Podziękowania

Witam pięknie wszystkich nie neguję że jest pora wakacji , urlopów itp . Ale jak fukcjonuje nasza służba zdrowia zapawa do pomstę do nie ba . Zeszłym roku też musiałe skorzystać z usług stermatologa no ale wszystkie placówki z ośrodkach zdrowie głównie chodzi o gabinety stomatologiczne w lipcu nie usłużysz trza iść do prywatego gabinetu . Nie liczą się z ludżmi którzy potrzebują pomocy z bólem itp. Niestety jeszcze my jako naród nie dorośliśmy w pewnych dziedzinach życia do standartów starej Europy oj dlaleko jeszcze nam . Życzę moim przyjacielom , znajomym , redakcji ; rodzinnego , miłego wypoczynku . 💘 :kwiatek:
Nie porównuj państwowej służby zdrowia do Europy. Moi znajomi z anglii, szwajcarii czy hiszpanii wolą przyjezdzac do polski raz do roku na całościowy przegląd ciała (prywatnie oczywiscie, bo szybko, dobrze i o wiele taniej) wszyscy pracują tam legalnie i są ubezpieczeni w krajach zamieszkania, a jednak...
Witam może kapkę masz racji no ale poczytaj oponie innych ludzi na nasz sytem lecznictwa w naszym kraju . Nie neguję że wszystko idzie w dobrym kierunku po wielu latach zaniedbań wwszystkich rządów po trasmormacji po zgniłym sytemnie komuny . Na marginesie trzeba wziąść poprawkę jak oni w starej europie zarabiają a ile my np; na zachodzie Europy emeryci , ręciści ich stać na wyjazdy wakacyjne po całym świecie , na rehabilitacje np; w naszym kraju . Wiemy dobrze idzie w mojej ojczyżnie ku leprzemu no ale ile można czekać jestem czasem zdany na pomoc innych wspanialych ludzi czasem mnie ogarnia wstyd że po tylu latach pracy w kraju prawie 30 latach wciąż muszę myśleć o następnym jutrze co będzie . Suma sumarum z innych ktajów jak przyjeżdżają do Polski jest to mełe eldorado finasowe cenowo na różne usługi trza się dogłębi wsluchać jakie sa ogromne dramaty moich rodaków . Pięknie wszystkich pozdrawiam i życzę wam ; miłego , rodzinnego wypoczynku .
W "zgniłym systemie komuny" dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej był jednak lepszy. Chociażby wspomniany stomatolog. Gabinety były w większości szkół, dzieci miały systematycznie sprawdzany stan zębów, był jakiś plan leczenia. Sama pamiętam, jak do klasy wchodziła pielęgniarka ze szkolnego gabinetu stomatologicznego i wyczytywała nazwiska "skazańców", którzy mieli zgłosić się do dentysty. Poza tym w szkole był lekarz, higienistka. Na wizytę u specjalisty też nie czekało się miesiącami...
Viritim, dlatego ja wole jezdzic na Ukraine, do Rumunii, Czarnogóry czy Albanii, tam jeszcze jest tanio 😀
Polska to taki dziwny kraj, kraj absurdów... Kupa ludzi narzeka, ze duze bezrobocie, niskie pensje, ale wiekszosc z nas  wyjezdza za granice na wakacje, ma swoje konie, samochody. Ludzie uciekają za granice po lepsze życie, ale leczą sie w kraju, choc twierdzą, ze wszyscy specjalisci tez uciekli za chlebem.
Za komuny to dopiero byla tragedia w lecznictwie. Stomatolog w szkołach był, ale wyglądało to jak praktyka lekarska bez nadzoru. Jedni stomatolodzy trafiali do szkół inni do zakładów pracy, jeszcze inni testowali na więźniach. To nie było leczenie, to było zabijanie zębów :P
Viritim, nie musze czytac opinni o naszej słuzbie zdrowia, wystarczy mi opinia znajomych, ktorzy mają porównanie miedzy roznymi krajami unii.
