznych u wszystkich koni.  Nie jest powiedziane, czy ją udostępnią nawet do wglądu.
Wątpię też, czy na wyścigach można kupić konia z historią kuracji. Bo że trener prowadzi notatki to inna rzecz.
Teraz robi się tzw. TUV - badanie wet na okoliczność kupna.
Jedyny zapis, jaki jest w paszportach dotyczy szczepień. No i są zapisy dot. karencji leków, gdy koń przeznaczony do celów spożywczych.
Nie prawda mają nie które rumaki książeczki zdrowia . Opowiedzialny właściel rumaka ma taki dokument światczący jakie rumak przebywał kontuzje , szczepienia jest to bardzo pomocne dla wetyrynaża i kupującego . Ten proceder jest w całej Europie i my musieliśmy do tych deretyw unijnych się dosować .
Viritim, nie ma książeczek zdrowia, ew tak jak napisała HALO, hodowca prowadzi zapiski, ale jeśli dany koń jest chorowity, to takich wiadomości raczej nie udzieli. Unia nie nakłada obowiązku posiadania książeczki, ew badanie weterynaryjne przed transportem do rzeźni
Viritim, przestań. Albo przedstaw dowód na swoje twierdzenia. W paszporcie są szczepienia - i tyle.
Nawet gdy ktoś dla siebie prowadzi zapis kontuzji - przenigdy go nie okaże potencjalnemu kupcowi.
O ile twoje rady jeździeckie bywają cenne (gdy się wczytać), to nic nie pisałeś jakobyś miał jakiekolwiek doświadczenia w kupowaniu koni. Kupiłeś kiedyś konia?
Nie mogę się zgodzić na to, żebyś wprowadzał ludzi w błąd.
Ty wiesz swoje ja swoje
Chciałem dopowiedzieć że moja znajoma kupiła araba z wyścig na Partynicach i dostała przy zakupie konia książeczkę zdrowia rumaka gdzie były wszystkie szczepienia , kotuzje itp . I wszystko w tej materii .Może są gdzie idziej inne procedury kupna konia ale kupjący bierze na siebi ryzyko za kupno konia .
Viritim, tak, możliwe, że koń wyścigowy zostanie zaopatrzony w pełną dokumentację, szczególnie ten już nieprzydatny wyścigowo.
Kiedyś faktycznie były książeczki/karty zdrowia, pamiętam (ledwie), jak wet wpisywał tam szczepienia.
Od wielu, wielu lat szczepienia są w paszportach.
Mój koń wyścigowy nie miał w pakiecie żadnej książeczki zdrowia jak go kupowałam  🙄
Nie wiem kiedyś były takie procedery a wiem że na zachidzie Europy jest taki dobry proceder . No ale to już nie moja mańka jak ktoś chce kupować kota w worku niech się łapie na taka łatwiznę . Bynajmniej wiem że na torze wyścigowym Służewiec są jeszcze takie pozytywne procedery jak ktoś idzie na łatwiznę to proszę bardzo . Podam drobny przykład jak się w zachowujecie przy kupnie starego samochodu ? , a więc musi mieć dowód rejestracyjny itp. Bardzie wyraziście już nie mogę obiaśnić ludzią którzy lekką reką kupują rumaki ich problem i życzę im aby mnieli jak najmiesze rozczarownia przy zakoupie koni .
Viritim, dowodem rejestracyjnym konia jest jego paszport a nie książeczka zdrowia. \Jak już chcesz tak porównywać do samochodów, to książeczka zdrowia konia byłaby jak książka serwisowa samochodu. I ani jedna ani druga nie jest obowiązkowa, a co więcej - dłużej używane samochody rzadko ją mają...
Kupujący koni ma prawo żądać wszystkie światczenia lekarskie konia którego chce kupić .A przykład samochodów uważam był na tyle klarowny aby wam wszystkim niedpwiarkom wypeswadować no ale do nie których moje argumenty nie docierają wasza sprawa . Przy każdej kontrili drogowej policjant żąda uzbepiezcenie , kartę wozu . Każdy kupujący rumaka może żądać świadectwa zdrowia konia i koniec tematu w tej sprawie róbcie po swojemu jak uważacie ale głównie mi chodzi o moich przyjaciół , zanjomych aby dokonali właściwego zakupu przy swoich prawach jako nabywca .
Na marginesie moja zanjoma co prowadzi agroturystykę w Ciechocinku i kupiła 7 dni temu konia dostała książeczkę zdrowia konia . Mogła sobie nawet pojeżdzić na nim .Życzę wszystkim mega dzioneczka . :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się