Sama nie korzystam z lekarzy, ale był czas, kiedy Mama chorowała i jezdzilam z Nia do szpitala. Nigdy nie spotkałam sie z odmową badań czy przyjęcia na szpitalne łóżko. Fakt, kilka godzin trzeba bylo poczekac, bo byly kolejki a my poza kolejnoscią, ale z kwitkiem nie odeszlysmy.
Witam wszystkich ja w swoim życiu zawsze starałem się robić wszystko perfekcyjnie jako jeżdziec . Zawsze obowiązkowy , zawsze słuchałem swoich trenerów , podpatrywałem najleprzych . Wiadomo patrznieniem człowiek też może się uczyć od innych . Zawsze wieczorem robiłem analizę swoich dokonań ternigowych wyciągając wnioski co powinienem zmienić biąrąc uwagi trenera . Już mi to tak pozostało zawsze wieczorkiem koduję sobie co mam do wykonania w następnym dniu , nawet jak obejrze w Tvp prognoze pogody jak mam się ubrać . Pewne już nawyki jako jeśca mi zostało zawsze diagnozuję ludzi po ich zachowaniu i wyciągam wnioski czy warto dalej ciągnąć tą znajomość . Nie raz warto pożegnać się po angielsku bez słowa odejść od ludzi którzy mają nie korzystną aurę . Życzę moim przyjacielom , znajomym , redakcji ; miłego , rodzinnego , udanego wypoczynku . :kwiatek: 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Viritim, w zyciu prywatnym uciekniesz od ludzi, mozesz sobie przebierac w znajomych... To jest internet, od wszelakich dyskusji nie uciekniesz. Tu stajesz sie poniekąd osobą publiczną wywlekając swoje problemy na swiatlo dzienne. Ludziom pisac/komentowac wolno wszystko.
Witam wszystkich dziś byłem na pogrzebie mojego kolegi śp Pawła Cymermana gdzie razem pierwsze kroki stawialiśmy jazdy na rumakach po okiem śp trenera majora Leona Burniewicza . Razem jedziliśmy skoki , wkkw . Smutne chwile przeżywał po starcie mojego kolegi z dawnych lat jako że byliśmy razem przez wiele lat . Zawsze ogromnie przeżywam pogrzeby osób mi bliskich zapewne jak i każdy z was . Życzę wszystkim ; rodzinnego , miłego popołudnia jak i pięknego wypoczynku .
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Życzę wszystkim wypoczywającym ; rodzinnego , udanego , miłego wypoczynku . 😅 😅 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich :kwiatek:. 10 sierpnia znowu jadę do państwa Rybarczyk mam od nich zaproszenie właściele mojego byłego championa gonitw płotowych Viritima . Mam dużą zniszkę na bilety PKP i PKE w sumię za bilet do Ostrowca będzię mnie kosztował 37zł . Mam ogromną swasysfakcje że mój trenig z jazdy dersarzowej przynosi dobre z dużym progresem państwa Rybarczyk i ich wspaniałych dzieci . Tak jak mawiał mój śp trener major Leon Burniewicz który mnie uczył skoków i wkkw daj mi swojego konia to zaraz ci powiem kim jesteś . Piękne pełne treści słowa . Dla tego wszyscy jeścy sportowi , rekracyjni powinni poznać choć w małym stopni zasady ujeżdżenia chociać klasy L . Kochani jest to dalszy ciąg aby się dogadywać z waszym rumakiem do przejeścia do bardziej skąplikowanych zagadnień z jazdy na waszych koniach . Nie neguję że gro ludzi chce odpocząć na koniu po cało dziennej charówce i nie neguję ich decyzji mają się dobrze jeścy rekracyjni dobrze bawić ze swoimi rumakami . Życzę redakcji , wszystkim moim znajomym ; rodzinnego , chłodnego dzioneczka. :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich . Dzisiejszą dadę 5 sierpnia będę pamietał do końca życia . Trener B. Mazurek zapropnował mi dosiad w gonitwie płotowej na torze wyścigowym Służewiec na koniu Sanpecial bo dżokei z Czech nie dojechał przyjołem trenera propozycję . Podczas gonitwy na przed ostatnim płocie koń nie oddał skoku i runoł zemną . Życie i zdrowie miałem ratowane w szpitalu MSW-ia w Warszawie . 20 dni byłem na ojomnie . Dziękuję panu doktorowi A. Sobierajowi za uratowanie mi życia . Dziękuję mojemu trenerowi A. Walickiemu że był u mnie w szpitali kilka razy . Dokońca mego żywota nigdy nie zapomnę tych wspaniałych ludzi , jak i wszystkich moich darczyńców . Życzę wszystkim ; rodzinnego , miłego wypoczynku .
....dużo zdrówka Ci życzę Viritim. Masz tak jakby drugie życie....!
Dziękuję Deksterowa można to gonitwę obejżeć w mecie ; Świat koni Roman Śmigielski polecam . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich :kwiatek:. Już we wtorek znowu jadę na zaproszenie przez właścieli mojego byłego championa gonitw płotowych Viritima abym ich odwiedził . Czynię to z ogromną radością znowu zawitania do miescowości Szarłat woj ; Mazowieckie . Powiem może nie skromnie będę też rowadził treningi dla właścieli i ich dzieci . Błagam nie myście sobie że tak się promuję jak bym był jakimś mistrzem itp. Nie badziej mylnego ot taki typowy śwredniaczek co z nie jednego chleba jad jeżdżąc ; skoki , wkkw , turnieje rycerskie , wyścigi płotowe . Autobus mam bezposredni z Ciechocnka do Ostrołęki 20 km od miescowości Szarłat gdzie stoi Virek . Bililet koszutje mnie mało bo mam zniszkę jako inwalida 1 grupy 38zł . Wiecie jak ja się czuję dowartościowany że mogę komuś przekazać swoje wiadomości . Agnieszka , Michał i jej rodzina jest tak wspaniała że aż dusza się cieszy że mogę tam zaistnieć . Życzę redakcji i wam wszystkim ; rodzinnego , miłego wypoczynku . :kwiatek: 🥂 😅 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich . Nie będzie mnie przez kilka dni ponieważ jadę na zaproszenie państwa Rybarczyk mojego dawnego championa gonitw płotowych Viritima gdzie też będę prowadził treningi dla właścieli Viraka i ich dzieci . Ogromnie się cieszę że mam taką możliwość tam pojechać odpoczne o tej monnotości dnia codziennego . Obiecuję napiszę relacje z mojego tam pobytu . Podpisałem z siecią PLAY na internet i dostałem za darmo tablet . Jeszce go nie opanowałem ale mam obietnicę od Agnieszki że jej dzieci mnie podszkolą i będę w miarę dobrze sobie sefował . Jest to bardzo przydatne zapewne w podróży . Życzę redakcji i wam wszystkim ; rodzinnego , miłego , udanego wypoczynku jak i dzioneczka papatulki  :kwiatek: 💘 :kwiatek: 😅
Witam wszystkich od wlascieli mojego chsmpionWiritimap plotowych Wiritima powiem tak moge sie tu wspaniale realizowac przekazujac swoja wiedze innyktDSa to wspsnili pssjonsci pandtwo Rybarczyk i ich dzieci Pisze na tsblecie ktorego dosalem z sici pls6 za darmo za podpisanir umowy dziekuje piekniec ze moge tu byc w Szarlat upanstwa Rybarcxyk dzikuje wiecej napisze jak wrucee
Witam wszystkich z Szarlat tam gdzie przebywa moj dawny champion gonitw plotowycy Viritim juz w poniedzialek sie z nim pozegnam wracam do swojgo miastaz dziekuje pieknie panstwu Rybaczyk i jej roddinie ze mnie tak wspaniale przyjeli Wystarczl mi ich usmirch po tym jak konczyli trenig zemna Taki szczery ich usmiech jest wiecej wart dla mnie nisz sztaba zlota Moglem tam sie zrealiziwac przekazujac im swoja wiedze
Witam pięknie wszystkich wczoraj wróciłem z miejscowości Szarłat gdzie przybywa mój były champion gonitw płotowych Viritim zaprosili mnie państwo Rybarczyk na 2 tygodnie . Robiłem właścielom i ich dzieci treningi z jazdy dresarzowej . Podstawa dobrego zrozumienia rumaka i dalszej pracy z koniem jest nauczenie się choć ujeżdżenia klasy L . Mój śp trener major Leon Burniewicz często powtarzał daj wsiądę na twojego konia a zaraz ci powiem jaki jesteś jeścem . Powiem tak jak ogromnie się cieszyłem na postępy państwa Rybarczyk i ich dzieci . Też jeszcze 2 osoby uczyłem . Wiecie dla mnie uśmiech jeśca po skończonym treningu jest więcej wart od sztab złota . Dziękuję pięknie państwu Rybarczyk za możliwość przekazania im swojej wiedzy i ich dzieciom . Wiecie jak człowiek jest bardzo domotywowany widząc postępy u jeśców . Już wielu mnie pytało czy nie brałem kwestii zrobienia kursów trenerskich . Powiem tak wiem jaki to cieszki kawał chleba . Ile nerów trzeba swój czas poświęcić nie mal 24 h . Dość powiedziałem nie mogę reszty życia udzielać , poświęcać życia prywatenego tym bardziej że rok rocznie muszę brać zabiegi rehabilitacyjne po wypadku podaczas gonitwy płowiej gdzie nie mal otarłem się o śmieć . Oszem mogę kumuś poradzić w tej materii i będzie mi ogromnie miło jak bedę mógł komuś coś podpowiedzieć wiem że mnie rozumiecie w tej kwestii . Życzę redakcji i wam wszystkim ; rodzinnego , miłego wypoczynku . :kwiatek: 😅 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich i życzę wam ; udanego , pełnego sukcesów dzioneczka , jak i rodzinnego , miłego wypoczynku ........... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich . Sam wiem jak człowiek może być bardzo domotywany przekazują swoją wiedzę innym . Doświatczyłem tego podczas pobytu u państwa Rybarczyk podczas mojego tygodniowego pobytu tam i mojego kochanego championa gonitw płowych Viritima . Widać było u nich ogromne postępy . Dzwoniłem też do swojego byłego trenera na wyścigach Andrzeja Walickiego który się bardzo ucieszył że tam jestem i wie że ma wspaniałych właścieli . Mieli możność państwo Rybarczyk porozmawiać z moim trenerem podczas najważnieszej gonitwy roku Derby . Życzę redakcji i wam wszystkim ; miłego , rodzinnego dzioneczka jak i pięknego wypoczynku . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Mój trener były trener z wyścig A. Walicki interesuje się swoimi końmi co były u niego w trenigu . Udowodnił że jest prawdziwym trenerem o wielkim sercu dla swoich podopiecznych koni jakie miał w treningu . Mało jest już takich mistrzów , pasjonatów , ludzi o gołębim sercu jak trener Walicki . Darzę go ogromnym szacunkiem w pełni uzasadnione komplementy wedle tego wspaniałego , mistrza trenera .
Witam pięknie was wszystkich trzymajcie kciuki idę do stermatologa . Ostatnio co byłem prywatnie inaczej się nie da a to urlopy zapisy itp sami wiecie jak działają te gabinety . Wiec poszedłem prywatnie w moim mieście Ciechocinek do sanatorium Dom Zdrojowy a bolał mnie okrutnie ostani ząb po prawej stronie . Myślałem że pani diktor mi go zatruje ale nic z tych żeczy nawierciła i wzieła dla mnie to duża smua 100zł . Na następny dzień pojechałem atobusem do Ostrołęki konkretnie do miejscowości Szarłat na zaproszenie państwa Rybarczyk właścieli mojego championa gonitw płotowych Viritima . No po paru dniach ból zęba powrócił a Agnieszka R widząc mnie jak cierpię załatwiała mi stermatologa z wizytą . I co się wydarzyło pan doktor od razu mi znieczulił ząb i wyczyścił mi 3 kanały w zębie i zatruł . Wiecie jaka ogromna ulga od bólu sami wiecie co to za cierpienie . Niech ktoś sobie nie pomysli że niedbam o jamę ustną 3 razy myję zęby .Wiem że to jest dla nie których wodnity temat ale wiedzą ci co to przeżywali ten ból . Nie myście sobie że boję się stermatologa nic z tych żeczy . Wiem że jest potrzeaba chwili . Jak byłem z ostatnią wizytą u sterematologa powiedził mi że za 2 tygidnie ma znowu pujść do gabinetu detystyzcnego w swoim mieście o wymianę opatrunku w zębie . Życzę moim przyjacielom , znajomym , redakcji ; miłego , nie tuzinkowego dzioneczka .. 😅 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Uf już po wizycie u stermatologa jeszcze mnie czeka jedna wizyta bo mam leczenie kanołwe , oczyświście 3 kanały ponownie wyczyścił i sobie zarzyczył za usługę ho ho . Wiec poprosiłem go aby dał mi tą usługę na 3 ratky zgodził się doktor . Ta nasza służba zdrowia jest do ddddddddddddddd żaden gabionet dentystyczny w przychodniach nie czynny z powdu uropów lekarzy . Tylko nam biednym żuczkom pozostanie korzystać z usług prywatnych gabinetów . Teraz już wiem że najlepiej opłacani w kraju są lekarze , komornicy i apteki . Życzę wszystkim ; udanego , miłego popołudnia .
Witam pięknie wszystkich . Zawsze jak byłem czynnym zawodnikiem z jazd na rumakach zawsze do nich podchodziłem z ogromną pokorą co czynię to do dziś . Choć mam mały dyskonfort do nich po tym makabrycznym wypadku podczas gonitwy płotowej miłość do nich pozostała . Wiecie jak ja ogromnie się cieszą że komuś mogę przekazać swoją wiedzę widząc jak jeścy robią postępy z jazdy na koniach pod moim okiem . To się ostatnio spełniła u państwa Rybarczyk gdzie są oni właścielami mojego byłego championa gonitw płotowych Viritima . Jak prowadziłem dla właścieli i ich dzieci treningi i jeszcze dla 3 osób . 10 pażdziernka jestem znowu zaproszony do miejscowości Mysławkowice za Jelenią Górą do ośrodka agroturystycznego u Luizy gdzie byłem zeszłym roku . Powiem wam szczerze człowiek przez takie wyjazdy z przekazywaniem swoje wiedzy strasznie domotowywuje wewnecznie że jeszcze ma coś do zrobienia dla innych . Blagam nie pomyście sobie że moje wyjazdy są ukierunkowane jakimiś celą  np; zarobkowych nic mylnego mnie wystarczy uśmiech jeśca po moim trenigu jest on dla mnie więcej wart nisz sztaby złota . Życzę redakcji i wam wszystkich ; pełnego sukcesów dzioneczka . 😅 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszytkim . Jestem jaki jestem i wcale się nie zmienię i nikt nie ma prawa mnie zmienić chcę dla was wszystkich być jako taki sobie Romek . Te moje przemyślenia wynikają ażeby ktoś sobie nie pomyslił że stroszę pióra jak byłem w Szarłat u właścieli mojego byłego championa gonitw płotowych Viritima i prowadziłem tam trenigi dla właścieli ich dzieci i innym ludziom . Zaznaczam że nie byłem jakimiś mistrzem ot taki typowy średniaczek który z nie jednego chleba jadł z jady na rumakach . Życzę wam wszystkim ; rodzinnego , miłego wieczorka . :kwiatek: :kwiatek:
Witam redakcje i was wszystkich życzę wam ; pełnego sukcesów , mega pozytywnej energii na ten dzioneczek ..... 😅 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich  :kwiatek:. Zawsze w nas powinny być mega pozytywna energia podczas jady na rumakach . Zawsze musimy mieć w sobie tyle samego zaparcia w uzyskaniu dobrych wyników w jeżdzie na koniach . Nie może tak być że po paru próbach wyuskania od waszych rumaków podajecie się nic bardziej głuprzego z waszej strony . Poniewsz koń sobie koduje że jak mu raz popuścimy może sobie dalej pozawalać co mu nie pasuje na działanie pomocami jeśca . Wiem ze swojej praktyki jak trudno konia odrobić po kimś co utrwalił u konia złe nawyki odmowy , buntu itp . Mój śp trener major Leon Burniewicz zawsze wychodził z taką koncepcją tak długo trzeba w danym dniu wykonać jakiś element poprawnie chodżby nas to wiele czasu zajmowało w tym dniu . Musicie dążyć do tego że 1 -2 elementy wykonywane w danym dniu muszą być wykonale przez waszego rumaka . Wiem że sa konie mało przepuszczalne czyli nie skore do współpracy porzez bardzo trudny charakter po rodzicach i cięszką rękę jesca , nie zrozumienia psychiki konia . Często mi się zdażało że podczas odmowy konia na pomocy szlifowałem tak długo nie zrażałem się jego butowniczemu chakterowi tak długo wykonywałem choćby po części wykonał moje polecenie i reagował na pomoce . Nie myście że katowałem konia wiele godzin nic z tych rzeczy bo mogło do doprowadzić do odwrotnych skutków . Tylko efektywna jazda czyli znajomość psychiki waszego konia i poznania w jaki sposób mogę sobie i rumakowi pomóc czyli odpowiedni dosiad , dobre umiejętne posługowanie sie pomocami np; łydka , krzysz , czasami szpiruta itp. Zapewniam was jak te elementy u was są dopracowane to ze wszelkim butem , nie przepuszalności waszych rumaków sobie poradzicie . Kącząc swoje wywody chcę wam życzyć tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków i oby wasza praca nad waszymi końmi dała wam piękne wymierne efekty czego wam życzę z całego serca . 💘 :kwiatek:
Nie wiem jak zareagować pewni ludzie z odwołali obecną prezes Agnieszkę Marczak doeirdziałem się z Facebooka była ona nie wygodna na dzierżawcy toru Tolalizator Sportowy który chce swoimi łapami zagarnoć ten zabytkowy teren . Zamiast prowadzić stabilną politykę na fukcjonowanie wyścig na Służewcu to mąciele dążą do zburzenia ikony wytrasz Polskich wyścig jakim jest tor wyścigowy Służewiec . Pisząc ten post mam ogromny żal że prezes Agnieszka M nie jest już prezesem . Przykre to bardzo dla mnie dla graczy , fanów wyścig że wciąż są ogromne układy w strukturach dzieżawcy członków PKWK jedym słowem mafia nie refolmowalna w związana z układem .  😤 👿
Dobry wieczór wszystkim . Jaki jest człowiek gapowaty pisałem że dostałem tablet za darmno i owszem ale za korzystanie z niego muszę nie kiepsko zapłacić . Dwonili do mnie z sieci play że mam do 22 zapłacić 75 zł . Niech to będzie przestroga dla innych zaczym się człowiek nie wczyta w umowę a było tam 7 kartek no ale tak to jest jak człowiek bezmyślnie reaguje na takie niby prezenty .
Witam wszystkich nie dość że wczoraj mnie zastała smutna wiadomość od sieci play i to tylko moja wina że nie załapałem całej procedury korzystania z tabletu do tego na Facebooku dowiedziałem się że została odwołana prezes Agnieszka Marczak z którą kiedyś jedziłem razem u trenera mistrza A. Walickiego . Za wnioskiem byli nie którzy z PKWK i walnie do tej procedury przyczynił się jeden z trenerów wyścig smutne to bardzo . Gra toczy się o teren wyścig 150 hektarów . Suwerenne decyzje Agnieszki Marczak nie były dla dzierżawcy toru jakim jest Totalizator Sportowy po jego myśli Agnieszka miała swój koncept na fukcjonowanie i obonę toru wyścigowego Służewiec co było nie na rękę dzierżawcy i niektórych ludzi z toru . Którzy swe zakichane ambicje przekładają na swój zasrany interes . Wiem że ogromny żal i ból w sercu jest że są jeszcze tacy ludzie którzy własne ambicje przekładają na dobro toru Służewiec . Wiem że może to temat nie zbyt nośny ale właśnie na moim kochanym Służewcu dozanłem w swojej maleńkiej karjeże jako jeżdzic najpiekniesze chwile nawet jak moje życie było zagrożone podczas mojego makabrycznego wypadku podczas gonitwy płotowej nadal kocham tor wyścigowy na Służewcu . Zrozumią to ludzie którzy mają ogromny baksyl do koni jak wy . Dziękuję każdemu z osobna że doczytał moje wynużenia .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się